Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
AnderAR
Garaža: Alfa Romeo Giulietta jTdm2
170 hp
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Okt 04, 2019 2:07 pm

Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Ned Maj 10, 2020 1:53 pm

Nisam naisao na neku slicnu temu, a ako je ima opet nadam se da admini nece zameriti na ovoj novoj temi.

Naime, vec neko vreme postoji ovaj problem, ali evo sinoc desilo se opet. Poluga kvacila spada, tj. osigurac je problem.
Ono sto sam video jeste da je gumica na koju se poluga nabacuje poprilicno ostecena, i da osigurac sigurno onako ne treba da izgleda. Jako je nepristupacno i pipavo mesto, a kontam da nije velika tematika za resiti problem.
Uspeo sam da uslikam to nekako, u ovom trenutku bukvalno deo osiguraca, tj. deo zice drzi polugu da ne spadne pri pritisku pedale kvacila.
Ako je bilo ko imao slican problem, neka se javi, napise kako resiti ovo.. Unapred sam zahvalan.


Slika
Korisnikov avatar
toma777
Garaža: 156 SW JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 95
Pridružio se: Čet Jun 14, 2012 2:19 pm

Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Sub Maj 16, 2020 10:01 pm

Od pretvrdog kvacila raspadne se taj kao silent blok na cilindru kvacila.
Jedan nacin je da se zameni cilindar kvacila.
Drugi nacin je da nadjes gumu koja odgovara da se ubaci unutra (naravno i cauru prebaciti)

Kolega je nosio skinut cilindar da mu izliju od poliuretana, al se namucio sa skidanjem :) SlikaSlika
Korisnikov avatar
AnderAR
Garaža: Alfa Romeo Giulietta jTdm2
170 hp
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Okt 04, 2019 2:07 pm

Re: Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Pon Maj 18, 2020 6:22 pm

Sutra bi trebalo da idem kod majstora da vidimo sta i kako.
Jedan od majstora mi je rekao da bi ovde mozda neka veca selna i nov osigurac resio problem. E sad, kontao sam to oko zamene same gumice u cauri itd (jer cilindar ne pusta ulje niti imam problema sa ubacivanjem u brzine), ali je bas tesko da ce ijedan majstor da se cima oko ovih "sitnih" stvari. Sutra cu svakako videti, ali sam gotovo siguran da ce se predloziti zamena cilindra komplet.

Ukoliko bude ovaj drugi slucaj, ima neko iskustva sa cenom cilindra u kabini + ruke? Koliko je to zahtevan posao? Da se ne zaletim..
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Pon Maj 18, 2020 6:46 pm

Ima posla sat jedan za iskusnog majstora. A cena imas jeftinije od 2-3000 otprilike.. kako me secanje sluzi
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
AnderAR
Garaža: Alfa Romeo Giulietta jTdm2
170 hp
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Okt 04, 2019 2:07 pm

Re: Alfa 156 mjet - poluga kvacila (problem)

Pon Maj 18, 2020 10:44 pm

Pa nije jada onda.. Istrazivao sam malo o tome, samo mesto je skuceno haos, to sam i sam video kad sam u dva navrata namestao polugu nazad. Opet kontam da ne bi trebalo da ruke budu vise od 2000..

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”