alfa romeo 155-upgrade

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 6:20 pm

:rotfl: ti si kralj hahaha
A bi li bilo skupo da se napravi hauba od poliestera?
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 7:19 pm

pa sve zavisi, ako pravis sam mozes jeftino da prodjes, za kalup moze da se koristi orig. hauba pa da se preko nje namaze tzv. odvajač ili kako ih sve zovu ne znam, sredstvo koje sluzi da se poliester ne zalepi za haubu, i samo picis sloj smole pa sloj platna, mozes tako da teras koliko hoces tj sve zavisi koja ti jacine i debljina haube treba, ali je tu jedan problem sto ti onda nova hauba postaje malo sira od standardne jer preko nje se pravi, pa kad slozis sve slojeve i ispadne npr. debljina nove haube 5mm onda je ona za toliko i šira u onom delu koji pada na krila zbog savijanja lima pa se onda ne gadja lepo sa krilima, mada krila mislim da mogu da se izvuku malo i usteluju preko onih srafova i da se tako anulira sirina haube i lepo uklopi, ako treba i da se slicuju rupe na krilima nije frka ako me kontas sta hocu da kazem :rolleyes: ne znam koliko bi slojeva bilo dovoljno da bude hauba kruta i da se ne uvija i sl. a da ne izadje puno iz fabrickih mera tj da ne bude debela previse, takodje bi ispod nje trebalo uraditi pojacanja kao sto fabricka ima, to moze sa aluminijumskim profilima, dovoljno je u X da se stavi samo a mogu i ona od poliestera da se rade mada je ovo brze i lakse za uraditi, sigurno neces napraviti ultra laku i kvalitetnu haubu kao od karbona ali bice znatno laksa od serijske metalne ;) posle kad se poliester sasusi sledi obrada smirglanjem, pa gitovanje pa zezanje, ima tu posla ali nije neizvodljivo, za glatku povrsinu profesionalci koji sa tim rade koriste razne vakum prese i dzakove i sta sve vec, pa kad je ispresuje i tako osusi ispadne glatka ko staklo da moze odmah da se farba. evo od prilike kako se to radi u vakumu

... re=related

a evo kako se pravi iz negativa i isto ispadne glatko, samo sto to nije izvodljivo sa haubom iz vise razloga, za to ti treba posebno pravljen kalup haube ali to je vec slozen postupak i ne ispati se za jednu haubu praviti kalup i cimati se, to se radi za neku serijsku proizvodnju od vise komada

Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 8:02 pm

OMP napisao: ali je tu jedan problem sto ti onda nova hauba postaje malo sira od standardne jer preko nje se pravi, pa kad slozis sve slojeve i ispadne npr. debljina nove haube 5mm onda je ona za toliko i šira u onom delu koji pada na krila zbog savijanja lima pa se onda ne gadja lepo sa krilima,
To mi je palo na pamet,ali sam smislio i za to rjesenje:
Kad se hauba namaze odvajacem,sa spoljasnje strane nanese se "poliester masa",osusi se,bla,bla,dobije se proizvod u obliku haube,koji ne treba posebno obradjivati-makar "spolja",vec se taj "proizvod" moze koristiti kao kalup.Sa unutrasnje strane se pregituje,osmirgla,premaze odvajacem,poliester masom i opet se dobije hauba od polisestera idealnih dimenzija+ti ostane kalup-to bi vec moglo.
Ako neko ima iskustva sa poliesterom,evo mu predlog i nacin da zaradi koju kintu ;)

Zanima me samo prodaje li se ta "smjesa" na kilo i koja joj je cijena otprilike?
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 8:30 pm

pa da kontao sam i ja tako da moze da se uradi, dva sloja preko haube su dovoljna za neku cvrstinu da moze lako da se skine i okrene naopako pa onda iznutra da se pici sa jos slojeva i da se udare ojacanja.
sto se tice cene ne znam koliko je i dal ima da se kupi na neko vece pakovanje, kanticu od 3,5 ili10 kg npr. ali standardni set u radnji je oko 700din i sadrzi 750g-1L smole i oko 0.7m2 platna, e sad ne znam koliko bi setova otislo na ovaj poduhvat, ja ga koristim za neke manje elemente, krpljenje branika i sl. plastikarija ali moze da se preracuna i za haubu.
i da odvajaca ima raznih, oni su malo skoplji, ima ih i u spreju sto je bolje, a mislim da 0,5l kosta oko 10e ali opet zavisi od proizvodjaca :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 9:53 pm

