Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
brdaus
Garaža: ex Alfa 155 TD, ,Alfa 156 1,9 JTD , Lancia Lybra 2,4 JTD . Alfa GT 1.9 JTD, sada MiTo 1.6 MJTD, 159 SW 1.9 JTDm
Lokacija: Raca
Lokacija: Raca
Postovi: 118
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 4:22 pm

Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pet Okt 25, 2019 1:02 pm

Pozdrav,
da li na 159ki mora da se klonira body ili se body-ju vraca nevinost pa onda uci iz pocetka ? Molim za preporuku majstora koji to moze da odradi.
Inace, cackajuci po e-per sam naisao na informaciju da je jedan body isao na vozila do 04.04. 2008., zatim modifikacija koja vazi do 17.08.2009. i taj je ostao do kraja.
Sve sto je dobro u zivotu, il je nemoralno ili goji
Korisnikov avatar
brdaus
Garaža: ex Alfa 155 TD, ,Alfa 156 1,9 JTD , Lancia Lybra 2,4 JTD . Alfa GT 1.9 JTD, sada MiTo 1.6 MJTD, 159 SW 1.9 JTDm
Lokacija: Raca
Lokacija: Raca
Postovi: 118
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 4:22 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pon Nov 04, 2019 9:23 am

Ne mogu da poverujem da bas niko ne zna o ovoj temi nista !!!
Sve sto je dobro u zivotu, il je nemoralno ili goji
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pon Nov 04, 2019 9:42 am

Pa slicnu temu si imao i prije http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=70&t=65009 . Dobio si dosta konkretne odgovore od kolege Relje, koji se dosta sa tim bahcao kad je pakovao automatik. Ja se sa tim nisam bas dosta mucio, mada i dalje mi nije jasno sta pokusavas da kopiras ... znaci skines jedan stavis drugi, uradis proxy alignament i komp je "naucen" a upisujes mapu ili mape dok ne dobijes ono sta si trazio. (sve to mozes sam da odradis uz odgovarajuci OBD kabal, Multiecuscan program). Ja bih te savjetovao da podjes do Brane.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pon Nov 04, 2019 11:10 am

Pa covek ti je dao pun odgovor...nezahvalno bas
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pon Nov 04, 2019 11:28 am

brdaus napisao:Ne mogu da poverujem da bas niko ne zna o ovoj temi nista !!!
Covek koji je spakovao ceo auto od 0, citaj RELJA, ti je i ovde i na FB dao vise puta odgovore na tvoja pitanja, i opet imas milion pod pitanja kao da ne verujes u sve to sto te covek posavetovao, i jos ovde napadas sve kako nemaju odgovor... Dolazis ovde samo kad je neka frka kolega, sto mi jako licno smeta, i jos napadas sve. Toliko si tema ovde otvorio da si se pogubio gde ti je ko sta odgovorio.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Pon Nov 04, 2019 12:35 pm

Ako nemaš poverenja u objašnjenje kolega,koje su odvojile svoje vreme i podelili iskustvo,onda lepo kontaktiraš Branu iz Vranića,zakažeš intervenciju,a ako si član ARCS dobiješ i popust na izvršenu uslugu.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
brdaus
Garaža: ex Alfa 155 TD, ,Alfa 156 1,9 JTD , Lancia Lybra 2,4 JTD . Alfa GT 1.9 JTD, sada MiTo 1.6 MJTD, 159 SW 1.9 JTDm
Lokacija: Raca
Lokacija: Raca
Postovi: 118
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 4:22 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Uto Nov 05, 2019 12:50 pm

