Da li je zadovoljstvo voziti Alfu?

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Da li je zadovoljstvo voziti Alfu?

Pon Feb 13, 2006 1:33 am

Meni je naravno izuzetno zadovoljstvo :lool:

A evo sta kazu neka istrazivanja.
Ja prosto ne mogu da verujem :evil:

Procitajte clanak na B92.

p.s. Obratite paznju na prvu tabelu.

http://www.b92.net/info/zivot/automobil ... 2006&mm=02
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Pon Feb 13, 2006 3:32 am

a ako zelite dodatno da se nervirate procitajte i komentare :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 13, 2006 4:02 am

Ma sve je to prilicno relativno ;) Ukoliko pokusas da pronadjes slicna istrazivanja nekih drugih agencija, videces da se rezultati poprilicno razlikuju (ne kazem da je tu Alfa na vrhu, ali svakako nije na dnu). Ovo istrazivanje je specificno iz vise razloga. Prvo, svodi se na statisticku obradu u osnovi subjektivnih faktora (privlacnost vozila i zadovoljstvo servisom) zajedno sa objektivnim faktorima (troskovi vlasnika i kvalitet i pouzdanost), sto samo po sebi ne moze da da rezultate koji mogu da posluze u nekom strogo objektivnom rangiranju automobila. Rangiranje u cemu, u svakom faktoru pojedinacno ili u svima zajedno? Naravno da ti podaci imaju vrednost tek kada se analiziraju pojedinacno (i to ne malu), a njihova kombinovana analiza tesko da moze da ti da pravu sliku o nekom odnosu izmedju samih automobila koja bi bila univerzalna. E sad, kada se radi o engleskom trzistu, koliko je meni poznato prevashodno iz pracenja engleskih foruma posvecenih Alfama (a pratim ih dosta), servisna mreza Alfa Romea je u Engleskoj uzasno losa (a ni ovde, pa ni u drugim evropskim zemljama, se nisu proslavili, sto je zaista bruka za brend), sto svakako u ovoj anketi ima jako veliki znacaj, pa to u najvecoj meri objasnjava ovakvo kotiranje Alfe u njoj. Samim automobilima su ljudi u najvecem broju slucajeva uglavnom prezadovoljni. Ubedjen sam da ce popravljanjem servisne mreze, a mislim da je to trenutno jedan od prioriteta menadzmenta u Alf,i i u ovakvim anketama Alfa zauzimati visoko mesto koje joj svakako pripada. Na kraju krajeva, koliko su ovakva rangiranja relativna mozda najbolje pokazuje jedna od anketa koja je sprovedena bas u Velikoj Britaniji tokom prosle godine, a ja sam je video u jednoj Top Gear emisiji, cini mi se negde u novembru, koja se bavila pitanjem koliko su vlasnici zadovoljni automobilima koje su kupili (cini mi se da tu nisu ukljucivali pitanja koja se ticu dilerske i servisne mreze), i u toj anketi je poslednje mesto pripalo Mercedesu (Alfa je bila negde u gornjoj polovini ukupnih rezultata). Eto ti ga sad :lool: Sta iz ovoga mozemo da zakljucimo? Ne bas puno, cini mi se ;) Da budem iskren, meni licno je sasvim svejedno sta bilo koja anketa pokazuje, kada bih se time rukovodio svakog meseca bih morao da menjam misljene i auto jer su rezultati u anketama svakog meseca razliciti :lool: Sto je jos simptomaticnije ankete drugih agencija radjene nedavno pokazuju savim dugacije rezultate. I sta nam to govori? Nista narocito, cini mi se :lool: Ne nervirajte se zbog gluposti, neka svako prica ili misli sta hoce, vise dobrih a jeftinih Alfi za nas ;) Na kraju krajeva, Alfu ni ne ume svako da ceni kako treba, zato uostalom i ona nije za svakoga, ali mi to vec znamo, zar ne? ;) :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 13, 2006 11:55 am

Rasprava na b92, samo govori koliko strucnjaka za automobile imamo.