Kalupi mogu od gipsa ili gline isto da se naprave pa po njima da se radi to je jos jeftinija varijanta ali posle fali prostora gde ce to da se odlaze mislim na kalupe. Mada mogu uvek da se recikliraju i gips i glina samo pitanje je koliko puta mogu da se recikliraju.
Slika
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 10:10 pm

SCHUMACHER napisao:Uf,oni i njihove "vibracije"...
Hvala na odgovoru Santino :wave:
sz13shumi napisao:Ma ja se bas i razmisljam ili v6 od 3.6 ili kad ovaj 1750 TBi naleti da vidim da ga ubacim ovaj majstor sto mi odrzava auto ima od 164 ovaj od v6 njemu se cini da je 3.2 ali verovatnije da je 3.6 carinjenje tog motora je 180€ a posto je ionako u 155-cu iso i taj motor nema potrebe za atestom cak se i njemu svidja ovaj 1750TBi.
Mozda cu ti razbiti iluzije,ali nikad u 155 serijski nije isao 3.0,3.2 a ni 3.6 V6,isao je samo 2.5 V6 12v.
U 164 je isao samo 3.0 V6 (12v i 24v),ali postoji tjunerska kuca Savali koja je "razbusivala" taj 3.0 iz 164-ke na 3.5 (ali ne 3.6) tako da ta od tvog mehanicara sigurno nije 3.6 osim ako nije nesto budzena.
Malo mi je nejasno ovo sto si rekao:Ubacio bih 3.6 V6,nema potrebe za atestom,i njemu (majstoru) se svidja ovaj 1750 TBi :scratch:
Onda je bas taj na koji si ti mislio 3.5 V6 ma mislio sam uopsteno na V6 znam da u 155-ci nije isao 3.0 nego sta znaju ovi na nasim tehnickim pregledima dal je 2.5 V6 ili 3.5 V6 kada su oni spolja otprilike isti, a sto se tice onog da se mom majstoru vise svidja 1750 TBi mislio sam konstrukcijski je bolje uskladjen i lakse bi se ubacio u 155-cu ipak za V6 trebala bi ili neka dorada il' prerada nosaca jer je dosta tezi i od T.S, JTS i od 1750TBi zato sam i napisao vise svidja trebao sam da stavim da bi ga lakse ubacio u 155-cu.
Slika
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 10:14 pm

Nije bas ni lako napraviti kalup od gipsa ili gline iz razloga sto bi posle glina vjerovatno morala da se pece itd...To kad bi se skupila 2-3 dobrovoljca sa 155-icama i neki iskusan da to odradi,ne bi bilo skupo,ali pitanje je koja je poenta svega toga i vrijedi li cimati se radi 10-15kg,ali nikad ne znas sta ti moze valjati...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 10:23 pm

Moram malo i da se pohvalim nabacio sam ksenone na kratka uskoro kacim slike u mom predstavljanju, nego ne znam dal prvo da jurim za duga ili za maglenke ne znam kako se ksenoni ponasaju u magli mozda i nema potreba za ksenone na maglenkama. To je najskoriji upgrad na mojoj 155-ci, idemo polako al' sigurno sa poboljsanjima.
Slika
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 10:40 pm

Zato sam i napisao moze ali i sam si zakljucio kao i ja da su sva ta resenja ili preskupa ili prezahtevna za sve nas pojedinacno to su ipak najmanje 4 kalupa mozda i 6 ako bi se i zadnja krila skidala jer ako se olaksava napred trebalo bi srazmerno olaksati i pozadi, gde to na kraju odloziti zajedno sa originalnim delovima trebala bi nam jos jedna garaza samo za to.
Slika
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Pet Mar 25, 2011 10:59 pm

sz13shumi napisao:Moram malo i da se pohvalim nabacio sam ksenone na kratka uskoro kacim slike u mom predstavljanju, nego ne znam dal prvo da jurim za duga ili za maglenke ne znam kako se ksenoni ponasaju u magli mozda i nema potreba za ksenone na maglenkama. To je najskoriji upgrad na mojoj 155-ci, idemo polako al' sigurno sa poboljsanjima.
Neka je sa srecom,ksenoni su i lijepa i korsna stvar :thumbsup:
Ja bih prije ubacio ksenine na duga jer vidis da sad policija cima ako su maglenke upaljene pez potrebe,a i na maglenke idu zuta svjetla ako ces da ti budu funkcionalne,tj. da vidis i po magli,dok su plava (ksenoni) ljepsa naravno.
Cekamo slike u tvojoj temi.

