AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
marcony159
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 sw - 2.0 jtdM 170ks 2010g
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Maj 13, 2012 8:11 pm

AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Čet Maj 24, 2012 12:58 pm

Cao,

Od skora sam ovde pa se unapred izvinjavam ako se o ovome vec pisalo, ja sam trazio po forumu ali nisam nasao. Kupio sam skoro Plavušu :p i imam blue&me sistem pa sam uspeo nekako da povežem Samsung Galaxy S2 i ne radi loše ali samo prvi poziv, nakon završenog prvog razgovora kad opet pozovem čuje se zaglušujuća mikrofonija i moram da prebacim na telefon da bih pricao. Čitao sam na stranim forumima da treba da se uradi update software-a zbog novih telefona koji su izasli u poslednje vreme bla bla. Jel neko to radio i kako ? Isto tako bi hteo da prebacim VOICE na engleski, a ne znam kako?


Hvala
Korisnikov avatar
IvanT
Contact:
Garaža: AR 159SW 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Postovi: 21
Pridružio se: Sre Nov 04, 2009 7:30 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Čet Maj 24, 2012 8:02 pm

Evo linka za poslednji update... http://195.88.6.195/fiat/update_5_5_bme.zip Ukoliko je potrebno mozes pogledati uputstvo za update na netu, mada je jako jednostavno. Raspakuj fajl i narezi na CD, upali uredjaj i prati... :) Sto se otalih podesavanja tice nabavi najnoviju verziju FES(FiatEcuScan) i bices iznenadjen sta se sve moze uraditi.
Korisnikov avatar
marcony159
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 sw - 2.0 jtdM 170ks 2010g
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Maj 13, 2012 8:11 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Čet Maj 24, 2012 8:08 pm

A za blue & me pise da se sve radi preko usb a ne cd ?!
AR 159 SW 2.0 16V BOSE BLACK
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Sep 09, 2012 11:50 am

Da li je neko na forumu uspeo da promeni jezik? Prema eLearnu to se može uraditi preko Examinera ali ja sam pokušavao prema uputstvu sa zvaničnog sajta i ćorak. Još jedino da probam sa CDom mada su u uputstvu decidirani da se radi preko USB konektora.

Da li neko zna servis ili električara koji poseduje Examiner?
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Blue&Me - Engleski

Uto Nov 13, 2012 11:24 pm

Rešio problem na svojoj Alfi!

Prvo i osnovno, ne sme se dosledno pratiti uputstvo inače se vrtite u krug. Na alfaowner forumu su bile situacije da su rešavali servisi examinerom što se i meni činilo kao izgledno do večeras.

Nakon identifikacije koja vam je verzja B&M sistema instalirana skinite sa http://www.blueandme.net/blueandme/inde ... /download/" onclick="window.open(this.href);return false; odgovarajući update. Za 1. generaciju sa navigacijom imaju dva updatea koja treba instalirati sukcesivno, 5.5 potom 5.6. Sistem je jako probirljiv, ne radi korektno sa svakim flešom, izbegavajte jeftine i reklamne, uzmite neke krštene brendirane. Meni je dobro radio sa Kingston i Lexar (koji je došao uz automobil).

U uputstvu piše da je za ažuriranje softvera potrebno formatirati fleš u FAT32 format a za promenu jezika u FAT. To je prvi faul jer mi tako update nije prolazio, i za jezik ostavite fleš u FAT32 formatu.

Na sajtu imate uputstvo ali ukratko, sve fajlove iz arhiva koje skinete snimite u root fleša. Nakon što sam flešnuo prvi update pojavila mi se poruka "English language unavailable" kad pokušam da pokrenem B&M. Naravno, fleš sa engleskim nije prhvatao jer sam za prema uputstvu formatirao u FAT formatu.

Onda sam promenio taktiku, prvi update (5.5) sam ponovo instalirao ali ne kako kaže uputstvo da ubacim flešić pa dam kontakt već dam kontakt i nakon 10tak sec ubacim flešić (tako piše u uputstvu za Fiat 500 za UK). Update, restart, install... Na kraju USB error 10. Sve to traje oko 2 minuta. Ne obazirući se na poruku ubacim fleš sa drugim updateom (5.6), opet isto izuzev što umesto greške me obraduje porukom Update complete (ovo traje još kraće, cca 1 min). Lepo. Onda na isti fleš stavim jezik i Updating language... Voice se oglašava a centralni displej ispiše Update complete! Probam i sve radi kao podmazano, uparih sa telefonom, isprobah media player...