Pogledajte u oglasima koliko delova se nudi za srecne vlasnike VW i Opel.
To je verovatno zato sto se ti automobili nikad ne kvare ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 13, 2006 1:04 pm

Alfacrazy napisao: Ne nervirajte se zbog gluposti, neka svako prica ili misli sta hoce, vise dobrih a jeftinih Alfi za nas ;)
Ovo bi mogao da bude zakljucak cele price :mrgreen: :mrgreen:
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Sre Feb 15, 2006 9:15 pm

mloh napisao:Pogledajte u oglasima koliko delova se nudi za srecne vlasnike VW i Opel. To je verovatno zato sto se ti automobili nikad ne kvare ;)
:rotfl: Odlicno zapazanje!!! Sam clanak zaista nije vredan komentarisanja...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 11:19 am

dobro, ali ne moze to tako da se gleda, budimo realni? pa kolliko u jugi ima vise vagenovog programa od alfinog? mora da bude i vece trziste auto delova, jel tako? a da se kvare isto kao i ostali, kvare se...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 3:54 pm

Jos jedna protivrecnost je da prodavnice i majstori mnogo bolje zive od Opela i VW nego od Alfe, bas zbog masovnosti. Opel i VW stvarno jesu kvalitetni automobili, ali bajke o njihovoj izdrzljivosti i nepokvarljivosti su kod nas dozivele preterane razmere.

Radi se tu malo i o prestizu, ti automobili su ipak skuplji od Alfe. Redovno odrzavanje moze da bude problem sto se tice standarda zivota u Srbiji, i tu nemacki auto moze malo vise da istrpi falsh delova i neredovnog servisa. To po meni ne mora da bude prednost.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 5:24 pm

Ipak moram samo malo da se umesam... Trziste, da li pod uticajem realnih faktora ili malo vise bilo kog vida propagande evaluira svaki proizvod i tu nema dileme.... ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 6:18 pm

Da sam na vashem mestu, prochitao bih naslov teme recimo? :evil: Ok?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 7:03 pm

OPEL-Was ist das?
:thinkof:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 16, 2006 8:43 pm

hahaha hahaha hahaha :rotfl: :rotfl:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 17, 2006 11:49 am

Puna je biblioteka debelih knjiga o trzistu. Ja ih nisam citao ;)
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Sub Feb 25, 2006 8:05 pm

Ne bi da smaram i opominjem....

Ne samo da uzivam vozeci Alfu, vec ALFA = JA!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 25, 2006 10:28 pm

Hm.. da sam na vasem mestu nebi se previse obazirao na ovo:
Sve to nevazi za Srbiju, druge mogucnosti i samim tim i ocene.
Vi ovde kao Alfa fantasti imate skroz druga vrednovanja i u stanju ste gledati kroz prste , jedan zapadnjak nije.

Rezon: Reklama, jako i mocno oruzje zapada. Nivo znanja o autima = -30

Slusajuci i gledajuci reklamne elemente, zapadna musterija ide cesto u avanturu ocekujuci da je sve sto je na reklami i od strane prodavca istinito.

Da li su glupi? Mozda, ako to ima veze.. auto im je neophodan za zivot i greske ma da su na nivou kvara sijalice se neoprastaju.
Razmazeno trziste i nista drugo, ocekivalo se previse za ulozene pare, te odatle i rezultati.
Ima jedan dobar tekst gde je objasnjeno zasto je Skoda dobila puno bolju ocenu od VWa.. sve je receno sa tim, jer taj koji je kupio istu je svestan da iako je VW u pitanju da greske i tolerise te se izjasnjava pozitivno i pored laksih funkcionalnih smetnji.

