Auto kozmetika za preporuku

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Chef_Alex
Garaža: Alfa Romeo Giulietta
Lokacija: Batajnica
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Jul 20, 2018 9:08 am

Auto kozmetika za preporuku

Ned Avg 26, 2018 12:53 pm

Izvinjavam se ako je tema vec postojeca al bih voleo da razmenimo malo misljenja oko kozmetike za nase ljubimice. Pozitivna i negativna, kritike i preporuke.

Sto se tice mene ja sam jedan od onih "opsednutih'' a verujem da nas ima mnogo ovde tako da mislim da ce tema biti pravi pogodak. Evo mojih nekih iskustava:

Chemical guys= Bacanje para

Naime posedujem 7-8 njihovih proizvoda i mogu da kazem da su (bar po meni) mnogo precenjeni. Imao sam mnogo veca ocekivanja od takvog globalnog brenda, mislim da ih Meguiars kida u svakom polju.

Univerzalni cistac Non-sense je stvarno ok proizvod ali za 1800 dinara mozete kupiti skoro 2x vise istog Sonax ili slicnog proizvoda sa istim krajnjim rezultatom.

Leather cleaner- ista cena isto misljenje, na bivsoj 159 sam imao full crvena kozna sedista kao nova i odrzavao sam ih tako sto sam ih jednom u 2-3 meseca prao baby sapunom i posle toga mazao cuvenu Hemel kremu za kozu i rezultati su neverovatni. Izmedju tih pranja koristio sam Turtle Wax Luxe Leather i on se pokazao takodje jako dobro za odrzavanje koze, daje onako pun sjaj a ne izgledaju masno sedista.

Mr. Pink sampon- on je stvarno super, nisam mu nasao manu, lepo pere, lepo mirise, ostavlja lep sjaj, cena ovaj put okej 1300din....

Parfeme Stripper i Vanilla sam koristio i oni su stvarno super ali nisu bas toliko dugo postojani, treba redovno da se prskaju, i opet cena... :rules:

Butter Wax- E tu sam popizdeo :D Po meni iskreno, cisto bacanje para, primecuje se narednih dan dva, posle toga kao da ga niste ni naneli, imao sam jaaako velika ocekivanja od njega i bas sam se razocarao :D cena 2800 dinara

Natural Shine sredstvo za vracanje boje plastici i za sjaj plastike i gume- Kao sjaj za gume je super, i kao dressing za plastiku enterijera, daje bas lep dubok izgled plastici i nije masan na dodir i dugo je postojan, za to me bas prijatno iznenadio, a za spoljasnost (mazao sam difuzor, nosace retrovizora, stubove izmedju vrata, zadnje rucke za otvaranje vrata (giulietta)) je katastrofa iskreno, lepo izgleda kad ga ispolirate krpom ali posle 2 sata stajanja na suncu ili prve kise... Cist promasaj

Mikrofiber krpe su im ekstra.

To je to sto se tice Chemical guys, ne bih da ispadne da ih kudim i proklinjem, proizvodi su manje vise okej ali ne vrede tih para i mogu da se nadju i bolji za istu cenu. Sto se tice ostalih proizvoda izdvojio bih

Sonax Wheel Cleaner (onaj sto pocrveni posle nanosenja) je super mislim da je oko 800-900 din. Kolicinski ga ima recimo za 3-4 pranja u zavisnosti od zaprljanosti.

Cetkice za enterijer i felne kupujem na ''aliju'' jako su dobre i jeftine

Toliko od mene za sad kad se setim jos nekih proizvoda koje sam koristio napisacu, nadam se da ce biti jos iskustava Alfista. Pozdrav :arflag
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Auto kozmetika za preporuku

Pet Avg 31, 2018 2:47 pm

Chemical Guys je kod nas dosta skup, u Americi je mnogo jeftiniji, ali dok dodje do Evrope ....

Natural shine je odlican za enterijer, za spoljasnost moze da dobije prolaznu ocenu, bar u mom slucaju. Npr. Sonax Kunstoff pflege nije ni blizu tako dobar za unutrasnjost, na pojedinim vrstama (jeftine) plastike ostavlja mrlje, neravnomerno se upija i razmazuje, ali mi se mnogo bolje pokazao za spoljasnjost.

Za gume, definitivno, Meguairs Endurance Tire gel, do sad nisam nasao bolji proizvod. Ok, skup je, ali evo vec mesec i po se drzi na gumi. Guma je izgubila dosta na izgledu, ali i dalje izgleda pristojno ako se lepo opere, i jos uvek odbija vodu i blato, opet ne kao kada je apliciran.

Za ciscenje felni, kupio 5l Kenotek ultra, radi posao, traje godinama, zadovoljan. Inace, ne mora se koristiti prilikom svakog pranja, tu mislim i na Sonax, jer ono sto crveni su u stvari cestice metala, tj. prasina od diskova, itd. koja se zabila u felnu. Dovoljno je jednom u mesec, dva.

Fra ber super car cleaner fluido, sampon za beskontaktno pranje, odlican je, visoka PH vrednost, ali ne skida vosak i druga sredstva za zastitu (sa plastike, guma, itd.). Moze da se korsiti za pranje felni, guma, itd. razblazen u razmeri 1:10.

Za rucno pranje, Sonax sampon. Zadovoljava minimum kvaliteta, lako dostupan.

Cetkice, razne, rukavica Gyeon, peskiri i krpe razno ...

APC, razno, veliki izbor, Fra Ber pulituto, Ma fra pulimax, Sonax Multistar ....

Sonax ima profiline lliniju proizvoda, jesu kvalitetni, ali su malo precenjeni.
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Auto kozmetika za preporuku

Pet Sep 28, 2018 9:34 pm

Postoje stvari koje su za svakodnevnu upotrebu, postoji oprema za profi upotrebu, i naravno, šta ko želi i šta kome treba. Chemical gujs ima skupu opremu i plaća se brend. Dobijaš vrhunski kvalitet. Meguiars isto tako. Sonax je onako. Neke stvari su PREskupe, ostalo je onako. To sto se tice cene. Profiline program je profi linija. Npr sx multistar je korektan proizvod za cišćenje (onaj obični). U svakom slučaju se dobija kvalitet za cenu. Kod CG dobijaš kvalitet i samo kvalitet. Sonax ima više nivoa kvaliteta, ali to je razlika u robi široke potrošnj i profi upotrebi. Ukratko, za prosečnog korisnika je svaki proizvod dobar.
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford

Povratak na “Alfa Stile”