Alfa Romeo 166 ilegalno uvezena u Americi

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
scudetto
Garaža: Alfa Romeo 146 Ti
Postovi: 131
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:37 pm

Alfa Romeo 166 ilegalno uvezena u Americi

Ned Avg 19, 2007 6:47 pm

A father and son were arrested yesterday on federal charges of illegally importing Italian-made Alfa Romeo sports cars that did not meet federal safety and air quality standards.

Carlo Giordano, 66, and his son, Alessandro Giordano, 25, both of Nashville, were indicted last week on charges of defrauding the government by making false statements that the vehicles were legal in the United States, said Debra W. Yang, U.S. attorney for the Central District of California.

The elder Giordano is owner and president of Nashville-based Autodelta USA Inc., and his son serves as the company's manager of operations. No Tennessee phone listings could be found for the men or the company and they could not be reached for comment.

According to the indictment, which originated in California, where officials said some of the cars were sold, the Giordanos would travel to Europe to purchase the cars.

Authorities think the men sold or offered to sell about two dozen of the Alfa Romeos, including three in Orange County, Calif.

The men also face seven counts of wire fraud and three counts of making false statements in documents required by the Clean Air Act.

If convicted, they could receive a maximum sentence of five years in prison for each of the 11 charges.

Autodelta also could face fines of more than $5 million.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

da ne bude da samo u srbiji muvaju sa uvozom automobila

;)
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Ned Avg 19, 2007 10:26 pm

...oduvek sam sumnjao da imas veze sa Sicilijom :facts: ...bolje spremi za sutra manzetnu, dolazim
Korisnikov avatar
scudetto
Garaža: Alfa Romeo 146 Ti
Postovi: 131
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:37 pm

Ned Avg 19, 2007 10:26 pm

o neee :(
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Ned Avg 19, 2007 10:35 pm

...i ne rade mi cesto desni migavci i jos neke sitnica za vrata treba...gotovi ste :green_spider: ...odosmo u off, a interesantna je tema
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Avg 19, 2007 10:44 pm

Žao mi je ljudi koji su ih kupili od te dvojice...
Mo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Avg 19, 2007 10:49 pm

Jeste kriminal, ali je apsurdna situacija. Ko je bio u USA video je kakvi sve raspadi od auta se mogu videti na ulicama (vidjao sam i vece raspade nego u Srbiji)....a oni prave problem oko par Alfi sa Euro 3/4 motorima....

Plase se Ameri da im gradjani ne vide da mogu da se prave i lepa kola :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo 166 ilegalno uvezena u Americi

Ned Avg 19, 2007 10:53 pm

scudetto napisao:...Alfa Romeo sports cars that did not meet federal safety and air quality standards.
a kakve to prohteve oni imaju?
Korisnikov avatar
scudetto
Garaža: Alfa Romeo 146 Ti
Postovi: 131
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:37 pm

Ned Avg 19, 2007 10:55 pm

`bem li ga ali propisi su propisi

mozda im nedostaju bocne macije oci u branicima ili kao sto su imale 75 america amortizere u branicima :?
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Avg 19, 2007 10:59 pm

sasvim moguce da se 166 ne uklapa u njihove standarde. garantovano je neka birokratska americka zvaka. inace, sto se tice ekologije i bezbednosti mogu samo da je uzmu kao etalon za naredna pokoljenja! pa oni nisu hteli ni ovaj poslednji (a ni sve prethodne) svetski sporazum o ekologiji i zastiti zivotne sredine da potpishu.

fuj
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Avg 19, 2007 11:18 pm

Jedino
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Avg 20, 2007 12:17 am

u kaliforniji su propisi o izduvnim gasovim visi nego sto je euro 4 standard inace.... mislim da na forumu ima o tome... a imaju oni jos neke fore... npr. oni nemaju zute zmigavce... svaki auto koji treba da se prodaje u americi mora da ima izvrsene prepravke inace je ilegalan...


