veliki servis 2.4jtdm

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
mica92
Garaža: alfa 159
Lokacija: krupanj
Postovi: 49
Pridružio se: Sre Jun 17, 2015 9:15 pm

veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 12:56 pm

drustvo moze mala pomoc oko velikog servisa
vozim alfu 159 2.4jtdm 154kw
gde kupiti delove?
koji proizvodjac?
i sta sve spada u veliki servis?
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 4:38 pm

Vodena pumpa, španeri, kaiševi. Najabolje ti je da naručiš original sa interneta. Cena za set je oko 110 eura. Problematična je pumpa, pošto zamenske su uglavnom plastične, dok je original od aluminijuma, te duže traje. Imaš online original i sve filtere, ali su dosta skuplji od zamenskih.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
mica92
Garaža: alfa 159
Lokacija: krupanj
Postovi: 49
Pridružio se: Sre Jun 17, 2015 9:15 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 4:56 pm

a sta mislis o zameni svega osim vodene pumpe da nju ostavim fabricku jer mi je alfa tek na 107000...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 5:05 pm

Ako ne zamenis pumpu onda kao da nisi uradio servis. Obicno ona prvo strada, a po km odavno je vreme za zamenu
Slika
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 5:06 pm

Kao što reče kolega, davno je trebalo da bude zamenjena hahaha
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
mica92
Garaža: alfa 159
Lokacija: krupanj
Postovi: 49
Pridružio se: Sre Jun 17, 2015 9:15 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 5:10 pm

dobro dajte negde gde ima da se kupi ful vodena pumpa za moju alfu..
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pet Avg 12, 2016 5:30 pm

Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Ned Avg 28, 2016 9:33 am

Ili ako nećeš sa neta imaš u EuroAutu SKF sa kojim nema greške. Na oglasima imaš i Dayco, Ina, Conti, SKF i Gates kitove sa ili bez vodenih pumpi i meni se čini da je to najbolje rešenje jer su to sve veliki proizvođači koji se ne bi igrali sa kvalitetom pumpi koje isporučuju.
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Ned Avg 28, 2016 9:48 pm

Sta ti brines o tome....majstor servis I cao,nek majstor brine o tome I razmislja o reputaciji.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Pon Avg 29, 2016 7:02 am

Neka razmislja "majstor" o svojoj reputaciji, a ja bih o svojoj. Neće "majstor" da ima problem ako mi stane auto u sred ničega. Jedno je šta je dobro za "majstora", a drugo šta je dobro za mene.
Od jednog mehanicara, prijatelj kluba, sam čuo da on Conti set ugrađuje i da je kao zadovoljan. Svakako su pumpe za vodu problematične u celoj priči velikog servisa.
If it ain't broke, don't fix it.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pon Avg 29, 2016 4:23 pm

Conti set je odlican! Inace u Contijevom setu ide KWP (Italija, Meteli grupa) vodena pumpa koja je odlicna! Ako pumpu ne uzimas u setu, preporuka je DOLZ. Spanci je rade, super se pokazala, nema reklamacija, nema nicega a ekstra je povoljna. Valeo zaobidji u sto sirem luku, djubre je i skoro svaka procuri.

PS. Ni Dayco nije kao sto je nekada bio.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Pon Avg 29, 2016 9:43 pm

Coo druze vidi ovako majstor=servis=PIB, dobro radi bravo majstore crkne bravo majstore, dobijes racun garanciju I prst u uvo!
A sada da izbace Sony set i kais bio bi najbolji kako si cuo I kako kazu.....
Naravno da ti treba da odlucis koji je najbolji za tvoj auto a onda posto ti znas sta je najbolje budi majstor pa ga I ugradi posto ti znas najbolje.
Malo je glupa prica zato I ovako pisem,imas majstora kome verujes radi kod njega pa ako zezne sedi mu na kicmu.
Druze sa 2.4 najbitniji ti je spaner pk(12000 din) kod tvog auta I remenica alternatora ako to zakuca gotovo je to menjaj a svaki servis je dobar koji ima servisnu I pecat.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

veliki servis 2.4jtdm

Uto Avg 30, 2016 7:58 am

@motorhead ne znam čemu 'druže' i takav stav, ali ajde...
Za Conti set sam dobio preporuku od Brane iz Vranića, inače vozi 2.4 159, a i rekao bih da se razume u svoj posao :mrgreen: . Ispričao se sa čovekom na Huji ove godine. I sa tobom sam popričao pre dve godine na Huji, pa mi je još nejasnije čemu ova ostrašćenost jer nisi klinac, ali ajde...
A oko ovog što sam ne radim veliki servis, znam koliko mogu da zaradim za dan pa mi je jeftinije da platim nekoga kome je to svakodnevni posao. Puno radim, jako malo slobodnog vremena imam i to malo što imam neću da se cimam sa 'majstorima', sa računom, PIB-om, bez ili kako god. Imao sam iskustva sa 'majstorima', od tada samo kod mehaničara auto ;)
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Uto Avg 30, 2016 3:55 pm

MiloshBg napisao:Conti set je odlican! Inace u Contijevom setu ide KWP (Italija, Meteli grupa) vodena pumpa koja je odlicna! Ako pumpu ne uzimas u setu, preporuka je DOLZ. Spanci je rade, super se pokazala, nema reklamacija, nema nicega a ekstra je povoljna. Valeo zaobidji u sto sirem luku, djubre je i skoro svaka procuri.

