Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Bez duše bismo bili samo mašine...
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Sub Nov 13, 2010 12:45 pm

Posto sam nedavno imao havariju sa svojom 147-icom i unisteno mi je sve naprijed, intresuje me da li mi odgovaraju dijelovi od redizajnirane 147-ce koja se proizvodila od 2005.
Kontao sam kupiti sve dijelove od novog modela i montirati.Napominjem da je moja 2006 godina ali nije redizajn, ne znam kako.
E sad da li je razlika samo u dijelovima: Hauba, farovi, branik, krilo i nazad gepek i branik ili ima tu jos nekih razlika?
Da li je neko imao slicno iskustvo i da je probao to da uradi.Ne bih volio komentare tipa, nista to nije isto a nikad nije ni sjeo u 147-cu a kamoli da je probao da postavi te dijelove.Znaci intresuje me misljene ljudi koji su to probali da urade.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizanj model

Sub Nov 13, 2010 2:41 pm

Tu konverziju nije nemoguće uraditi, zapravo naći ćeš par takvih automobila u oglasima, ali veliko pitanje je finansijska opreavdanost te akcije. Osim ako nemaš neki baš jeftin izvor delova, izbor novih delova koji nisu fiatovi za 147 FL je mnogo manji nego za prvu seriju jer je auto proizveden u manjem tiražu pa ostali proizvođači delova nisu toliko zainteresovani za to. Obrati pažnju i na mnoge sitne razlike koje se ne vide na prvi pogled, na primer staklo petih vrata izgleda jako slično prvoj seriji ali je ipak različito... Siguran sam da takvih stvari ima još dosta. Tri puta meri, jednom seci... ako si željan avanture :)
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizanj model

Sub Nov 13, 2010 3:25 pm

ja mislim da farovi i prednji branik mogu da se stave sa gt alfe.gledao sam ih 1 pored 2.a krila onda nemorash da menjash i haubu.naravno sve treba prvo premeriti ili josh bolje kad bi imo nekog da skine deo i da stavi za probu na tvoj kao na pr.hauba ili prednji branik.danas sve moze i nishta nije nemoguce.gledao sam onog ludaka iz bangladesha(LIPUA)on je na ford mondeo stavio pred.branik od tojote(selike) a pozadi 5 vrata od opela tigre.3 totalno razlichita auta i sve je upasovao.
- predlazem ti da nepravish kiborga,nego probaj od gt samo branik i farove da vidish kako stoje.evo slika pa vidi malo.
Slika

Slika

Slika
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Sub Nov 13, 2010 5:57 pm

Ja ne mislim na GT alfu nego na redizajniranu 147,
http://www.fotorola.com/uploads/aa1e7ad41f.jpg

http://www.fotorola.com/uploads/111e9eb382.jpg

Hm, ekonomska eksplativost, pa istina da su od redizajnirane dijelovi skuplji, ali je onda i auto dostaatraktivniji i skuplji.
Imaju da se kupe novi dijelovi ali je pitanje kvalieta tih dijelova,
Meni je svakao sve naprijed otislo, tako da sve moram zamjeniti.
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Sub Nov 13, 2010 7:05 pm

Ovo su pitanja za tebe i ne moras da odgovaras javno:
1. Koliko je tebi napred sve polupano.
2. Isplati li se da menjas i zadnji deo kako bi dobio spoljni FL
3. Unutrasnjost se razlikuje kod FL

a ja samo da ti dodam da ti je racunica slaba sto se tice ekonomske isplativosti jer dok pokupujes sve delove i platis majstora da ti to sve spakuje mozes da dobijes FL model ali da se vratim na pocetak a to je da ne znam kome ces ga posle ekonomski prodati. Dal je atraktivniji je subjektivni dozivljaj, meni licno jeste samo u prednejm delu dok mi je zadnji mnogo lepsi sa kratkim lampama.

Ako ga uradis samo napred, bez pozadi i unutra dobices auto za koji ce svako sa 200m moci da pretpostavi da je imao neku havariju (bio jedan na oglasima i vodila se diskusija po forumu ali ne mogu da nadjem temu)
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Sub Nov 13, 2010 8:56 pm

ja sam tebe razumeo odlichno.nego te delove teshko da cesh naci od restajla.ja bi na tvom mestu kupio sve polovno na otpadu,od tvoje alfe a ako hocesh da menjash prednji look,mislio sam da probash sa farovima i branikom od gt. na slikama deluje da bi pasovalo. :drink
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
marin krk
Garaža: 147 jtd
147 ducati corse
Lokacija: KRK i ITALIJA
Postovi: 278
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 4:25 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Sub Nov 13, 2010 9:20 pm

ne mjenjaj, jer nije to to. stavi kako je i bilo prije. stara ima zmigavce dole a maglenke gore dok nova obrnuto, e evo ti posla koliko oces dok to sve prespojis a da ne govorim o skrivenim sitnicama. prihvat blatobrana na sasiju, same haube. ne zadavaj si glavobolju vise nego sta ti treba.
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Ned Nov 14, 2010 11:19 am

Eh ali ja nebih bio ja kad nebih probao nesto novo.U brava sam Stavio 2.4JTD, stavio 1.9JTD-m, OD obicne verzije napravio HGT look...
Auto je nekako nezgodno naprijed udaren tako da su svi dijelovi otisli osim lijevog fara, auto se vozi, sve normala ali ti dijelovi su sjebani i to se ne moze ispravljati jer ne zelim kita na autu ni grama.
Unutra je model vec redizajniran, jer je 2006 godina.
Na cemu sejos nalaze razlike nazad.
Ja znam da su farovi petih vrata izduzeniji.
Ko zna gdje su jos razlike.
Sto se tice ekonomske isplativosti.
Pa gledaj razlika mi je samo u dijelovima od stare i redizajn alfe, sto se tice cijene.Jeste da bih morao kupovati 5-ta vrata i imao ovaj far viska.Ali opet kazem, nisam ovdje da bih mjerio ekonomsku isplativost nego da se pdkujem tehnickim detaljima.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Ned Nov 14, 2010 12:03 pm

