Alfa 159 podrhtavanje volana

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
mladen_bg
Garaža: alfa romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:59 pm

Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 3:44 pm

kupio sam alfu 159 jtd 120ks pre 15-ak dana i za to vreme presao 1000km,juce sam isao iz zvornika ka bg, put je bio los i ok loznice pri 100km/h krene nenormalno da mi se trese volan(levo-desno)usporim i sve mi je tresao dok nisam stao,proverim da nije spao koji sraf sa tocka,naravno nije ni jedan,nastavim da vozim,i vise ne trese,posle jedno 5km opet poce da trese(auto ide pravo ne krivuda,a volan levo-desno),opet stanem,uhvatim tockove da cimam levo-desno da vidim da li se pomeraju,imaju li lufta,(cvrsto stoje,ne pomeraju se),posle 10 min krenem dalje i vozim dalje i posle 60-70km krene opet da trese ali znatno manje(vibrira volan kao kad nisu balansirane gume),vec me uhvatio mrak a dosao na auto put i nastavim polako da vozim i posle 20-ak km presane da trese i narednih 30km koliko ima do kuce sam vozio oko 100km/h i auto je islo bez ikakvih vibracija,danas provozam auto dva puto po nekih 10km i alfa ide bez ikakvih problema.

Izvinjavam se zbog duzeg teksta ali pokusao sam da docaram situaciju :D , da li bi neko mogao na osnovu ovog teksta da mi kaze sta bi to moglo biti. unapred zahvalan
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 7:18 pm

Da nisi felnu iskrivio?
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 7:37 pm

Ili zagazio u debelo blato...?
mladen_bg
Garaža: alfa romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:59 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 8:33 pm

nije felna kriva,zato sto ne bi prestajalo podrhtavanje,a nisam zagazio ni u blato...
:scratch:
Markoni147 napisao:Ili zagazio u debelo blato...?
Korisnikov avatar
bellagio_011
Garaža: 159sw distinctive 1.9jtdm 150hp 2006g
Lokacija: Beograd
Postovi: 25
Pridružio se: Sre Dec 21, 2011 6:43 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 9:12 pm

i posle 60-70km krene opet da trese ali znatno manje(vibrira volan kao kad nisu balansirane gume)

mislim da si sam sebi dao odgovor,jer ne znam sta bi moglo drugo da bude ako felna nije iskrivljena :scratch: ....a kad kocis jel podrhtava?
Cuore Sportivo Cento Cinquanta Nove
nalfa
Garaža: AR 159 JTDm 16V
Lokacija: Batajnica
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Apr 21, 2010 7:50 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 9:34 pm

Da nije nesto u vezi sa servom?
Poznato je da joj je to boljka. Proveri nivo servo ulja.
mladen_bg
Garaža: alfa romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:59 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 10:28 pm

balansirane su gume,da nisu stalno bi treslo,nisam proverio nivo ulja u servu,videcu sutra,sad sam opet vozio i presao jos 50km po gradu i opet ne trese,ne znam sta mu je bilo :scratch:
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Sre Dec 28, 2011 11:19 pm

Imao sam sličan problem na prošlom autu,nisam ni ja bio u nekom blatu ali se na unutrašnjoj strani felne nakupilo toliko zemlje i blata pa je jedan točak bio skroz u debalansu,kad sam skinuo i očistio bilo je ok!Možda si u tim momentima pokupio nešto po gumama pa je posle to spalo vožnjom......ako se više ne javlja onda super :arflag
Korisnikov avatar
bellagio_011
Garaža: 159sw distinctive 1.9jtdm 150hp 2006g
Lokacija: Beograd
Postovi: 25
Pridružio se: Sre Dec 21, 2011 6:43 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Čet Dec 29, 2011 3:47 pm

kad proveravas ulje za servo,vidi da li je crveno ili zeleno.....preporucujem ti zeleno tutela gi/r :wave: :quadrifoglio
Cuore Sportivo Cento Cinquanta Nove
mladen_bg
Garaža: alfa romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:59 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Čet Dec 29, 2011 4:42 pm

sad sam proverio ulje u servu,nivo ulja je dobar(na sredini izmedju min i max) i crvene je boje.
mislim da nije tresao zbog blata jer kao sto sam ranije rekao nisam nigde silazio sa asfalta,a i slucajno da sam negde zakacio blata ne verujem da bi se ponavljale vibracije,a i one ne bi bile tog inteziteta,volan je bukvalno hteo iz ruku da mi ispadne od jacine vibracija.
Jos nisam isao kod majstora jer mi se vibracije vise nisu ponavljale,jos nigde nisam naisao na slican problem...
:scratch: :scratch: :scratch:
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Čet Dec 29, 2011 11:09 pm

