Pitanja za Giuliettu

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 12:49 pm

U poslednja dva meseca je bilo 3 seta ovih zrakastih 16" koje su najčešće na Distinctive paketu i bile su sve oko €250. Bio je i jedan set potpuno novih 16" turbina koje je čovek sa gumama prodavao za €320 (16" turbine su baš nov dezen felne tako da je to verovatno skinuto sa auta iz 2016. ili 2017.) Od 17" već duže vreme stoje samo one turbine iz Mojsinja.

Ja bih se osećao malo glupo da završim sa potpuno novim autom i polovnim gumama, pa to prelazak na veće felne čini dosta skupim sportom taman i da nađeš same felne za neke pristojne pare.
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 12:53 pm

Polovne gume nisam vozio ni na polovnim kolima.
;)
Sto se 17-tice tice, ako nadjem dobre felne kupicu nove gume a svoje prodati.
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 2:18 pm

@Alonso - ali nisu originalne :-)) BTW, jel' nam treba atest za 19ce na G? :-( Ajde Eibach možda i prođe neopaženo, ali točak...

Koliko sam ja istražio što se tiče felni, ne mogu samo šrafovi od 159 na felnu od Giu jer su širi, sve ostalo odgovara. Pričam o montaži na G, naravno, ne ide ni šraf i felna od G na 159.

Ontopic, lepo rekoh da ako će se ići na alu 17, bolje odmah uzeti Super paket i da se to plati na rate i ima čovek odmah nove sa premium gumom, a ne da sad čuči u oglasima i gubi vreme, a treba kupiti i nove letnje gume 17ce...

Sent from my E6683 using Tapatalk
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 3:30 pm

Ovaj auto je natezanje sa budzetom. Ona druga u Nikomu je tamno siva sa alu felnama ali nije se moglo toliko isprsiti. A da samo zbog felni cekam 90 dana nemam strpljenja. Vrlo prosto, auto mi je super ali jednostavno alu felne moraju biti letnji set. :)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 3:38 pm

Masinac napisao:
edin napisao:Kao sto rekoh
Nisam pratio na casu.
Iskreno, meni su 16 ratkapne lepse od svih all felni 16 za julku, a obzirom koliko je celicana laksa od aluminijska, provozaj to malo da vidis koji je marak performansi.
Ako sam dobro shvatio rezime price je da alu felna sa 159 odgovara na Diuliettu ali je bitna duzina zavrtnjeva.
Jesam u pravu?
Kao što rekoh sve je isto, ali se razlikuje dimenzije šrafova...te zato nije isto.

No, bitnije od sve te priče oko felni je pitanje gubljenje garancije jer ti kupuješ nov auto. Zato pitaj u servisu da li ćeš izgubiti garanciju u slučaju da staviš felne od Alfe 159 i ako je za njih to isto onda nećeš izgubiti garanciju.

Nema još velike ponude rashodovanih Giulietti u Srbiji, pa je samim tim ponuda polovnih felni slaba.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 7:35 pm

Koliko sam ja pratio, a bilo je govora i ovde, varijanta felna sa 159 na Giuliettu može, a obrnuto ne može. Ne vidim zašto bi se gubila garancija ukoliko koristi svoje šrafove i ostaje na jednoj od propisanih dimenzija od strane proizvođača, mada ništa nije isključeno i valja se oko svega dobro raspitati.

Ako je već budžet na granici pucanja možda je dobro rešenje da se ova letnja sezona gura na postojećem setu i vreba prilika za drugi set felni do zimske sezone. Budžet će do tada ojačati, a ponešto će sigurno da iskrsne na oglasima. Ove Michelinke habati dok su skroz nove, a kad dođu druge felne onda praviti kombinatoriku. Te Michelinke kasnije mogu i na oglase, dimenzija je relativno česta i tražena i koliko god da izvuče biće OK. Pogotovo ako je u startu ubio cenu i dobro prošao za novo vozilo, onda kasnije nema za čim da se žali i može se na dva seta novih guma, svaki za odgovarajuću sezonu i felne. Tako bi pronalaženje i finansiranje "pravog" letnjeg seta mogao da prolongira još celih godinu dana.

