Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Uto Maj 19, 2020 4:44 pm

Zdravo svima, novi sam član foruma. Ja sam iz Mkd, pa zato sam otvorio novu temu da se malo i pretstavim i obrazložim neki problem koji imam.
Alfu imam oko 2 godine, relativno očuvana, 120 Ks JTDm, sa kožnime enterijerom bež boje(crnu kožu ne volim zbog toplote)

Ovo je taa makina, prošle godine u Čačku kod rođaka

Slika

Šta je problem-pre neki dan, skoro u isto vreme otkazalo je daljinsko na kluču , ali i pregoreo je jedan blok od elektronike za Xenon svetla. otvoriot sam blok, i video da je tiristor pocrneo, zamenio blok i xenon sada radi.
Ključ neće da radi...proverio sam osigurače...sve je u redu. Vidim da neki tu kažu da ima neka crvena lampica na kluču-kod mene to nema, kao ni opciju za otvoranje gepeka.
Merio napo na bateriju(Duracell DL2032), no napon je oko 3V. Kupio sam novu bateriju CR2025, ali i dalje ne radi

U samu bravu mogu otključati auto, motor pali, ide sve kao što treba...samo daljinski ne radi

primetio sam, ali nisam siguran dali je i predhodno tako bio, sada sam primetio da kada zaključam auto na samu bravu, i kada se ugasi unutrašnje svetlo, prekidač na samoj konzoli za otklučavanje auta-sveti crvenim svetlom sa prekidima trepeće svetlo što se kaže. I da...mogu zaklučati auto i sa tim prekidačem

Šta bi moglo da bude?
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Uto Maj 19, 2020 5:45 pm

Ovo za prekidac na konzoli je normalno. Tako treba.

Sto se tice problema sa daljinskim zakljucavanjem, vec ima jedna tema, u principu treba da se ponovo upari kljuc sa centralom. To moze da ti odradi neko ko se bavi autokljucevima. Ovde su se pominjale cene od 30-50-70e.


I meni je odavno prestao da radi daljinski na kljucu i nikako da resim to.
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Uto Maj 19, 2020 8:40 pm

Da...čitao sam ono što sam pronašao na forumu, ali kao moju najavu sah hteo da otvorim i novu temu. tako reći da se pretstavim.

ovih dana čitam po forumima...neki kaži da je problem do prekida nekih kola na daljinskom, neki kažu da ,,antena,, koja prima i šalje podatkesa auta da ne radi, neki spominju neki uređaj odma do panela sa osiguračima....

da nije bilo problema, verovatno ne bih i pronašao ovaj forum(svako zlo za dobro9

Inače...ako neko prati F1....pod istim imenom sam član skoro svih foruma na Blkanu, pa tako i na neki u Srbiju

puno hvala na odgovor
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Uto Maj 19, 2020 9:37 pm

Da, ima par mogucih problema. Stvar je u tome sto tesko covek moze to sam da resi osim ako nije u toj materiji. Zato ljudi uglavnom ostave to tako (kao ja) ili oteraju kod majstora.

Kljuc mozes sam da rasturis i da pogledas vizuelno da li je nesto izgorelo ali vise od toga tesko.
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Uto Maj 19, 2020 11:10 pm

Nisam laik za elektroniku, i mislim da nema ,,hladnih lemova,, ili mesta gde nema dobar kontakt lemljenja.
Sutra ću opet otvoriti ključ i lupom opet proveriti....ali mislim da je kvar nastao paralelno kada se dogodio problem sa blokom za Xenon svetlo. Mislim da se nešto dogodilo za kompjuterom.
Kada vratim sećanje....auto sam otvorio daljinskim i vozio oko 40 km. Kada sam stigao nije radio desno oboreno svetlo. Radio sam neko vreme, popravio kvar i kada sam hteo da zakljucam auto-daljinsko ne radi
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Sre Maj 20, 2020 8:04 am

Javljaj bas kako si resio problem.
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Sre Maj 20, 2020 9:47 pm

