SPEED

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

SPEED

Pet Mar 24, 2006 8:59 pm

Svako jutro i vece gledam se u ogledalu,to vecina nas cini i to je u redu,ali...
Sebi i drugima delujem mladje 10ak godina,Kum Labud takodje deluje mladoliko,jos neki ortaci isto...Svi alfisti su mladji nego na papiru,a odgovor lezi u Ajnstajnovoj teoriji relativnosti.
To je znachi odgovor....sto se brze krecemo,vreme nam sporije ide.Zato sabbboovci i opeli izgledaju u skladu sa proslim vremenom. :racer: :blue_car: :racer: :blue_car: :red_car: :red_car:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 1:27 am

Hehehe, moguce je da je tako :)

Negde sam cuo davno, neko mi pricao ili sam citao, ne secam se, da ako ne znam koliko puta godisne letis avionom, u jednom pravcu (npr. sa istoka na zapad), vracas se malcice u proslost :shock: Bilo je valjda minut ili tako nesto, na godisnjem nivou, sto je u principu nista. Ali sama .teorija. je interesantna.

Ne secam se tacno kako ide tekst/prica, ali nesto na tu foru!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 2:30 am

Vrlo malo je verovatna, ali je zanimljiva! ;)

A to o Ajnstajnu, hmmm... Neki su ga osporili i ta njihova se zove teorija blizanaca!

Naime, Ajnstajn je rekao ako se brod udaljava od Zemlje brzinom svetlosti i tako putuje pet godina, ljudi u brodu ce biti mladji od ovih na Zemlji za tih pet godina (odprilike tako nekako)!
Ali, teorija brzine kretanja je zasnovana na tome da se ona meri za telo u odnosu na druga tela, tako da ako pogledamo stvari iz drugacijeg ugla, ko moze da dokaze da se Zemlja nije udaljavala od broda brzinom svetlosti, a ne kako je prvobitno brod od Zemlje?!

Zato se to zove teorija relativiteta, hmmm prodao je covecanstvu maglu! Rekao je samo ono sto smo svi znali, moze ovako a moze i onako! Come si, come sa... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 8:48 am

Bojan-PA napisao:Vrlo malo je verovatna, ali je zanimljiva! ;)

A to o Ajnstajnu, hmmm... Neki su ga osporili i ta njihova se zove teorija blizanaca!

Naime, Ajnstajn je rekao ako se brod udaljava od Zemlje brzinom svetlosti i tako putuje pet godina, ljudi u brodu ce biti mladji od ovih na Zemlji za tih pet godina (odprilike tako nekako)!
Ali, teorija brzine kretanja je zasnovana na tome da se ona meri za telo u odnosu na druga tela, tako da ako pogledamo stvari iz drugacijeg ugla, ko moze da dokaze da se Zemlja nije udaljavala od broda brzinom svetlosti, a ne kako je prvobitno brod od Zemlje?!

Zato se to zove teorija relativiteta, hmmm prodao je covecanstvu maglu! Rekao je samo ono sto smo svi znali, moze ovako a moze i onako! Come si, come sa... :mrgreen:
Nije da se pravim pametan, ali meni su u &
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 8:58 am

Hmmm, pa da u pravu si... ;)

Samo tu se racuna to vreme zaustavljanja, okretanja i ponovnog ubrzanja, a put nazad brzinom svetlosti se isto racuna kao i onaj od Zemlje jer mislim da je u pitanju samo kretanje, a ne pravac...

A ko bi bio mladji, pa u tome i jeste stvar! Jedni kazu ovi na Zemlji a drugi kazu ovi na brodu! ;)

Da se pravis pametan?! :mrgreen: Pa ova tema je bas zato koliko sam shvatio, hajde da malo uposlimo mozak sa zanimljivim teorijama! :besserwisser:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 9:24 am

I u pomo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: SPEED

Sub Mar 25, 2006 11:00 am

vladaromeo napisao:Svako jutro i vece gledam se u ogledalu,to vecina nas cini i to je u redu,ali...
Sebi i drugima delujem mladje 10ak godina,Kum Labud takodje deluje mladoliko,jos neki ortaci isto...Svi alfisti su mladji nego na papiru,a odgovor lezi u Ajnstajnovoj teoriji relativnosti.
To je znachi odgovor....sto se brze krecemo,vreme nam sporije ide.
VRHIC :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 25, 2006 11:06 am