P.S. Kolega Masinac, ako već pazariš u Nikomu učini uslugu javnosti na forumu pa se raspitaj malo u vezi one bele QV! Idealno bi bilo da probaš, ali onda se plašim da ćeš se predomisliti :D
Ne bi bilo loše iz prve ruke saznati nešto više o toj Alfi...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 7:53 pm

Ako dozvoli vreme a verujem da hoce, probacu je kad odem u Kragujevac. Siguran sam da ce mi dopustiti da vozim auto i da detaljno pogledam, pa cu preneti utiske. ;)
Ako imate zelju mogu i da opalim koju sliku. :)

Alfanatic..... bez brige za promenu misljenja......proslo je svasta kroz ruke od kad imam vozacku. Ovo sad je porodican auto posto se cesto samnom voze supruga i sin od 4 meseca pa tacno znam sta moze da mi bude potaman. Plus zadnjih 5 godina sam postao jakooo miran u toku voznje :)

A sto se felni tice vise se intresujem sta i kako da steknem ideju jer celicne felne bas ne volim da vidim cak i kad je zimska varijanta.Za 166-ticu sam imao dva seta alu felni. Sad na Cromi zimski set celicne ali i to mi je ruzno :banghead:

Da ja doteram makinu u BG.... :yahoo:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sub Apr 07, 2018 11:56 pm

Koliko sam ja pratio, a bilo je govora i ovde, varijanta felna sa 159 na Giuliettu može, a obrnuto ne može.
Može i felne sa Giuliette na 159 i ima primera na internetu gde se vidi da su vlasnici montirali te felne..."samo" ih treba razbušiti na "pravu meru" :)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Ned Apr 08, 2018 9:40 am

Ma naravno, čitao sam i ja o svakakvim zahvatima, ali ovde govorim o varijanti da se ništa ne dorađuje :)
A ako se ništa ne dorađuje nema logike ni da se gubi garancija. Biće provereno svakako.

@ Masinac
Naravno, sad je najbitnije da se novitet dotera kući, a dok traje period upoznavanja nije problem ni da se vozi na original 16-icama. Udobnost zagarantovana, a ratkapne su sasvim pristojne za to vozilo. Italijani su i njih dizajnirali. Ja sam na MiTo imao takvu kombinaciju za zimu i bilo je sasvim kulturno, mada je jako bitno imati adekvatnu i originalnu ratkapnu, po mogućnosti zatvoreniju da se čelična felna što manje uočava.

A što se ostalog tiče, ako nema nekih trkačkih ambicija biće to sasvim fina priča. Giulietta je ozbiljan i veoma dobar porodični automobil za širok spektar namena. Još kad je sve novo i fabrički utegnuto... U to se i lično uveravam ovih dana ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Apr 09, 2018 6:52 pm

Sto se tice garancije stvarno bi sumanuto bilo da se zbog alu felni gubi garancija. Definitivno cu proveriti ali meni to toliko sumanuto zvuci da sam ubedjen da ne mogu zbog toga da ostanem bez garancije.

Za kupovinu felni cu da vidim, polako i sigurno pa kad nesto iskrsne. Vidim onaj jedan model sa 5 duplih krakova ima ali mi to nije po ukusu. One kao turbina su fenomenalne pa mozda budem cekao da se pojave na trzistu.

A uzivanje u novom autu tek necu da komentarisem. Nema gremlina, mirna glava u svakom trenutku i osecaj ako nesto slucajno i crkne da me zabole.....pod garancijom je. :)
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Ned Apr 15, 2018 7:43 am

Preuzeo auto pa pre nego zakacim koju sliku informacije da naslon za ruku i alfu felne mogu da se naknadno dodaju na auto a da garancija na vozilo ostaje. To nisu izmene koje mogu da doprinesu bilo kakvom kvaruna vozilu. Naravno felne moraju biti prema propisanim dimenzijama. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Inace videh onaj divan primerak 1750 Tb, koji je vec prodat. Od spoljasnjosti pa preko unutresnjosti auto je fenomenalan. Prava je kilometrza u pitanju, ozbiljno odrzavana i garazirana kako mi je receno. U pitanju je poznat klijent ljudima u Nikom-u pa znaju istoriju vozila.
Ko je pazario taj auto mislim da je kupio odlican primerak. :arflag
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Ned Apr 15, 2018 9:37 am

Hajde pa neka je srećno i da vidimo pod hitno novu temu u virusu :gr8: :drink
Drago mi je što je i QV konačno pronašao kupca. Mislim da je prilikom prvog predstavljanja na oglasima prodavac naveo da menja tu Alfu za novu (cenim da je Giulia u pitanju obzirom na vrlo sužen izbor novih modela!?) pa je skroz logično da je u pitanju poznat klijent.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Dulajo
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Ex Alfa Romeo Giulietta QV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16 M-Jet
Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Sydney
Postovi: 133
Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 10:48 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Sre Maj 30, 2018 7:21 am

Kontam da ovde mogu da postavim pitanje za Djulijetu :D

Mozda ce neko da me stavi na lomacu zbog ovoga, ali ja ozbiljno razmisljam da prodam QV 2013 varijantu i uzmem 1.4 TCT 2015+ iz dva prosta razloga...

