Vibracije motora 156 JTS

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
bojann156
rookie
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 8:46 am

Vibracije motora 156 JTS

Čet Feb 17, 2011 8:51 am

LJudi pomagajte, naizgled smesan problem se pretvorio u agoniju.
POjavile su mi se strasne vibracije kad je auto hladan, na motoru je uradjen veliki servis sa svim spanerima i posle jedno 5 soma kilometara pocele su vibracije, onda smo redom menjali sve nosace i minimalno se poboljsalo ali je i dalje ostalo, tako da kad je auto polu hladan na 40 50 steleni i kad se obrtaji vrate na 800 stravicno vibrira ali kad se u potpunosti zagreje polako se sve smiri ali ipak ostaje.
Termostat mi je los i moram da ga menjam, sta mislite ljudi, da nema veze sa sauhom koji ranije vrati pa se trese ceo auto, ili je mozda neki nosac pretvrd, sta moze da bude , poludeo sam!
Hvala unapred
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Čet Feb 17, 2011 11:47 am

:scratch:
Mislim da ne.Cini mi se da te vibracije proizvodi ubrizgavanje,i da tu nesto ne stima. :scratch:
Podji kod nekog dobrog majstora da prekontrolise taj jts sistem. :hello:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Boki_Dj
Garaža: Ex Alfa 33 1.4IE Imola, '93;
156 SW Distinctive, 2.0 JTS, '03
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 265
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 11:38 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Čet Feb 17, 2011 2:11 pm

Ma kakvo ubrizgavanje. Totalno crknuta brizgaljka ne proizvodi takve probleme. Mada lici na probleme sa paljenjem. Inace, cak i sa skinutim dva kabla sa svecica, ne proizvodi prevelike vibracije. Moze da bude i nesto mnogo ozbiljnije, pu, pu..vozi to kod nekog dobrog masjtora, ne mogu ti reci gde jer si nepismen kao i vecina novih korisnika, pa ne umes da kazes odakle si :) NHF
"Oversteer is when you hit the wall with the back of the car, understeer is when you hit the wall with the front of the car, horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take it with you."
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Vibracije motora 156 JTS

Čet Feb 17, 2011 3:30 pm

On je do sad banovan tri puta, ovo mu je četvrta premijera :)
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Čet Feb 17, 2011 10:15 pm

gile napisao:On je do sad banovan tri puta, ovo mu je četvrta premijera :)
hahaha hahaha hahaha hahaha
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Pet Feb 18, 2011 8:58 am

Mislim da je najbolje a ja cu od sada tako i da radim, potpuno ignorisanje ovih nevaspitanih,nekulturnih i pre svega samozivih likova koji ne umeju ni da procitaju pravila foruma, koji ne umeju ni da se predstave na virusu itd,itd.
Od sada pa ubuduce ove "novajlije" a bogami i neke starije gde ispod imena "nika" ili avatara ili kako vec, nema ni veze, nema ama bas ni jednog podatka!
To mi nekako dodje kao da se druzis sa nekim a neznas mu ni ime!
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Vibracije motora 156 JTS

Pet Feb 18, 2011 4:05 pm

:podrzava
Slažem se. Ne možeš nikog naterati da bude aktivan ako on to ne želi, ali treba postojati vremenski period bez postova pa banana, hvala na učešću. Što bi se predstavljali kad oni ovde dođu samo da reše svoje probleme ili da pročitaju šta ih zanima i izgube se. Što je najgore nemaju ni osnovnu kulturu kad mole za odgovor jer im je hitno pa zaborave da kažu hvala što je mnogo teško. Ima likova registrovanih od pre dve godine i više sa 0 postova. Moje mišljenje i izvinjavam se za off.
potpis
bojann156
rookie
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 8:46 am

Odgovor Kolegama

Pet Feb 18, 2011 4:38 pm

O meni ste svi sve znali, svaki forum je posecen , ucestvovao na svakoj trci poslednje 3 godine ali eto , onima koji me jos uvek ne znaju izvinjavam se na ovakom upadu ali mi je hitno bio potreban savet.
Sa kolegom giletom je bilo malo vecih nesporazuma pa sam eto banovan sa njegove strane i sad upadam misleci da svi sve znaju ali nije tako, kolege u pravu ste predtsavljanje kao prvo pa sve ostalo.U kragujevcu 4. mesto na trci Crna 156.
U svakom slucaju hvala na odgovorima , nisam stigao ranije da se zahvali jer nisam bio u mogucnosti od posla.

Nastavljamo druzenje kao i nekad na CBC forumu kad je bio mnogo prisniji odnos bez velikih formalnosti.