Zašto mi je prijavio grešku nakon prvog updatea... verovatno nije dovršio instalaciju jer je to već postojeća verzija, sledeću brojku je rado prihvatio.

Još samo da vidim koji mikro fleš dobro radi dobro i eto radosti. Za sada mi Sandisk Cruzer Fit (http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820171588" onclick="window.open(this.href);return false;) deluje kao najbolji izbor, ubodeš u kasetu i zaboraviš na njega a mala je verovatnoća da ga neko udari i rasklima USB konektor.


Nadam se da će ovo koristiti nekome ukoliko se suoči sa sličnim problemom.
nmartin771
Garaža: Giulietta MultiAir 1.4
Lokacija: NS
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 7:57 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Nov 18, 2012 1:46 am

Ja sam ga ostavio na Italijanskom jer se nasa imena izgovaraju na Italijanskom skoro isto kao i na srpskom. Na engleskom ce biti problem da prepozna rec-ime koju ste izgovorili.
Na kraju, zar nije lepse kad vam se obrati zenski glas na italijanskom ? :love:
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Nov 18, 2012 9:19 am

nmartin771 napisao:Ja sam ga ostavio na Italijanskom jer se nasa imena izgovaraju na Italijanskom skoro isto kao i na srpskom. Na engleskom ce biti problem da prepozna rec-ime koju ste izgovorili.
Na kraju, zar nije lepse kad vam se obrati zenski glas na italijanskom ? :love:
:-) Samo još rečnik da nabaviš i milina.

Ja sam znatno familijarniji sa engleskim tako da nisam imao dilemu da li je phone ili telefono...
nmartin771
Garaža: Giulietta MultiAir 1.4
Lokacija: NS
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 7:57 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Nov 18, 2012 9:31 am

Probaj da izgovoris tako da te B&M razume na engleskom Nebojsa, Dule ili kuca.
Na Italijanskom se kaze bas kao i kod nas, a da sistem razume :)
Korisnikov avatar
xxl
Garaža: Giulietta Quadrifoglio Verde , Bmw 3GT 2.0 D xdrive ,Triumph Tiger Sport 1050, Kawasaki z650 i ostalo
Lokacija: Vozdovac
Lokacija: Beograd
Postovi: 65
Pridružio se: Pet Okt 08, 2010 10:12 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Nov 18, 2012 1:34 pm

I ja sam ima taj problem pre dve god kada sam kupio 159-ku posto sam je uvezao iz Nemacke ,otisao sam bio u Deltu medutim oni pojma nisu imali pa sam sam bunjao po netu i skinuo sa Fiatovog sajta b&m na engleskom...
Koristim ga vec dve godine i sem sto neradi bas najtacnije na glasovne komande desava se da kada slusam preko usb-a muziku zaglavi na jedan folder i neprebacuje na drugi...cim hocu da prebacim na drugi kaze no media fund...mozes koliko hoces da cupas i vracas isti usb nece da radi, e ukoliko ubacis drugi usb on proradi ,jel se to jos nekom desavalo jer moze nekeko da se resetuje bez da trpam drugi usb?
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Nov 18, 2012 10:35 pm

xxl napisao:I ja sam ima taj problem pre dve god kada sam kupio 159-ku posto sam je uvezao iz Nemacke ,otisao sam bio u Deltu medutim oni pojma nisu imali pa sam sam bunjao po netu i skinuo sa Fiatovog sajta b&m na engleskom...
Koristim ga vec dve godine i sem sto neradi bas najtacnije na glasovne komande desava se da kada slusam preko usb-a muziku zaglavi na jedan folder i neprebacuje na drugi...cim hocu da prebacim na drugi kaze no media fund...mozes koliko hoces da cupas i vracas isti usb nece da radi, e ukoliko ubacis drugi usb on proradi ,jel se to jos nekom desavalo jer moze nekeko da se resetuje bez da trpam drugi usb?
Prema iskustvima drugih vlasnika a i mom ličnom (isprobavajući razne fleševe tokom updateovanja) BaM je dosta probirljiv i ipak treba uzimati poznate i priznate brendove.

