Allroad vs Stelvio

range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 5:04 pm

Nisam mislio da cu zalutati na ovaj deo foruma ali eto...
Dakle, ja kola kupujem i vozim vezano za posao: ako radim negde gde treba da se vozim - kupim auto koji tome sluzi. Kada prestane posao, prodajem osim ako nije prirastao srcu :). Tako su bili i prosli 135, Giulia QV, M5... Sada, posto je poceo novi projekat, nekako sam postavio sledece uslove:
- hocu nesto sto je veliko i udobno jer moje ture umeju da budu i 2000km nedeljno.
- pogon na sva cetiri. Vise puta me je iznenadio sneg u februaru, ne toliko sto ne znam da vozim (mada je i to upitno) ali vise zbog smanjenja rizika.
- Hocu karavana zbog kera i da moze da se ide i na skijanje.

Ovo se sve uklapa u SUV, ali posto vec imam Stelvia plus ne podnosim da se vozim njim duze vreme, izbor se prilicno suzio. Na kraju sam birao:
- allroad a4
- superb 4x4
- allroad a6

Na kraju sam uzeo a6, 2016 godiste sa predjenih okoo 100k. Presao par tura i mislim da mogu da napisem par redova sa poredjenjem sa Stelviom, tj onim sto alfa najblize ima da ponudi.
Kad se udje u allroada, to je potpuno drugi nivo sto se tice luksuza. Mozemo da pricamo da je alfa podigla nivo kvaliteta unutrasnjosti sa ovom zadnjom serijom (giulia, stelvio), sto i jeste istina, ali to je jedna svetlosna godina iza Audija. Koza u audiju, plastika... sve je mnogo, mnogo bolje nego u alfi. Audi 1-0. Druga stvar: udobnost. Jedan od razloga zaasto sam isao sa A6 je vazdusno ogibljenje... to je kao voznja na duseku. rupe se ne osecaju uopste, iz voznje od 6 sati se izlazi kao nov. Ovo poredim sa stelviom i stvarno je A6 iznad. debelo iznad. Audi 2-0.
Kada pogledam oko sebe, meni je broj dugmica koje audi ima nestvaran... to je potpuno kretenski: tempomat ima posebnu rucicu koju treba 3x pritisnuti ne bi li se dobio tempomat koji nije aktivan. Meni se t ne svidja uopste. Audi 2-1. Drugo: MMI... meni stvarno nije jasno zasto je alfa to menjala kada je bolje od Audija. navigacija je na alfi preciznija, grafika je lepsa, opet, na alfi imate dva dugmeta za ono sto vam na audiju treba 4. Audijev ekran je mozda veci, ali je alfin skladniiji. Audi - Alfa: 2-2.
I dolazimo do onoga sto je najvaznije... voznja. Vorsprung vs Cuore.... tako i jeste: alfa je zivo bice sa motorom umesto srca a audi je... masina. Auto ide, ide kao besan da se razumemo: 313ks nije malo. Ali prvo sto ga muci je tezina. Na pravcu se to i ne oseca toliko, ali po zavojima itekako. Stavi ga u koji god mod hoces - ima podupravljanje. Volan je ili bezukusan ili vestacki tezak - u bilo kom modu je neodgovarajuci. Mogu da priznam da je ubrazanje 150-200 bolje na audiju, ali ipak osecaj voznje je jasan, alfa je bolja. Audi - Alfa 2-3.
Potrosnja je skoro pa ista kao na alfi... vvt kada bi smanjio tockove na 17" to bi bilo manje, ali grad 9.5, auto put 7.5...

Dakle, drustvo moje, ovo je vozilo, jako lepo vozilo koje moze da se kupi crno, sivo ili belo. I da imas osecaj da sedis za racunarom, jako pedantno uradjeno. I pokazatelj koji je pravac autoindustrije: sto vise tehnike, sto manje duse.
Alfo - hvala ti sto postojis i jedite se bas ako propadnete
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 5:11 pm

Fino poredjenje. Licno nikada ni nisam dozivljavao Audi kao vozacku masinu, iako je bilo nekih finih izuzetaka...
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 5:33 pm

range napisao: Alfo - hvala ti sto postojis i jedite se bas ako propadnete
Krenuo sam da čitam i uplašio se da ćeš doći do drugačijeg zaključka. :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 5:40 pm

