Miljenkooo Boombina!!!

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Miljenkooo Boombina!!!

Sre Apr 19, 2006 8:11 pm

Pozdrav alfisti, moze li neko da mi objasni sledece:

Imam AR33 1.5 sa 2 dvogrlna DELLORTO 40 karburatora i posle kise ne mogu da je upalim,samo vergla a cuje se strasno pucanje iz auspuha kao da kaslje. Promenio sam kablove i razvodnu ruku i opet nista.
E pazi sad ovo,kad skinem kabal od bombine iz nje iscuri neka tecnost!!! kao neko ulje ili wd40(jel to tako treba?) i onda sve lepo obrisem i onda dok komsija vergla ja jedva dodirujem bombinu kablom i auto uz malo muke upali!!! STA SE KOG DjAVOLA DESAVA? Sta da menjam?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 20, 2006 8:46 am

Prosto se nameće da treba proveriti tu bobinu. :idea: Izmeri otpore primara i sekundara. Na primaru bi trebalo da je ~5 oma, a na sekundaru ~5k oma. Prilično sam siguran da ti voda dospeva u bobinu i pravi kratak spoj.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 21, 2006 12:44 am

I ja mislim tako! Ne uspe da baci varnicu kako valja i promasuje zato ti puca u auspuhu i pravi detonacije!

Redom:bobina, kablovi, ruka, kapa!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 21, 2006 10:16 pm

Ako ti je iscurilo ulje koje sluzi i kao izolator i za hladjenje nova bobina , pozajmi isprskaj pa probaj.Evo ja cu ti pozajmim ako si u blizini N BGD.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 22, 2006 10:31 am

Koju bombinu da stavim, trenutno je magneti mareli ali ne mogu da nadjem takvu u NISU, jel ima neka zamena?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 22, 2006 10:37 am

Bosh crna za elektronsko paljenje , isti odnos prim - sekundar , moze i od yugica sa elektronskim paljenjem ali da je bosh.Ne znam napamet oznaku mogu veceras da ti bacim , mozda imam i mareli pa na skupu mozes da je dobijes ali za paljenje gde je elektronika ispod bobine , sto predstavlja samo mehanicku razliku.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 2:56 pm

Pa zar nije istina da se Alfa i BOSCH ne trpe sto se tice elektronike,barem sam za svecice cuo tako? I ako nije problem posalji mi tacnu oznaku
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 9:56 pm

Samo kada su svecice u pitanju.
Bosch : 00221600002
Napon :11 V
Ohm : 07-1.0
Znaci klasika za elektronsko po karakteristikama.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 11, 2006 7:28 pm

Nasao sam u celom Nisu samo jednu jedinu elektronsku bombinu(sta je sa ovim ljudima?) i to nema nikakvu oznaku,prodavac kaze da je italijanska!? ali ja mu nesto ne verujem, kosta 1000din
Kako da proverim da li je odgovarajuca za moj auto? HITNO!!! :( :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

foxy

Pet Maj 12, 2006 7:08 pm

Nisi sam!!!!
meni fali leva prednja mala plastika unutar branika.
posto imam boxer motor znaci vodoravno radi,i voda za vreme velikih padavina dospe do 1. cilinndra pokvasi svecicu i kapu svecice i taj cilindar mi neradi.znaci radi na 3 , trokira. :mad:
trebam skinuti kapicu, zagrejati, posusiti upaljacem i to je to teram dalje.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 13, 2006 7:56 pm

Ako imas dobre kablove oni potpuno pokrivaju svecicu tako da ne moze nista da dospe do nje, a ja sam resio moj problem, jedva sam nasao polovnu bosch bombinu na auto pijaci i sada sve radi kako treba(valjda),videcemo sta ce biti posle kise :lool: :lool: :lool:

Povratak na “Boxer Odeljenje”