A75 kocnice.

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

A75 kocnice.

Čet Dec 08, 2016 5:54 pm

Kada stiskam kocnicu mekše je nego pre mesec dana. Koči ali ne dobro, nekako usporeno. Na primer sa 60 km/h i naglo kočenje jedva da će gume da zaškripe i zaustavni put je duži nego pre, ja mislim. Ovo sve kod prvog gaženja na kočnicu. A kada je par puta 'nadrukam' onda je kočnica tvrđa i skoro dobra. Inače, ništa skorije nisam radio na kočionom sistemu

Sumnjam na dve stvari: ili je negde ušao vazduh ili mi je neki problem sa servom kočnice. Šta može da se kvari kod serva i kakvi su simptomi?
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: A75 kocnice.

Čet Dec 08, 2016 6:04 pm

Ako ne primećuješ propadanje ili nešto slično, verovatno je do hladnoće. Sve pločice koče slabije kada su hladne, a koliko slabije zavisi od pločica.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: A75 kocnice.

Sub Dec 10, 2016 3:14 pm

Ovo sa drukanjem sto kažeš podseća na vazduh u sistemu, pogledaj dobro i creva, ako su još uvek originalna krajnje je vreme (bilo još pre 10 godina :D) da ih zameniš.

Ono što kod 75 odlazi u ovim godinama (a i dosta ranije) je tzv. 5ti kočioni cilindar. A manifestuje se tako što ti hod pedale varira, nekada "hvata" kako pipneš kočnicu a nekada malo kasnije, moraš da pomeriš pedalu 2-3cm da "počne da koči". Ali sila kočenja se ne menja kao kod tebe, efikasnost ostaje...

P.S. Da dodam, i kočiono ulje treba menjati redovno, na 2 godine bilo bi lepo... Ako nisi menjao neko duže vreme - menjaj što pre...
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: A75 kocnice.

Sub Dec 10, 2016 11:45 pm

Creva ka prednjim celjustima sam menjao pre manje od godinu dana. Ulje je menjano tada.

A je li ko kada imao problem sa servom za kocnice. Moze li tu sta da se pokvari?
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: A75 kocnice.

Ned Dec 11, 2016 9:31 am

Pitanje i kocionih creva a i samih cilindara u kakvom su stanju,sve to treba pretresti a i glavni kocioni takodje,s obzirom na kvalitet kocionih gumica koje se mogu kupiti,posle remonta na oko dve godine je obavezno ponovo kontrolisati,kocnice pocnu da blokiraju u voznji a svi cilindri idu lako,gumice se naduvaju
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”