PS. Ni Dayco nije kao sto je nekada bio.
Za Conti su kružile priče da kaiševi pucaju kao blesavi jer su se pravili pametni i dali garanciju na 120k km. Ovo za vodenu pumpu je teško rešiva tema. Metelli se ne smatra nekim posebnim kvalitetom tako da mi je teško da poverujem da je KWP koji je "njihova grupa" posebno kvalitetan. Za Dolz sam takođe čuo oprečna mišljenja a daleko od toga da nema reklamacija. Tj. jedino ako se ne prodaje može da bude bez reklamacija. I jedan i drugi proizvođač će pre biti neki srednji segment nego viši segment kvaliteta. Ja sam sebi uzeo Valeo jer nije bilo SKF i do sada nikakav problem ni gubitka tečnosti ali prihvatam da neko ima i drugačije iskustvo. A verujem da je za Valeo bitno i gde si ga uzeo tj. da li je original ili nije.

Dayco me nikad nije izneverio. Takođe ni sa Gatesom ne sme biti greške (SKF ih pakuje u svoje setove).

Ovo oko nabavke delova je krajnje individualno. Ja volim da biram i nabavljam delove i uvek biram kvalitetne, tako nikoga ne mogu da krivim ako dođe do kvara.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Uto Avg 30, 2016 4:05 pm

Koja je cena jednog takvog seta? Čisto me zanima koja je razlika u ceni u odnosu na original
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Uto Avg 30, 2016 4:20 pm

Sto se mene tiče npr.,uvek bih izabrao da veliki servis odradim u nekoj renomiranoj kući,koja će mi dati garanciju od najmanje 60.000km.
Ne želim da se upuštam u nešto,za šta nisam dovoljno stručan i ne želim da preuzmem rizik da svojom greškom,kupim nekvalitetan rezervni deo.Da sam u profesionalnim serviserskim vodama,svakako da bih se sam pobrinuo za izbor delova,ali kako nisam te struke,više volim da profesionalcima prepustim da rade posao za koji ih plaćam i za koji će garantovati pisanim dokumentom i pečatom.
Kaiševi znaju da puknu,španeri znaju da se razlete i to čak od renomiranih proizvođača,koji su kupljeni novi u prodavnici.Proizvodne greške na novom rezervnom delu su vrlo moguće i verovatne...čak i na novim vozilima u sklopu garantnog intervala.
Bilo je par slučajeva havarija na vozilima u klubu i na ARCS forumu,koje su bile posledica fabričke greške na novom rezervnom delu.
Iskustva govore,da su kolege koje su imale pisanu garanciju servisa na ugrađeni rezervni deo,daleko bolje i komfornije prolazile,od kolega koji su se pouzdavali u svoj ili internet izbor rezervnih delova.

Naše je da prenesemo dosadašnja iskustva,a mogućnost slobodnog izbora je pravo svakog pojedinca ;)
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 10:41 am

Goxy je u pravu, ali ja bih samo pitao da li to da su bolje prolazile kolege sa pisanom garancijom vazi samo u slucaju servisa koji sami uvoze delove i iste ugradjuju tj. deo su zvanicne Fiat grupacije (Stojanov, AK Kole i sl.)? Dakle u prevodu servis ciji je i deo i ruke.

Svaki drugi servis koji takodje radi legalno i moze da izda racun, garanciju moze da da jedino na ruke. Jer taj majstor ce otici da te delove uzme u nekoj prodavnici mozda bas kod zvanicnog dilera i garanciju na delove moze da da jedino prodavnica koja ih je prodala. Drugar radi masinsku obradu godinama i kaze da vec neko vreme ne zeli da nabavlja delove za generalke kao i za obicne servise upravo iz razloga sto se musterije njemu vracaju kad se desi problem i ocekuju od njega da se on nateze sa prodavnicom delova i da se bori za ostvarenje neke garancije. Umesto toga on napravi spisak delova koje je potrebno nabaviti i musteriji predlozi gde ima skuplje/jeftinije original/neoriginal pa musterija sama ode i kupi sta hoce a on daje garancije na ruke dakle na svoj rad, sto je i logicno.

