ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
cika_kure
Garaža: prazna :)
Lokacija: Sabac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 9:15 pm

ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Uto Sep 03, 2013 12:10 pm

Dobar dan svima.
Imam problem sa desnim podizacem i retrovizorom. Naime, kada spustam ili podizem prozor, spusta se malo po malo a tako i podize. Ne moze da se regulise dugim ili kratkim pritiskom na taster niti bilo kojom drugom kombinacijom. Takodje, desni retrovizor ne radi a nije do konzole u vozacevim vratima koja sluzi za regulisanje/podesavanje. Menjao sam konzolu i opet isto. Ne verujem da su motori, jer ima dva, nemoguce da su oba u isto vreme riknula.

Ima li neko neki predlog ili slican problem?


Pozdrav svima.
cika_kure
Garaža: prazna :)
Lokacija: Sabac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 9:15 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Sre Sep 04, 2013 9:33 pm

Je l ima neko neki predlog?

Pozdrav,
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Čet Sep 05, 2013 2:58 pm

Ne znam kuda idu instalacije, tj da li sa prekidača idu prvo u ECU, pa nazad ili direktno na servo motor prozora i retrovizora. Isuviše mi je indikativno da imaš više kvarova na baš tim vratima, tako da su možda problemi povezani.

Ja bih prvo pokušao sa instalacijom. Možda je komplet masa loša na tim vratima, pa zbog toga utiče na te probleme zajednički.

Sa druge strane, ne bih da te obeshrabrujem, ali na osnovu pitanja zaključujem da nisi baš vičan rešavanju tih problema, tako da je možda bolje da ih prepustiš nekom električaru koji poznaje taj model automobila?
cika_kure
Garaža: prazna :)
Lokacija: Sabac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 9:15 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Čet Sep 05, 2013 5:08 pm

U Sapcu ne postoji majstor koji poznaje instalaciju tog automobila ili ja nekim cudom nisam cuo za njega. Postoji neka elektronika u vratima, mislim se da nije ona? Probacu da skinem tapacirung i da zamenim elektroniku pa da vidim sta ce biti.
cika_kure
Garaža: prazna :)
Lokacija: Sabac
Postovi: 22
Pridružio se: Sub Avg 03, 2013 9:15 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor? - RESENO

Čet Sep 19, 2013 8:04 pm

Reseno! U vratima pored motora za spustanje prozora, postoji crna kutija sa nekom elektronikom. U nju ulazi instalacija i grana se prozor i retrovizor. U svakom slucaju, kosta oko 25e, tapacirung se skida lako, zabice su dobre i izdrzljive, lako se sve pakuje nazad pa ko bude imao slican problem moze komotno sam da ga resi. Evo slika skinutog tapacirunga sa i bez elektronike. E da, bord prepoznaje zamenu dela, pa kad se stavi "tudja" elektronika javlja gresku u vidu pulsiranja glavnog kilometar sata. Dijagnostikom se i to lako resava.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Čet Sep 19, 2013 8:09 pm

vrata izgledaju baš kvalitetno.
Korisnikov avatar
duracos
rookie
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 multiair 105Hp 2010g
Lokacija: pancevo
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 1:15 pm

Re: ar 159 - spustanje prozora i desni retrovizor?

Pon Mar 19, 2018 3:31 pm

Slican problem na Mito 2010 multiair kupio auto sa neispravnim stelovanjem bocnih retrovizora ...majstor auto elektricar pokusao a poravi tj vidi sta je problem(neznam tacno sta je radio) nije uspeo...uglavnom sada ni otvaranje prozaora ne radi ..kada otvorim vrata on malo spusti kao sto treba i podigne kod zatvaranja vrata..probao reset na 10 sek..nista...ona komanda na 2sek na daljincu radi gde on podigne i spusti prozor po malo na tasterima za otklucavanje i zaklucavanje...u pregovorima sam sa covekom koji radi elektroniku kompove itd autu...ali me kopka sta je pa citam forum... :banghead:
Retrovizori se ne sklapaju atomatski... nego rucno

Povratak na “In Elettronica Alfa”