Nove tablice i estetika Alfe...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 9:11 am

Odlično rečeno... :good:
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1542
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 11:12 am

dusan147 napisao:Osećanja "ponos" i "stid" su za nešto veoma dobro ili veoma loše, pa, u tom smislu, nisam ni ponosan, niti se stidim što "imamo" naša slova "Š","Đ", "Č", "Ć", i "Ž". Posebno što maltene svi sa "tradicionalnim" jezicima/pismima imaju jedno tridesetak (raznih) slova u azbuci/abecedi - tu mi nismo ništa izuzetni, pa nema razloga za neki ponos :medal:... A ako se baš zanesemo, mi bismo mogli da imamo i kombinacije "ЉҔ" ili "ЦЧ", pa čak i "ШЋ", a o"ЊЏ" je bolje i da ne govorimo... ;)
Ozbiljno - registarske tablice nisu prilika za promociju našeg kulturnog nasleđa ili ispoljavanje patriotskih osećanja, već šansa za pragmatično usklađivanje sa ostalim svetom.
Donekle tačno, samo što mi u zadnje vreme pod "ostalim svetom" podrazumevamo usko Zapadnu Evropu, a to nije ni približno svet, već mali deo njega, nama blizak po rastojanju i ništa više.

Elem, pre koji minut sam na jugiću video nove tablice, i lepo izgledaju, posebno grb!!!! :grin:
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 11:36 am

latinica je sasvim ok, FONT je s druge strane, golo gov*no. one precrtane nule su tako grozne da nemam reci. a razmak, belina, izmedju znakova je katastrofa. tablice izgledaju ruzno, kao da su na silu razvucene a slova ostala ista.
uvek mi moramo da izmisljamo toplu vodu...

ruuuuzneeeee! :banghead:

sramota me sto cu na prelepim kolima imati onako ruuuuzne tablice. fuj.

najveci paradoks je to sto tek sad necemo smeti da pomolimo nos u zemlje gde nas mrze. ej, pa razbijali su nam kola zbog jugoslovenske trobojke, sta ce tek da rade kad vide na kolima "cetnicki" grb? hahaha

*da sam neka vlast...
- tablice bi bile i dalje starog formata i bez plave povrsine. ionako nema nista od EU jos bar tih 7 godina koliko ce ove tablice trajati, pa kakve onda potrebe ima za tim?
- izbacio bih skroz oznake gradova. dokle vise da gradjani imaju problema i sa policijom i sa lokalnim grubijanima svaki put kad napuste svoju opstinu? dokle vise nalepnica "auto je kupljen na lizing, ja nisam iz beograda" i slicnih? takodje, poskidao bih grb Srbije, nacionalne boje i sve ostalo, da moze narod slobodno da putuje gde zeli. fakat, ljudi, mnogo zemalja u okruzenju nas mrzi, a BG, SRB i grb dozivljavaju kao klasicno srpsko kurcenje i provokaciju. nece nam kruna pasti sa grba ako nam kola budu bez srpskih oznaka.
- uveo bih manji format za prednji deo. ovo ne moram na ovom forumu da obrazlazem :)
- angazovao bih visokoskolovane dizajnere automobila koji bi u saradnji sa umetnicima uradili nekoliko predloga za oblik fonta i boje pa bih organizovao istrazivanje javnosti koje su narodu najlepse.
- snizio bih biranje kombinacije tri broja i dva slova po zelji uz doplatu od 10.000din, a one van formata bih digao na 300.000, pa ko voli nek izvoli. meni je dobro i "155 QV" na kraju, one jeftine bi se prodavale kao alva, a zarada drzavi bi bila jos veca.

ali to je samo moje razmisljanje... :wave:
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 12:31 pm

Izvinjavam se za mali off, ali me nerviraju ovakve izjave da treba da se krijemo iza evropskih tablica da ne bi znali ko smo?!!!

@dekideki, ako je taj grb na zastavi, normalno je da je i na tablici. Po tvojoj logici se onda i sve ostale zemlje kurče, jer na svačijoj tablici piše odakle je. I Amere mrzi ceo svet, a opet im se dive. Zašto živimo u Srbiji ako treba da je se stidimo. Kome se ne sviđa, granice su otvorene, imamo svi mogućnosti da odemo. Razlozi zbog kojih nas ne vole neki su predmet za drugi forum, a u stvari je problem što su se svi pokorili pred jačim, a mi nismo što nam i nije donelo mnogo pozitivnih stvari, ali takvi smo, imamo veliko srce i velika jaja i ne damo na sebe i svoje. Naših sto na ostalih hiljadu. Pogledaj sportiste. Ni manje zemlje ni većih rezultata.

