Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Pon Sep 02, 2013 5:49 pm

Sto se enterijera tice, cini mi se da je blagi skok u kvalitetu u odnosu na 156/147, malo ima fus plastike (osim onaj veliki sivi panel) i deluje bolje uklopljeno. Zvucna izolazija je isto dosta bolja, npr na 150 km/h ne mora da se povisuje glas kada se prica.

Volan mi se licno svidja, bar u dynamic modu. Ovako u nekoj opustenoj voznji je bas lagan, pogotovo pri parkiranju a u brzini bude bas tezak. Pogotov oteza u krivinama, npr kod mene na 156 mogu da se vozam malo brze kroz krivine i jednom rukom bez napora, a ovde je vec to teze posto bas oteza volan. Mada mi se cini da volan nije toliko precizan tj da mora vise da se mota od kraja do kraja, ali nisam izmerio tacno koliko

E da, i krug okretanja je sjajan :-) A kao posledica toga i laganog volana (kad treba) parkiranje je maciji kasalj, posle moje 156 kao u Smarta da se presao :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 6:00 pm

starac vujadin napisao:Inače, primetio sam jednu stvar i voleo bih da je to neka genijalna strategija Markijonea, ali i ako nije voleo bih da rade po tom principu. Ferrari iej prvo izgradio sebe, unapredio svoj imidž, ima stabilno rasprodatu prodaju...posle je taj pelcer polako preneo Maseratiju dok je MAserati bio pod Ferrarijem i koji je stabilizovao pre svega kvalitet Maseratija, a onda unapredio imidž firme, čak dotle da je pozajmio Enza da bi napravili dvojnika koji se trkao. Sad su Maserati i Alfa pod jednim koncernom u okviru Fiat grupe, a planira se da Alfa ima naslednicu 166-ice koja će biti slabiji brat Ghiblija. Sad se pojavila vest kako je prodaja Maseratija procvetala i da se QP prodaje fantastično. Ako je strategija da se Alfe razvijaju po sistemu spojenih sudova "iz pravca Maseratija" umesto "iz pravca Fiata" onda je to sjajna vest. Ti znači da se za Alfu planira znatno ekskluzivniji imidž nego do sada što Alfa apsolutno zaslužuje, mada će nam onda biti manje dostupan. Jedino što za tu čitavu operaciju treba dosta vremena da se stvari slože kako treba. Možda u tome leži uzrok Markijonevog doslednog stava da ne prodaje Alfu, iako je prodaja slaba.
Isto mislimo :) Mozda je izostanak ozbiljnog zatezanja Giulietta-e i MiTo-a razlog nekog veceg plana koji tek treba da se sprovede u delo. Mada cu biti jako tuzan ako samo posle 5 godina tj. 2015 prestanu da proizvode Giulietta-u jer je ona glavni razlog zasto hocu da postanem pravi Alfista tj. ona me je privukla ovom legendarnom proizvodjacu :)
EnricoAdams napisao:Da da, vozila se Djulijeta, tj ja sam vozio juce. Sve u svemu mogu da kazem da mi se uvukla pod kozu posle ceo dan voznje i da bi lako mogao sebe da zamislim u jednoj za koju godinu. Inace dali su nam Veloce verziju sa 1.4 tbi od 120ks, tako da nije bas potpun dozivljaj ali meni se svidela. Ukratko svidja mi se kako se ovaj 1.4 tbi cuje i mogu reci da nije uopste slab, mada je 170ks vec prava mera. Auto je bas bas udoban iako je na 17" felnama, tu je bas velika razlika u odnosu na 156/147 a drzanje mi se cini da nije znatno naruseno. Pisem jos detalja kada budem pored kompa :-)
Ako nije tajna jel to nesto islo preko uvoznika ili ste na svoju ruku vozili…Voleo bi da nesto Alfa Romeo organizuje pa makar da sednem da vozim 100 metara bicu presrecan :)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 6:05 pm

Ma jok, nego je nas cetvorica lepo plivalo na Late Night Date With Alfa, pa su nas ovi iz Fiata castili da svako vozi po 1 dan Djulijetu. Sjeban je momenat u celoj prici sto nisu imali svoju (za koju ocekujem da bi bila reprezentativnija) vec su uzeli od Sixt rent a car kuce, ali bolje ista nego nista :)

Inace bas me zanima da li je i kod Djulijete razlika u kvalitetu enterijera u zavisnosti od opreme, kao sto je kod 159 npr (plasticna ili aluminijumska konzola). Ako je to slucaj, npr da QV ima aluminijum umesto nekih svetlecih plastika koje kao glume alumunijum na oko, mislim da bi enterijer bio sjajan, naravno uz neka lepa kozna ili polu-kozna sedista :) Iskreno meni se dizajnerski vise svidja GT varijanta enterijera, ali opet Alfa nije neinventivni BMW pa da 20 godina fura jedan isti enterijer, tako da verujem da bi se na ovaj Djulijetin brzo navikao :)
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 6:09 pm