Iz 1 u 2 :D
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 6:29 pm

gpendula napisao:
range napisao: Alfo - hvala ti sto postojis i jedite se bas ako propadnete
Krenuo sam da čitam i uplašio se da ćeš doći do drugačijeg zaključka. :arflag :arflag :arflag
:podrzava :gr8: :arflag
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 6:45 pm

Iz 1-2?!?!
Ma to mora da je namesteno, sigurno je pisao neki Alfista! :arflag
Vrlo zanimljiv text, posebno nama koji nismo imali prilike da probamo ni jedan ni drugi automobil. :gr8:
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Allroad vs Stelvio

Sre Nov 13, 2019 10:48 pm

Xaxax odlicno poredjenje.
Audi generalno ima premekan al premekan volan,bas bezosjecajan. Neko to voli meni je licno uzasan.
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 7:45 am

Ne znam kako bih ja to sve opisao, ali Audi je bolji auto: on je kvalitetnije izradjen, robusniji, pedantniji, ima vise gadgeta, udoban kao biznis klasa u avionu. I sedam u njega kao da sedam u autobus: udjem, krenem da vozim i cekam da dodjem na destinaciju.

Alfu, od onih prvih 166 koje sam imao, prati isto: gledam je sa prozora, prolazim pored nje kada setam kera, jedva cekam da udjem u auto da bih ga vozio. Kada vozim ona nekako... uzvraca, ne pricam samo o QVu na primer, vec i oni civilni modeli. Voznja je nekako vise uzivanje a ne samo obrtanje volana u cilju dolaska na odrediste.

Uzeo sam juce i ubacio audija u dynamic, spustio ga, sportski mod na menjacu. Autu to ne prija: on je smisljen da se vozi u comfort modu. Menjac te nekako cima, cuje se v6 bolje, ali odjednom turbina je 2x glasnija... pa nije zvuk motora sistanje turba majku mu.
Jednostavno auto je za drugu publiku... oni koji vole da im je sve nekako.... industrijski, ali koji misle da je sportski auto onaj koji se ubaci u S mode i potopi gas na autoputu. Audi te cimne pri tome, zalepi, ali sem tog pocetnog udara nema sta da ponudi.

Samo da dopunim onu raspravu koju smo vodili gore vezano za Alfinu buducnost... nisam ja siguran da oni ako krenu da kopiraju ovaj model - jer kupci ocigledno to traze, to mogu da izvedu. Alfa NIKAD nije bila taj nivo izrade. Ali opet, mislim da je trziste pokazalo koliko ima potraznje za onim sto alfa jeste.

I za kraj... da se ne lazemo: meni bi auto iz snova bila Giulia Crosswagon Q4 350ks...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 8:22 am

Svaka čast na opisu, toliko vernom i "plastičnom" da nekako svi stičemo predstavu o iskustvu i komparacijama :) :gr8:
Svaka ti čast i na tome što si jedan od onih koji su spremni da ozbiljan novac ostave firmi Alfa Romeo za retke primerke koji siđu sa trake. Nažalost, evidentno je da vas je premalo :(

Sve smo ispričali u "onoj" temi i mislim da smo svi na istoj strani, iako se ponekad nismo razumeli najbolje. Suština je da Alfa može da napravi sve što mi želimo i da može to da uradi sjajno, u skladu sa svojom DNA, ali jedini problem je što to ne može da proda u dovoljnoj meri da opravda ulaganja. Već duže vreme. A siguran sam da postoje tamo ozbiljni ljudi i ozbiljna istraživanja na tu temu, te da Alfa ne odustaje od nekih stvari bezveze. Velika šteta, ali tako je kako je.

Da ne zaboravim, bez obzira na sve i mikro šanse da se to desi, želim ti da jednog dana ipak sedneš u tu željenu Crosswagon Q4 :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 9:02 am

Mogu baš slično da potvrdim,jer sam iz 159 tbi prešao u A4 Quattro.
U audiju si ušuškan kao u svemirskom brodu za duga putovanja,a u alfi sam se osećao kao da sedam za komande lovačkog aviona,jedva sam čekao vožnju iz tačke A u tačku B.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 10:33 am

Meni je takav utisak bio i dok sam vozio 156 kad izadjem iz službene, tada nove, Oktavije. Jeste Oktavija i opremljenija, brža, udobnija... Ali kad sednem nazad nakon nekog dužeg puta u 156... :love:

