Boxer 1.3 izvadjen iz AR 33, sta sad?

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Boxer 1.3 izvadjen iz AR 33, sta sad?

Čet Maj 18, 2006 9:36 am

Izvadjen je motor iz moje AR33. 1.3 boxer , 1 carb.

Sta sad dalje da radim? Da li da skinem sve sa njega, ukljucujuci i glave?
Da li mogu nesto da zeznem prilikom rasklapanja?
Kome da odnesem glave i blok da sve izmeri i odredi specijalu?
Da li mi treba neki specijalan alat da bih skinuo glave?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 18, 2006 3:21 pm

Izvini ako je već bilo na forumu, ali koji je problem sa motorom? Jesi li izmerio kompresiju ili propusnost? Koliko para hoće&š da potro&ši&š?

Jesi li otvarao ranije motor? Nije neka filozofija, ali ume da potraje. Ako su radilica, blok, klipovi i klipnjače OK ima smisla raditi motor. U suprotnom bolje potraži drugi. Za početak skini deklove i vidi u kakvom su stanju bregaste. Kod mene, na 16v, su glave za&šrafljene toraxima, pa je potrebno nabaviti odgovarajući ključ.

Daj jo&š neku informaciju :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 19, 2006 7:28 am

Klasican alat , ako pazljivo skidas ne mozes nista da zeznes , prvo skini benz pumpu i izvadi iglicu da bi mogao da izvadis uljnu pumpu , obicnu se tu pravi najcesca greska . Kljucevi - gedore: 10.13.17.19.22 i 30 .ako ga spajas kilo kljuc a ja cu ti dati sta se na koliko steze. Nista specijalno kod tog motora .rasklapanje 1 sat + ciscenje i struganje starih dihtunga.sastavljanje ako menjas karike i lezajeve 1.5-2 h .
Ako ti ne curi V pumpa ne diraj svareva je sa blokom posle toliko vremena ili spremi 2400 din za novu posto ces tu polomiti.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 19, 2006 8:10 am

@kankunnen: Gaston, kad ga je video, rekao je da ne mora ni da meri kompresiju. :( Prvi put rasklapam motor, ali necu biti sam, Impuls(arcs member) ce biti tu za podrsku. Para mislim da potrosim u razumnim kolicinama.

@ Gaston : Kladim se da si iz glave nabrojao velicine gedora :mrgreen:
Veoma pazljivo cemo to da rasklopimo, samo ne verujem bas za 1 sat.
Posle donosim kod Dr. Gastona na pregled. Onda ce se videti sta treba i kako. Sto se tice sklapanja, za prvi put necu, jos uvek vezbam.

V-pumpa, jel to vodena pumpa?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 19, 2006 11:52 am

@Gaston:
Da, vidim da znas neke cene.
Koje su cene klipova, karika,lezaja, dihtunga?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 20, 2006 6:38 am

Nemoj me drzati za paru , Getz karike , lezajevi , gates kaisevi , spaneri , gumice gar diht ulje 20K filter i gratis sklapanje ako ti ne treba masinska obrada oko 25 somica .pre dole nego gore . Born beck set kvacila 11500 dindji., znaci druk , korpa , lamela , naravno ako treba.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 8:35 am

Mloh, druze preracunaj se koliko ti se sve to isplati znaci para + tvoj rad + zajebancija - a vidi za koliko mozes da nadjes bilo koji boxer motor sa karbonima, znaci ili 1.3 , 1.5 naravno da bude u nekom dobrom - solidnom stanju :idea: ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 22, 2006 8:57 am

@ Gaston : Lamela, druk lager i korpa su zamenjeni pre 2500-3000 km. Lamela izgleda ko nova, a korpa je nesto sumnjiva, bar Impuls tako kaze.

Zajebancija je solidno velika. Samo utovar motora u Jugo je podvig za sebe.
Medjutim, ne verujem da je ijedan polovan motor dobar kao onaj koji prodje generalnu.
Rasklopili smo ga kao od sale. Umazao sam se od ulja i po glavi :)
Ako fabricki motor ide 250000, ovaj ima da peva bar 150000 kilometara.

Kad je vec uradjena kompletna limarija, farbanje ( u sredu grrrr...), zasto da motor ne bude lepo remontovan.

Remontovan Weber, lodge svecice, ulje na 5000 i juuurriiisss...

Imam juga 55, pa mi nije frka da zurim i zavrsavam nesto na brzinu. Vise mi
znace korektno odradjene stvari. Tepih sam recimo ribao sat vremena, jedno 3,4 puta sam ga punio deterdzentom, pa ponovo ispirao.

Spric gitovao sam 4 puta, 3 smirglanja, finalno spricovanje nisam dirao.

To je sve strahovita kolicina vremena i rada. Sedmi mesec kako vec radim na masini. Tako da sam vec zaboravio kako izgleda voziti Alfu.
Do zavrsetka jos 3 meseca minimum. Znaci realno izaci ce na godinu dana bez alfe. Pre toga sam je vozio svega 6 meseci. Ala ce da bude slatko kad bude krenula da se kotrlja. Strpljenje je ovde kljucni faktor...

Povratak na “Boxer Odeljenje”