Koji bazen...mozda 25 maj ? :)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 6:24 pm

Tako je, ima tema

viewtopic.php?f=5&t=56131
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 6:38 pm

Eee da nemam ispite...nadam se bice neka slicna prilika :)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 7:02 pm

EnricoAdams napisao:Inace bas me zanima da li je i kod Djulijete razlika u kvalitetu enterijera u zavisnosti od opreme, kao sto je kod 159 npr (plasticna ili aluminijumska konzola). Ako je to slucaj, npr da QV ima aluminijum umesto nekih svetlecih plastika koje kao glume alumunijum na oko, mislim da bi enterijer bio sjajan,
Uz svaki nivo opreme ide drugačiji materijal za tu površinu desno od instrument table a mislim i da je na QV i na sportpaku taj deo od metala.

U svakom slučaju postoji i u lineaccessori opcija da naknadno kupiš taj deo od karbona, titanijuma ili u boji karoserije. Pošto se lako skida bez alata možeš i sam da praviš egzibicije i presvlačiš ga, pun je AlfaOwners forum raznih kerefeka na tu temu.
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 7:15 pm

Meni se svidja tezina koju volan ima na 159, jos je i direktan i prilicno komunikativan. Giullietu nikad nisam probao voziti, nikad me nija zanimao taj oblik automobila. Da je bilo prilike svkako bih probao, ali tko zna, nitko nista ne zna, krhko je znanje,mozda bude prilike i za to :) .
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 7:42 pm

Meni je enterijer u 159 dve klase bolji nego u Giulietti...ne može ni da se upoređuje. U 159 sve deluje kao da može vekovima da stoji nepromenjeno (sem komandi na stubu volana), dok u Giulietti svaki prekidač izgleda jeftino i fragilno. U Giuliettu ide crna alu oplata kao opcional na prednju konzolu. Nisam je video uživo, ali na slikama deluje kao crna plastika. Sedišta mogu da budu u interesantnim bojama i dodaju malo lepote enterijeru, ali je estetski dojam da su tanušna i slaba...a nisu neka sedišta u smislu podrške telu, mada je ergonomija u Giulietti odlična iako svaki deo za sebe pojedničano slab. Volan od Punta, jeftina plastična ručica menjača, slaba sedišta, ali u celini sve je to ergonomski odlično projektovano i čovek se oseća prijatno dok je vozi.

Dejane, hajde vidi neki link baci za te različite prednje panele ako možeš...?
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 8:10 pm

Alfa Romeo Giulietta MY 2014 i Alfa Romeo MiTo MY 2014
Alfa Romeo na predstojećem Salonu automobila u Frankfurtu neće predstaviti neki novi model, što znači da će pažnju posetilaca morati da privuku ove doterane verzije već dobro poznatih modela.
Pročitajte više >>
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 10:18 pm

E da, sedista su mi tvrdja nego u ostalim Alfama koje sam vozio, ali nisu neudobna, iako na oko deluju prosecno. Pozicija sedenja je dosta dobra, i generalan osecaj je to da su bas napravili fin kompromis izmedju udobnosti i tog nekog sportskog osecaja. Ono sto mi je falilo je malo sportskije ogibljenje (ovo npr ne moze da drzi kruzni tok kod Arene vise od 60-70 pre nego sto pocne da proklizava), jaci motor i bolja oprema (koja bi dala i enterijeru neki smek).
Mesta pozadi ima tek nesto manje nego kod 147, a i gepek je malcice veci od 147 tako da tesko Djulijeta moze da bude neki porodicni auto i tome slicno. U principu gadjace istu grupu kupaca koju je gadjala 147.

Ono sto mi je bilo zanimljivo je ponasanje automobile kada covek malo jace udje u krivinu. Auto fino drzi a kada se pretera krene lagano da izbacuje zadnji deo koji ASR na kraju ispravi. Nisam nasao kako se gasi ASR ali mi se svidja to ponasanje jer covek moze fino da se zabavlja a imao sam utisak da ce ASR uvek da predupredi neko nekontrolisano izletanje i sl.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Pon Sep 02, 2013 10:32 pm

ESP.

ASR je nešto drugo.

Imao sam sličan utisak sa 159 dok nisam jednom isključio ESP na snegu i krenuo da divljam, misleći da ću da se izokrećem, ali jok. Auto je ko pegla i bez ESP (VDC se zove na Alfi). Doduše, spase te kada baš preteraš, jedno 2x sam mislio da sam gotov. Ima krivina pored firme gde sam često optimista, a sad se desilo da su kamioni zasuli zemljom put. Samo što je krenula preko nosa, VDC je vratio njonju na mesto.

Jako kasno se pali na Alfi i pušta vozaču da se igra malo, čak i kad nije isključen.