Ranije kad iz objektivnog boljih i novijih kola sednem u svoj, uvek sam se osećao blago potišteno. Sa Alfom je druga priča. :quadrifoglio

Imam i snimak iz Huracana dok objašnjavam instruktoru u Maranelu koji me pita da li mi se svidjaju detonacije iz izduva kad se šalta u nižu, kako mi je draža moja 156 jer nema te bespotrebne, lažne momente (osim deklarisane snage kod TS-a :whistle: ). Krtički sam se osvrnuo i na stilske razlike u enterijeru. :D Verujem da se instruktor osećao kao da je u filmu Noć na zemlji, samo dnevna varijanta. hahaha
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 12:50 pm

Citam vase postove o Audiju i Alfi i ne mogu da se ne osvrnem ka jos nizem rangu od A6-Giula ili A4-159. Kada poredim Aurisa i Giuliettu, svakako je Auris i prostraniji i pregledniji i ekonomicniji ali dzeba sve to kada, kao sto rece range, sednem, odvezem se od tacke A do tacke B i izadjem. Ne zapitam se cak ni da li sam zakljucao kada sam izasao. A kod Giuliette proradi emocija svaki put kad prodjem pored nje. Ili izmislim da je bolje parking mesto samo 10m dalje od onog na kome je, samo da bih seo u nju. Cak skoro nikada ne odbijem zahtev klinca da ga vozim na trening iako je na 10-15 min pesaka, opet samo da bih se provozao.
I koliko god mi kudili sve novotarije koje ubacuju u nase Alfe, i koliko god mislili da to nisu vise one kao nekada, cinjenica je da u nama i dalje izazivaju emocije i da i dalje u sebi nose nesto sto drugi, mozda bolji automobili nemaju.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Allroad vs Stelvio

Čet Nov 14, 2019 12:56 pm

U mom slucaju nije bio Auris, ali je bila Kia Ceed (sustini veoma slicno), a sada Giulietta, i potpisujem svaku rec :)
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 4:23 am

Par ozbiljnijih zamerki za A6, mozda je do nekog podesavanja koje sam ja promasio ili nesto slicno. Elem, ono sto samo smeta je aktvni tempomat: mozes da podesis koliko ce biti aktivan, tj na kojoj ce se razdaljini paliti. U praksi to znaci da se ili pali 100m pre nekog auta i krece da koci, ili se nabija nekom u dupe, nema sredine. Ovo ne mogu da poredim sa alfom jer ona to nije imala.
Druga stavka je vec opasna: automatsko kocenje kada proceni da je izvestan sudar. Ovo je sve 5 kao opcija, medjutim nikako da skapira polukruzno. Ako ga pravim na semaforu i ispred mene je auto koji isto to radi, ako nismo na ozbiljnoj udaljenosti, ukopace me. I tu je naravno opasnost da mi se onaj iza nabije u gepek. Ovu opciju je i alfa imala i bila je kudikamo bolja, auto je ukopavao u situacijama kada to i treba da se desi.
Start stop na audiju je jako, jako los. Cak i stajanje od 2sec vodi do gasenja motora.

Nisam siguran koliko je to do tehnologije jer alfa je 2017 a audi 2016, ali eto zanimljiv osvrt na opcije koje nisu cisto vozacke a opet mozemo da kazemo da je alfa bolja.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 12:04 pm

Uzmeš zato pravi vozački auto i ne zezaš se sa tim asistencijama :) Doduše pričam iz mog ugla i da ne izlazim iz automobila možda bih više cenio ta razna pomagala i opcije. Naravno, realan čovek zna da niko nije savršen i mana se može pronaći i nedodirljivoj trojci. Eto, pre par dana videh jedan A6, mislim pretposlednja generacija, na šlepu i putu za servis, što znači da nije samo Alfa kvarljiva roba i venčana sa majstorima ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
zipa13
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 1993 Alfa Romeo 155 Q4 Alfa Rosso
2004 Alfa Romeo 156 GTA Blue Metallico
1996 Alfa Romeo 145 QV Nero
1997 Alfa Romeo 145 1.6 16v Nero
2006 Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
1997 Fiat Coupe 2.0 20v Turbo
1992 Lancia Dedra 2.0 8v LX
1994 Lancia Dedra 1.8 LX
1990 Opel Omega 3000 24v
2018 Volvo XC90 T6 Inscription
2021 Kawasaki Z900
2008 Peugeot 607 2.0 HDi Executive
2023 Ford F150 Lightning
Lokacija: Vankuver
Lokacija: Vankuver
Postovi: 993
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 2:57 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 5:48 pm

