ventili i farovi

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

ventili i farovi

Čet Apr 06, 2006 11:18 pm

1.Po cemu mogu da vidim koliko alfa 33 1.7 IE 77 kw ima ventila?
Naime prilikom pokusaja kupovine lamele prodavac me upita jel ima 6 ili 12 ventila sto je za mene jako zbunjujuce,trebalo bi valjda 8 ili 16 zar ne?U svakom slucaju po cemu se vidi koliko ih ima?

2.Takodje imam problem sa jednim farom...naime sijalica je ispravna (provereno) instalacija ispitana (om metrom) i na oba fara pokazuje istu voltazu na sve konektore a kratko svetlo ne radi...sta moze da bude u pitanju?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 11:45 pm

1. Moze biti samo 8 ili 16v za boxer 1.7 motor. Tvoja alfa ima 8v i trebalo bi 76.99 kw :lool:

2. Prodavac nema pojma nemoj da slusas takve ima ih mnogo, a lose uticu na tebe i tvoj auto ;)

3. Ne znam... Da li imas dugako svetlo i poziciju ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 12:32 am

Samo da dopunim predhodni post od 33ie
Da li je verzija sa 8 ili 16 v mozes utvrditi tako sto jednostavno pogledas da li ima 2 ili 4 bregaste osovine ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 3:18 pm

Na desnom imam sve,i poziciju i kratka i duga a na levom imam poziciju i dugacka...Ponavljam da je sijalica ispravna jer kad je stavim na desni far radi sve.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 3:19 pm

Nikola napisao:Samo da dopunim predhodni post od 33ie
Da li je verzija sa 8 ili 16 v mozes utvrditi tako sto jednostavno pogledas da li ima 2 ili 4 bregaste osovine ;)
A kako to da vidim bez skidanja poklopca glave?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 3:44 pm

Prebroj remenice na glavama. Ako ih ima 2 po glavi imas 16v. Verovatno ces morati da skines onu zastitnu plastiku da bi video...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 4:10 pm

Daj nađi slike motora na netu. 8v i 16v se razlikuju .k'o dupe i oko..

Slika
Motor na slici je ...........
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 4:39 pm

Slika

dupe ili oko?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 8:41 pm

Hvala sto ste ostavili slike ali koliko sam ja uspeo da vidim moj ne izgleda kao ovi na slikama...mada vise lici na ovaj sa 16 v.Remenice su naravno poklopljene pa nemogu da vidim koliko ih ima...

Samo da dodam...koliko sam ja do sada primetio na motorima sa 16v obicno stoji ta oznaka negde (na motoru,na karoseriji...) kod mene je nema nigde...znam da to ne znaci da nije 16v ali eto,moje zapazanje..
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 1:57 am

Pa ne daj se prevariti i moj motor vise lici na ovaj 16v odozgo gledano, al opet je samo 8v :lool: ...
Ali koje je godiste tvoja alfa i koja je serija II ili III ?
Postoji oznaka 16v i moze biti zalepljena pozadi na zadnjim vratima, na samom motoru ili ?
Sem toga zar ne bi 1.7 16V motor trebao da ima negde oko 95kW koliko je meni poznato ! :?

Sto se tice farova, mozda si vec proverio ali ako nisi mislim da je na osiguracu 12 levi far oni su u donjem redu videces...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 9:39 am

Bas tako...meni ovaj lici vise na 16v ali i ja mislim da bi onda trebao da ima vise kw,tako da je verovatno 8v...gledao sam svuda i nigde nema oznake 16v,a inace moja alfa je 90.godiste i koliko sam ja na nekim sajtovima uspeo da pronadjem to je III serija (nisam siguran)...

Provericu i osigurace,to sam zaboravio :lool: ali ukoliko je jedan osigurac za ceo far (poziciju,kratko,dugo) onda ne verujem da je to posto mi pozicija i dugo rade,ali ok provericu i javicu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 9:52 am

Proverio...kod mene u donjem redu ima samo 4 osiguraca u gornjem ih ima 10 i nisu oznaceni brojevima...ispravni su.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 16, 2006 5:19 pm

Znaci ovi problemi reseni...utvrdjeno ima 8v,a problem sa farom jeste bio zbog osiguraca,jedan je bio .olabavljen. samo sam stegao one drzace i problem resen...

Hvala svima na savetima...

Povratak na “Boxer Odeljenje”