Alfa Romeo 166 - auto sa dusom, tako kaze Jeremy Clarkson

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Alfa Romeo 166 - auto sa dusom, tako kaze Jeremy Clarkson

Uto Sep 19, 2006 2:43 pm

Ovo sam procitao na Forumu Alfisti.hr, pa reko da prepricam...
Sigurno znate ko je Jeremy Clarkson; Autor emisije TOP GEAR na BBC-u. E' pa taj gospodin je u svojoj knjizi .I Know You Got Soul. nabrojao 22 masine i gradjevine koje imaju dusu, a medju njima je...

Clarkson lists the following machines and structures as being 'soulful':

Concorde
Rolls-Royce Phantom
Riva Aquarama
Millennium Falcon
Short Sunderland
Saunders-Roe Princess
SS Great Britain
'Arthur'
Boeing 747
AK-47
LZ 127 Graf Zeppelin
Flying Scotsman
B-52 Stratofortress
Hoover Dam
USS Nimitz (CVN-68)
Alfa Romeo 166
SR-71 Blackbird
all Submarines
NASA Space Shuttle
Ford GT40
Yamato
Supermarine Spitfire

NARAVNO, ALFA ROMEO 166 zajedno sa RR Phantom-om i Fordom GT 40...

korisni linkovi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jeremy_Clarkson
http://en.wikipedia.org/wiki/I_Know_You_Got_Soul
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 20, 2006 9:08 am

:lool: :cool :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 03, 2006 8:14 pm

nema same teme za 166, moze ova ljubina da posluzi za opstu diskusiju oko modela 166...?

lepotica ili...?
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 04, 2006 4:12 am

Iskreno uvek mi je bila pomalo losa kopija 156 i ta zadnja svetla, a opet i ta prednja... :? Nekako ruznjikava!

Ali... Kad sam je video iz bliza, seo unutra, opet malo bolje pogledao... ;)

Auto je prelep, enterijer je nesto posebno, mozda mi se cak vise svidja prvo izdanje nego restyle, ne znam...

U svakom slucaju povlacim prvu recenicu i mislim da ce mi to biti sledeca Alfa... :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika govori hiljadu reci! :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 04, 2006 11:35 am

Iskreno uvek mi je bila pomalo losa kopija 156 i ta zadnja svetla, a opet i ta prednja..
Iako se na trzistu pojavila posle modela 156, 166-ica je dizajnirana pre 156-ice. ;)

Jeremy je na testiranju 166-ice, kada je trebalo svrstati auto u klasu ostalih automobila rekao : ....166 is in the class of his own.... Dovoljno. :dugokosi:

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 28, 2006 5:14 pm

...eeeeee....zato sam je i kupio
totalno sam poludio za tim autom!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 03, 2006 12:06 pm

166 V6 Turbo video i jos JEDAN, obratite paznju, na to kako lezi crvena koja je sa Sport Packom. ;)
Korisnikov avatar
low rider
Postovi: 42
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:10 pm

Uto Jan 16, 2007 9:04 pm

Za sve koji zele 166 i to V6 turbo :cool, pogledajte. Morao sam da podelim ovo sa vama, pogotovo ako neko kupuje, a ovo ga usreci. Meni nije jasna cena, jer ni normalan 156 ne postoji za te novce. Da imam sada te pare i da je istina sve napisano u oglasu, vec bi bila moja.

http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=17364
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 17, 2007 12:09 am

Mislim da je taj auto katastrofa losh. Bila je jedna kod Dore da se sredi plin - chini mi se da je to bash ta...
Korisnikov avatar
low rider
Postovi: 42
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:10 pm

Sre Jan 17, 2007 1:46 am

:| Tja, znao sam da ima neka kvaka, ali reko' ko zna, mozda prodavac ne laze, a bila bi super prilika.
Sad ljudi bar znaju da se ne opeku.

p.s. da li Alfa stvarno fabricki ugradjuje plinske uredjaje, pogotovo u V6 turbo motore ?
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Sre Jan 17, 2007 12:57 pm

low rider napisao::| Tja, znao sam da ima neka kvaka, ali reko' ko zna, mozda prodavac ne laze, a bila bi super prilika.
Sad ljudi bar znaju da se ne opeku.

p.s. da li Alfa stvarno fabricki ugradjuje plinske uredjaje, pogotovo u V6 turbo motore ?
Alfa fabricki ne ugradjuje niti preporucuje TNG/LPG uredjaje za svoja vozila ali to funkcionise bezprekorno;Naravno uz odgovarajuci uredjaj i majstora da ga ugradi i podesi....
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 17, 2007 3:08 pm

Lik koji je prodaje navodi da je fabricki plin, i da je u kvaru, ali u svakom slucaju ako su auto i motor generalno dobri iscupas plin, i vozi Misko, jer cena je bas niska!
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 17, 2007 3:21 pm

Ako joj ne radi plinska instalacija onda je to definitivno auto iz Dorinog dvorishta...

Dakle, zaobici u shirokom luku! ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Jan 17, 2007 4:08 pm

Mislim da je sama cena dovoljna da se vidi da nesto nije u redu...ne treba se .prziti. na niske cene kod novijih Alfi, to je obicno neka prikrivena dreshina.
Pregledao sam vozila sa tog placa na netu, cene su smesno male, dizelasi su sve shatro ispod 100000, a niti jedan auto nema natpise pozadi, sto govore da su farbani jer su udarani, a staviti natpise na tacno mesto je jako tesko, pa limari to izbegavaju.
Znaci, taj plac je za izbegavanje...
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 17, 2007 5:18 pm

Ma koliko dobar bio taj auto, makar i u savrsenom stanju, na trzistu Srbije ne moze da se dobije vise od tih trazenih 7.500E, za pomenuto godiste sa ovim motorom. Alfa ovde nema realnu cenu, a 166-ica sa TURBO benzinskim motorom pogotovo. Cim cuju da je V6 i jos Turbo.... kraj.

@killaz

Sta konkretno ne valja na ovom primerku, pa ga toliko treba zaobilaziti? :?

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”