Potrebna pomoć ljudi

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Upomoć ljudi

Pon Jun 19, 2017 4:52 pm

Benzinci svi troše ulje i to je normalno i za ts motor je do 300grama na 1000 km u granicama normale i šta sad da kažemo čoveku da to batali i kupi jtd...Inače i jtd troši ulje ali u manjim količinama.Nije ni za ts pravilo da svaki troši toliko ulja ali u Srbiji se taj ts motor toliko mistifikuje da je to neverovatno,te troši ulje te se leteći ležajevi menjaju na velikom servisu te ulje drži uvek na max zbog varijatora...motor kao i svaki drugi i svaki majstor mehaničar ako poznaje svoj zanat mora da zna da odradi i taj "famozni" alfin ts motor.Nemojte plašiti čoveka da treba neka posebna škola ili kurs da se radi alfin motor.

@Aca92 ne možeš znati šta se dešava dok ne otvoriš motor, otvorite ga pa onda napravi finansijski plan šta i kako dalje, ipak je to polovno vozilo i na žalost tako se zalomilo
Miroslav92
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTD
Lokacija: Baric
Lokacija: Baric
Postovi: 93
Pridružio se: Čet Feb 28, 2013 6:34 pm

Re: Upomoć ljudi

Pon Jun 19, 2017 7:24 pm

Ja vozim 156 sa 1.9 JTD.. Za tri godine sam samo jednom dolio nesto bedno ulja :)
Pre Alfe, Mazda 323F 1.6 16V nikada ulje nisam dolivao u taj motor :D
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Upomoć ljudi

Pon Jun 19, 2017 8:43 pm

Za šest godina ni ml dolivenog ulja.
JTD ne troši ulje. Sa pola milke ne troši ulje.
Slika
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Upomoć ljudi

Pon Jun 19, 2017 8:52 pm

To što ti nisi dolivao to ne znači da ne troši...Ali nebitno ionako, samo da ne preraste tema u raspravu koja nema veze sa problemom koji kolega ima sa autom.Nemam nameru ulaziti u diskusiju i trovati nekome temu.
Korisnikov avatar
Aca92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 16v
21/200
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Jun 03, 2017 9:36 am

Re: Upomoć ljudi

Uto Jun 20, 2017 8:56 am

@interceptor
Videcu sutra kad dodjem kuci,inace sam vec par dana na poslu i ne dolazim kuci. Moguce da su bregaste otisle i gumice ili lezajevi,mada meni to smrdi da je prvi klip dobio neku havariju jer na dijagnostici je pokazao kao da nesto nije ok sa klipom,toliko sam video pre nego sto je majstor obrisao gresku...
Mada opet je moguce da su na tom delu otisli lezajevi... sve u svemu saljem slike sta se desava

Hvala vam ljudi na pomoci :quadrifoglio
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Sub Jun 24, 2017 1:04 pm

Obzirom da ti je brat automehaničar, može puno da ti pomogne da tačno odredite šta je uzrok lupanja u motoru (video na početku teme). Prvo on kao iskusniji može odrediti da li lupanje potiče iz donjeg ili gornjeg dela motora, metodom "stetoskop". "Stetoskop" je tanka dugačka metalna šipka ili cevka koja se jednim krajem nasloni na motor a drugi kraj na uho.

Proveru donjeg dela motora, ležajeva radilice i klipnjača, možete odraditi na kanalu/dizalici nakon ispuštanja ulja i skidanja kartera. Ulje sakupite u čistu veću posudu, neki lavor i slično. Prvo proverite, obzirom da ti je sveže ulje u motoru, da li ima opiljaka od ležajeva u ulju. Ako ima - ležaj(evi) su se sasuli nakon zamene. Ako nema - skinite karter, zatim konzole ležajeva radilice i proverite stanje ležaja i rukavaca. Važno je da je radilica neoštećena. Ako se posumnja na ležajeve: malo veštiji mehaničari mogu da zamene čak i ležeće ležajeve radilice odozdo, bez rasturanja motora, čime se značajno smanjuju troškovi i vreme.

Merenjem pritiska (kompresije) relativno lako se može ustanoviti stanje karika/cilindara i ventila bez skidanja glave motora. To svakako prvo uradite. Ako se potvrdi pad pritiska u motoru , bilo u bloku ili zbog ventila - ode glava :) .

Stanje hidropodizača se može proveriti nakon razupčenja motora i skidanja bregastih (potreban je alat za blokadu bregastih baš za taj motor radi sklapanja) a često se sve završi samo pranjem hidropodizača od koksovanih naslaga iz ulja.

Potrošnja ulja može biti uvećana zbog: a) dotrajalih gumica ventila - mogu se zameniti bez otvaranja motora nakon skidanja bregastih; b) zalepljenih karika u ležištima klipa - može se probati pranje motora i to ponekad uspe da smanji potrošnju. Jedino sigurno je vađenje klipova napolje, čišćenje, "karičenje" i sklapanje motora.

