Display problem

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Display problem

Uto Jan 15, 2019 4:48 pm

Pozdrav svima!
Nadam se da ste ovo videli ranije i da postoji drugaciji savet od "mora da se menja."

Bio sam na Kopaoniku prosle nedelje i tih dana je padala ogromna kolicina snega, ali i temperatura. Jedan dan je bila oko -20...
Kada je dosao momenat za povratak nazad, primetio sam anomaliju na svom malom displeju - nesto poput nepravilne pahulje.
Shvatio sam da anomalija ima veze sa jako niskom temeraturom i ocekivao sam da ce nestati cim se zagreje kabina.
Donekle sam bio u pravu, jer je do Novog Sada skoro nestala, ali sledeci dan - opet isto, samo malo drugaciji oblik!
Pogledajte fotke i savetujte kako da sredim ovo posto mi mozak pomera...


Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Uto Jan 15, 2019 4:57 pm

Kupi drugi displej i zameni. Sat se lako skida i rasklapa.
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Re: Display problem

Sre Jan 16, 2019 12:13 pm

Jesam dobro shvatio? Da nadjem polovne cajgere i iz njih izvadim samo displej?
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Sre Jan 16, 2019 1:20 pm

Ili to ili u boljem slučaju da ti neko proda samo displej, ako ima oštećene cajgere.
Korisnikov avatar
awwwram
Garaža: Alfa Romeo 147 Rosso - 1.9 JTDm 150cv
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 8:42 am

Re: Display problem

Pet Jan 18, 2019 11:15 pm

Problem sam resio, pa zelim da podelim sa vama svoja iskustva jer ce mozda biti nekom od pomoci...

Izvadio sam km sat napolje (cetiri imbus srafa i jedan konektor - vrlo prosto), rastavio ga (nekoliko kopci sa strane, takodje vrlo prosto) i pokusao na sve nacine da sredim display. Grejao ga fenom, masirao prstom, sta sve ne, jer sam primetio u prethodnih nekoliko dana da ta anomalija menja oblik.
Nista nije urodilo plodom. Anomalija je vidljiva i kada je display ugasen (okacicu slike svega o cemu pricam.)
Nasao sam polovan km sat u Rumi preko KP (40e). Bio je jedan jedini u ponudi kao sto je moj i odlucio sam da ga celog promenim.
Taj koji sam kupio je bio u losijem stanju nego moj, ali dovoljno dobar. Cim sam ga prikljucio probe radi, pojavio se problem utoliko sto je na malom displeju sa leve strane bila kilometraza auta sa kog je skinut i treptala je u pravilnim razmacima.
Prodavac je rekao da moram da nadjem nekog elektricara koji bi to mogao da mi resi.
Nisam bio srecan i zadovoljan predlozenim, ponovo sam prikljucio svoj stari km sat i konstatovao da sa njim i dalje nemam problem sa prikazivanjem moje kilometraze. Na starom sam vezbao skidanje displeja i mogu da vam kazem da je ultra prosto! Otkaci se jedan jedini konektor sa flat kablom, displej se gurne prema napred i podigne. To je sve...
Zamenio displej, sve ponovo sklopio, ubacio u auto i problem resio.
Poenta price je da ukoliko vam se desi slicna situacija, nadjite bilo koji polovan km sat sa istim displejom, proverite da li radi i za 10 minuta uradite zamenu.

Hvala ChobbyJTD za savet! :drink

Nevezano za ovaj problem, kod istog tipa sam nasao i navigaciju kao sto je moja, ali sa displejom u boji - u katastrofalnom vizuelnom stanju... Prodao mi je za 100e. Zamenio sam ceo prednji panel sa dugmicima (desetak sitnih srafica) sa mojim i sada imam kao nov uredjaj i logo Alfe u boji svaki put kada dam kontakt ;)
Inace, promena jezika na navigaciji sa italijanskog na engleski me je dosta namucila, a resenje je trivijalno.
Trik je da se promeni jezik na km satu na bilo koji osim engleskog i potom ponovo vrati na engleski. To ga promeni i na navigaciji. Idiotluk...

Ako nekome treba (for free) moja stara navigacija sa ne bas sjajnim monohromatskim displejom ili km sat bez displeja, neka kaze sada ili cuti zauvek :wave:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Display problem

Pet Jan 18, 2019 11:24 pm

Svaka cast na trudu. :)
Ako zelis da poklonis, ubaci to u mercatino sekciju! :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Area Servizio”