Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Bez duše bismo bili samo mašine...
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Pon Jun 19, 2023 9:50 pm

Kako naslov kaze u velikoj sam dilemi da li da uzmem 156 sa ovim motorom i famoznim Selespeed-om.
Primerak koji sam isao da gledam upravo mi se cini jako dobro sa stvarno malom kilometrazom i dobro je odrzavan. Jedino sto sam primetio je kada se krece iz prve kola cimnu dosta ali posle prilikom promene brzina je sve okej sad ne znam da li tako radi selespeed ili je to boljka ovog primerka.

Cena je vise nego primamljiva tako da to veliki plus.

Sta vi mislite o ovom motoru i pogotovo o Selespeed-u .
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Uto Jun 20, 2023 9:47 am

Zadnja recinica i naslov u temi...

Savet je vrlo nezahvalni dati...
Moje iskreno misljenje je da kada taj jts i selespeed rade, jako lepa prica, ali upravi zbog toga su vrlo specificni za odrzavanje, gde imas dva osnovna problema, a to su dostupnost adekvatnih majstora i delova, i to pod uslovom da nemas treci problem, a to je da sve to isfinasiras.
Sto znaci, ukoliko ti to nije jedini auto, koga arcis svaki dan, i ukoliko je limariski zdravi, i prethodne dve/tri stavke nisu problem, uzmi je, pa neka ide zivot :arflag
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Uto Jun 20, 2023 10:34 am

edin napisao:
Uto Jun 20, 2023 9:47 am
Zadnja recinica i naslov u temi...

Savet je vrlo nezahvalni dati...
Moje iskreno misljenje je da kada taj jts i selespeed rade, jako lepa prica, ali upravi zbog toga su vrlo specificni za odrzavanje, gde imas dva osnovna problema, a to su dostupnost adekvatnih majstora i delova, i to pod uslovom da nemas treci problem, a to je da sve to isfinasiras.
Sto znaci, ukoliko ti to nije jedini auto, koga arcis svaki dan, i ukoliko je limariski zdravi, i prethodne dve/tri stavke nisu problem, uzmi je, pa neka ide zivot :arflag
Da bojao sam se tako nekog odgovora, to bi bio glavni auto doduse prelazim jako male kilometraze ali svakako skoro u svakodnevnoj upotrebi. Primerak koji sam gledao je navodno redovno odrzavan i svasta je izmenjano cak i karike su menjane i pumpa selespeed menjaca, 170k pravih, drugi je vlasnik prodavac, samo da nema selespeed toliko bi bila laksa odluka :(.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Sre Jun 21, 2023 2:14 am

Svaki jts je, uglavnom, malo presao, tako da mozes i druge da pogledas, osim ako ne zelis bas selespeed. Kao sto kolega rece, ako nije auto za svaki dan onda je ok, u suprotnom ja bih gledao sa klasicnim menjacem.
Slika
Nutjobe
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Uto Jan 24, 2023 12:02 am

Re: Savet da li kupiti Alfu 156 2.0jts Selespeed

Sre Jun 21, 2023 8:31 am

Hvala ljudi na savetu, ipak cu ja da lovim nekog dizela sa 16v ali nikako da nadjem nekog dobrog.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”