Pratim temu i čekam povratne informacije.
Srećno sa dijagnostikom i popravkom... :drink
Korisnikov avatar
Aca92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 16v
21/200
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Jun 03, 2017 9:36 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Uto Avg 22, 2017 9:58 am

Ehhhh ovako...
Žao mi je što ste toliko čekali na povratne informacije ali stanje je ovako:
Sva 4 klipa pukla kod karika,karike imale po 2 mm lufta a normalno je maks 2 stote
Na 1 klipu su se malo stigli ventili sa klipom i to je najverovatnije lupkalo.
Imao sam soluciju za drugi motor ali to mi je isto mačka u džaku tako da sam se odlučio da ovaj sredim kako valja.
Novi klipovi,karike,lezajevi radilice,dihtung glave,obrada glave
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Uto Avg 22, 2017 11:03 am

Nek je sretnje. :banghead:
Korisnikov avatar
Aca92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 16v
21/200
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Jun 03, 2017 9:36 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Ned Nov 26, 2017 11:50 pm

Evo ljudi da vam se javim posle pola godine od generalne...
Auto je mehanicki azdaja,osecaj neverovatan (skoro nov motor osim bloka :lol: ),gram ulja jos nije potrosio,potrosnja smesna za taj motor,jednostavno auto je proporodjen mehanicki a sad moze da se radi projekat personilazicije :coolguy:

evo malo slikice ;)

Slika


Slika

Slika


p.s. : moze da se zatvori tema :)
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: Potrebna pomoć ljudi

Pon Nov 27, 2017 9:25 am

Koiliko je koštalo zadovoljstvo?
Imaš koju sliku?
Ja sam imao problem sa letećim ležajevima na BMW kocki, nekada davno i mislim da je bilo jeftinije da sam kupio drugi motor nego što sam radio svoj. Ali svaku školu sam platio, sem fakulteta!
Pozdrav i da se navozaš!
Korisnikov avatar
Aca92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 16v
21/200
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Jun 03, 2017 9:36 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Pon Nov 27, 2017 10:20 pm

icemilos napisao:Koiliko je koštalo zadovoljstvo?
Imaš koju sliku?
Ja sam imao problem sa letećim ležajevima na BMW kocki, nekada davno i mislim da je bilo jeftinije da sam kupio drugi motor nego što sam radio svoj. Ali svaku školu sam platio, sem fakulteta!
Pozdrav i da se navozaš!
Pa i jeste jeftinije kupiti drugi motor,ali mana je sto je i taj motor sto kupis isto macka u dzaku a jos moras da vadis novu saobracajnu zbog broja motora sto je dodatni trosak,ovako sam ,,dodao'' jos 300 evra i napravio NOV motor

Pa ovako :
1. klipovi: 6000 komad=24000
2. karike :12000
3. leteci lezajevi: msm da su bili 2000
4. lezeci lezajevi isto tako
5. dihtunzi : oko 6000
6 svecice : 12000
7 obrada glave 9500
8 ulje i filter: 3500
9 obrada cilindara (bili su zagrebani malo): gratis
10. ruke 100 Evra

saldo 83000 din :whistle:

Ali sam se dogovorio sa majstorom da mu platim u par rata u cemu se slozio i svi sretni i zadovoljni. A svega mi napravio ga je kako treba,

Sa ovakvim uradjenim motorom nadam se da cu preci minimum jos 200000 km.

pa pazi mogao sam i jeftinije da prodjem,tj da sam uzeo polovne klipove to bi bilo nekih 20000 din manje,da nisam stavljao druge svecice,ali nisam hteo da rizikujem jer se na onim nahvatalo ,,uglja'' od ulja i to bi bilo 12000 manje
,sve u svemu kad sam vvec resio da jedem gov.. onda da ih jedem sa velikom kasikom
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Potrebna pomoć ljudi

Pon Nov 27, 2017 10:44 pm

Jesi kod tasketa radio?
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Potrebna pomoć ljudi

Uto Nov 28, 2017 8:52 am

Za mene je to jako dobro ulaganje. Za 700 evra središ motor sa sve novim klipovima i obradom cilindara.

U mom slučaju moglo bi da bude i ispod 400. (pu-pu)

Hvala za info.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Aca92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 16v
21/200
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Jun 03, 2017 9:36 am

Re: Potrebna pomoć ljudi

Uto Nov 28, 2017 12:05 pm

edin napisao:Jesi kod tasketa radio?
Nisam,radio sam kod mene u Staroj Pazovi kod drugara koji radi nemce i francuze :whistle: :whistle: :whistle:

Ali sam ga zajebao da odrzava jednog italijana,a to sto se znamo izasao mi je u susret pa sam platio na rate :)
Macola napisao:Za mene je to jako dobro ulaganje. Za 700 evra središ motor sa sve novim klipovima i obradom cilindara.

U mom slučaju moglo bi da bude i ispod 400. (pu-pu)

Hvala za info.

Pa to sam i ja gledao,a i majstor mi je savetovao da ga uradim kako bog zapoveda,jer sve ostalo je macka u dzaku,jer cak i da kupim drugi motor (200 evra),ako hocu celog da ga ubacim to je jos za saobracajnu 5000 pa ruke 100 evra i mozda jos koji deo koji ne valja na njemu npr karike jer su svi polovni motori istroseni to je otprilike 450 evra zajebancija... ovako sam se malo strpio i dodao jos malo i uradio sve novo kao u fabrici...


Prvih 4000km sam vozio kao deda menjao na 2000-3000rpm,a posle sam polako menjao na vecim oprtajima kako mi je receno,i da kucnem o drvo... ni kapi ulja mi nije potrosio sto mi je cudno... ali boze moj...motor je nov :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

inace sam pre neki dan zakacio karter :twisted: :twisted: :twisted: jbg auto mi je spusten gewindama a malo sam brze vozio,nije strasno,ovih dana ga menjam :lol: :lol: :lol:

i to zadovoljstvo me izadje 30 evra (25 evra + paket piva) :drink
Korisnikov avatar
milosg
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTD, Nero Pergusa
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd (Borča)
Postovi: 267
Pridružio se: Sre Okt 11, 2017 12:32 pm

Re: Potrebna pomoć ljudi

Uto Nov 28, 2017 2:15 pm

Super. Sad ćeš lepo da se navozaš. :arflag

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”