Ulje treba da bude na max i treba da je zelene boje.....tj Tutela GI/R
ivanje
Lokacija: sabac
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Feb 06, 2010 11:48 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Čet Dec 29, 2011 11:11 pm

Da nema tu negde ona reljefasta linija (ili kako se vec strucno zove), sto kad je nagazis trese ceo auto i time te upozorava da ne sletis sa puta ili ne predjes u suprotnu traku? :scratch:
mladen_bg
Garaža: alfa romeo 159
Lokacija: beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 2:59 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Pet Dec 30, 2011 12:41 am

znam na koji liniju mislis,video sam kad sam prolazio kroz sabac,ali na moju zalost nije to,
nemam pojma ali probacu da vozim jos koji dan pa ako mi se opet ponovi, probacu sa tim uljem,videcu i sa majstorima sta na to kazu,bojim se da mi ne krene sa nekom pricom sa mi je otislo ovo ili ono samo da bi mi uzeo pare,zbog toga sam pokrenuo ovu temu da vidim da li se nekom mozda nesta slicno desilo,da nije neki tipican kvar,ali koliko vidim za sada nije niko ima slicnih problema,pre alfe vozio sam 5 godina FIAT STILA jtd i nisam nikad ima problema se servom,a ni slican problem sa volanom
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Vibracije na volanu

Ned Jun 28, 2020 5:40 pm

Pozdrav svima,
imam problem od kada sam kupio auto, i ne znam kako da ga resim, u pitanju je 1.9 16v. Vibracije se javljaju kada auto stoji u mestu i volan se okrece levo i desno, vibracije su jace ako se volan sporije okrece, vibracije se takodje javljaju pri veoma malim brzinama, npr kada parkiram auto.
Nema nikakvog zujanja iz pravca gde se nalazi cantra za servo tecnost, takodje se ne prave baloncici u cantri pri okretanju volana(proverio sam). Receno mi je da moze da bude crevo od pumpe do letve, da li se neko susretao sa slicnim problemom ili ima neku ideju sta bi moglo biti ? :(
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Vibracije na volanu

Pon Jun 29, 2020 7:30 am

Kada si zadnji put mjenjao servo tecnost ? Da li se servo tecnost osjeca na paljevinu ? U 159 poslje restajla preporuka fabrike je da se koristi zelena tecnost pronadji temu vec je sve pisano dosta puta. viewtopic.php?f=70&t=59760
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Vibracije na volanu

Pon Jun 29, 2020 8:23 am

mak1 napisao:Pozdrav svima,
imam problem od kada sam kupio auto, i ne znam kako da ga resim, u pitanju je 1.9 16v. Vibracije se javljaju kada auto stoji u mestu i volan se okrece levo i desno, vibracije su jace ako se volan sporije okrece, vibracije se takodje javljaju pri veoma malim brzinama, npr kada parkiram auto.
Nema nikakvog zujanja iz pravca gde se nalazi cantra za servo tecnost, takodje se ne prave baloncici u cantri pri okretanju volana(proverio sam). Receno mi je da moze da bude crevo od pumpe do letve, da li se neko susretao sa slicnim problemom ili ima neku ideju sta bi moglo biti ? :(
Pozdrav i tebi kolega.
Ima opcija pretrage na forumu, znaci ako ne nadjes resenje u brojnim postojecim temama, onda u jednoj od tih postavi pitanje. Nema potrebe da zatrpavamo forum. :wave:
Postovi su sastavljeni u postojecu temu.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: Vibracije na volanu