ista boja kao moja
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Pon Avg 20, 2007 1:22 am

Mislim da je naj bitnija razlika u branicima. U americi su zabranjeni plasticni branici koji pri lomu imaju ostre ivice koje mogu iseci udarenog pesaka. Zato AR Milano ima tzv. America branike koji su pravljneni od neke gumirane plastike koja se veoma tesko vari... :shock:
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Pon Avg 20, 2007 7:47 am

pa spominju se izduvni gasovi u tekstu i verovatno bocni migavci...ali definitivno su face ovi Italijani, otac i sin.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Pon Avg 20, 2007 9:57 am

izduvni gasovi?
ako se ne varam, OCC (Orange County Choppers) su u kalifoniji. kako njih ne zatvore? dan danas proizvode karburatorske V chopere koji ne da nemaju katalizator nego nemaju ni jedan jedini lonac... i ubijaju se ljudi od posla...

Italijani su prodali 24 Alfe i nestali ocigledno. chvare se po siciliji vec uveliko i ne pada im na pamet da se vracaju u SAD... preti im 5 godina zatvora po optuznici a ima ih 11 (55 godina), plus 5 miliona dolara kazne za firmu.

sto je najgore, ove Alfe ce ici na presu. :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Avg 20, 2007 10:53 am

motori nemaju iste standarde kao automobili... ko je jos video motor sa katalizatorom.... imaju ameri zeznute propise, zeznutije od evropljana puno.... sta sad idu na presu nije smak svete... ameri sve bacaju na presu...


recimo u kalifoniji kad uhvate nekog street racera bace mu auto u presu....
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Pon Avg 20, 2007 11:24 am

Orange County- ja ima xyz sirom Amerike...

Ona bagra sa Diskaverija je iz Njujorka....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Avg 20, 2007 11:37 am

ne znam za motore, ali znam za motorne testere sa katalizatorom, tako da je sve moguce.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Avg 20, 2007 12:57 pm

dekideki napisao:izduvni gasovi?

Italijani su prodali 24 Alfe i nestali ocigledno. chvare se po siciliji vec uveliko i ne pada im na pamet da se vracaju u SAD... preti im 5 godina zatvora po optuznici a ima ih 11 (55 godina), plus 5 miliona dolara kazne za firmu.
:(
Te
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Pon Avg 20, 2007 1:21 pm

promaklo mi... :oops:

tesko prevarenim kupcima. mozda ih ja malo vise razumem od svih vas na forumu pa sam dao takve reakcije... i za kritiku SAD i za tolike primerke jedne od najlepsih Alfi koji ce zavrsiti u starom gvozdju.

beshe mu :|
Korisnikov avatar
low rider
Postovi: 42
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:10 pm

Čet Avg 23, 2007 5:14 pm

Haha, lepotica u zemlji rugoba, ne ide to... zavist itd. :lool:

Nikada necu zaboraviti pricu nekih prijatelja Amera koji su pre par godina letovali na Kubi i tamo prvi put u zivotu videli Peugeot u Rent-a-Car-u, pa se odusevili dizajnom :), eh da u imali i alfe ...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 24, 2007 5:50 pm

low rider napisao:Haha, lepotica u zemlji rugoba
Cinjenica ... pokazi mi bar jedan americki auto koji je lep. Amerikanci su operisani od ukusa :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 24, 2007 7:44 pm

lepota je u oku posmatraca... ja volim americka kola, ali ne sva... samo muscle cars....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 29, 2007 2:57 pm

muscle cars.... OK, postujem tvoje ukuse, ali amerikanci samo napice kubikazu i nista vise. Njima je vazno da auto bude velik i da ima sto vise kubika :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 29, 2007 4:14 pm

Vole oni da nasviraju kubika
Korisnikov avatar
low rider
Postovi: 42
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:10 pm

Čet Avg 30, 2007 6:59 pm

:podrzava

Nego kad smo vec kod muscle cars, mislim da ce vam se ovi dopasti, sta kazete :):
Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”