@nmartin771: a dok dođeš do izgovaranja koga želiš da pozoveš prelistaš rečnik ;-)
Šala na stranu, meni ovako više odgovara, procedura je sada jednostavna, ako naučim italijanski vratiću ga korenima :-)
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Feb 09, 2014 7:01 pm

Evo ja instaliram upravo v.5.5 update sa flesa na svoj blu&me uredjaj,a pre toga sam uploudovao file na flesu iz svog uredjaja na blu&me site ,a na osnovu koga sam sa blu&me sita dobio odgovarajuce update.
Interesuje me posto kasnije treba da prebacim i update v.5.6,da li pre downloada novije verzije,treba sa flesa da uklonima v.5.5.?
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Feb 09, 2014 9:07 pm

Evo odradih sve update,ali ja sam isao po proceduri da ubacim fles,pa onda dam kontakt.Tako mi je bez problema odradio update v.5.5,a zatim v.5.6.
Sada se zezam sa jezikom,skinuo sam sa blu&me file English na komp,a zatim ga extractovao na prazan fles u FAT32 formatu.Medjutim kada ubodem fles u auto,ne desava se ama bas nista :scratch:
A Man's Got to Know His Limitations...
hamann
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Aleksandrovac
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 1:17 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Pet Mar 03, 2017 2:56 pm

Vlada R
Kako identifikovati verziju B&M _
hamann
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Aleksandrovac
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 1:17 pm

Re: Blue&Me - Engleski

Sub Mar 04, 2017 5:55 pm

Vlada R napisao:Rešio problem na svojoj Alfi!

Prvo i osnovno, ne sme se dosledno pratiti uputstvo inače se vrtite u krug. Na alfaowner forumu su bile situacije da su rešavali servisi examinerom što se i meni činilo kao izgledno do večeras.

Nakon identifikacije koja vam je verzja B&M sistema instalirana skinite sa http://www.blueandme.net/blueandme/inde ... /download/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; odgovarajući update. Za 1. generaciju sa navigacijom imaju dva updatea koja treba instalirati sukcesivno, 5.5 potom 5.6. Sistem je jako probirljiv, ne radi korektno sa svakim flešom, izbegavajte jeftine i reklamne, uzmite neke krštene brendirane. Meni je dobro radio sa Kingston i Lexar (koji je došao uz automobil).

U uputstvu piše da je za ažuriranje softvera potrebno formatirati fleš u FAT32 format a za promenu jezika u FAT. To je prvi faul jer mi tako update nije prolazio, i za jezik ostavite fleš u FAT32 formatu.

Na sajtu imate uputstvo ali ukratko, sve fajlove iz arhiva koje skinete snimite u root fleša. Nakon što sam flešnuo prvi update pojavila mi se poruka "English language unavailable" kad pokušam da pokrenem B&M. Naravno, fleš sa engleskim nije prhvatao jer sam za prema uputstvu formatirao u FAT formatu.

Onda sam promenio taktiku, prvi update (5.5) sam ponovo instalirao ali ne kako kaže uputstvo da ubacim flešić pa dam kontakt već dam kontakt i nakon 10tak sec ubacim flešić (tako piše u uputstvu za Fiat 500 za UK). Update, restart, install... Na kraju USB error 10. Sve to traje oko 2 minuta. Ne obazirući se na poruku ubacim fleš sa drugim updateom (5.6), opet isto izuzev što umesto greške me obraduje porukom Update complete (ovo traje još kraće, cca 1 min). Lepo. Onda na isti fleš stavim jezik i Updating language... Voice se oglašava a centralni displej ispiše Update complete! Probam i sve radi kao podmazano, uparih sa telefonom, isprobah media player...

Zašto mi je prijavio grešku nakon prvog updatea... verovatno nije dovršio instalaciju jer je to već postojeća verzija, sledeću brojku je rado prihvatio.

Još samo da vidim koji mikro fleš dobro radi dobro i eto radosti. Za sada mi Sandisk Cruzer Fit (http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820171588" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;) deluje kao najbolji izbor, ubodeš u kasetu i zaboraviš na njega a mala je verovatnoća da ga neko udari i rasklima USB konektor.


Nadam se da će ovo koristiti nekome ukoliko se suoči sa sličnim problemom.
Kako utvrditi verziju B&M?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Korisnikov avatar
tadicd
Garaža: ex Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Lokacija: Beograd
Postovi: 326
Pridružio se: Sub Nov 16, 2013 12:56 pm

Re: AR 159-Blue & me ubacivanje engleskog glasa umesto ital.

Ned Mar 05, 2017 10:33 pm

Koliko sam ja svojevremeno istrazio - nikako sem da probas redom od poslednje verzije pa unazad... ne mozes nista da zeznes, ako imas neodgovarajucu verziju nece pustiti instalaciju i to je to...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”