@dusan147, tablice i ne treba da nas promovišu, nego je normalno da imaju neke naše inicijale kad su već naše, baš kao što sad izgledaju. A koja je poenta da se preko tablica usklađujemo sa svetom?! Gde i u kom broju mi to toliko putujemo sa automobilima van granice? Podatak je smešan
potpis
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 2:34 pm

dekideki napisao: - snizio bih biranje kombinacije tri broja i dva slova po zelji uz doplatu od 10.000din, a one van formata bih digao na 300.000, pa ko voli nek izvoli. meni je dobro i "155 QV" na kraju, one jeftine bi se prodavale kao alva, a zarada drzavi bi bila jos veca.
Ovo je odlično i vrlo racionalno razmišljanje od koga bi korist imali i država i građani a štetu baš niko, ali u Srbiji ne prolazi ništa što je praktično i korisno :banghead:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 2:49 pm

Potpuno se slazem sa dekijem, ovo je toliko ruzno da me je blam da ih stavljam na Alfu. Sa samo malo manje belih praznina bila bi kraca za 30%. Font je uzasan, osim ako trenutno nije u modi neka vintage opcija.

Verovatno na dzipu nekog mudonje koji je odlucivao i ne stoje tako lose... :banghead:
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 6:10 pm

danas sam video par novih tablica po gradu i iskreno uzivo mi mnogo gore izgledaju nego na slikama :rolleyes: mislim da je problem u fontu, malo su uska slova bem li ga a i jesu velike, ne znam kako bi cucala pozadi ona kvadratna da se stavi :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 6:49 pm

Ovde kod nas svaka, pa i najobičnija tema može da bude poprište polemike o stvarima koje daleko pravazilaze značaj same teme. Jel' vam to nešto poznato?
Da podsetim:
a) tema je estetika lepe Alfe i nove ružne tablice i kako to da rešimo, a
b) nije tema "...mi se saginjati nećemo..." ili "...kome se ne sviđa neka ide..." ili "neka je ružno i glupo, važno da je naše..." i da ne nabrajam dalje stvari u koje ne veruje ni onaj ko ih je izrekao...
Da predložim: ako ima dosta prostora između slova/brojeva (dragon kaže oko 30% je višak) mogli bismo da skratimo tablicu sa 520mm na prihvatljivih 400mm, a visina neka ostane ista. E sad... da li bi saobraćajna policija baš merila takve tablice koje sadrže sve elemente, odgovarajući font i slažu se sa registracionom nalepnicom, ostaje da vidimo. Nekako mi se čini da su oni pametniji (ne šalim se) deo MUPa, nego onaj koji izmišlja/dizajnira tablice...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 6:53 pm

A kako bi to izveo? Morao bi da sečeš tablicu na više mesta? Na šta bi to ličilo? Takva tablica bi bila vrlo uočljiva i mogao bi da imaš samo probleme sa saobraćajnom policijom. Po meni je daleko pametnije ne dirati ništa, naviknućeš se vremenom na nove tablice i nećeš ih ni primećivati kao što ne primećuješ ni ove sad :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 7:06 pm

Ja ni sad nemam "normalnu" tablicu, već nešto manju - pogledaj prvu poruku u ovoj temi, klikni na sliku i kaži šta ne valja.
E tako bih "prekrojio" i novu. U prtljažniku mogu da držim original, jer nisam falsifikator i neću da prevarim nikog... Lepo im objasnim da je to styling :D
Poslednja izmena od dusanGT u Pon Jan 10, 2011 7:17 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1542
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 7:17 pm

cirko83 napisao:Izvinjavam se za mali off, ali me nerviraju ovakve izjave da treba da se krijemo iza evropskih tablica da ne bi znali ko smo?!!!

@dekideki, ako je taj grb na zastavi, normalno je da je i na tablici. Po tvojoj logici se onda i sve ostale zemlje kurče, jer na svačijoj tablici piše odakle je. I Amere mrzi ceo svet, a opet im se dive. Zašto živimo u Srbiji ako treba da je se stidimo. Kome se ne sviđa, granice su otvorene, imamo svi mogućnosti da odemo. Razlozi zbog kojih nas ne vole neki su predmet za drugi forum, a u stvari je problem što su se svi pokorili pred jačim, a mi nismo što nam i nije donelo mnogo pozitivnih stvari, ali takvi smo, imamo veliko srce i velika jaja i ne damo na sebe i svoje. Naših sto na ostalih hiljadu. Pogledaj sportiste. Ni manje zemlje ni većih rezultata.