1. Stize beba uskoro i ove 18ice sa 225/40 su katastrofalne sto se tice udobnosti.
1a. Verujem da Djulijeta nije pravljena za nisko profilne gume jer enterijer krece sve vise da krcka i da mi ide na zivce, svaka neravnina se oseti.
2. Najvise vozim po gradu i menjac pocinje poprilicno da me nervira, automatik je po meni resenje trenutno.

Jedino drugo resenje je mozda da uzmem 17ice sa debljim gumama pa da sve bude to malo udobnije....

Jesam li lud ili mozete nesto da preporucite, najvise zbog udobnosti.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sre Maj 30, 2018 8:59 am

Odavno sam rekao da je u julci 1.4 120ks, najbolja opcija, ne znam samo da li imaju 120ks + TCT, multiair bih preskocio.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Sre Maj 30, 2018 9:54 am

Hajde ja cu malo da probam biti od koristi.
Imam 1.4 120 konja, manualni menjac a gume 205/55 R16.

Sa tim motorom auto zaista vise nego dobar u gradskoj voznji, ima snage da povuce u trenutku kad treba da se ubacim negde a sa druge strane turbina daje elasticnost pa nema puno promene stepena prenosa.

Sto se udobnosti tice, iskreno dosta je sportski trimovan auto i slobodno mogu reci malo tvrdji i iskreno imam malu dozu skepticizma kako bi to sve izgledalo sa nekom gumom koja bi imala nizi profil.

Moram da spomenem da sam u zadnjih 10 godina vozio AR166 i Fiat Cromu koje su mnogo udobnije pa verovatno i to ima udela o mom utisku o udobnosti Giuliette.
Za kolegu mozda bitna napomena da vozim cesto dete od 6 meseci i da spava bez greske kad pocne voznja. ;) :)
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Sre Maj 30, 2018 12:18 pm

To sa decom zavisi od deteta do deteta. Kolega i ja smo vozili isti auto (iste felne/gume). Krenemo negde porodično kod njega povraćke na izvoz, kod mene dete spavalo...Na G razliku osetim samo kad menjam sa 18 na 16 (i to zimskiu mekšu) što verujem da je kod većine modela tako.
Dulajo
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Ex Alfa Romeo Giulietta QV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16 M-Jet
Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Sydney
Postovi: 133
Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 10:48 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Maj 31, 2018 5:42 am

Hvala kolege.

Ovde se ne prodaje 120 KS, samo 125kW sto mu dodje 168 konja sa Twin Clutch Transmission(Sports Automatic Dual Clutch) i treba joj 7.6s do 100km/h sto je 0.8 sekundi sporije od moje QV koja nije automatik.

Zbog toga mislim da je ova automatik cak i startnija od QV do nekih 50-60kmh pa onda QV preuzme jer ima jaci motor, ne znam, ali mi deluje sasvim zadovoljavajuce po karakteristikama.

Probao sam dizel automatik i tad sam se napalio na rucice iza volana i zato sto je dosta udobniji sa normalnim gumama...

Sto se tice zimskih guma, mi to ovde nemamo :yahoo: ;)
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Maj 31, 2018 2:56 pm

Ovde bi bilo zgodno postaviti pitanje, kako izgleda senzor koji navodno kontrolise pritisak u gumama? Prebacivao sam fabricke gume sa fabrickih felni na neke druge i nista posebno nisam video. Ventil klasican i jedan tegic na svakoj felni. Znam da su obicno ti senzori velicine kutije sibica uz sam ventil.
Plus kako sam promenio felne tek posle tri dana mi se upali lampica i obavestenje da proverim pritisak u gumama.
Zna li neko kako to sve radi i moze li se ta opcija potpuno ugasiti?
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Maj 31, 2018 3:05 pm

Prva slika:
viewtopic.php?f=6&t=58555&p=1588993&hilit=TPMS#p1588993


Naravno, sve može da se ugasi, iako ne znam zašto bi tako nešto radio.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Maj 31, 2018 5:53 pm

Pitanje oko gasenja je npr drugi set guma i felni gde nema senzora pa da ne pokazuje stalno prazne gume. Inace na linku koji je poslat, ventili su sa meracima pritiska. Toga kod mene nema......kod mene su najobicniji ventili na felni.
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pet Jun 01, 2018 9:23 am

Imao sam istu dilemu kao ti dok sam jurio zimski set, na kraju utvrđeno da na Giulietama imamo samo iTPMS (indirect Tyre Pressure Monitoring System) koji prati promene u pritisku guma tako što poredi odstupanje od standardne brzine rotacije točka u odnosu na postavljenu vrednost kada je pritisak ispravan (tj. kada uradiš reset proceduru).