Ovo pricam upravo iz razloga da neko ne pomisli da svaki legalan servis moze da daje garanciju na delove. Za njih garanciju moze dati samo onaj ko ih prodaje. A ako neki majstor i nabavlja delove kao posrednik izmedju musterije i neke tamo prodavnice i daje neku garanciju za iste, ubedjen sam da se vrlo lako moze desiti da ne bude bas lako da sutra musterija tu garanciju i ostvari.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 11:39 am

DjomlaN,

ne mora to da bude neki ovlasceni servis,od ovih velikih sto si gore naveo.
Daju to i mnogi drugi,neki su među sponzorima,neki nisu i generalno to zavisi od politike samog servisa.
Novi trendovi u njihovom poslovanju su,da se sve više servisa odlučuje da zaokruže svoju ponudu i da kupac bude što sigurniji i zadovoljniji sa uslugom koju dobije.
Evo da ne budem pristrasan,navešću jedan servis koji niti je sponzor,niti je prijatelj ARCS kluba - V&B Autocentar...
Daju godinu dana garancije,na svaki deo koji ti oni ugrade,bilo da je iz nižeg cenovnog ranga,bilo da je iz kategorije skupljeg originala.Takođe je naravno prisutna standardna garancija na rezervne delove i rad,po pitanju velikog servisa.
Uslov je da deo kupiš preko njih,oni da izvrše pravilnu ugradnju i oni će za taj deo garantuju godinu dana.Naglasiću samo,da su ti delovi za nijansu jeftiniji nego u nekim lancima prodavnica autodelova.
Opet kažem,ovo nije reklama,nego samo prenosim koji su novi trendovi među veđu većim autoservisima i za kojim sve pogodnostima posežu,pošto je sve veća konkurencija među njima.

S druge strane,treba imati i poštovanja prema kolegama,koji sami održavaju svoja vozila,kod svojih dugogodišnjih majstora u koje imaju najviše poverenja.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 11:47 am

Ok, sve jasno :), znaci postoje nezvanicni servisi koji daju garanciju na delove verovatno na osnovu dogovora sa odredjenim dobavljacima delova sto je naravno ok. Drago mi je da to cujem.
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 12:12 pm

Uuu raspisamo se! Coo nista licno Alfisti smo preterujemo uvek! Takav sam takav si....
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 6:07 pm

:plavi_voli:
If it ain't broke, don't fix it.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 7:58 pm

Vlada R napisao:
MiloshBg napisao:Conti set je odlican! Inace u Contijevom setu ide KWP (Italija, Meteli grupa) vodena pumpa koja je odlicna! Ako pumpu ne uzimas u setu, preporuka je DOLZ. Spanci je rade, super se pokazala, nema reklamacija, nema nicega a ekstra je povoljna. Valeo zaobidji u sto sirem luku, djubre je i skoro svaka procuri.

PS. Ni Dayco nije kao sto je nekada bio.
Za Conti su kružile priče da kaiševi pucaju kao blesavi jer su se pravili pametni i dali garanciju na 120k km. Ovo za vodenu pumpu je teško rešiva tema. Metelli se ne smatra nekim posebnim kvalitetom tako da mi je teško da poverujem da je KWP koji je "njihova grupa" posebno kvalitetan. Za Dolz sam takođe čuo oprečna mišljenja a daleko od toga da nema reklamacija. Tj. jedino ako se ne prodaje može da bude bez reklamacija. I jedan i drugi proizvođač će pre biti neki srednji segment nego viši segment kvaliteta. Ja sam sebi uzeo Valeo jer nije bilo SKF i do sada nikakav problem ni gubitka tečnosti ali prihvatam da neko ima i drugačije iskustvo. A verujem da je za Valeo bitno i gde si ga uzeo tj. da li je original ili nije.

Dayco me nikad nije izneverio. Takođe ni sa Gatesom ne sme biti greške (SKF ih pakuje u svoje setove).

Ovo oko nabavke delova je krajnje individualno. Ja volim da biram i nabavljam delove i uvek biram kvalitetne, tako nikoga ne mogu da krivim ako dođe do kvara.

KWP da je los ne bi isao u Conti set... A Dolz je naj prodavanija pumpa u mojoj firmi (ne bi da je reklamiram) i reklamacije su ravne nuli.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: veliki servis 2.4jtdm

Sre Avg 31, 2016 9:05 pm

Drugari sto se mene tice kod nas u servisu ugradjujemo Contitec zadnjih 10god.Kwp pumpa kao i sve ostale sa plasticnim perajima ima problem da prokliza u vodenom prostoru i da auto dize temperaturu,bez posledice da prezupci.Poznat i naravno resiv problem.Moj savet je da antifriz ne bude jaci od -30c'bas zato da svojom gustinom ne opterecuje peraja.U celom unutrasnjem setu pumpa je najjaci element ali se mora menjati u svakom vel servisu.Spoljni Pk set obuhvata:Zatezac kompletan, rolere,rem alternatora,Centralnu rem radilice i pk kais.Uradite remont alternatora jer cinjenica je da su nam auta polovna i presla boga a mi volimo da su u kondiciji i da nas dobro sluze.Isto vazi i za komp klime.Conti je moja preporuka garancija 100.000 ili 3god.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”