Bezbednost u saobracaju

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 1:09 am

pa realno pod ovom brzinom i daj audiju bilo crveno sumnjam da bi mogao da zakoci, ali zato za golfa treba postaviti pitanje. mada kako pise u novinama obojica su poznati policiji zbog voznje, tako da sumnjam da semafori nisu bili sinhronizovani.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 7:55 am

Crveno je postalo nepotrebno, ionako ga niko ne ferma. Mene su u prethodne 2 nedelje obišla dvojca pametnjakovića na istom semaforu u trenutku kada sam stao na crveno. Znači bili su iza mene i obišli me iako je bilo debelo crveno kada sam stao i sve to u sred bela dana. Slučajno ili ne u oba slučaja su bila fau ve vozila u pitanju.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 8:01 am

Kupio sam kameru za snimanje vožnje ali koristio sam je samo par puta, naime ovde se vodi polemika dal' je protivzakonito ili ne ali svaki božiji dan vidim ljude kako ne staju na stop, prolaze namerno kroz crveno, voze žutom trakom itd itd. Staviću kameru ponovo i ubacivati na YouTube, neka policija vidi šta se radi kada oni očigledno nemaju uvida u to...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7557
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 9:00 am

Narode, ova tema je toliko opsirna, da to nije normalno, u celoj prici, bolje da ne pricam da na jednu ovako pricu, bude jos nekoliko slicnih koje se ni ne pojave u medijima...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 9:14 am

golf je definitivno prosao na crveno a audi na trepcuce zeleno sto i nije toliko bitno jer je vozac audija svakako kriv zbog brzine i alkohola u krvi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 9:17 am

Žalosno je što su zbog prevelike smelosti neiskusnog vozača sa probnom dozvolom poginule i dve nedužne devojke.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 9:25 am

to je najgore u celoj prici
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 10:06 am

Opet dolazimo do zaključka da su kružni tokovi daleko bezbednije raskrsnice, nego ove sa semaforima
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 10:35 am

kruzni tok je genijalan izum i treba ga imati svuda gde su veci pravci! Ja Znam da put iz Nisa ka Niskoj banji je jedan ogroman pravac. I tu i u centru se likovi uglavnom trkaju. Od kad je na raskrsnicama kruzni tok nema vise trka i generalno je mnogo brza raskrsnica. Nema semafora i slicno a i bezbednije je. Sad sto pojedini secu kruzni u toku guzve to je druga prica..
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 11:56 am

Evo o čemu pričam, čovek sa FLCS-a postavlja redovno svoje snimke:

[youtube]rp8Gp0hdEu0[/youtube]

[youtube]ztdbMbirWIw[/youtube]
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6299
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Pon Jun 09, 2014 12:11 pm

Jeste, samo što i on greši ali neće da prizna da je pogrešio.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 12:14 pm

To je nebitno u ovoj priči, suština je da prolaženje na crveno postaje toliko normalna pojava da je to užasno.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 12:59 pm

Kako može biti nebitno? On je prošao pešački prelaz na koji je pešak nagazio (na oko 0:32 na drugom snimku), što je jednako loša stvar.

Crveno se prolazilo uvek (nije to nešto novo — novo je da ima mnogo više vozila na ulicama, pa to i češće viđamo), naročito na „granici“ posle zelenog. Ja zbog brojnih takvih iskustava uvek usporavam pred raskrsnicom iako je meni čisto zeleno, a naročito kada se meni pali zeleni talas u ulicama kao što je Bulevar Nikole Tesle.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 1:09 pm

Čitajući tvoj post stiče se utisak da nije bitno što se prolazi na crveno nego to što nije čovek stao na pešački.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Pon Jun 09, 2014 5:08 pm

Moja iskustva iz saobraćaja potvrđuju da kada god je neka bahanalija tipa crveno, preticanje u makazice, sečenje, bahata vožnja, preticanje preko zaustave na auto putu, uvek je tu neki VW ili srodan auto

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 6:09 pm

Evo snimka iz drugog ugla i pregled udesa je mnogo bolji,vidi se kako je golf izleteo nacrveno svetlo i isto tako audi koji nisko leti...
I vide se ljudi koji skoro da i ne prilaze mestu nesrece vec nastavljaju svojim putem
http://www.kurir-info.rs/foto-i-video-o ... ak-1412181
Slika
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 7:20 pm

http://www.kurir-info.rs/pokosio-devojc ... ak-1412087

http://www.kurir-info.rs/lisice-na-ruke ... ak-1412431

[youtube]WCAeloeqRpI[/youtube]

