ALFA 159 u srcu

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Lazaroni
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: slovenija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Dec 08, 2016 12:11 pm

ALFA 159 u srcu

Sub Maj 06, 2017 4:53 pm

DRugari,imam mali problem.Pri vecim obrtajima mi je poceo auto dimitgi,nije dimna zavesa ali opet si vidi dim,pali mi lampicu ulja i kaze da treba da ga menjam a ulje je zamenjano pre par hiljada km,takodje imam neprijatan zvuk u vidu piskanja zihog u kabini kada je auto u parkingu i kada ga dam u rikverc,u pitanju je alfa 159 jtdm 1.9qtronic.Hvala na savetu,auto ne gubi snagu.
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: ALFA 159 u srcu

Ned Maj 07, 2017 3:07 am

Lampica ulja tj upozorenje za mjenjanje je propust majstora kod kojeg si mjenjao ulje, naime upozorenje je cisto informativnog karaktera i nema veze sa stanjem ulja u motoru, znaci majstor je zaboravio da promjeni kilometrazu u ECU-u. Ovo drugo bas i nisam razumio, da ti se nesto cuje u kabini ..., to moze da bude dosta stvari, nemoj da se opterecujes, vjerovatno si nesto utripovao, alfa posebno 159 je auto vrhunskog kvaliteta, sve ce da se sredi, samo daj vise informacija. Poz


:arflag
Lazaroni
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: slovenija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Dec 08, 2016 12:11 pm

Re: ALFA 159 u srcu

Ned Maj 07, 2017 11:33 am

ma desava se kada popusram gas,kada je auto u p i kada se auto zadrzava na d posto je automatski menjac,cuje se zvuk kao da pisti nesto se suvozaceve strane,pri vecim brzinama se ne cuje naravno nista ali mi para usi,mozda je bezveze ali cisto da napisem da vidim da li jeneko imao slicna iskustva,hvala na savetu,juce sam pregledao i video sam da ulje menjano pre 10510 km sto znaci da je blizu novog servisa...Hvala na savetu,ko ce bolje razumeti vozaca alfe od vozaca alfe...:-)Pozdrav!
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: ALFA 159 u srcu

Pon Maj 08, 2017 6:52 am

Sa automackim mjenjacima nemam iskustva, savjetujem ti da se obratis kolegama Goxy i Brani, jer su oni isti doktorirali. Koliko se sjecam iz Goxy-jevih postova, znam da je i servis automatskog mjenjaca veoma bitan, i da se treba pridrzavati servisnih intervala. Kad si zadnji put radio servis mjenjaca ?
ivan149
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: bih
Postovi: 485
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 9:58 pm

Re: ALFA 159 u srcu

Uto Maj 09, 2017 12:53 pm

b0jan napisao:Sa automackim mjenjacima nemam iskustva, savjetujem ti da se obratis kolegama Goxy i Brani, jer su oni isti doktorirali. Koliko se sjecam iz Goxy-jevih postova, znam da je i servis automatskog mjenjaca veoma bitan, i da se treba pridrzavati servisnih intervala. Kad si zadnji put radio servis mjenjaca ?
Najgore je sto servisni interval ne postoji za q tronic, tj nije predvidjen i stoji pod lifetime. Ukoliko si uvezao auto vjerovatno nije nikad ni radjen.
Ako ti treba savjetu u vezi promjene ulje ili bilo sta drugo pitaj slobodno

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Lazaroni
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: slovenija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Dec 08, 2016 12:11 pm

Re: ALFA 159 u srcu

Sre Avg 30, 2017 7:17 am

OK,servisa menjaca sam uradio.Sto se tice toga auto sasvim drugacije radi,zadovoljan sam.Imam problem sto auto sada slabije pali.Kada upali izbacuje dim prvih par sekundi i stane,dim je plave boje.Posle toga auto radi normalno,Zamenio sam sve grejace.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”