Pomoc oko felne

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 9:45 am

pozz alfistii
Imam jedno pitanje za vas...Uzeo sam alu felne 13" comodora abarth,e sad,na jednoj felni fali jedno malo parce ruba....Da li neko zna ko se bavi felnama da li moze da mi odradi ovo.???Cuo sam da moze sa aluminijumskim gitom ali ne znam da li uopte da pokusavam da radim sam...
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 10:46 am

stole napisao:pozz alfistii
Imam jedno pitanje za vas...Uzeo sam alu felne 13" comodora abarth,e sad,na jednoj felni fali jedno malo parce ruba....Da li neko zna ko se bavi felnama da li moze da mi odradi ovo.???Cuo sam da moze sa aluminijumskim gitom ali ne znam da li uopte da pokusavam da radim sam...
u ns u vrshachkoj nije problem oko 20 e.
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6297
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 3:49 pm

Ove? CD57?
Slika

Ako su ove,one su magnezijumske,malo ce teze da ide...
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 5:56 pm

Da bas takveee,,cini mi se da nisu lose...Sta mislis,sta da radim sto se tice tog malog parceta ruba,da li uopste moze da se sredi???Da znam da li da ih farbam ili ne....
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6297
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 6:18 pm

Ne znam da li si video sta sam napisao,nisu Alu nego magnezijum,lakse su od Aali krtije... ako ces da varis to parce,moras naci nekog ko vazi magnezijum a on se tesko var,tj. mnogo "peni"...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 7:15 pm

magnezijumske, da da... :) jedne od najboljih felni ikad. isle su serijski na keca Specijala :love:

vredi srediti ih najbolja odlika im je sto su najlakse moguce :good:

*savet: ako ih vec radis, iseci joj prozore do kraja, da izgleda kao krst. moj drugar je to odradio (ne znam gde), peskirao smirglao lakirao i izgledale su strava!!!
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko felne

Čet Okt 14, 2010 7:26 pm

Sutra cu da vidim da pitam jednog majstora za to parce,pa da vidim sta ce on reci...Inace sam ih uzeo u jako losem stanju,prethodni vlasnik je malo lud pa ih je farbao u belu boju,a nije smirglao prethodno sivu,a i felne stajale na suncu,tako da se boja razlistala,sad sam u fazi smirglanja...
I dvoumim se da ih ofarbam vec fabricki u sivo ili ovako..>>>

Slika


Slika

-slike su radjene u photoshopu,cisto da vidim kako bi izgledale da ih taku uradim---kako vam se cini???
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Pomoc oko felne

Pet Okt 15, 2010 8:47 pm

Ja bih ovako... Ali bih ove sive, izbocene delove ispolirao :D :D :D

Slika
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re: Pomoc oko felne

Pet Okt 15, 2010 9:10 pm

Sa Alu gitom nemoj ni da probavaš da praviš to parče ruba jer će se prvom prilkom odvaliti! Jedino rešenje je da se vari pa posle da se lepo oblikuje! Sigurno da ima u Beogradu neko ko to radi a u NS-u.je cena 20e.kao što je i kolega Pejo napisao!
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Pomoc oko felne

Pet Okt 15, 2010 9:16 pm

:thumbsup:
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Pomoc oko felne

Pet Okt 15, 2010 9:22 pm

dekideki napisao:magnezijumske, da da... :) jedne od najboljih felni ikad. isle su serijski na keca Specijala :love:

vredi srediti ih najbolja odlika im je sto su najlakse moguce :good:

*savet: ako ih vec radis, iseci joj prozore do kraja, da izgleda kao krst. moj drugar je to odradio (ne znam gde), peskirao smirglao lakirao i izgledale su strava!!!

dekideki :grin: ako se iseku ti prozori,zar se ne slabi felna?(to je neko moje misljenje)

pozdrav :wave:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko felne

Pon Okt 18, 2010 11:32 am

Jurcao sam po gradu,i kod cvetkove pijace ima jedan sto servisira i prodaje felne,ima veliku radnju-radionicu,raspitivao sam se kod njega,ali bez uspeha,on radi samo aluminijum-celik,ne radi magnezijum...Ali preporucio mi je jednog coveka ko tri tiganja radi to jest vari sve zivo,smederevski put,pa cu da skoknem do njega danas-sutra i da vidim sta on ima da kaze.....Pa sta bude...xDXDXDXD

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”