Meni Akura s’vremena na vreme u krivini na uskom putu izbaci BRAKE warning,ali nije kocila do sad
Jednom je zakocila sama kad me je isekao majmun na nekih 90km/h,bukvalno me je promasio za 5cm,ja nisam stigao ni da trepnem,jer nisam ocekivao to uopste,ali je auto sam momentalno namotao blago u levo i zakocio,tako da je nesreca izbegnuta
Sto se aktivnog tempomata tice,ima 6 podesavanja ma Akuri za razdaljinu,i radi stvarno dobro,jedino sto me nervira je da cim joj se pruzi prilika da dostigne zadatu brzinu,ona to radi nasilno,bukvalno gas u patos dok ne dostigne zadatu brzinu na tempomatu
Inace ostalo radi skroz ok
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 6:48 pm

Mene je taj tempomat iz cipela izuo kada sam isao na skijanje. Blizu Insbruka, iz BGD otprilike 10h voznje. Ja uradio nesto sto sam mislio da je genijalno a to je iznajmljivanje krovnog kofera. Krenem ja, a cim predjem 110, to ne zvizdi, to zavija! Ne mozes da mislis u kolima od zvuka. Ja probao da vidim gde prestaje, i to je negde na 150 km/h. I tu dolazimo do problema: ja stavim tempomat na 150, a kad se ispred mene 100-150m neko prestroji u brzu traku, on krene da koci, kofer krece da zvizdi... I tako je taj put trajao 12h jer sam vozio pogadjate 110 km/h.
@Alfanatic, nisam ni ja ljubitelj gedzeta uopste u kolima. Medjutim posle onog ekcesa gde sam se uspavao u voznji na autoputu, shvatio sam da pogotovo ta pasivna bezbednost nije bezveze.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 7:02 pm

Naravno, nisam ja adekvatna osoba kada je u pitanju vrednovanje tih pomagala i potpuno razumem kad se stavim u kožu drugih. Vozim otprilike samo kad mi se baš vozi, a onda to radim sa punom pažnjom i osmehom na licu (ukoliko loši putevi i ludaci okolo ne obrišu taj osmeh)!
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
zipa13
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 1993 Alfa Romeo 155 Q4 Alfa Rosso
2004 Alfa Romeo 156 GTA Blue Metallico
1996 Alfa Romeo 145 QV Nero
1997 Alfa Romeo 145 1.6 16v Nero
2006 Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
1997 Fiat Coupe 2.0 20v Turbo
1992 Lancia Dedra 2.0 8v LX
1994 Lancia Dedra 1.8 LX
1990 Opel Omega 3000 24v
2018 Volvo XC90 T6 Inscription
2021 Kawasaki Z900
2008 Peugeot 607 2.0 HDi Executive
2023 Ford F150 Lightning
Lokacija: Vankuver
Lokacija: Vankuver
Postovi: 993
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 2:57 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 7:11 pm

Znaci bilo ti je veoma interesantno putovanje hahaha
Cudno da je na Audiju to tako,da kazem lose reseno
Previse osetljivo i nedovoljno kalibrisano izgleda
Ali nije lose za duga putovanja
Meni kad je aktivan tempomat na Akuri,ona do odredjenog momenta i sama skrece,tj,prati put korigujuci volan
Probao sam par puta,i radi,ali ne bih se igrao sa tim na vecim brzinama,to sam probao na 85km/h i put sa blagim krivinama
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 7:41 pm

Ja sam vozio ford transit i passat oba 2017god , i na fordu bolje radi adaptivni tempomat ... a passat me spasio sa samostalnim kocenjem sigurno udara u auto isped .
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Allroad vs Stelvio

Sub Mar 07, 2020 8:35 pm

zipa13 napisao:Znaci bilo ti je veoma interesantno putovanje hahaha
E, da, to sam se takođe pitao! Kako se ikome može pridremati za volanom jednog QV, sve i da su ga danima morili uskraćivanjem sna i ograničenjima na putevima :lol:
Ali kontam da vremenom čovek svega može da se zasiti ili uđe u rutinu :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Automobili Prijatelja”