Vrednosti za vakume.

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Vrednosti za vakume.

Pet Dec 20, 2019 4:51 pm

.
Traži ću na forumu ovde i po netu vrednosti (brojčano) koji treba da se mere (kada je sve u redu) za vakume na izlazu vakum pumpe i na crevu koje ulazi u VGT solenoid. Kada ih nadjem staviću ih ovde. Ali ako neko već zna te vrednosti ili ima link neka ga da, da mi skrati vreme. U eLearn-u nisam našao.

Konkretno me interesuje za 156 1,9 16V.
.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Vrednosti za vakume.

Sub Dec 21, 2019 11:08 am

Na ulazu u VGT solenoid min vrednost vakuuma da bi ventil radio kako treba je 0.7mbar ili bar ne secam se jedinice :) to sam nasao negde nekad na netu
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Vrednosti za vakume.

Ned Dec 22, 2019 12:09 am

.
ja sam nasao da pumpa produkuje -0,7 do -0,9 bara. neko je na forumu pominjao -0,6 na nekom delu. E sada da li je u celom sistemu isti vakuum, pitanje je. Korisnika vakuuma ima dosta. Mislim da su najveći potrošač servo kočnica. I kada se gazi po kočnici mora pasti vakum u sistemu. Za koliko i koliko je pumpi potrebno da vrati na neku vrednost i to je pitanje.

Ima jedan klip, lako se nalazi, gde se pumpa testira nekim Pierburg testerom i meri se neko vreme. evo linka https://www.youtube.com/watch?v=OVda9uurlkQ, ali samo testiranje je sporedna stvar u video klipu. Poenta je reklama na kraju :|

Creva u vakuum sistemu nisu sva iste debljine. Mislim da i to ima veze. Kod serva kočnica su najdeblje.

Čudi me, s obzirom da vakuum instalacija na dizelu je jako bitan deo, a i stvara puno problema, nema još neki senzor sem MAF-a, koji, pak, ima specifičnu ulogu.

.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Vrednosti za vakume.

Pon Feb 03, 2020 11:24 am

.
Nisam našao deklarisane vrednosti za vakuum instalaciju na netu, ali sam rešio svoj problem, pa potom merio i misli da su te vrednosti koje sam izmerio manje-više one koje i trebaju da budu.

Kada se vakumetar zakači direktno na pumpu i upali auto, praktično odmah, daje -0,8 bara. Kazaljka 'vibrira' oke te vrednosti, ali to je to.

Posle sam merio na izlazu ka solenoidu turba. I ovde je vrednost oko -0,8 bara. Ovo se slaže sa onim što je Djo83 rekao o minimalno -0,7 potrebnih.

I na kraju, mislim da debljina creva nema veze sa iznosom vakuuma na nekom delu ove instalacije (tj. valjda je u spojenim sudovima svuda isti potpritisak). Jedino iznos vakuma padne kada je neki potrošač vakuuma u upotrebi. Npr. kada se stisne kočnica, vrednost se naglo promeni, ali ga vakuum pumpa odmah i nadoknadi.
.

Povratak na “Diesel Potenza”