Ne znam da li sad po treci put moram da se predstavljam ili cu ukratko, Bojan sa novog beograda, vozim 156 2.0JTS uvezena iz Bergama cekao je 9 meseci a pre toga vozio peglicu.

U svakom slucaju ako jos neko ima neko misljenje za ove vibracije nek ucestvuje u ragovoru, sve perfektno dizne sistem ubrizgavanja , bio sam na examineru kod Deshe

Tri nosaca i varijabilna cev je promenjeno ostalo je jos desni nosac motora koji izgledao ok e njega nisam nasao jer mora da se porucuje u delti, ne odgovara od TSa

Poz
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Vibracije motora 156 JTS

Pet Feb 18, 2011 6:00 pm

Koliko je presao taj JTS, i kakve su bregaste?
Slika
bojann156
rookie
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 8:46 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Pet Feb 18, 2011 7:55 pm

Presao 150 kkm , nikakav problem nisam imao , proverene bregaste , skidana glava motora, ciscene dizne , i posle velikog servisa je radio 5000 km kako treba i odjednom poceo da vibrira, digli smo ga na stubnu dizalicu i zavukli ljudi pajser i odozno natezali motor , u jedno trenutku kada je desna strana podignuta za 1 cm virbacije su momentalno nestale, ali cima opustimo motor opet se pojave, nista menjam i poslednji nosac motora da bi otklonilu tu agoniju i bili sigurni da disnu nosaci!
JTS motor je i tezi i jaci i bucniji od TS motora i znam da nikad nece moci da radi tako mirno ali ipak ne sme da mi se trese cela kabina kad je hladan!
Ako nekome nesto padne na pamet vi javite.
Zamajac???da nije on slucajno trso
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Vibracije motora 156 JTS

Sub Feb 19, 2011 10:33 am

Ona bi trebalo da ima plivajuci zamajac ako se velike vibracije javljaju na leru to je tipican problem vezano za njega , mada bi majstor kao sto je Desa trebao to da zna .
busso trsi Sline
Boki_Dj
Garaža: Ex Alfa 33 1.4IE Imola, '93;
156 SW Distinctive, 2.0 JTS, '03
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 265
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 11:38 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Sub Feb 19, 2011 12:53 pm

bojann156 napisao:...
JTS motor je i tezi i jaci i bucniji od TS motora i znam da nikad nece moci da radi tako mirno ali ipak ne sme da mi se trese cela kabina kad je hladan!
Zamajac???da nije on slucajno trso
Ok, rašćistili smo oko statusa. Eto, ja nisam imao pojma ko si :)
Za težinu neznam, ali niti je bučniji, niti NEmirniji, NAPROTIV! Ako je sve OK, itekako je mirniji i tiši od "običnog" TS-a.
Problemi sa zamajcem ili pratećim elementima bili su česti kod TS-a (mnooogo njih je imalo full remont, jeza me hvatala kada sam slušao štetu i cifru), a vrlo retki kod JTS-a. Mora da se dobro pregleda. A možda je i nešto banalno, neki elemenat ogibljenja npr.
S tim što mi na pamet pad i još jedna sitnica: urađen veilki servis, da li je sve tu dobro odrađeno? Jer menjaju se neki balanseri i još neki elementi ako se dobro sećam, i to pod obavezno. Ne pamtim takve stvari, kada mi treba lepo pogledam u InfoDatu ili eper...
"Oversteer is when you hit the wall with the back of the car, understeer is when you hit the wall with the front of the car, horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take it with you."
bojann156
rookie
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 8:46 am

Re: Vibracije motora 156 JTS

Sub Feb 19, 2011 3:08 pm

Ljudi , da li mozete da se slozite svi sa mnom za sledece...
Pajserom je natezan motor u raznim smerovima, kad je desna strana izdignuta potpuno su nestale vibracije ali potpuno, da li posle ovoga mozemo potpuno da iskljucimo da ima bilo kakve veze sa motorom i da se bacimo na razmisljanje o ogibljenju nosacima itd.
Ako je on potpuno ukinuo vibracije u nekom polozaju onda iskljucujemo mogucnost bilo cega sto neposredno dolazi iz motora, jer nikako se on ne bi smirio natezanje da naprimer balanseri ne valjaju
??
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Vibracije motora 156 JTS

Sub Feb 19, 2011 7:42 pm

Očigledno si u pravu. Prema tome ne bi trebalo nikakve veze da ima stanje motora sa vibracijama ako totalno prestane da se čuje kad se to uradi. Zameni i taj nosač jbg, pa ćeš videti :beerchug:
potpis

Povratak na “Area Servizio”