Nisam zalazio u tehničke detalje, pretpostavljam da logika manji pritisak u gumi -> manji obim -> više rotacija za taj točak, diži uzbunu. :D Zezala me je zadnja leva zimska pa sam dobijao upozorenje svakih par nedelja pošto joj je toliko trebalo da ispusti dovoljno da bi sistem detektovao. Odem kod vulkanizera i utvrdimo da je puštala kod barkoda koji je postavljen tačno na mestu gde naleže guma na felnu.

Dakle, nema nikakvog senzora, obični ventili, samo redovna kontrola i kad zapišti, odeš proveriš pritisak u gumama, dopumpaš ako treba, tada resetuješ (drži dugme sa nacrtanom mekom gumom kad daš kontakt) i vozi. :) Naravno, kad staviš drugi set guma, njega isto napumpaš na željene vrednosti i resetuješ. Ima u knjižici da bi trebalo voziti 80kmph narednih 20tak minuta od reseta, ali deluje da uspešno sačuva potrebne vrednosti i bez toga. :D
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pet Jun 01, 2018 9:48 am

Sistem meri torzionu rezonancu svakog točka ponaosob. Nema nikakvih senzora, podaci se uzimaju kroz postojeći ABS/ESP sistem. Inteligentna stvarčica.

Komentar za zamenu QV za običnu Đulijetu - mislim da je QV ipak nešto posebno. Nije razlika valjda samo u ubrzanju?
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pet Jun 01, 2018 10:03 am

Hvala kolege za objasnjenje. Definitivno jako lepo objasnjenje i lepo resenje od strane proizvodjaca. :) :) :) :wave: :wave: :wave:
Dulajo
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Ex Alfa Romeo Giulietta QV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16 M-Jet
Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Sydney
Postovi: 133
Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 10:48 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pet Jun 01, 2018 3:27 pm

nidza napisao:
Komentar za zamenu QV za običnu Đulijetu - mislim da je QV ipak nešto posebno. Nije razlika valjda samo u ubrzanju?
jeste QV posebna, zato sam je i zeleo mnogo vise kad sam je kupio pre 2 godine. Ja stvarno imam problem kad nesto krcka po enterijeru i krivim ove tanke gume :D

Sa druge strane, znao sam da nikad verovatno necu da kupim noviju Alfu QV, Djuliju, Stelvio ili nesto novo jer kad budem i ako budem kupio stan ovde, to je to, nema QVa do kraja zivota...Ovde je dvosoban stan 750000$ a trosoban oko milke sto znaci da moram da skupim oko 150000 u kesu za ucesce....jos jednom, cao QV :D

Imam je, dosta mi je, sad hocu nesto udobnije sto pre da ne truskam dete :)
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Ned Jun 03, 2018 1:36 am

Mislim da bi 17" točkovima i pravim izborom guma svakako malo dobio na udobnosti u odnosu na 18" i neke hard core sportske gume. Drugo možeš da vidiš i postoji li neka kombinacija opruga i amortizera koja popravlja udobnost, neki Koni FSD ili tako nešto, prekopaj po forumima na kojima ljudi eksperimentišu više s time nego mi ovde.

Enterijer ipak nebi trebalo da ti nešto iritantno krcka, nije to uobičajen problem na Giulietti, pogotovo ne na benzincu. Dizel se još vremenom i rastrese ali benzinac baš i ne.

Meni su na Giulietti bila najneudobnija sedišta, pa sam umesto auta zamenio sedišta.

Ako te kopka TCT menjač, svakako nećeš pogrešiti sa 1.4 MultiAir-om, odlično ide, super se vozi, štedljiv je, održavanje je prihvatljivo i jednostavno, i u autu iz 2015. već dobijaš i taj novi profil sedišta i revidirani MultiAir sklop koji je pouzdaniji od prvobitnog.

U svakom slučaju rešenje za tvoj problem postoji.

Inače osećaj udobnosti je vrlo individualan i svi imamo različit koordinatni sistem kada je pojam udobnosti u pitanju pa je najbolje da sam probaš razne automobile a da se ne oslanjaš na tuđa iskustva i mišljenje mnogo jer možeš vrlo lako da pogrešiš.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”