@dusan147, tablice i ne treba da nas promovišu, nego je normalno da imaju neke naše inicijale kad su već naše, baš kao što sad izgledaju. A koja je poenta da se preko tablica usklađujemo sa svetom?! Gde i u kom broju mi to toliko putujemo sa automobilima van granice? Podatak je smešan
:drink
:amen:
:wave:

I ćirilična slova ispod grba su ekstra!!!
Sve u svemu bolje nego stare, kakve god da su!!!!!
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 7:26 pm

dusan147 napisao:Ja ni sad nemam "normalnu" tablicu, već nešto manju - pogledaj prvu poruku u ovoj temi, klikni na sliku i kaži šta ne valja.
E tako bih "prekrojio" i novu. U prtljažniku mogu da držim original, jer nisam falsifikator i neću da prevarim nikog... Lepo im objasnim da je to styling :D
Verujem da to nije po zakonu kod nas ali ako misliš da ti to neće donositi nevolje samo napred :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 7:39 pm

Nece... ukoliko nisi bas srece da naletis na nekog drkosa...
Znam troje ljudi koji imaju "skracene" tablice i napred i pozadi, i vec po godinu - dve nemaju nikakvih problema...

e sad, kakvi bi problemi bili u slucaju da se naleti na gore pomenutog, pitanje je...
ali ako imas original u gepeku, mislim da bi se sve resilo zamenom na licu mesta...
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 7:39 pm

dusan147 napisao:Ja ni sad nemam "normalnu" tablicu, već nešto manju - pogledaj prvu poruku u ovoj temi, klikni na sliku i kaži šta ne valja.
E tako bih "prekrojio" i novu. U prtljažniku mogu da držim original, jer nisam falsifikator i neću da prevarim nikog... Lepo im objasnim da je to styling :D
nemoj to da radis,licno sam video kad je lik iz interventne terao vlasnika jednog nabudzenog bmv-a da skida takvu tablicu i da vrati originalnu,nije mu dao da mrdne dok to ne uradi....a odmah iza njega su zaustavili lika koji je imao napred umesto tablice,nalepnicu i to smanjenu (kao one male tablice) i njega je terao da odlepi nalepnicu i da na licu mesta izbusi branik i namontira originalnu.....nisam mogao da verujem sta rade....
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 8:00 pm

i ja sam vam vec preneo svoje iskustvo u vezi toga....
bila mala tablica pozadi,original nalepljena na zadnjem staklu i kazna pala samo tako...
mislim da se generalno jako opterecujete sa bas nebitnom stvari po meni,sto je rekao neko pre mene za mesec dana ce te se navici i necete je ni primetiti....
ja apsolutno ne obracam paznje na te nebitne stvari u zivotu,pravih problema uvek ima preko glave :grin:
a i to da radim protiv zakona bez obzira kakav je opet cu uraditi na svoju stetu,drzava uvek istera svoje....nazalost :(
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 8:49 pm

i mene su terali da skidam nalepnicu koja je malo veca od stare italijanske i od tad koristim originalnu i tih razloga,nemm zivaca da se svakakvim ludacima raspravljam

a bilo je ljudi koji se zaustavljali da bi videli auto jer sam, tad vozio corsu (tuning&styling) varijantu sa neonkama i zakucanu do poda
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 9:15 pm

@cirko: uopste me nisi dobro skapirao.
- ja prvi popizdim kad me u mom rodnom gradu u drzavi Srbiji opomenu da nije pristojno biti ponosan na "Boze pravde" ili na tri prsta odnosno zastavu. ja sam taj koji je 1988. dobijao batine od policije jer je na utakmici pevao melodiju "Mars na Drinu" ("na-na-na...") jer smo igrali protiv Hrvata. tukli su nas nasi policajci.
- postujem druge i volim nase ali, kad bude svima normalno u ZG videti BG table sa 4 ocila i cirilicom ISTO TAKO kao sto je sad svima potpuno normalno videti bilo koju HR tablicu sa sahovnicom u BG, onda ce biti svejedno sta pise na tablicama. kad bude svejedno da li imate BG tablice u NS isto kao NS tablice u BG, prestace potreba za nalepnicama "nemojte mi olupati auto ja sam vas, auto je na lizing"...
Slika
kome je ova nalepnica normalna, ja nemam s njim sta vise da raspravljam

