Alfa 159 - 1.9 ili 2.0

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:15 pm

Zanimljiv si ti neki decko onda, samo napred.

Kad smo kod vracanja, vrati se i procitaj da sam napisao da mi je negde u glavi ta brojka od 250 kg razlike, a ne da sam zalozio kucu i da tvrdim to.

Ps smejanje i podsmevanje su dve razlicite stvari, pa malo obrati paznju ubuduce sto se mene tice sta si od ta dva :)
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:19 pm

Boxa napisao:Pre restayle i restayle oko 250 kg razlika u masi auta.
Potrudi se da spustiš tenzije...a to "zanimljiv dečko" zadrži za komunikaciju sa drugarima.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:23 pm

Pod zanimljiv decko nista ruzno nisam rekao.

Tako je, napisao sam jer mi je ta brojka u glavi, ne kazem da sam u pravu, uvek mogu da pogresim nesto i da me neko slobodno ispravi sa tacnim podacima.

Tenzija je kod mene na normalnom nivou sto i tebi preporucujem, a i ovo nicemu ne vodi vise, osim necemu ruznom sto nam nije potrebno stvarno.

Od mene pozdrav :)
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:28 pm

Pa to i jeste problem...ti nešto predstaviš kao potpunu istinu, a generalno ne znaš o čemu govoriš. Cela ova "diskusija" na temu 2.0 motora je puna tvojih "činjenica" od kojih ni jedna nije tačna. Nemoj da diskutuješ o nečemu o čemu ne znaš dovoljno.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:30 pm

Zato si ti tu da nam svima otvaras oci i dajes znanje na dar.

Pozz opet :)
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:30 pm

Ma ne, ja sam tu da se smejem...a znanja ima na internetu
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:49 pm

Au čoveče do kog stadijuma ste vi došli od obične sprdnje :blink:
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 6:49 pm

Znanja ima u praksi.. Momci su drugari..auti su sa identicnim setup-om..nek se potegnu nekad i sve ce biti reseno. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 7:12 pm

Slika

Video sam danas Zex-ov post o 2.0JTDm motoru i pretpostavio da će biti potrebne kokice da se isprati... Izabrao sam da ne komentarišem, pošto nemam više od 5 dana iskustva sa 1.9JTDm 16v. Naravno, svi imaju slobodu da iznesu svoje mišljenje, samo ste zaista previše oštri i isključivi.

Pre kupovine 2.0JTDm-a proučio sam detaljno motor, i dobro se raspitao - iskreno, nisam čuo nikakve horor priče. U vreme kupovine probao sam 1.9JTDm 16v na 200ks i drugačiji je osećaj. Po mom mišljenju, sem početnog udarca ubrzanja na 1.9 16v nema nikakve drastične razlike, i po osećaju bih rekao da na međuubrzanjima bolje povlači 2.0. Da ne bude samo na osećaju, tzv. "guzometru", izmerio sam preko GPS-a (ali i OBDII) nekoliko puta ubrzanja 0-100, 60-80-120-160 i svaki put je 2.0 bio za nešto bolji. Poređenje je išlo sa mojom 2.0JTDm s remapom na oko 190-200ks i sa savršeno očuvanom koleginom 1.9 16v na oko 200ks.

Pored ubrzanja ima mnogo drugih detalja, tako da je veoma nezahvalno tako oštro donositi sud kakav je jedan od dva pomenuta motora. Ne zaboravite da skoro svi mi vozimo polovne automobile, koji su bolje ili lošije održavani, i iskustvo na jednom ili dva primerka baš i nije merodavno.

Ovo je otišlo u off-topic, ali verujem da je korisno izneti utiske u temi u kojoj potencijalni budući vlasnici Alfi sa 2.0JTDm ili 1.9JTDm 16v motorima mogu da pročitaju iskustva onih koji neki motor zaista i voze na dnevnoj osnovi. Bez uvrede za one koji voze 1.9JTDm 16v, njihovo iskustvo sa njihovim motorima je svakako merodavno.