Ako ti je auto 2006. godište onda je sigurno Facelift, jer je facelift obavljen početkom 2005. (mislim za Ženevu 2005.). Da ga nije neko pre tebe u sličnoj situaciji popravljao starim delovima? :grin:

Svakako konsultuj ePER da vidiš šta zapravo voziš. Čak i sam Facelift model je evoluirao par puta, npr. hromirana lajsna na petim vratima je ugrađivana samo 2005. god. ali pošto su se svi Alfisti ispovraćali na ”opel astrinu lajsnu“ ona je već 2006. ukinuta, a sa njom su i peta vrata ponovo promenjena. Pre par godina su ponovo vraćenje hromirane lajsne napred na mrežice otvora za vazduh, a i gril je usklađen sa 159-kom.

U suštini, 147 FL je toliko lošije prihvaćen od prve serije da su oni stalno lutali pokušavajući da poprave stvar. Ja bih moj rado prepravio u staru verziju jer mi se mnogo više sviđa, ima mnogo koherentniji dizajn. To je to što je pisac hteo da kaže. FL je samo pokušaj da se stvar modernizuje i uskladi sa konkurenciom, što po mom mišljenju AR uopšte ne treba da radi...
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 12:39 am

Pa vidis i ja sam se cudio da moze to godiste biti stari model.Sad posto se najvjerovatnije u saobracjnu upisala godina prve registracije, moze da je to to.Najvjerovatnije da je odredjeni broj vozila koja se nisu prodala a vec je izasao novi model i kasnije prodavana po nizoj cijeni....
A gdje rece da to mogu provjeriti i kako??
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 1:18 am

Izbaci ovde viewtopic.php?f=8&t=21&start=300 broj šasije, pa će ti neko ko ima noviju verziju epera odgovoriti :wave:
potpis
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 2:18 pm

Pocinje da mi biva sve manje jasno. Ako ti je stari model morao bi da mozes da je nadjes u onom eperu za koji imas link s obzirom da eper nema nikakve veze sa podacima oko registracije vec cisto proizvodnje. Pogledaj na staklima, plastikama sta pise.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 5:18 pm

Auto je sigurno proizveden pre 2005. ako nije FL, obično postoji bar nekoliko nedelja pauze između modela, da se preprave alati i preprogramiraju roboti, da stignu nove komponente u skladišta, obuče radnici za nove elemente koji se montiraju...

Nije isključeno da ti je auto stajao u nekoj prodavnici godinu dana neprodat pa otud i razlika u prvoj registraciji. Prva registracija je podatak koji svi vode u papirima (što je i logično jer pruža državi mogućnost da uvek ubere veće poreze, ovako bi gubili lovu ako auto stoji u salonu neprodat, a ni jedna država niked ne voli da gubi lovu). Miloš je u pravu, sigurno ti je auto u ePER-u, i to ovom starom koji je na netu, mada, u suštini ti podaci ti i nisu od nekog značaja da bi auto popravljao... bolje juri delove nego izvod iz matične knjige rođenih :D
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 6:54 pm

Ja sam vidjao neke modele koji imaju unutrasnji FL sa kraja 2004 ( tabla je iz jednog dela, nema odvojenih cajgera i drugaciji tapaciri) ali mi nije jasno kako nisi proveravao auto pre kupovine! Iskreno, najvise me plasi da ti neko od nasih "divnih prodavaca" nije prodao podmladjen auto!
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 7:59 pm

Nemam sad kod sebe saobracajnu da provjerim u eper-u.
Mogu li to na netu provjeriti, da mi neko baci link.
Ja upravo skidam ovaj eper sa neta.
Ali vidis nije ni bitno to, bitno mi je da li neko ima slicna iskustva sa ovim ali ocigledno da nema.
Da li neko zna koliko se krecu cijene dijelova za FL model, bolje polovni nego novi.
Hvala svima koji su dali doprinos temi.
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 8:07 pm

Dobar ovaj eper, nasao sam na netu download full verzije.
Do nove godine bi trebao skinuti.
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 9:09 pm

Zasto jednostavno ne das br. sasije, pa ce ti neko ovde proveriti?
Slika
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 9:16 pm

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?KEY=STARTUP

DejanGT ti je napisao problematiku sa FL modelom a to je da ih jos uvek ima relativno malo pa su i na otpadima manje zastupljeni pa ces verovatno biti prinudjen da kupujes nove delove!

Evo ti link cisto orjentacione procene radi ( ukoliko ovo nije dozvoljeno neka admini brisu odmah)
http://www.autooprema.com/delovi-alfa-romeo.html
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 10:18 pm

Napisao sam vec da nije saobracajna kod mene, auto mi je 350km od mene.Moram tek da idem po njega.Kao da mene ne intresuje....
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 10:36 pm

Ovo su novi dijelovi, uh bas je poskupo....
Hvala ti druze.Cini mi se da je ovo u Bosni dosta jeftinije.
djogi86
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 12:41 pm

Re: Alfa 147 od starog napraviti redizajn model

Pon Nov 15, 2010 10:50 pm

Ja ne mogu otvoriti ovi stranicu za epar.
Al nema veze, kad dobijem broj sasije, pokazacu vam rezultate, da vidimo rezultate.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”