servis za popravku felni (e)

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

servis za popravku felni (e)

Pet Nov 16, 2007 8:46 am

Sutra vozim alfijanu na farbanje boka, posle 3 meseca cekanja.

Iskoristio bih to vreme da popravim davno ostecenu felnu, na autu, koja treba da se zavari i ofarba, posto nedostaje mali deo aluminijuma. Znam za Danka i AluRokija, imate li jos nekog za preporuku
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 9:44 am

Pitaj Ivana (TOKYO) on zna nekog lika koji je odlican, malo je dalje, ali sigurno bolji od ove dvojce pomenutih...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 10:48 am

Sta fali alurokiju vexone (osim shto je mozhda skuplji)?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 10:50 am

sto su ti tresle felne?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 11:45 am

Pre mesec dana sam ispravio felnu kod Danka i sve je ok.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 11:59 am

ako prolazite pored pozarevca na samom ulazu(beogradski put) auto centar toplica sve preporuke od 1000dindzi pa na gore ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 12:21 pm

LAV AUTO u zelezniku. hladno ispravljanje. dakle, nema grejanja pa lupanja i sta ti ja znam nego onako kao sto te je iskrivili tako je oni vrate nazad. imaju masinu najnovije generacije.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 12:36 pm

Zveri, predpostavljam da su to ovi? http://www.lavauto.co.yu/index.php

veXone, tresle su (malo) ali mislim da je pre do losheg balansiranja nego li loshe felne...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 1:02 pm

da to su oni, imaju servis na ibarskoj i u zelezniku.
Korisnikov avatar
neshaoct
Postovi: 42
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 2:08 am

Pet Nov 16, 2007 6:37 pm

...u tom servisu na Ibarskoj ne rade ispravljanje, vec im je tu prodaja i ''klasican'' servis... :cool
Bio sam i u Zelezniku, ali sam imao neku staru celicnu felnu...i nije joj bilo spasa...
Ali dok sam bio, video sam da ljudi donose samo tako te alu... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 9:59 pm

znam da na ibarskoj ne rade felne nego sam stavio samo informativno.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Pet Nov 16, 2007 10:44 pm

Alu-Fel
Novi Banovci
Radovan
063/704-21-14
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 16, 2007 10:58 pm

e za ovoga mi je kani reko da mnogo dobro radi ne smao ispravljanje vec i reparaciju a i da nije skup.
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Sub Nov 17, 2007 6:10 am

hvala. nazvacu i Radovana. na mojoj felni treba dodati aluminijuma na ivici, obraditi i ofarbati felnu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 17, 2007 2:15 pm

Pre mesec i jace sam sredjivao felnu kod Danka, bilo je varenje, ispravljanje i ostalo. Bio sam vrlo zadovoljan, kako sa radom, tako i sa cenom.
Takodje preporuka za servis Beofelna koji se nalazi u Ugrinovackoj 147.
Tamo su mi takodje ispravljali felnu koja se malo savila od udarca, a posle tretmana na balans masini izgledala je kao nova.
Tamo takodje postoji odlican izbor polovnih guma, ako vam je,kao meni, mnogo da date 5+ glava za nove gume, imaju resenje za vas, pogotovo ako vozite nestandardne dimenzije guma.
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Pitanje za felne

Sre Dec 24, 2008 2:44 pm

Imam jedno pitanje, danas sam silom prilika morao da pozajmim zimske gume od kuma, prilikom premestanja tockova pijani vulkanizer ( ovde uglavnom svi danas piju i ko slavi katolicki Bozic i ko ne :scratch: ) mi je sa kompresorskim pistoljem izgrebao felne jer je divljao i uopste nije gasio pistolj prilikom premestanja iz jedne rupe u drugu.....ogrebotine nisu jako velike ali se video dobrano breli prah oko rupa za srafove, pa pretpostavljam da su imati sta da vidim kada se operu jer su dosta prljave.....da li postoji sansa da se to ispolira, ili mora da se farba felna.......svaki savet dobro dosao.............ipak nisam hteo zbog felni da zaglavim u pritvoru ili sta li vec, mada je jako, jako malo falilo....

Tnx,
Milos
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pitanje za felne

Sre Dec 24, 2008 5:17 pm

u principu mogu da se poliraju kao i auto samo zavisi koji je stepen ostecenja, ekad poliranje ne moze da izvuce ogrebotine
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Pitanje za felne

Sre Dec 24, 2008 9:00 pm

Ako su oštećenja mala i plitka dovoljno je poliranje, ali nekim abrazivnim sredstvom za pranje, a ne klasičnom pastom za poliranje. Jednom sam koristio "Arf" za pranje sudova (kada mi je neko "očešao" zadnji branik), pa je ispalo sasvim dobro.
Ako je ogrebotina dublja (vulkanizer je, dakle, bio u dosta pripitom stanju) pomogla bi obrada nekim kitom koji koriste autolimari ili tzv. tečnim metalom za reparaciju koji se kasnije šmirgla finom šmirglom, pa sledi farbanje.
Autolimar Mare u NS često radi reparaciju alufelni (peskarenje, kitovanje, šmirglanje, dvoslojno farbanje za oko 25€ po felni) ali mislim da to tebi neće trebati...
Pozdrav, Dušan.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: Pitanje za felne

Čet Dec 25, 2008 11:26 pm

Hvala na savetima, kad dodjem do malo vremena opracu felne detaljno da vidim sta je kakvo je stanje i kolika su ostecenja..... :wave:
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon

Povratak na “Alfa Stile”