Niti sam, niti mi je bila namera, bilo koga da napadam i optuzujem. Pisem na ovom forumu zato sto mislim da mu je namena da se clanovi foruma druze i pomazu, onda kada im to treba i imaju vremena. Meni je sada potrebna pomoc i za nju sam lepo zamolio. 25.10 sam postavio problem koji imam, a dao sam i neke korisne informacije, i nisam dobijao odgovor, te sam postavio pitanje da li je moguce da niko ne zna odgovor, 04.11., sto mi je bilo neverovatno. Takodje ne mogu da verujem, a ne zelim da pomislim da je namerno, da me optuzujete da sam nezahvalan na odgovorima kolega koji su izdvojili vreme za mene. I ja koristim svoje vreme, znanje i iskustvo da pomognem , ako mogu. I to uvek i svuda. Da ste pazljivo citali pitanja koje ovde postavljam, a niste, videli bi ste da Reljin odgovor nije ono sto mi treba. Necu da menjam pola auta, vec samo body kompjuter, i to je bilo pitanje i zahtev za pomoc i savet.
Sve sto je dobro u zivotu, il je nemoralno ili goji
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Uto Nov 05, 2019 1:49 pm

Dobio si konkretne odgovore i na FB i ovde u temi koju je zakacio kolega bOjan u svom postu iznad. Forum jeste za druzenje i pomaganje medju clanovima, od tebe ovde ni jedno ni drugo, vec samo nove teme iznova i iznova sa problemima, na koje dobijes odgovore i pomoc, i opet ti nesto fali. Lepo ti je i Goxi napisao, ako ne mozes da resis problem, idi kod ljudi koji su skolovani za takve stvari, i znaju svoj posao u malom prstu, kao npr Brana.
Korisnikov avatar
brdaus
Garaža: ex Alfa 155 TD, ,Alfa 156 1,9 JTD , Lancia Lybra 2,4 JTD . Alfa GT 1.9 JTD, sada MiTo 1.6 MJTD, 159 SW 1.9 JTDm
Lokacija: Raca
Lokacija: Raca
Postovi: 118
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 4:22 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Uto Nov 05, 2019 10:31 pm

Hvala na upucivanje na Branu, kontaktiracu ga svakako. Inace, bio sam sam kod nekog ko je skolovan i zna znanje i najbolji je u svom poslu i dobio sam auto nazad, bez resenog problema, posle 7 dana, na kome pola elektronike nije radilo i sa pokrivljenim i spojenim pinovima na body-ju !!! O tapacirima na vratima i nedostatku zabica i srafova, necu ni da pricam.
Odgovori koje sam dobijao su odprilike ovakvi : ko je majstor da uradi ovo ili ono, i dobijem broj a majstor mi kaze - pa ja to ne radim, probaj kod Kurte. Ili, ja bih da zamenim tocak a savet je promeni obe viljuske, sponu, lager i disk... ? Ili - kupi kabal, uradi proxy i sve je reseno ? Da li su to konkretni odgovori i saveti ???
Sve sto je dobro u zivotu, il je nemoralno ili goji
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Sre Nov 06, 2019 12:31 am

Mnogo je lakse i bezbolnije zameniti sve sto sam ti napisao nego samo body, odradi se za manje od 1h.
Zezanje oko body-a ce te kosta mnogo vise $$ i zivaca nego sto mozes da zamislis :) Srecno :arflag
Korisnikov avatar
brdaus
Garaža: ex Alfa 155 TD, ,Alfa 156 1,9 JTD , Lancia Lybra 2,4 JTD . Alfa GT 1.9 JTD, sada MiTo 1.6 MJTD, 159 SW 1.9 JTDm
Lokacija: Raca
Lokacija: Raca
Postovi: 118
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 4:22 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Sre Nov 06, 2019 9:13 am

Moze da bude da si i u pravu, ali nisam uspeo, jos uvek, da nadjem rasturen restyling model. Radim na tome ali ...
Sve sto je dobro u zivotu, il je nemoralno ili goji
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Kloniranje ili vracanje nevinosti body comp

Sre Nov 06, 2019 10:24 am

Opet, kod Brane imas sve sto ti treba .... ima jos par ljudi koji imaju dosta djelova na raspolaganju, bas me cudi kako ne mozes da nadjes ... nego izgleda da reklamiram Branu hahaha

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”