A jel cuo neko za ono da je ova nasa galaksija stvorena od strane nas samih, znaci mi smo je napravili, duplirali, smanjili i ubrzali nekoliko hiljada puta, sve zarad toga da bi videli kako ce se sve zavrsiti, hmmm pa sada mi mislimo da je sve ovo neka realnost, a tamo neko nas posmatra u nekoj tegli... ;)

Takodje vrlo malo verovatno, ali... :|
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

reality

Sub Mar 25, 2006 7:17 pm

sve je to zavrzlama,ali ja mislim da smo mi alfisti dokaz,zivi dokaz,da se krecemo nesto brze od ostalih i da vreme na nas manje deluje...odgovori su strava... :P
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

teze i teoreme

Sub Mar 25, 2006 10:17 pm

sve ovo je stvarno ili nestvarno,znamo samo to da smo negde u nekoj galaksiji x i da dalje od toga nemozemo.bar dok italijani ne sklepaju novu zver.
tema je veoma diskutabilna a ja sam cuo da je onaj rus sto je sam chuchao u svemirskoj kapsuli 6 meseci,kruzio oko zemlje izmerio 1sek manje nego ovi rusi na zemlji istim shatro nepogreshivim hronometrom...to je kao zvanichni dokaz da se od vremena moze pobeci tj da je vreme vezano za svako telo ponaosob,kao i za svakog pojedinog na zemlji...kao likovima na ekvatoru prodje manje vremena nego eskimima i laponcima jer oni zive severnije i samim tim se sporije krecu jer opisuju manji krug oko zemlje..
e sad ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 26, 2006 2:59 am

Vlado kralju, super je prica ;)
a naroicito ovo :
dalje od toga nemozemo.bar dok italijani ne sklepaju novu zver. :lool:

Sto se tice paradoksa dva blizanca. Prica je sledeca ako jedan ode da zivi recimo na vrhu neke planine dok drugi resi da ostane na nivou mora
ako bi se posle nekih x godina sreli ovaj sto je ziveo na planini bio bi stariji ali bi razlika bila drasticno mala. Naravno ukoliko bi otisao
svemirskim brodom u dugo putovanje razlika bi bila veca kada bi se taj vratio ( naravno ako bi se brod kretao BRZINOM SVETLOSTI ili jako blizu toj brzini)
Zasto je ovo paradoksalno zato sto mi uzimamo da je vreme koje protice APSOLUTNO. U teoriji relativnosti ne postoji APSOLUTNO vreme,
vec svaka jedinka ima svoje licno vreme koje zavisi od toga gde se ko nalazi !

Samo konto Ajnstajnove teorije, ne znam da li se neko seca imena onog naseg klinca koji je MATEMATICKi oborio i za to dobio neke silne nagrade,
na medjunarodnom nivou, ne izmisljam bilo u novinama i na TV-u! :shock: Sem toga mnogi fizicari poput Hokinga vrlo su rezervisani sto se tice ove cuvene teorije iako se ona i dalje koristi.
Problem je naravno mnogo kompleksniji nego sto mi mozemo da zamislimo, al zato dok se vozimo u nasim alfama ni ne razmisljamo o drugome osim o drumu pod nama... :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 26, 2006 8:06 pm

:P vro sam nostalgican,zalim za svim onim lepim danima od pre 15,20godina kad je bilo svega i kad je jedina muka bila gde ici na letovanje...zato me ovakve pricice momentalno vrate u period blagostanja kad sam ih slusao pre spavanja...veliki pozdrav ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 26, 2006 8:26 pm

Hmmm, kad bih mogao da se vratim u proslost i nesto uradim da se ne dese sva ona cuda...
Ne znam ni koji bi datum izabrao, a ni sta bih potom uradio... :roll:

Mislim kad bih pored tog Delorean (Back To The Future) imao i neku moc da na daljinski nekog uklonim ili statijaznam... ;)

A pogledajte njega...

Slika

Slika

Zar sama koncepcija ne potseca na Alfu?! ;)

Inace najbolji film na svetu i jedan od tri jedina lepa americka automobila, Mustang '67, Mustang '04 i naravno Delorean!

:cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 28, 2006 7:28 pm

delorean I jeste italijanski auto...samo sto ga je istoimeni proizvodjac sklapao u Americi

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”