Zamena instrument table na 147

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
Korisnikov avatar
savasrb
Garaža: AR 147 1.6 TS
Lokacija: Krusevac
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 9:30 pm

Zamena instrument table na 147

Uto Jun 07, 2016 3:40 pm

Pozdrav svima. Ukratko: udario sam psa pri velikoj brzini, pokidao branik, hladnjak itd. te kola nisu bila u voznom stanju.. Šlepao sam ih noću sa upaljenim svetlima i akumulator se ispraznio. Kada sam pokušao da upalim, pošto je akumulator bio gotovo prazan do kraja, tabla je samo jednom trepnula i ja sam vratio ključ nazad. Nakon popravke, više mi sat ne pokazuje kilometražu, umesto brojeva stoje samo crtice (- - - - - -).
Slika
Dijagnostika ne pomaže, resetovanje odometra ne pomaže, proxy aligment ne pomaže. Sve u svemu, crko je taj neki čip u tabli.
Unfortunately there is no other solution to this problem but changing the whole odometer. The reason for this problem is a dead chip in the odometer whose function is recording the kilometers driven.
E sad, ja ću tu tablu zameniti ALI pošto je meni paket opreme "progression", i nemam onaj veliki ekran u centralnom delu već onaj koji mali display koji pokazuje temperaturu i vreme, a našao sam jeftino tablu isto od benzinca 105cv, ali ima onaj veliki ekran. Pa me interesuje da li to može da se upaše tu i da li je to neko već radio? Ne trebaju mi kontrole niti bilo šta, samo da svetli i da broji kilometre. Pozdraav
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Zamena instrument table na 147

Uto Jun 07, 2016 11:00 pm

Jel si probao drugi akumulator? Te crtice obicno izbaci kad je slab akumulator
Slika
Korisnikov avatar
savasrb
Garaža: AR 147 1.6 TS
Lokacija: Krusevac
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 9:30 pm

Re: Zamena instrument table na 147

Sre Jun 08, 2016 1:05 pm

Upravo sam probao, stavio drugu akumulator i priča je ista. Radio sam i onaj proxy aligment ali ništa. Pomirio sam se sa tim da moram kupiti drugu tablu, a 30e i nije neki trošak. Više me brine da l će ta tabla raditi kod mene.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Zamena instrument table na 147

Sre Jun 08, 2016 1:18 pm

Moj burazer je isto imao sudar i crko mu je cajger (isto taj bez ekrana). Ubacio je sa ekranom i radi mu samo što naravno ne može da menja podatke na ekranu jer nema odgovarajući taster.

Kilometraža mu radi samo još treba da svrati da mu uradim proxy i da vidimo jel sve ostalo šljaka.

Edit:

e da izbacuje mu grešku sa ASR jer ga inače nema u kolima pa to može da bude nerešiv problem kako mi se čini...
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Čet Jun 09, 2016 12:21 am

Mislim da ce proxi da resi i problem sa ASR-om

Sent from my LG G4
Korisnikov avatar
savasrb
Garaža: AR 147 1.6 TS
Lokacija: Krusevac
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 9:30 pm

Re: Zamena instrument table na 147

Sub Jun 11, 2016 2:34 pm

Tabla bez display-a je zamenjena sa onom sa display-om, i evo par slika kako radi, ako se neko bude našao u situaciji kao ja pa ima nedoumica.
Što se tiče funkcionalnosti - prikazuje sva obaveštenja i potpuno isto radi kao da joj je mesto tu. Na onim dugmićima sa strane se ulazi u meni itd itd.
Nema nikakvih ASR grešaka kao što reče Falcon037. Sve u svemu - RADI!

Slika

Slika

Slika

Slika

Povratak na “In Elettronica Alfa”