Sa druge strane ko je kupio VWa, ocekivao je vishe od Skode (Boze moj, status? hahaha) te je u sukobu sa istim problemima nespreman da opravda zasto je platio vishe za isto? :(


Alfa, nazalost , usmerena u drugi spektar, ima problema prirode gde odluka na Italijanski auto koji nije Fiat, po svemu sudeci da musterije ocekuju da su uzeli Lamba ili Ferrarija ali da su dobro prosli kad su kupovali (ogroman popust u odnosu na navedenu punokrvnu bracu) nisu bas previse tolerantni i zaboravljaju na .popust. koji su dobili prilikom kupovine auta, vec vide samo racune i greske.
Sve je u psiholoskom segmentu, nijedan ovakab test negovori bas nista drugo o auto do , upravo, koliko je uopste gledejuci zadovoljna musterija iste.
I nemora da ima veze sa kvalitetom uposte, jednostavno, morate svatiti da je auto u stanju da kupi kao nov jedna osoba od 50+ godina i kad ustanovi da nema sposobnosti da isparira reakciono sam automobil, dolazi do bacanja krivice na auto , ne na sebe :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 12:38 am

Dopada mi se tvoje rezonovanje, mada mislim da je za ljubav prema odredjenoj marki automobila jako bitna i psihologija. Ja npr. nikada nijedan model ili marku nisam mnogo vise cenio od ostalih, a automobile obozavam. Ne ocekujem od njih vise nego sto mogu da mi pruze, a svaki pruza razlicito.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 2:49 pm

Evo da i licno kazem nesto na ovu temu...

BOOST vrlo zanimljivo i realno rezonovanje... Ipak... Ono sto je esencijalno i osnovno kod kupovine auta i izbora marke jeste licni stav.
A ljudi cesto tu grese, upravo ova prica o reklamam predrasudu i ostalim faktorima...

Znaci nacin voznje pojedinca, kilometraza koji dnevno-mesecno prelazi, da li je bitna apsolutna pouzdanost, mala potrosnja ili udobnosti sportske karakteristike i sta vec... naravno onda tu dolazi i dizajn, linija, motor i ostalo... Mislim da ovo TREBA da budu osnovni kriterijumi kada se neko opredeljuje za kupoivinu a cesto to nisu !

A naravno u domenu psihologije je krajnje ocekivanje kupca...
U smislu da od mecke ocekuje da mu ni slucajno nikada ne stane, od alfe
da je super auto poput ferarija i da se ne kvari ili to boze da treba manje da mu trosi...

Nego da odgovorim na naslov teme...

Zadovoljstvo stvarno jeste voziti Alfu i to kazu mnogi koji su je ili vozili ili u nju makar seli... Ipak to zadovoljstvo nije za svakog vozaca !
Pa ne volimo svi isto jelo i istu muziku ! Zato i ponavljam Alfa i nije auto za svakoga.
Jednostavno ona ce pruziti maksimum onome vozacu koji voli .brzo. uzitak u voznji a ne samo prelazak od tacke A do tacke B.
Naravno takav ce biti spreman i da .legne pod auto. kada zatreba i nece pitati za troskove. To je kompromis koji jedan Alfista mora da napravi.
Naravno sve to ce mu biti visestruko vraceno jedinstvenim sportskim duhom njegovog automobila koji je zastitni znak brenda.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

opel

Ned Feb 26, 2006 4:50 pm

:mad: silom prilika sam morao drugaru,koji sada ima TIPO 16V,da osvezim motor na opelu. LJUDI OPEL JE SVE SAMO NIJE AUTO. kakvo glupo vesanje ima,a motor..... vise lichi na dunavsku shajku,pecarosi ce me razumeti.ovo nije vredjanje ovo je realnost. Setite se ranijih statistika,koliko je samo opela povuceno iz prodaje zbog ovoga te zbog onoga....ALFA SE VOZI SRCEM ZAPAMTITE I NE BRINITE KO JE NIJE POSEDOVAO TAJ MOZE DA HVALI OPELA.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 5:07 pm

I onda GM kupi SAABa i OPEL dobije SAAB tehnologiju, to o cemu pricas je neka kanta od OPELa starije konstrukcije (Nemacke) :)

Zaboravi sve sto si shvatio o OPELu kroz jedan takav.. vremena se menjaju ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 11:03 pm

Mislim da se ne moze generalno suditi o jednom brendu na osnovu samo jednog modela.
Nije da branim sad opel daleko od toga, cinjenica je da je od svih Nemaca on uvek bio neka najlosija klasa ( ili ?)

