Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Uto Okt 03, 2017 3:33 pm

.

Pacijent: 156 SW 1.9 JTD 16v

U proslu subotu ujutro upalio sam auto, zatim auto je radio na leru dvadesetak sekundi i potom sam ga pomerio svega deset metara. Trebalo je da ga naparkiram na drugo mesto. Ispod auta, ispod motora, na betonu je bila barica od nafte. Kolicina rasute nafte je kao za rakijsku casicu, dakle ni malo ni mnogo. Bas odmah stavio sam auto na kanali i gledao odozdo. Dole na karteru u nivou i ispod alternatora kapi nafte su se stvarale lagano kada auto radi na leru. Gore oko svih vodova i a kod filtera goriva (i po dnu filtera) je suvo. Oko pumpe visokog pritiska takodje suvo: odozgo i sve gdegod mogu ruku da zavucem. Uz napomenu da ne mogu da napipam pumpu sasvim odozdo.

Nakon svega ovoga gore opisanog obrisao sam karter i pratio: posle, sem ovog pocetnog, nije vise curilo, niti na leru niti u voznji kasnije (stajao sam vise puta da proveravam). Ovih tri dana posle subote isto: gde god stanem ili parkiram gledam, ali nigde nista ispod auta. Takodje ni na vodovima, pod haubom, nema igde vlazno.

Sta mislite, sta moze biti?

I jedno pitanje: da li pumpa visokog pritiska ako pocne da pusta daje gresku na dijagnostici?

.
Korisnikov avatar
Orlovic Lazar
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTD 110KW
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 98
Pridružio se: Čet Sep 28, 2017 3:04 pm

Re: Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Uto Okt 03, 2017 4:30 pm

Meni je curela nafta na ono malo crevo koje izlazi iz pumpe visokog pritiska ali nije prijavljivalo nikakvu gresku.
Korisnikov avatar
Gile
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Krusevac
Postovi: 100
Pridružio se: Sub Jun 04, 2016 3:29 pm

Re: Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Uto Okt 03, 2017 9:52 pm

Ne prijavljuje meni je procurela pumpa i curelo je damo kad je hladno tako da moguce da je pumpa..
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Uto Okt 03, 2017 10:05 pm

Slika

Proveri ovu plastičnu posudu za povrat nafte koju sam zaokružio. Ona hoće da prsne pa da curi nafta ili ovo crevce za povrat sa dizni.
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Curela nafta - potrebna dijagnoza.

Sre Okt 04, 2017 9:25 pm

.
Proverio sam tu posudu, sasvim je suva. Nju je lako pogledati sa svih strana.
Za sada se nista ne desava. Mislim da je pumpa. Sada se umirila i ceka minus temperature.
.

Povratak na “Diesel Potenza”