Skala goriva laže...

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
Freakman
Garaža: Alfa Romeo 147 1,9jtd
Lokacija: Gornji Milanovac
Lokacija: Gornji Milanovac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 3:24 pm

Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 6:42 am

Pozz drugari, imam problem na svojoj "novoj" 147ci, koju ću uskoro predstaviti... zahvaljujući skali goriva koja "laže" ostadoh bez goriva... koji je mogući uzrok njenog zakazivanja? Hvala unapred!

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk
Korisnikov avatar
djamsi
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6box - sad story
Alfa Romeo 156 1.8ts
Alfa Romeo 147 1.9JTDm
Lokacija: Ljubovija - Beograd
Lokacija: Ljubovija
Postovi: 188
Pridružio se: Sub Okt 18, 2014 9:53 pm

Re: Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 7:52 am

Da laze, laze ali bas suprotno...laze u 99% situacija da ima manje nego sto ima. U svakom slucaju deluje da je povezana sa nacinom voznje tj proseka potrosenje u zadnjih par km pa u odnosu na to moze da varira za crticu,dve... Meni se desavalo da se u toku voznje pomera na gore kao da prozivodi gorivo :) ali to je samo kratkotrajno. Resenja nema koliko sam upoznat, pa polako dok se naviknes :)
Korisnikov avatar
Freakman
Garaža: Alfa Romeo 147 1,9jtd
Lokacija: Gornji Milanovac
Lokacija: Gornji Milanovac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 3:24 pm

Re: Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 7:58 am

djamsi napisao:Da laze, laze ali bas suprotno...laze u 99% situacija da ima manje nego sto ima. U svakom slucaju deluje da je povezana sa nacinom voznje tj proseka potrosenje u zadnjih par km pa u odnosu na to moze da varira za crticu,dve... Meni se desavalo da se u toku voznje pomera na gore kao da prozivodi gorivo :) ali to je samo kratkotrajno. Resenja nema koliko sam upoznat, pa polako dok se naviknes :)
Isto mi se dešavalo i na prošloj alfi... skala negde na sredini rezerve i prve crte, a auto ostane bez goriva?!? Ali zanimljivo da se to ne dešava stalno?!? Tako da uglavnom pratim kilometražu optimalno količini goriva koju sipam, ali radije bih da rešim to nekako.

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 8:35 am

Kao što djamsi kaže skala laže pretežno na dole. Nakon nekog vremena stekne se osećaj za njeno ponašanje. Isto kao kolega kad krenem po gasu kazaljka krene naglo da pada, kao da vadi neki prosek. Takođe, kada imam nekoliko kratkih tura - više startovanja u kratkim razmacima (što je najčešće slučaj - vožnja po gradu) pri svakom startovanju "nedostaje" goriva. Sutradan, odnosno nakon veće pauze, gorivo se "vrati". Ili ako nakon nekoliko kratkih tura izađem na otvoreni put - konstantni gas, mala potrošnja, kazaljka krene da se vraća gore.

Zagubljeno gorivo se volšebno vraća i nakon točenja, obično pola crte.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Freakman
Garaža: Alfa Romeo 147 1,9jtd
Lokacija: Gornji Milanovac
Lokacija: Gornji Milanovac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned Jan 26, 2014 3:24 pm

Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 9:40 am

Da li možda treba proveriti plovak ili tako nešto?

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 9:52 am

Plovak može da zeza i nije na odmet proveriti situaciju. Generalno kod starijih modela ima šetanja skale pokazivača goriva, posebno ako se parkira na nekom nagibu i tu ume poprilično da odšeta gore ili dole u zavisnosti od smera i veličine nagiba, a kasnije da se lagano vraća kada je krene u vožnju po ravnom. Ono na čega bih ipak najviše obratio pažnju jeste da se gorivo nikada ne drži na rezervi ili blizu nje iz dobro poznatih razloga. U tom slučaju nema ni glavobolje ako pokazivač malo slaže...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Skala goriva laže...

Čet Apr 19, 2018 12:24 pm

Laže i kod mene, ali ne baš tako. U početku sporo pada, pa recimo kada potrošim pola rezervoara, kazaljka pokazuje više od pola, a kako pređe u donju polovinu, sve brže pada. Kada pokaže rezervu, onda je stvarno na rezervi, tj. ne ostanem bez goriva. Savet ti je da resetuješ kilometražu posle svakog punjenja i da puniš uvek do vrha. Već na pređenih 700 km bi trebao na pumpu, iako realno može sa punim rezervoarom da pređe i preko 1000 km.
takođe, na isti način mi se ponaša i pokazivač kod Tojote. Može plafon auto da pređe 650 km sa punim rezervoarom, ali prvih 200 km padne za jdenu crtu od ukupno 9 crtica.

Povratak na “Diesel Potenza”