Ipak vremena su danas mnoogo drugacija, pa se proizvodjaci bukvalno utrkuju od modela do modela...
Cini mi se da je i u auto industriju usla ona prica kao i u svim ostalim potrosackim industrijama - o jeftinoj prozivodnji,
sto jeftinijem a funkcionalnijem konacnom proizvodu gde se malo sta popravlja vec kad dotraje lepo se zameni i tako u krug...

Recimo sto Mercedes ne napravi kao nekada one legendarne Mecke
.ciganski san. :lool: sto taksisti i dan danas voze ovde po Bg-u a one bre 70-80 godiste. Toga vise nema bogami.
Al ima Dacija... Kupuju ljudi ovde uh kaze sto je dobar a ja se nesto mislim gde to ima ceo auto za koliko 6000-7000 !
Pa na njemu mora da je sve jeftino preko sijalicice u kabini do stepena prenosa i jeste on dobar zato sto je NOV.
Al kad to bude krenulo da odlazi a nas covek zna se sirotinja - ne zameni nista na vreme nego vozi... Ne znam mozda se ja i varam al videcemo za par godina... :?

Uh odo ja malo u offtopic... :roll:
Da zamlo da zaboravim nije samo lepo voziti Alfu, vec to vremenom ulazi pod kozu i postaje bolest ! Koliko mi je poznato do sada nema leka... :lool: :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 11:18 pm

Dobro da i ja nesto iskucam , Boostov rezon je Ok , ali ako ti auto nije samo prevozno sredstvo je vec drugacije , pa za dve godine mene 164 kosta duplo nego sto mogu za nju da dobijem , ali da se vratimo na zadovoljstvo , cak i svi ne nalazimo isto zadovoljstvo u svim modelima iste marke . Kada se okrenem u nazad i izuzmem koliko sam kada imao godina i za sta su mi sluzile alfe naj sladje mi je bilo voziti alfa suda, mada bih naj vise voleo da posedujem junior u onakvom stanju kakav sam nekad imao , nije u pitanju tu ni brzina ni snaga vec ono , svidja ti se neko zensko a ne znas sto .Ja sam malo za zapadna shvatanja cudan , sud 1.3 i 33 su mi prakticno trulili na placu i poklanjao sam delove polako a nisam imao srca da ih prodam .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 26, 2006 11:36 pm

Ljudi, ko imalo ima sportskog srca, .... sve sam rekao... ;)

Svet zakera jer su postali nulirani u celini, auto freaks uvek nadju razlog da problem zamene zadovoljstvom :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 27, 2006 10:16 am

odlicni tekstovi...

nema tog zadovoljstva (osim zene) koje nesto drugo moze da mi pruzi... kez od uha do uha :lool: - .s osmehom vozim trista.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 28, 2006 8:39 pm

Milos napisao:odlicni tekstovi...

nema tog zadovoljstva (osim zene) koje nesto drugo moze da mi pruzi... kez od uha do uha :lool: - .s osmehom vozim trista.
:evil: pozdrav.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 28, 2006 8:50 pm

BOOST napisao:I onda GM kupi SAABa i OPEL dobije SAAB tehnologiju, to o cemu pricas je neka kanta od OPELa starije konstrukcije (Nemacke) :)

Zaboravi sve sto si shvatio o OPELu kroz jedan takav.. vremena se menjaju ;)
:roll: sab 9000 je radjen na osnovi crome,164,theme...prema tome dabome. E i jos nesto moj djevrek auta snova broji blizu 30 alfi i oko 600 000 km . E KROZ TAJ MOJ PERIOD RAZVITKA I SHVATANJA SPOLJASNEG SVETA UOPSTE ,KAO MUVE SU ME NAPADALI I UDARALI VEROVAO ILI NE SAMO OPELI.KVARILI MI LETOVANJA,RADOVANJA SA DEVOJCICAMA NA ZADNJEM SEDISTU...I MNOGO TOGA JOS...JA SAM SA MESTA UDESA UVEK ODLAZIO NAJ NORMALNIJE STO NIJE SLUCAJ I SA OPELOM.POZDRAV OD LUDAKA VLADIMIRA.

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”