Switch to full style
Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Odgovori

159 problem u vožnji

Sub Jan 05, 2019 4:55 pm

Pozdrav momci,

U toku vožnje mi se desi da prilikom ubrzavanja (1 u mesec dana, sad malo češće) izbaci check engine grešku i posle 100-tinak metara nema snagu (kao da ne koristi turbinu).. Stanem ugasim, upalim auto i sve radi normalno..

Na dijagnostici posle pokaže grešku za pritisak goriva.. Ali radi najnormalnije..

Da li je neko imao neko slično iskustvo šta prvo razmatrati?

Hvala vam unapred na odgovoru...

Re: 159 problem u vožnji

Sub Jan 05, 2019 5:00 pm

Regulator pritiska goriva je u pitanju...

Sub Jan 05, 2019 5:41 pm

Da nije cipovan?

Sub Jan 05, 2019 7:33 pm

G0XY je napisao:Da nije cipovan?

Nije čipovana, ali pre 2 meseca je povećana količina goriva na paljenju (vrlo malo)..

Sub Jan 05, 2019 7:35 pm

Ova devojka nije trudna, ona je samo malo trudna :lol:

Pon Jan 07, 2019 5:44 pm

Vrati originalnu mapu :roll:

159 problem u vožnji

Uto Jan 08, 2019 12:21 am

Ne verujem da je do mape, to sto se kolicina goriva dize pri paljenju sluzi samo da resi problem teskog paljenja koje je postalo boljka na 1.9 motorima 2005-2007ih godina.

Tacnije, ne verujem da je dirano nesto u mapi vezano za voznju.

Ili zeza MAP senzor ili, u gorem slucaju, prepunjava turbina.

Uto Jan 08, 2019 10:08 am

Bilo bi najbolje da snimiš log u vožnji, kada se problem dogodi. Šta i kako, imaš ovde: http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=71&t=56982

Pošto ti izbacuje grešku za pritisak goriva, onda ti verovatno treba snimanje drugog seta parametara (opisano u prvom postu). Elem, ako možeš reporodukuj problem dva puta, snimi jedan i drugi log, trebalo bi posle toga biti jasnije šta je mogući uzrok.

159 problem u vožnji

Sre Jan 09, 2019 1:46 am

Nisam iz prve video da imas gresku za pritisak goriva, probaj da ocistis regulator pritiska, a bilo bi dobro i da probas sa drugim.

Opet naravno, sve pod uslovom da gorivo nije dirano u obrtajima, vec samo u leru. To proveri sa chiperom.

Čet Apr 25, 2019 5:02 pm

Pozdrav svima,
Imam jedan problem na svojoj alfi 159 koji je danas bas poceo da mi ide na zivce a ne razumem se toliko u kola da bi znao sta je problem pa vas molim za pomoc.
Problem nastaje svaki put kad malo jace gazim auto 3000 obrtaja plus, lepo on vuce i sve medjutim kad usporim ponekad ili stanem, opet probam da ubrzam auto u opste nece da povuce.. Kad se to desi stanem sa strane ugasim auto i ponovo upalim i sve radi normalno.. U cemu je problem?

Hvala u napred kolege.

Pet Apr 26, 2019 1:59 pm

Pali li ti neku gresku nakon ''gazenja'' ?

Pet Apr 26, 2019 2:10 pm

Nikakvu nit tokom nit kad stanem

Pet Apr 26, 2019 2:12 pm

Da nije mozda radjen remap ?

Pet Apr 26, 2019 2:13 pm

Stvarno ne znam kupio sam auto pre tri meseca nista mi prethodni vlasnik nike spominjao..

Sub Apr 27, 2019 7:10 am

Proverio sam nije radjen remap... Sta mi je dalje ciniti?

159 problem u vožnji

Sub Apr 27, 2019 8:48 am

Da nije neka glupost, tipa potenciometar na papučici gasa?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Sub Apr 27, 2019 8:52 am

nidza je napisao:Da nije neka glupost, tipa potenciometar na papučici gasa?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da li to mogu da proverim sam ili mora kod nekog strucnog?

159 problem u vožnji

Sub Apr 27, 2019 10:20 am

Moze lako da bude do vakuuma. Vakuum pumpa proizvodi vakuum i za geometriju turbine, a i za kocnice. Ako imas kocenje i nakon toga ne vuce, znaci da je sav vakuum otisao na kocenje i nema dovoljno vakuuma da kontrolise geometriju turbine.

Dakle prekontrolisi vakuum crevca, vakuum rezervoar - ukoliko ga imas, overboost ventil i poslednje sto moze da ode je vakuum pumpa ili sam vakuum ventil (pastetica ilitiga wastegate) na turbini.
Kad kazem prekontrolisi, mislim da probas da poslusas i da vidis da li se cuje negde neko sistanje..

Ali je svakako pametno ostaviti auto nekom krstenom majstoru da pretrese sve. Preporucujem Branu..

Sub Apr 27, 2019 10:38 am

E ovakav odgovor sam cekao hvala ti druze cim prodju ovi praznici otici cu kod majstora da mi prekontrolise sve to sto si rekao.. Jel mozes za svaki slucaj da mi ostavis kontakt od tog majstora?

Čet Maj 02, 2019 6:40 pm

Kvar pronadjen.. u problemu je vakum ventil turbine, hvala svima na pomoci. :)
Odgovori