kad vidim auto isaran srpskim bojama, nalepnicama sa cetnickim natpisima, velikim krstovima na retrovizoru i brojanicama i ikonama po kokpitu, znam da taj 100% nece ici preko granice i - ne planira ikad to da uradi. e, sad smo dosli dotle da ce svima da nam okite kola sa svim mogucim oznakama sto predstavljaju srbiju. moje pitanje je: jel to zaista neophodno? doboko sam uveren da nece nikome nista dobrog doneti, cak naprotiv... to kicenje je isto kao da neko stavi kokardu i seta Zagrebom. pa kokarda je srpski grb, zar ne? pa cetnici su bili antifasisti, zakon u Srbiji je tako rekao. pitam se da li ce taj junak imati vremena da im objasni istoriju pre no sto ga na smrt prebiju...

sustina mojeg pisanija je ta sto sam planirao da idem kolima u Zagreb kod nasih prijatelja Alfista i to cu uciniti verovatno ove godine, vece su mi sanse sa YU trobojkom. sledece, 2012, moracu i ja da Alfu unakazim ovim odvratnim tablicama. i ako budem imao srece da ubodem BG*155-XX, svejedno ce i dalje biti odvratne.

fuj

*sori svima za off
*@cirko, ovo nije upuceno tebi vec da budem svima maksimalno jasan... :wave: :beerchug:
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 9:51 pm

Kad smo se već u'vatili ovih "filozofsko/sociološko/psiholoških" rasprava...
Znam da je prekršaj to što imam tablicu "korigovanih dimenzija". Nisam do sada imao problema, jer tablica ne odudara mnogo od originalne. Nikom ne savetujem da pravi ovakve tablice. OK?

Ipak... malo me čudi izvesni manjak tzv. "građanske hrabrosti" da se u rođenoj zemlji, još rođenijoj policiji (meni su oni sasvim OK momci) prosto objasni da je tablica smanjena, zbog čega je smanjena, itd. A pri tome postoji višak "hrabrosti" da se neumesno paradira raznim nacionalnim simbolima (dekideki je bogami dosta nabrojao)...
Jel' može to (čas manjak, čas višak) neko da mi objasni, ali bez uvreda i ružnih izraza - ovo je jedna pristojna tema?
Poslednja izmena od dusanGT u Pon Jan 10, 2011 9:55 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 9:54 pm

Zaključak je da mi ne možemo da utičemo ni na šta od navedenog jer su tablice takve i gotovo, ali naravno da možemo da polemišemo.

@dekideki, :drink kapiram ja tebe, samo mi je bez veze bila ona izjava da ne treba da imamo ništa od oznaka da drugi ne bi znali ko smo da nam ne bi lomili auta itd. Ako idemo tom logikom onda bi mi trebali baš onima koji se najviše voze kod nas sa stranim tablama da porazbijamo automobile: Nemci, Bugari itd, pa i "našim" Italijanima, ali mi smo civilizovani bar sa te strane hvala Bogu.
dusan147 napisao: nije tema "...mi se saginjati nećemo..." ili "...kome se ne sviđa neka ide..." ili "neka je ružno i glupo, važno da je naše..." i da ne nabrajam dalje stvari u koje ne veruje ni onaj ko ih je izrekao...
U mom životu se nikad nikom nisam uvlačio da bi bolje prošao ili ne znam šta i zbog toga sam nekoliko puta i ispaštao, ali to sam ja i to je moj problem.
Naravno da verujem u to što pričam i to nije tvoj problem te mi se s toga u buduće ne obraćaj na ovaj način, molim te :beerchug:
potpis
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 9:55 pm

Deki,svaka cast.
Samo,ne mrze nas svi u okruzenju..Iz licnog iskustva:
Bugarska me murija nikada nije zaustavila a jedan od pasosa je od korice do korice ispunjen bugarskim pecatima,nikada mi se nista nije desilo u Bugarskoj,Nista mi se nije desilo ni u ostalim zemljama,opet znam iz iskustva da nas Rumuni obozavaju :drink
Mozda je vreme da zapadna braca pocnu sa navikavanjem na 4c ,meni sahovnica ne smeta,cak mi je drago sto dolaze jer i mi idemo kod njih.
Za himnu Boze pravde ne znam sta da kazem...ova je malo iskrivljena verzija,Izbacili su Kralja iz himne a na zastavi stoji Kruna.
U Srbiji trenutno vlada poremeceni sistem vrednosti ... Srbija nije na utakmicama,nije na osvetnickim destruktivnim mitinzima,Srbija smo mi normalni ljudi , poljoprivrednici, mali privrednici i svi oni koji nesto stvaraju i misle pozitivno. Takvu Srbiju niko ne mrzi!
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 10:04 pm