Ovako za sada...našao sam jedan servis u Skoplju koji radi i tjuniranje i još neke druge stvari. Čovek je bio vrlo ljubazan i tehnički mi je objašnjavao gde je sve moguće da bude problem. od hvatanja korozije na ploči gde su osigurači, do prodiranja vlage(moguće kod mene-prao sam je kablom odma kad sam stigao kući), nagli trzaj napona( i to je moguće jer usput mi je crkao blok xenon svetla9.
Prvo kaže da slobodno izvadim tablu sa osiguračima, to se radilo tako što se tabla gura , vade se utičnice i pada kod papuča. kaže da ima neke plastike, vade se i kaže da vidim dali ima neka oštećenja.
On misli da treba da se upari ključ sa komjuterom, i da je to kod Alfe dosta teže jer kaže da su Alfe u tom pogledu dosta sofisticiranije od neke druge marke auta, i da je moguće da se nešto usput pokvari, ali da se najverovatnije najzad napraviti. objašnjavao je gde se teba ući, što izvaditi...kopirati...i to će koštati od 4000-6000 vaših dinara, zavisno dali će biti usput problema

Ali kaže, da ako nabavim PIN kod od ovlašćenog dilera kod nas(navodno košta oko 15-20 eura), da će tada vrlo lako srediti stvar i to za 500 naših, ili 1000 srpskih dinara

kaže da ima opciju da za 50 eura da mi instalira dopunski privezak ključu, ali kaže da je najbolje da se to uradi kao što treba-fabrički...kao što je bilo i pre kvara
Eveo neke slike od moje makine(slike su od predhodnog vlasnika-prodavao je Alfu ili menjao za 159 što mu je bilo cilj)

Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Čet Maj 21, 2020 8:52 am

Malo je sarena ali lepo izgleda!
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Čet Maj 21, 2020 10:37 am

Da....ali to je bila moja želja. Nisam hteo auto sa crnim kožom....takva nekoliko auta sam odbio samo zbog kože.

Ili da je koža svetlije boje, ili da nema kože, već obična tkanina.


danas sam se javio u ovlašćeni servis u Skoplje da tražim taj PIN broj, i normalno oni mi kažu dođi kod nas, samo stavljanje na ispitivanje na komjuteru košta 20 eura, a sve od toga nadalje šta ispadne.
Ako treba da se radi na auto, svaki sat naplaćuju dodatnih 20 eura, plus delove što treba da se kupe

Normaln....oni se prave mutavi i hoće da se auta kod nih popravljaju, ne po privatnim servisima
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Pet Maj 22, 2020 7:44 pm

Ovako....danas sam kontaktirao jedan serviser elektronike za auta u Bitolju( po preporuke jednog druga koji rastura auta, posebno alfe), i odma na startu kada je čuo koji je problem mi rekao da ne diram daljinsko, da je problem do kominikacije kluča i kompjutera auta.
kaže da će odma srediti problem za 20 eura. pitam ga za taj PIN broj-on kaže da če on nači taj broj. Pitam ga opasnost da slučajno auto ne upali-kaže da nema problema, da zna šta radi

Mnogo je bio siguran u sebe, za razliku od ostalih koji sam kontaktirao koji su strahovali od ovo...ono...
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa 147 JTDm-daljinsko ne radi

Ned Maj 24, 2020 2:19 pm

Danas sam nešto petljao oko auta...i vidim da jedno malo gumeno crevo viri samo, nije nigde priključno, a auto sasvim dobro ide. Pre neki dan sam pšričao sa mog servisera, skoro idealno zvuči i radi motor

Jel zna neko gde treba da ide ovo???Razumem se u mehaniku...ali sa dizelima nisam imao posla nikada do sada.
jedino do sada sam menjao termostat, i to na samom putu, i možda sam otkačio crevo sa nekog priključka

Slika

A drugi kraj ide ovamo-iznad anlasera je neki uređaj
Slika

Povratak na “In Elettronica Alfa”