Tapatalk 4
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Pon Sep 02, 2013 11:05 pm

Pandion napisao:Eee da nemam ispite...nadam se bice neka slicna prilika :)
Za pocetak se uclanis u klub pa dobijes informacije na vreme a ne nakon samog hepeninga ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Uto Sep 03, 2013 9:51 am

Bice i to naravno samo da je zavrsim osnovne studije i upisem master :D Izvinjavam se sto sam otisao of topik :)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Uto Sep 03, 2013 12:44 pm

starac vujadin napisao: Dejane, hajde vidi neki link baci za te različite prednje panele ako možeš...?
Pošto mi je trenutno riknuo kompjuter u kome su mi stvari vezane za automobile, mogu samo da ti napišem ovako na šta sam sve nabasao. Ima nekoliko različitih pdf-ova za Giuliettine Lineaccessori kataloge iz različitih zemalja. U svakom od njih ima tih panela za naknadnu ugradnju, kao i kalota za retrovizore u raznim bojama, tj. hrom, saten, karbon i sl. kao i one ozloglašene kugle za menjač u milion boja. Ono što je zanimljivo je što se ponuda razlikuje od zemlje do zemlje, pa recimo u poljskom katalogu ima npr. plavi metalik panel koji sam samo tu video, a recimo na italijanskom web sajtu za lineaccessori imaš crveni pastelni panel koji se nigde drugde ne spominje. Na AlfaOwnersu je frajer sam pravio beli, pa je onda neko stavio link na beli koji može da se kupi gotov, a ima i nekoliko komada rađenih airbrush-om u privatnoj režiji. Cene su ako se sećam kod fiata 85 eura za pastelne a recimo 185 za ove metalik, ili od karbona, brušenog aluminijuma i sl. pa pretpostavljam da za skoro 200 eura ipak dobiješ komad metala a ne plastike na kojoj je naslikan aluminijum, ali naravno da ne mora da znači. Uz sve fiatove idu serijski tj. kataloški brojevi pa verovatno može i na ePER-u da se proveri opis i cena.

U suštini ako ukucaš "Giulietta Lineaccessori pdf" u google naletećeš na sve što sam ja iskopao, s tim što su recimo osnovni katalozi za auto u Nemačkoj i Holandiji toliko bogati da je u njima sadržana i skoro sva ta dodatna oprema.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Uto Sep 03, 2013 1:05 pm

Ok, pogledaću, hvala ti :drink

...eve ga...ovde sam video najveci izbor.

http://www.alfaromeo.it/it/#/accessori/ ... erformance

Može da se oplemeni auto, ali košta dosta.
Acqua-Olio-Benzina
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo Giulietta

Uto Sep 03, 2013 2:34 pm

Eeeeee o tome pričam,ali svaka igranka košta :)
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Uto Sep 03, 2013 6:18 pm

starac vujadin napisao:Može da se oplemeni auto, ali košta dosta.
Vazda bilo... :)

Što je najgore piše "coloured in aluminium" što će reći može lako da se desi da je ofarbana plastika.

Karbon panel nije ni 600 eura...
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 7:17 am

Imam par pitanja za drugare koji su vozili Giuliettu u veloce paketu opreme.
Kakav je putni računar jel ovakav multifunkcijski što alfa voli da kaže u upustvu
http://postimg.org/delete/h0xoy7qq4/
Jel u ovom paketu ima prednji naslon za ruku.
Jel ima otvor za ventilaciju zadnje klupe, na ovo mislim
http://postimg.org/image/yxqjcjoch/
Jel može nešto od dodatne opreme da se doda na Veloce paket opreme ili je ovako zakucano pošto je akcijski model. :arflag
Slika
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 11:16 am

Mislim da na većinu pitanja možeš sam sebi da odgovoriš pregledom slika iz ovog oglasa

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... bo_veloce/

Mislim i da teoretski možeš da naručiš još brdo dodatne opreme na Veloce paket, ali u praksi će te naši trgovci elegantno uterivati u varijantu da uzmeš vozilo s lagera jer jedino na njega važi popust. Uostalom pošto je smena modela u toku ko zna kad bi i kakav auto dobio ako bi ga u ovom trenutku naručio ispočetka, a ono što je na placu bi mogao sutradan da voziš kući.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 11:22 am

Kao što reče Dejan sve piše u opisu, a najzanimljiviji je izraz "Titanijumska obrada" što u prevodu znači jeftina plastika prefarbana u tamno sivo (retrovizori).
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 12:43 pm

Dejane znam za taj oglas Stojanova, na slikama se ne vidi to što pitam sem naslona za ruku.
Slika
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 2:39 pm

@vnov Nešto se mnogo vrzmaš oko ove teme ;)
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 2:46 pm

Ti Nele najbolje poznaješ moju muku :cray:
Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulietta

Čet Sep 12, 2013 10:16 pm

Naslon za ruku ne ide serijski u Veloce. Doplata je 100 eur.
Ventilacija pozadi takođe nije serijska (a jeste u Bravo i Delta :banghead: ) i to je doplata 500 eur
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”