Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Reyd021
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Sep 17, 2014 6:19 am

Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 7:52 am

Kupio sam pre par dana tipsku android multimediu za 159 ku ali sam se izgleda debelo zeznuo. Prvo, dimenzije su razlicite od otvora jer sam ja imao fabricku multimediju i to restyling. Drugo dzekovi ne pasu ni izbliza. Ovi sto su mi ugradjivali nisu imali pojma kako da to povezu pa su mi povezali bez canbus dekodera odnosno one crne kutijice koja sluzi za komande na volanu i jos neke funkcije. Takodje, sad mi se multimedia pali samo kad dam. Kontakt. Mene zanima, da li neko zna kako pravilno to sve povezati tj da se poveze canbus dekoder i da se multimedia pali i kad se ne da kontakt. Evo i par slika:

Slika

Slika


Slika
Reyd021
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Sep 17, 2014 6:19 am

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 7:55 am

Znacilo bi mi ako postoji neko ko bi to mogao da mi poveze pa ako treba i da se cimam do Bg nije problem ili bar da znam ako ne postoji uopste mogucnost povezivanja da se ne cimam oko toga
Umnjak
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jul 09, 2019 2:47 pm

Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 8:56 am

Za povezivanje je nekada potrebno da seces svoje kablove i da lemis na novu multimediju , ako neces na ali ili ebay imas adaptere za pinove ali neke ces morati da seces i stavljas direkt. Trebao bi da nadjes tipski okvir za tvoj kola. Trazi od proizvodjaca uputstva. Ja sada treba sebi da kupim multimediju pa sam gledao kako i sta treba zavisno koji uredjaj kupis svako drugacija uputsva daje jos ako imaa komande na volanu neki uredjaji podrzavaju a neki ne....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Umnjak
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jul 09, 2019 2:47 pm

Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 9:02 am

A imas na kupujemprodajem dvojicu iz BG koji prodaju multimedije meni je Petar trazio 30€ za ugradnju. Poslacu ti broj posle cim nadjem,ako nista vidi ako mozes da vratis imas modela koji su tipski i savrseno legnu

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 9:27 am

Mozda @MilosNBGD moze da pomogne, samo da vidi post
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 9:51 am

Tvoj konektor se zove quad lock i na njega nisu racunali kad su izradjivali tipske multimedie.

Tipska android multimedia se kaci na euro konektor, a stariji tip navigacije i klasican radio imaju euro konektor. Zato si dobio takve dzekove.

Imas resenje da kupis adapter koji se ubode u quad lock i dobijas euro konektor ali svakako treba proveriti raspored pinova.

Drugo resenje je da se seku fabricki dzekovi i zaleme se zice na euro konektor pa se tako udzeka.

U svakom slucaju ti za pocetak treba sema tvog quad locka i i sema euro konektora koji su isli na starije uredjaje, da bi znao koja zica ide gde.

Ovde bi trebalo da imas raspored pinova za tvoj tip navigacije (quad lock):
https://app.box.com/s/88kupgkri3uk5asebcmk8qjlris1a7nw
A probaj ovde da pronadjes raspored pinova za navigaciju:
https://app.box.com/s/rfi7rddnc66za9no8muwhw58mfoiavzv

Nisam na kompu, a ovaj .xps fajl ne mogu da otvorim pa nisam siguran da li je tu bilo.
Reyd021
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Sep 17, 2014 6:19 am

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 10:37 am

Evo da pokazem i kako to sad izgleda spojeno. Multimedija radi ali ne rade komande na volanu i kad ustekam ovaj beli dzek u kanbus dekoder ne radi. Bio sam kod dvojice elektricara ali bih voleo da odem kod nekog ko se bas razume u posao a ne samo puko povezivanje crvena na crvenu i to je to. I ako mi elektricar kaze da nesto ne moze da se poveze ocekujem da zna zasto ne moze da se poveze a ne da slezu ramenima. Evo i slika:
Slika
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 10:46 am

Sto ti se tice otvora, taj od fabricke multimedije je nestandardan. Moj kum je resio tako sto je otisao kod nekog decka sto radi 3d stampu i iz drugog ako ne i treceg puta je uspeo da mu naprave blendu...
ALFAFORZAITALIA
Reyd021
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTD
Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Sep 17, 2014 6:19 am

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 10:52 am

Taj otvor cu resiti tako sto cu uzeti drugi panel sa otvorom za fabricki radio pa cu kompletan alu trim poslati da mi prefarbaju u dezen brusenog aluminijuma ali tamno sivo. Nasao sam neki iz Sremske Mitrovice da rade hidrografiku i odlicno izgleda. Najveci mi je problem ovo sad sa povezivanjem jer ne bih da odustanem a da nisam nasao nekog ko se zaista razume u elektroniku i ako ne moze da znam zasto ne moze da se poveze. Evo kolega iznad @sava ispade strucniji od elektricara kod kojih sam bio jer oni nisu imali pojma ni kako se koji dzek zove
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Kako povezati kinesku multimediju - Alfa 159!?

Sre Avg 21, 2019 11:32 am

Mislim da ti je to dosta piiiip posao...Nemam pojma, probaj
ALFAFORZAITALIA

Povratak na “In Elettronica Alfa”