Sto se kalupa tice-to jedino neko kad bi pripremao auto za trke pa da se iscima,a ovako-bas ne vrijedi nazalost...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 12:14 am

pa samo olaksavanjem haubi nista neces postici, tih npr. 20kg manje neces primetiti ali ako bi se posvetio olaksavanju celoga auta onda i cimanje oko haubi itekako ima smisla, krila ne treba dirati ona su laka i tu bi dobici bili minimalni a cimanje preveliko a druga stvar je sto pravljenje haubi od poliestera nema smisla za gradski auto iz razloga sto ta hauba tesko da moze da se napravi da stoji na sarkama i da se podize kao serijska, mislim moze sve ali je veliko cimanje, treba napraviti ojacanja na delu gde se kaci za šarke tj podizace pa tu postaviti neke matice sa navojem ili napraviti taj deo od aluminijuma u kom je navoj pa to fiksirati za haubu, pa zatim kopcanje haube tj bravice napred i nazad, ima zezanja, najlakse je staviti 4 kopce na haubu i da se skida cela kad ti treba nesto da cackas ali onda to nije prakticno za grad sem da stavis 2 katanca unakrsno na kopcama, ili na sve 4, kako bi se osigurao da ti neko ne digne haubu ili nesto ispod nje :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 11:20 am

Nije posebno znacajno za svakodnevnu voznju,ali se meni svasta mota po glavi :)
Mozda kad bi se neko od nas prijavio za trke-imalo bi itekako smisla ;)
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 1:06 pm

Pazi... 20kg se primeti... e sad zavisi o kojoj snazi motora pricas...

sto manje konja vishe se primeti i obratno...

na 300ks ti 20kg realno ne znaci nista... sem da vozis svetski sampionat pa ti milisekunde znace...

ali na 100-150ks se to primeti ako dovoljno poznajes svoj auto naravno :) ispod 100ks je razlika nebo i zemlja... ali ispod 100ks ne mozes ici brzo tako da... nebitno :)

u sustini ako skines 20kg sa kola... jbg... ali ako skines 50kg+ to ces sigurno osetiti...

a napraviti haubu od poliestera ili slicnog nije toliko tesko ako imas dvoriste i malo vremena i para... jer moras da radis 2 kalupa, unutrasnji i spoljasnji... i kada ih spajas onda ubacis podrsku za drzace i ostali hardware...

sve zavisi od prakse naravno ali generalno kod poliestera 10% je kalup 90% je zavrsna obrada i sklapanje...

hauba+gepek+branici... moze lepa kilaza da se skine tu... ako je neko dovoljno zaludan moze i krila uraditi...

i sve to ce te u kucnoj reziji ispasti jeftinije nego kasnije farbanje celih kola... jer moras ofarbati i to sto si napravio... a da ne bi bas videlo sta je pravljeno... onda treba ofarbati ceo auto...

ali znas kako se kaze... sve je skupo samo ako nemas toliko para...
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 1:30 pm

evo tega na 16v, ima nesto manje od 8kg i stoji uz sam nosac motora.

Slika
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 3:17 pm

A,za sta je ovaj teg?
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 5:27 pm

Santino napisao:satro upija neke vibracije... ima ga i 8v i 16v, cesto ga majstori skinu i ne vrate.
;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 5:34 pm

JaMaL napisao:
a napraviti haubu od poliestera ili slicnog nije toliko tesko ako imas dvoriste i malo vremena i para... jer moras da radis 2 kalupa, unutrasnji i spoljasnji... i kada ih spajas onda ubacis podrsku za drzace i ostali hardware...
a sto dva kalupa?
skroz je nebitno kako ta hauba izgleda unutra, bitno je da spolja ispostuje orig. oblik i bude lagana a iznutra moze da bude skroz ravna, ojacanja bih ja licno ubacio od alu profila, udario jedan X sa donje strane haube, zalio ga smolom i platnom preko i to je to, sasvim dovoljno, a kacenje za auto bi bilo sa 4 kopce i da se skida cela, najlakse resenje ali jbg nije za svakodnoevnu upotrebu pa zato se i ne bih zezao uopste oko toga a kad bih pravio trkacki auto to sigurno ne bi bila 155ica ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 6:26 pm

problem je sto mora imati okvir i biti cvrsta po ivicama... inace ce pri veliki brzinama od protoka vazduha doci do kidanja iste... vidjeno mnogo puta...

najbolje je prekopirati originalni donji gornji izgled jer daje dovoljnu cvrstinu i moze se namestiti sa originalnim kacenjima uz mala ojacanja...

