Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
Fantom22
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 155ks
Alfa Romeo 147 2.0TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 75
Pridružio se: Uto Mar 21, 2017 8:48 pm

Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Sre Okt 04, 2017 8:14 pm

Pokusao sam da iskopam bilo kakvu informaciju na forumu ali bez uspeha.
Interesuje me da li neko ima iskustva kako se Alfe slazu i podnose ovakve uredjaje? Negde na netu samo naleteh da su neke jeftinije verzije alarma odlazile u roku od svega nekoliko dana kao posledica elektronike ( ponavljam samo necije iskustvo sa interneta, ne mora da znaci da je tako generalno).

Moj auto je konkretno Alfa 147 2001 god, ima fabricki daljinsko zakljucavanje ali je utvrdjeno da prijemnik u vozilu ne emituje niti registruje bilo kakve signale. Provericu svakako ovo na jos nekom mestu ali bih ipak voleo do tada da se informisem u vezi ove teme. Uredjaji generalno nisu nesto skupi, verujem ni ugradnja, a vec mi je dosadilo otkljucavanje auta, pa otvaranje gepeka na dugme pa u krug..

Svaki komentar je dobrodosao,i hvala svima unapred. Pozdrav. :)
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Sre Okt 04, 2017 10:12 pm

Ja vec 3 godine imam u svom autu i nemam nikakvih problema, samo menjam baterije u daljinskom. Desi se jednom u 100 puta da ne reaguje, na daljinski, ne znam zasto. Proradi kad upalim auto i opet ugasim.
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Sre Okt 04, 2017 10:18 pm

Mislim da ti je bolja varijanta da kupis drugi polovni kljuc sa elektronikom (sa tvog kljuca prepakujes mac i kod na kupljeni kljuc) i modul centralne brave sa istog auta, resis problem a bude ti sve originalno. Ja sam isto to uradio na mojoj 156, 20 evra me je kostao kljuc i modul. :drink :arflag
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2894
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Čet Okt 05, 2017 6:58 am

Ugradjeno daljinsko u servisu placeno oko 50€ i jako sklono samozakljucavanju. Cak i u toku voznje. Da li je uredjaj krs ili se auto buni ne znam.
Slika
Korisnikov avatar
voxxx
Contact:
Garaža: 159 16v...150ks sw
Lokacija: Beograd-Borca
Lokacija: Bgd-borca
Postovi: 557
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 5:19 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Čet Okt 05, 2017 5:19 pm

Ja imam neko na mojoj 147 i mogu reći da odlično radi...iskustva su pomešana sto se toga tiče.
Korisnikov avatar
Fantom22
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 155ks
Alfa Romeo 147 2.0TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 75
Pridružio se: Uto Mar 21, 2017 8:48 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Pon Nov 06, 2017 1:30 pm

Zvrle napisao:Mislim da ti je bolja varijanta da kupis drugi polovni kljuc sa elektronikom (sa tvog kljuca prepakujes mac i kod na kupljeni kljuc) i modul centralne brave sa istog auta, resis problem a bude ti sve originalno. Ja sam isto to uradio na mojoj 156, 20 evra me je kostao kljuc i modul. :drink :arflag
Krenuo sam ovim putem ka resavanju problema pa da podelim odgovor ako nekom bude trebalo. Dobio sam informaciju da je ovo moguce na 156 dok na 147 nije zbog posebnog sistema po kom funkcionise. ( Informacija od od osobe koja se bavi rasturanjem Alfi). Provericu jos taj info, ako je zaista tako verovatno cu ugraditi neki aftermarket modem kao trenutno najjeftiniju opciju.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Uto Nov 07, 2017 10:41 am

@Fantom22 Ček, ček, dakle utvrdio si da ti je problem u prijemniku (ključ radi). Sumnjam da je problem u instalaciji (senzor ti je gore na tabli odmah do šoferke, kablovi idu do body kompa), dakle verovatno je neki problem u body kompu ispod volana.

Zašto za početak ne bi skunuo body komp i odneo ga u servis da ga ispitaju? Možda je neki banalan kvar.
Fantom22 napisao: Krenuo sam ovim putem ka resavanju problema pa da podelim odgovor ako nekom bude trebalo. Dobio sam informaciju da je ovo moguce na 156 dok na 147 nije zbog posebnog sistema po kom funkcionise. ( Informacija od od osobe koja se bavi rasturanjem Alfi). Provericu jos taj info, ako je zaista tako verovatno cu ugraditi neki aftermarket modem kao trenutno najjeftiniju opciju.
Body komp u 147 sa elektronikom iz ključeva može da se promeni 100% i sve će da radi.

Edit: Moraćeš da uradiš posle proxy alignement. I mislim da je glupo tražiti neku aftermarket kinu pored mora originalnih a jeftinih alfinih delova.
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Aftermarket daljinsko zakljucavanje - iskustva

Pon Dec 04, 2017 11:21 pm

Primetio sam kod ovih aftermarket daljinaca da na odredjenim lokacijama kao da imaju neku interferenciju sa nekim drugim radio signalom i uopste tada nece da rade. Cim auto promeni lokaciju, daljinac ponovo obavlja funkciju.

Povratak na “In Elettronica Alfa”