:drink
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 8:32 pm

Bobane,ja da sam moderator ostao,bio bi banovan iz cuga..Zasto@zato sto podrivas..
Mislio sam da covek poput tebe,sa tolikom inteligencijom zna da se ponasa,ne nastavlja se,mladje malo preusmeri,smiri...jok,ti ono kontra skroz...kako dan odmice,IQ je sve manji..ocigledno da forum bilo koji,nije mesto za tebe,na svim zivim si banovan,iskljucen..dal si se zapitao zasto??ja bi stavio prst na celo...verovatno si inteligentniji od svih nas,tjst vecine,pa se to dogadja vazda...kazes pisu fabricki podaci ko je brzi??i na tarabi pise ..... Poverovao bi jer pise...i za tbi pise potrosnja 6,7l a to ne moze da se ostvari ni u leru da ide niz brdo..uostalom,ne pokusavaj da napises bilo kakvo iskistvo o jtd/mjtd jer ti auto stoji na dizalici 2 godine...ako kojim slucajem pomislis da napises kako nisi nigde izneo svoje iskustvo,jesi..." probao sam 1.9 16v" nista posebno...
Nemoj da te ovo pisanje poremeti u tvom daljem radu,ali ono...ocigledno je da se tvoja pamet rasipa previse na rasprave..nisam od onih mediokriteta koji imaju pik na nekog zbog neceg,ljubomore itd itd,ali tvoja malenkost nekako uvek udje u neki problem...stekao sam utisak da si zasticen ko polarni medved..moj utisak,mozda i gresim..
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Kaligula
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex 33 boxer(Gordana)
ex 145 boxer(Natasa)
ex 159 jtdm(Milica)
ex Sprint 1.7(Barbara)
ex 156 2.5 v6(Dita Von Teese)
147 1.6 ts(Milka)
Lokacija: Pancevo
Postovi: 187
Pridružio se: Ned Apr 19, 2015 4:53 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 8:47 pm

Cuore Sportivo dizel hahahahahahahahaha gasi internet
Dizel ni u traktor,kamoli u Alfu
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 8:57 pm

Zex, prvo, previše daješ sebi za pravo. Nismo mi drugari, da ti možeš mene da analiziraš i procenjuješ
Drugo, odakle tebi ideja da sam na bilo kom forumu banovan ili isključen? Daj navedi jedan. Ako nađeš jedan forum gde sam banovan, ja ću da se samobanujem ovde istog trenutka. Ukoliko ne uspeš, da se ti samocenzurišeš na mesec dana?
Treće, dođeš, napišeš nešto što uglavnom nema veze sa bilo čim, postavljajući se kao iskusan tuner/mehaničar ili šta već.
Šta ćemo sad, da ne verujemo bilo kakvim podacima, ali ćemo svo poverenje da imamo u tebe i tvog druga što prodaje delove? Svi koji voze 2.0 ne znaju ništa, ali će vas par što ste 2x seli u auto sa tim motorom da imm objasnite kako im je turbo već otišao, samo ne umeju da prepoznaju simptome?
Ne bih o mom iskustvu, ja se nikad nisam tripovao na gedore. Nisam mehaničar, ali sam pismen na par jezika, pa pročitam po nešto. Takođe, mehaničar sa kojim radim, prilčno toga zna, a ja igrom slučaja volim da slušam kad neko priča, pa se nešto i zalepi.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Semi
Garaža: Alfa Romeo 156 V6
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 885
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 3:17 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 9:13 pm

Evo poredjenja 1.9 vs 2.0:
http://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php

Po ovome, 2.0 je bolji u svim ubrzanjima.
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 9:45 pm

Nije bas da smem sve,al ako ti se ne svidja,otidji i odavde,samobanuj se...i ovde ti je tema bila dugo zakljucana,isti je k dal si banovan ili si sam trazio da se zakljuca da ne bi bio banovan..no,poenta,hocu reci da veciti upadas u problematiku neku,raspravu...takav si lik valjda,svesno ili nesvesno...DA,moje iskustvo za 2.0 iz price, potice od decka koji nabavlja orginalne delove iz ita,i to mi je dovoljan pokazatelj kakvi su motori cim se traze lezajevi i radilica.Utisci su izrazito pomesani,i to nema veze sa stanjem motora..performans nigde ja nisam pomenuo..ne moram da budem pismen na drugom jeziku da bih to razumeo...i busso ovde voli 80% clanova,pa se ne dure,znaju da je problematika...kao sto si gore negde napisao "na internetu ima znanja" izvoli pa cepaj na nekoliko jezika...svi vlasnici jtd alfi su potencijalni mehanicari,tuneri,pocev od tebe mene...tako da...
SAYONARA ;)
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 10:09 pm