Pon Jun 29, 2020 1:04 pm

alonso14 napisao:
mak1 napisao:Pozdrav svima,
imam problem od kada sam kupio auto, i ne znam kako da ga resim, u pitanju je 1.9 16v. Vibracije se javljaju kada auto stoji u mestu i volan se okrece levo i desno, vibracije su jace ako se volan sporije okrece, vibracije se takodje javljaju pri veoma malim brzinama, npr kada parkiram auto.
Nema nikakvog zujanja iz pravca gde se nalazi cantra za servo tecnost, takodje se ne prave baloncici u cantri pri okretanju volana(proverio sam). Receno mi je da moze da bude crevo od pumpe do letve, da li se neko susretao sa slicnim problemom ili ima neku ideju sta bi moglo biti ? :(
Pozdrav i tebi kolega.
Ima opcija pretrage na forumu, znaci ako ne nadjes resenje u brojnim postojecim temama, onda u jednoj od tih postavi pitanje. Nema potrebe da zatrpavamo forum. :wave:
Postovi su sastavljeni u postojecu temu.
Mislio sam da ako je problem drugaciji da otvorim novu temu, izvinjavam se.
b0jan napisao:Kada si zadnji put mjenjao servo tecnost ? Da li se servo tecnost osjeca na paljevinu ? U 159 poslje restajla preporuka fabrike je da se koristi zelena tecnost pronadji temu vec je sve pisano dosta puta. viewtopic.php?f=70&t=59760
Zamenicu tecnost za pocetak, da vidimo hoce li otkloniti problem, hvala na savetu. 2l dovoljno da se ocisti sistem, barem mi majstor tako rece, a takodje sam video da je kolega b0jan u nekom postu napisao da je potrebno 3l. ne bih da se pravim pametan, ali eto da pitam i ovde za svaki slucaj, hvala jos jednom! :drink
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Pon Jun 29, 2020 1:35 pm

@b0jan
Prelistao sam ponovo temu, hvala jos jednom! :arflag
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Pon Jun 29, 2020 3:18 pm

Proveri i lezajeve na soljama amortizera, ako su dotrajali hoce da glave pa da prenosi vibracije na volan, pogotovo kad motas u mestu
Slika
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Pon Jun 29, 2020 4:59 pm

bums85 napisao:Proveri i lezajeve na soljama amortizera, ako su dotrajali hoce da glave pa da prenosi vibracije na volan, pogotovo kad motas u mestu
Nikad mi ne bi palo na pamet da to proverim, hvala puno kolega! :drink :arflag
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Pon Jun 29, 2020 5:42 pm

Proveri homokinetičke na poluosovinama do menjača...
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Uto Jun 30, 2020 12:26 am

sasami napisao:Proveri homokinetičke na poluosovinama do menjača...
pocecu da zapisujem sve ovo, hvala vam puno ljudi na savetima, nadam se da cu resiti to :drink
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Uto Jun 30, 2020 7:45 am

Obrati pažnju ako je podrhtavanje javlja pri dodavanju gasa, a nestaje kada pustiš gas iako isto ideš 80km/h onda je 99% homokinetički do menjača...
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Uto Jun 30, 2020 11:09 am

Ono sto si ti opisao je servo tecnost, ili ti negdje gubi tecnost ^^. Homokineticki ces cuti kad ides nizbrdo savijes volan u stranu ako se cuje lupkanje posao je.
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: Alfa 159 podrhtavanje volana

Uto Jun 30, 2020 11:29 am

b0jan napisao:Ono sto si ti opisao je servo tecnost, ili ti negdje gubi tecnost ^^. Homokineticki ces cuti kad ides nizbrdo savijes volan u stranu ako se cuje lupkanje posao je.
kada sam pre neki dan proveravao posudu, nije delovalo da fali tecnosti, idem prekosutra da zamenim to i kociono ulje usput(cep je pukao pa sam odlucio da zamenim i tecnost sa cepom) ko zna kad je prethodni vlasnik menjao. pitacu majstora za par ovih saveta iznad, da vidim i sta on misli. javljam svakako sta sam uradio u cetvrtak ljudi. hvalaa :drink

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”