Ljudi šta se ovo dešava?! Strašno!
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7557
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 9:28 pm

E sad mi je dosta, malo vracam film, ovakve stvari se nazalost desavaju daleko cesce nego sto se prikazuje na medijima, i malo mi je muka da odredjeni dogadjai dobijaju publicitet,a odredjeni ne, licno znam za nekoliko smrtnih slucajeva i tesko povredjenih koji nikad nisu ni dospeli u medije ili dobili clanak u crnoj hronici malo manji od goli riba na petoj strani, cisto me interesuje, sto su ti ljudi manje interesantni medijima...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 10:20 pm

U jee, ovaj snimak je ispred glavne poste u Nisu. Tu me je lik zakacio na parkingu i olubio mi vrata. Inace ta ulica (ko zivi u Nisu i okolini zna) je opet jedan pravac, koji nema ni jedan jedini semafor. Ima dva ili tri pesacka prelaza i svi uglavnom tu voze 70-80 a ne 50 koliko je ogranicenje. Mada po meni bi tu trebalo biti 40. A na tim pesackim pesaci istrcavaju i ne gledaju levo desno. jer sam ja mogao par njih udariti jer stoje na pesackom i odjednom krenu da prelaze i boli ih uvo dal idu kola i dal mogu na vreme da se zaustave.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Jun 09, 2014 11:02 pm

@edin
Nažalost, potpuno si u pravu.
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Jun 10, 2014 8:42 am

sErGiO napisao:Čitajući tvoj post stiče se utisak da nije bitno što se prolazi na crveno nego to što nije čovek stao na pešački.
Hehehe, da, moglo bi tako da se shvati :)

To su bile dve nevezane tačke: 1. bitno je i što ovaj pravi prekršaje i 2. nije ništa novo da se prolazi kroz crveno.

Ukupan zaključak je da su oba podjednako bitna. Ne stati na pešačkom je isto kao i ne stati na crveno: ne propuštate učesnika u saobraćaju koji ima prednost. Sad, to što su naši pešaci navikli na to (tj. vozači su ih naučili da oni nemaju prednost), i što su oni znatno sporiji od automobila pa vozači imaju više vremena da reaguju samo znači da će biti manje nesreća koje su izazvane time.

@Shanirani: kada pešak stoji na pešačkom sa namerom da pređe, ti bi već morao da usporiš i da ga propustiš. U svakom slučaju, gde god ima obeleženih pešačkih prelaza, tvoje je da voziš oprezno računajući sa tim da pešaci, „slabiji“ učesnici u saobraćaju, mogu lako da izlete. Tada su uglavnom najgori parkirani automobili odmah do pešačkog, pošto tada pešake ne možeš ni da vidiš od njih — ja tada obavezno usporavam, pošto ne bi bio prvi put da se neko (niži) pojavi i pokuša da pređe. U svakom slučaju, pešaci imaju prednost.
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Jun 10, 2014 8:50 am

edin napisao:...cisto me interesuje, sto su ti ljudi manje interesantni medijima...
Nema video snimka, znači nema eksplicitnosti, pa je ljudima i manje zanimljivo. Nažalost, to prodaje novine, ali ja ih zato i ne čitam.
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Jun 10, 2014 11:40 am

Strasno, treba covek biti svestan svojih mogucnosti i mogucnosti automobila.
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Jun 10, 2014 5:16 pm

Ako malo bolje pogledate snimak, sivi auto koji se pojavio malo kasnije od nesreće je u stvari usporio da propusti pešaka a debil u crvenom autu je naravno krenuo da ga obilazi sa desne strane i pokosio devojčicu. Ovo je jedan od češćih prekršaja koji prave vozači a koji u zadnje vreme sve češće viđam tako da dobro obratite pažnju i kada vas vozilo propušta na pešačkom da vas nepokosi neki debil kao ovaj u crvenom autu.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Jun 12, 2014 10:39 pm

Povratak na “Cafeteria da Romeo”