Opet izmišljaš...nikad tema nije bila zaključana, ali to nije ni bitno. Dal' znaš kako smešno zvuči to što pišeš? Dečko koji prodaje delove je autoritet kad je neki motor u pitanju...
Što se samobanovanja tiče...često se pokajem što sam uopšte i počeo temu, pogotovo u ovakvim situacijama. Ne bih imao problem da obrišem temu i samobanujem se, ali eto, zbog par ljudi to još uvek nisam uradio. Ali evo, kad si već pokrenuo to pitanje, razmisliću još jednom o prednostima takvog postupka.
To da ja upadam u rasprave...vidiš, sve je počelo od tvog stručnog, rečitog komentara "ko kupi 2.0 prdnuo je u čabar". Takva ti je većina komentara, sve suve činjenice potrkrepljene znanjem i iskustvom.
I nemoj mene u istu kategoriju sa tobom, ja nisam ni tuner ni mehaničar.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 10:35 pm

To je posalica,nisi to dobro razumeo..svakako ne mozemo biti u istom dzaku,jer ni ja nisam nista od navedenog...umesto cestog razmisljanja o zatvaranju ili brisanju svoje teme (jako zreo potez) mogu da ti kazem licno o cemu mozes da razmisljas,ako budes zavrsio auto i dosao na septembarski skup...
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 10:38 pm

Ne razumem to "lično da mi kažeš o čemu da razmišljam"?
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 10:42 pm

Nista lose..htedoh da ispravim da ne bi doslo do ovakvog pitanja....sve je u najboljem redu,tema moze svojim putem.. :drink
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Čet Jul 27, 2017 10:43 pm

Osim sto smarate za sve pare i ofujete do bezumlja, da kazem samo da sam danas probao famozni dzem od borovnice jel?!I fenomenalan je. :) s tim sto ne znam koja paprika ide unutra jer je prilicno ljuto a probao dam karolinu riper pa kontam da znam sta moze da bude ljuto...

Ajt uzdravlje.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jul 28, 2017 1:02 am

zexmaster gt napisao:Za eksplotaciju 2.2 mjtd cemo se debelo nacekati,ako se nesto rapidno ne promeni u truloj drzavi... :)
Kako si zapoceo ovo sve sa jako bezveznim komentarom o motoru o kojem si samo slusao price i eventualno provozao jednom, mogao si komotno i za 2.2 odmah da napises da je njesra :lol:

Morate da budete svesni da mnogo ljudi cita ove stvari, i nekog cak mozete i da zajebete neosnovanim zakljuccima. Molim vas da ako niste sigurni u nesto ili hocete jednostavno da ispadnete pametni, bar dodajte u svom zakljucku "mislim", "verujem", "pretpostavljam", "nisam siguran" i td... A ako ste sigurni u to sto pisete, bar napisite neki osnovani argument koji moze da stoji iza vaseg zakljucka.

Koliko vidim i Boban je ceo dan bio uporan da dokaze da ne treba lupati gluposti bez imalo iskustva, predznanja i to na sasvim kulturan nacin. Ne vidim zasto bi bio banovan :? .

To je bila moja poenta sve vreme, nista drugo. I iskreno me ne zanima sta ce ko da misli o kom motoru, samo ne volim da procitam dezinformaciju zato sto mi je zao ljudi kojima misljenje sa foruma ipak nesto znaci.
Korisnikov avatar
maskerox
Garaža: 159SW 2.0 JTDm 170KS Sportivo Rosso
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 154
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 9:59 pm

Pet Jul 28, 2017 7:24 am

Mene isto zanima ova tema, pa ne bi bilo loše da se izdvoji kao zasebna (možda ne isključivo između ova dva motora). Ja nisam vozio 1.9 150ks u 159, ali sam vozio u 147 bez i sa čipom do nekih 185ks i to mogu da poredim sa 2.0 170 ks u dve 159 što sam imao. U skladu sa tim mogao bih da potvrdim ono što su neki već pisali da se kod 147 osete fenomenalno ta međuubrzanja i generalno odziv na papučicu gasa je vrh. 159 2.0 nekako konstantno vuče i nema tog lepljenja za sedišta iako mu snage ne manjka. Osvrnuo bih se i na potrošnju i rekao bih da su po gradu tu negde npr. oko 11l, ali ja prelazim jako kratke relacije. Ono što me malo iznenadilo kod 2.0 je što na autoputu čim se vozi preko 120-130 znatno više troši (da ne kažem guta) u odnosu na 147 npr. sa prosekom od nekih 150 sa 147 sam bio oko 7-7.5 dok sa 2.0 u 159 takva vožnja retko ide ispod 8.5.

