grijači sjedišta

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
obi-van
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v, ex Lancia Lybra
Lokacija: Doboj
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Sep 30, 2010 10:21 pm

grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 11:26 am

Prvo sve lijepo da pozdravim pošto nisam pisao do sada, a sad problemčić, kupio sam 159 prije 6 mjeseci 2006 od prvog vlasnika i redovno održavanu u ovlaštenom servisu sa crnim kožnim interijerom, električno pomjeranje sa 3 memorije i obostrano gijače sjedišta koji nažalost nerade. Odvezao sam auto električaru koji je sve pregledao (osigurači, napon i sl), i kaže da nije našao grešku, u ovim zimskim danima u najmanju ruku je neugodno sjediti na njima, pa ako je neko imao sličan problem :idea:
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 12:29 pm

Imam ja problem, ali znam da je u prekidacu. Nikako da to resim. A i nemem kozu, tako da nije strasno. :D

Pokusaj da odes kod drugog elektricara.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
obi-van
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v, ex Lancia Lybra
Lokacija: Doboj
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Sep 30, 2010 10:21 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 1:03 pm

Pa on mi je i rekao da je bi na prvom mjestu moglo biti do prekidača ali mislio sam da je baš mala mogućnost da baš oba riknu, uh super hvala ti na pomoći sad valja prekidače tražiti :gr8:
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 1:11 pm

Najpre proveri. Zaista je neverovatno da su oba riknula. Mislim da nije neka nauka da elektricar proveri prekidace.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 2:15 pm

Odvezi auto kod nekog ko hoće da radi. :wave:
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Jan 24, 2013 5:14 pm

Prekidaci 99%,ja sam oba menjao..
kstancec
Garaža: Alfa Romeo 159 dizel
Lokacija: Republika Hrvatska
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Feb 12, 2020 7:09 pm

Re: grijači sjedišta

Sre Feb 12, 2020 9:36 pm

obi-van napisao:Prvo sve lijepo da pozdravim pošto nisam pisao do sada, a sad problemčić, kupio sam 159 prije 6 mjeseci 2006 od prvog vlasnika i redovno održavanu u ovlaštenom servisu sa crnim kožnim interijerom, električno pomjeranje sa 3 memorije i obostrano gijače sjedišta koji nažalost nerade. Odvezao sam auto električaru koji je sve pregledao (osigurači, napon i sl), i kaže da nije našao grešku, u ovim zimskim danima u najmanju ruku je neugodno sjediti na njima, pa ako je neko imao sličan problem :idea:
Jel imaš ovakav prekidač?
Slika
Ja imam isto 159 dizel 2006. Kod mene sjedalo vozača ne grije, a suvovača grije.
Nemora biti prekidač. Kvar može biti u samom grijaču donjeg sjedišta ili gornjeg gdje neradi termostat unutar sjedišta (jastuka grijača), e sad neznam dali je termostat jastuk grijača u donjem ili gornjem dijelu sjedišta. Ja ću svoju rastavljati.
I Kvar može biti da su puknele same žice u jastucima grijača - puknuli grijači i onda je otvoren strujni krug.
Ja sam ispitao moj prekidač kakav je gore i on na 2 i 3 pinu propušta i mjenja otpor, znači da je ispravan.
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: grijači sjedišta

Čet Feb 13, 2020 12:47 pm

U samom sjedistu postoji kompjuter koji je odgovoran za grijace (u njemu se nalazi zastita od pregrijavanja sjedista) i on se nalazi na sipci tacno kod sklopa donjeg i gornjeg djela sjedista. Moze da bude sve i svasta, ali nista sto je nemoguce testirati i ispitati nasuprot jako je lako, samo treba naci majstora. Napravicu negdje kako se rastavlja i sastavlja sjediste + modifikuje iz ne u Ti.

:arflag
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: grijači sjedišta

Čet Feb 13, 2020 2:54 pm

Jel znate nekog majstora voljnog da rešava ove stvari ? Ja od kad sam uzeo auto suvozačevo sedište nije grejalo... vozačevo jeste, ali ne kako treba.. na uključeno 1/3 (1 od tri crtice) je grejao previše jako... dok nije prestao skroz baš pred zimu...

osigurač je dobar, i oba dugmeta i indikatori na displeju klime uredno rade i pokazuju kada se uključe, samo što ne greju uopšte
kstancec
Garaža: Alfa Romeo 159 dizel
Lokacija: Republika Hrvatska
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Feb 12, 2020 7:09 pm

Re: grijači sjedišta

Pet Feb 14, 2020 5:44 pm

alonso napisao:Jel znate nekog majstora voljnog da rešava ove stvari ? Ja od kad sam uzeo auto suvozačevo sedište nije grejalo... vozačevo jeste, ali ne kako treba.. na uključeno 1/3 (1 od tri crtice) je grejao previše jako... dok nije prestao skroz baš pred zimu...

osigurač je dobar, i oba dugmeta i indikatori na displeju klime uredno rade i pokazuju kada se uključe, samo što ne greju uopšte
Za koji auto?

- ovo je relej koji radi na 12V i koji uključuje kada se motor pokrene - tada 12 v dolazi na prekidač koji sam stavio gore. S prekidača napon odlazi na modul M170 ili M110 i s modula na dva grijača u sjedalu. Modul napaja grijače, a radom modula upravlja prekidač 0-1-2-3. Najvjerojatnije u donjem jastuku grijača se nalazi i termostat(termoprekidač) koji prekida grijače kada se zagriju na zadanu temperaturu. Znači ako je termostat neispravan neće ni raditi grijači u jastuku-sjedalu jer napon prvo prelazi preko njega - on je kao prekidač. Može bit da je on ispravan, ali tada može da oba dva ili jedan grijač je negdje puknuo i tada nemože da grije jer je otvoren - strujni krug je otvoren i struja ne može da prolazi. U nastavku shema za AR 159 grijanje sjedala.
Slika

Slika

Slika

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”