ako se trazi najlaksa varijanta onda ljudi obicno naprave kvadratni ram od alu provila i oko njega formiraju poliester... od velicine haube i nagiba nekada se stavi i ojacanje po sredini da je vetar ne bi polomio i kako ti kazes nakaci se na 4 coska sa kopcama...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 7:50 pm

pa dobro ja sam pricao za ovu drugu varijantu na 4 kopce, sa alu profilima ali u pravu si potrebni su i po okviru jer je tako jace mada sam vidjao na nekim trkackim kolima samo X uradjen jer kad imas 4 kopce tesko ce se slomiti od vetra, a ova varijanta za grad sa ful ojacanjima i klasicnim kacenjem je mnogo veca zajebancija i kao sto rekoh nikad se ne bih ni zezao oko toga kad je serijski auto u pitanju
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 8:42 pm

Ja sam na ovu klasicnu i mislio, vise za ulicne trke znaci sve se menja sto moze osim vrata i stakala na DQ je bila emisija o tome, ali cena je ujedala za oci oko 5000$ znaci haube prednja zadnja levi i desni blatobran prednji zadnji, znaci sve je kao u originalu samo je od poliestera i dobili su ustedu oko 250kg za micubisi evo 8 a on je skoro priblizno slican i po obliku i po kilazi a 250kg da se smanji na 155-cu je ogromna razlika na primer na 140ks 1250kg i na 140ks da je 1000kg to je za ceo sklop i za upravljivost mnogo manji zamor. Nije zanemarljivo ni ubrzavanje ni usporavanje znaci ne vidi se uopste razlika izmedju stok varijante i poliester varijante spolja je potpuno isto nema nikakve razlike osim kilaze. Doduse ja nisam vise u tom filmu da se trkam vise onako kuliram po gradu. Postavio sam moje slike sa ksenonima.
Slika
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 10:43 pm

Santino,hvala za sliku :wave:
Jamal,u pravu si,sto je slabiji auto tih 50ak kg se vise osjecaju.E sad,ja licno nemam u planu to da radim jer u ovom autu vozim porodicu,tako da auto sa haubom i krilima od poliestera ne bi bilo vise tako sigurno.

Sumi,zezas se da su ustedjeli 250 kg?

A ovdje kod nas u CG ima neki "divlji" sampionat dje se voze brdske i kruzne trke,samo treba da imas izvaren roll bar i pp aparat i ceraj,pa sam se bio samo na par dana nalozio da nadjem sponzore i uzmem jednu 155 i da se prijavim-rezultat bi mi bio nebitan-barem u pocetku,ali sam odustao od toga...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Sub Mar 26, 2011 11:29 pm

551 pounds= 250kg bar su oni tolko premerili da je bio laksi evo8 znaci uporedjeni delovi i meni deluje mnogo ko bi ga znao dal je bas tolika usteda.
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Ned Mar 27, 2011 1:24 am

sumnjiva mi ta kilaza :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sz13shumi
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 TWIN SPARK 16v SUPER CARCAT BLACK
Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16v SW Selespeed
Lokacija: Jagodina
Lokacija: Jagodina, Srbija
Postovi: 318
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 8:41 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Ned Mar 27, 2011 6:12 pm

Ma i meni je sumljivo ajd da su skinuli i 150kg sto bi bilo realnije nego ovih 250 kg znaci prema ovoj njihovoj racunici stok delovi su znaci bili teski oko 375kg a ovi od poliestera su bili 125kg kad su ih napravili ali navodim da je to za evo 8 on ipak nema ovoliko krivina i linija veci delovi su mu potpuno ravni pa mozda se islo na neku tanju varijantu za stranice a haube su prakticno radili iz dva dele pa su ih slepili ali zato je cena bas prevelika posto oni to vise prave serijski i za vise modela cini mi se cak da je imalo i za 155-cu ali nikako ne mogu da nadjem njihov sajt cisto onako informativno jer koliko su ovi njihovi delovi svi bi mi mogli da uzmemo po jedan gtv.
Slika
Korisnikov avatar
dixynja
Garaža: EX 145 1.6 Boxer rosso 130
EX 155 1.8 16v rosso 130
147 1.9 jtd 16v rosso 130
Lokacija: Beograd-NBG
Lokacija: Beograd-NBG
Postovi: 288
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 12:05 pm

Re: alfa romeo 155-upgrade

Uto Mar 29, 2011 9:31 pm

Drugari,imam ja jedno pitanje vezano za felne.Imam speedline-ke (kao goxy-jeve) koje hocu da stavim na auto(155).Cekao sam da nakupim parice za neke dobre letnje gume 205/
45/16,ali mi u medjuvremenu iskrsla neka kombinacija za MNOGO jeftinije 205/55/16.Da li bi mi taj jedan cm pravio problem?Ovako kada je sada gledam sa njenim 14-tkamai gumom 185/60/14,deluje mi da ima prostora da se stavi R 20. :arflag

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”