I još jedna stvar, u čemu je problem kod čipovanja 2.0 170ks motora u 159 nisam shvatio...?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jul 28, 2017 7:49 am

Koji auto da kupim 159 1.9 ili 2.0?
:whistle:










Je l' su admini na odmoru ili sta? :club: :rules: Stvarno mesto nije za ovo momci, resite to licno ili nemojte stvarati losu sliku na forumu i slicno... SporCki pozdrav!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jul 28, 2017 8:00 am

Iskustvo me je naučilo da se pisanje po forumima doživljava dramatično različito u odnosu na razgovore uživo, te da se u prvoj situaciji ljudi lako i brzo sukobe oko stvari oko kojih nikada ne bi da se gledaju oči u oči, prate facijalnu ekspresiju, gestikulaciju i sve što sledi. Iz nekih razloga "hladno" posredno kuckanje po tastaturi izgleda tera ljude da se osećaju kao da učestvuju u kvizu i da se nadmeću. Ne pišem isključivo vezano za ovaj forum već generalno. Odmerava se svako slovo i priča lako sklizne u sukob. Desilo se i meni više puta iako u svoja pisanija gledam da unesem dosta emocija čime insistiram na opuštenijem i tolerantnijem pristupu.

Elem, ne znam zašto je to tako, izvesno ima neke veze sa ljudskom psihologijom, ali znam da se stvari teško pomeraju sa nekog ustaljenog obrasca. Takođe znam da su slučaju banovanja i samobanovanja štetu trpe svi, od tih pojedinaca, preko kvaliteta javnog govora, pa do samog foruma koji ostaje siromašniji, što je najgore moguće rešenje. Mnogo ljudi je zbog povređene sujete, osećanja ili najrazličitijih drugih razloga diglo sidro za vreme koliko sam ovde, a o podelama, rascepkanosti ionako male baze i postojanju više foruma zaljubljenika u istu stvar na ovako suženom prostoru bolje da ni ne govorim.

Stoga mali savet: Ljudi, opustite se ako ikako možete i nastavite sa onim (lepim) što radite. Svi smo mi različiti ljudi sa različitim interesovanjima, obrazovanjem, finansijskom podlogom,..., ali nas spaja jedna lepa stvar o kojoj vredi pisati i čitati :hello:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jul 28, 2017 8:41 am

I vidjati se.....BRAVO za kolegu alfanatic :drink
Vise puta sam pisao po raznim temama nesto slicno tome...
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Pet Jul 28, 2017 8:50 am

Zexmaster napisao:

"Ko kupi 2.0mjtd taj je prdn'o u cabar hahaha"

"Zato sto i sami vlasnici znaju da su 2.0 teska g...a tek majstori ovlascenih servisa...em ne ide,em trosi,em je izuzetno gadan za remap..cak ni posle remapa auto ide ko strina...pricam o motoru u 159ki...moje iskustvo je takvo,imao 1.9 probao 2.0 159...bzvz skroz..to sto forum sluzi pojedincima samo za hvalisanje...moze buducim kupcima da stvori zabludu...sad vidim da vozis 159 2.0..da ne menjam tekst,nista licno :wave:"

Mrzi me dalje da vadim iz postova,ali i ovo je dovoljno za javnu opomenu,posto jednom članu foruma,ne dolikuje da ovako sa nipodaštavanjem i nekorektno govori o tuđim vozilima.
Pogotovo metafora sa fiziološkim produktima,ne odgovara nivou komunikacije među kolegama.

Molim admine,da sve što ne pripada temi odseku i prebace u neku odgovarajuću temu

Zexmaster ima žuti karton

Ostali neka pišu,ako ima veze sa temom i u konstruktivnom duhu :yes:
A Man's Got to Know His Limitations...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”