Table nisu lepe ,generalno.
Moglo je to i bolje,Englezi su zadrzali svoj oblik,Belgijanci i Grci takodje samo su dodali plavu tracicu..
Licno mislim da su stare table bile ok samo da je malo promenjen i prilagodjen oblik..da su prednje malo smanjene a da su uveli kvadraticne zadnje...
Dobro je sto je konacno na tablama 4c,hvala bogu.Zar je malo 50 godina sputavanja od strane komunalaca,pardon,komunista ..pa cak je i na komunjarskom grbu u centru stajalo 4c samo nije smelo da se crta odvojeno(imao sam problema u skoli zbog toga) ...
Secam se kada su prodavali nalepnice da se prelepi petokraka .... odmah sam zalepio kokardu sa trobojkom... To je bila legitimna oznaka JKV nisam tu video nista lose :club:
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 10:15 pm

REDZEP napisao: U Srbiji trenutno vlada poremeceni sistem vrednosti ... Srbija nije na utakmicama,nije na osvetnickim destruktivnim mitinzima,Srbija smo mi normalni ljudi , poljoprivrednici, mali privrednici i svi oni koji nesto stvaraju i misle pozitivno. Takvu Srbiju niko ne mrzi!
:good:
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 10:22 pm

cirko83 napisao:...U mom životu se nikad nikom nisam uvlačio da bi bolje prošao ili ne znam šta i zbog toga sam nekoliko puta i ispaštao, ali to sam ja i to je moj problem.
Naravno da verujem u to što pričam i to nije tvoj problem te mi se s toga u buduće ne obraćaj na ovaj način, molim te :beerchug:
Dakle - nije uvlačenje ako svojim izjavama ostavljaš pozitivan utisak kao osoba koja poštuje i tuđe vrednosti, ne vređa, ne posmeva se, ne drži predavanje, itd.
Drugo - ovo je forum o vozilima marke Alfa, a tema o tablicama, koju sam ja pokrenuo bez ikakve želje za svađom/vređanjem/podsmevanjem...
Treće - naravno da su tvoja uverenja tvoja stvar i da to nije moj problem, ali su postala i "opšta stvar" kada si izabrao pomalo pogrešan ton, pristup i mesto da afirmišeš ta uverenja.
Ne bi trebalo da ti smeta moje obraćanje "...na taj način..." jer nije zlonamerno, već samo zasnovano na iskustvu. To iskustvo mi, eto, govori da sam u pravu. Mi malo stariji pamtimo malo duže...
Ali ako imaš neku ideju ili predlog o dimenzijama tablica - to je sasvim OK...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 10:30 pm

Povratak na temu...
Malopre sam video uživo tablicu koja ima baš velike razmake između znakova... Tablica mođe da se skenira (ili fotografiše) i da se "sredi" u Photo Shopu tako što će da se smanje razmaci, taman da se dobiju neke razumne dimenzije... Zatim ide štampanje na foliju i lepljenje na fotorefleksnu plastiku kao podlogu. Ljudi su to radili i sa starim tablicama, pa može i sa ovim...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Nove tablice i estetika Alfe...

Pon Jan 10, 2011 10:40 pm

cirko83 napisao:@dusan147, tablice i ne treba da nas promovišu, nego je normalno da imaju neke naše inicijale kad su već naše, baš kao što sad izgledaju. A koja je poenta da se preko tablica usklađujemo sa svetom?! Gde i u kom broju mi to toliko putujemo sa automobilima van granice? Podatak je smešan
Ne znam kakav si ti ton ovde protumačio. Ja sam potvrdio ono što si ti rekao i nadovezao se na isto da bi tvoj sledeći odgovor bio sa takvim tonom. Ovo za uvlačenje se ne odnosi na tebe, nego uopšte na situaciju,a i ovo :beerchug: je valjda nešto značilo od mene prema tebi.

Povratak na temu:
Bilo bi fino da se uradi ovakva mala prednja tablica kao kod tebe, ali kao što rekoše gore hoće panduri da zezaju zbog toga. Ja sam prošle godine zakčio branik na 33-ki i skinuo sam tablicu. Nosio sam je sa unutrašnje strane da se vidi kroz šoferku i čim su me prvi put zaustavili opomenuli su me, zamalo da me kazne. Ti si možda imao sreće da ne naletiš na nekog drkoša ;)
potpis

Povratak na “Cafeteria da Romeo”