Put Banja luka- Bihac

Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Put Banja luka- Bihac

Ned Apr 20, 2014 11:34 am

Posle skupa u Banja luci plan putovanja dalje je Italija,necu da se vracam auto putem prema Zagrebu jer me vise smara to.Kad sam vec u bosni vredi videti i ostalo,pa sam razmisljao da idem prema Bihacu pa dalje kroz Hrvatsku na Rijeku,pa preko istre do ulaska u Trst.
Zanima me kakav je put BL-Bihac,stanje puta da nema nekih iznenadjenja,od plitvickih jezera dalje mi je poznato isao par puta,ali ovim delom nisam.Ako neko zna bilo bi korisno da podeli znanje i samnom...
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Put Banja luka- Bihac

Ned Apr 20, 2014 11:52 am

Ja sam prosao jednom,samo iz suprotnog smjera.Isao sam iz Zadra-Obrovac-preko Velebita-Plitvice i na granicni prelaz(zaboravio sam ime)kod Bihaca pa za Banja Luku.Put je odlican,imas 2 kamere u Bihacu.To sam zapamtio.Nemas nekih opasnih dionica(kad prodjes preko kanjona Pive,znaces sta je opasno),uzivaj u voznji. :wave:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Put Banja luka- Bihac

Ned Apr 20, 2014 11:56 am

Prosle godine sam isao tim putem ali u kontra smeru!
Vracao sam se iz Venecije preko Rovinja, Rijeke i kod Karlovca sisao sa auto puta i ppreko Plitvica , Bihaca, Prijedora Dosao u Banja LUku kod Muje na cevape :)
Put je solidan nema rupcaga onako ok . Lici na Ibarsku sem jedan kraci deo je malo uzi nego sve ostalo ali skroz je ok. Po meni idi slobodno lepo je za voznju!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Put Banja luka- Bihac

Ned Apr 20, 2014 10:21 pm

To sam i gledao preko Prijedora pa na Bihac,odatle preko plitvica malo da svratim kod kuma na imanje cisto da obidjem i kazem u kakvom je stanju,spustam se na Senj i pored mora idem prema Rijeci,dalje put Trsta,mislim da ce biti zanimljivo voziti...
Pogotovo alfu.
Slika
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Put Banja luka- Bihac

Pon Apr 21, 2014 1:30 am

kad od Bihaca krenes ka granicnom prelqzu Izacic -Licko Petrovo selo vozi 50 imas kameru na kod kamenickog mosta i u Paparima jednu.Pri izlasku s leve strane ces primetiti na brezuljku nekoliko ogromnih spoemnika to ti je u spomen nasih 12 000 sunarodnika stradalih u 2 sv. ratu.Kad budes oko granice ne svracaj u livadu na pisanje kakav si maler naletices na minu :)))

Nakon prelaska do izlaska iz Korenice vozi kultrno,kad prodjes Bjelopolje nakon Korenice peglaj ko na auto putu nikad policije nema.Najgori deo pita ce ti biti od Krupe do Bihaca,s jedne strane litica s druge pruga i Una iskrpljen i mestimicno uzak put i susreti sa kretenima i autobusima,citava ta deonica je opasna.Od Banja Luke do Prijedora ce biti saobracaja ovo posle slabo.Imaces par finih mesta za pauzu Makaba restoran kod Bos.Otoke i Hotel restoran Kostjelski buk u Kostjeli,taj deo puta ce te vuci da peglas al ipak pripazi i cim prodjes Pokoj po ogranicenju jer t na ulazu u Bihac cesto ceka policija.

Ako te ne daj Boze zadesi kakva nevolja oko Bihaca i Plitvica,Korenice javi ovde za pola sata imas pit stop i prenociste organizovacu ti.
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Put Banja luka- Bihac

Pon Apr 21, 2014 1:37 am

aaa ti ces na Korenicu Vrhovine Otocac Senj auuu al ce te vuci da peglaaaaas kad se popnes od Korenice preko Vrela prema Vrhovinama,tu pre Korenice pre ti je skretanje desno ka tvom putu i vozi po ogranicenju jer bas na tom mestu veoma cesto je policija,jer svi niz jedan prevoj voze po 100-120 ,imaces dobar sex od Otocca ka Senju niz strmu i krivudavu Senjsku dragu na vrhu ces videti s desna ostatke kule Senjanin Ive a kad Sidjes s leva cuvenu Nehaj kulu gde se saobracaj Atvara ponekad zbog bure izmerene od 220 kmh kad je bukvalno nosila automobile :)

Za alfu ce t biti uzivanje niz tu drag al ipak se pazi jako je zeznuta,posle uz obalu je normalnije.
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Put Banja luka- Bihac

Pon Apr 21, 2014 8:13 am

Lepo objasnjeno,hvala znacice mnogo u putu.
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Put Banja luka- Bihac

Pon Apr 21, 2014 4:12 pm

derg38 napisao:kad od Bihaca krenes ka granicnom prelqzu Izacic -Licko Petrovo selo vozi 50 imas kameru na kod kamenickog mosta i u Paparima jednu.Pri izlasku s leve strane ces primetiti na brezuljku nekoliko ogromnih spoemnika to ti je u spomen nasih 12 000 sunarodnika stradalih u 2 sv. ratu.Kad budes oko granice ne svracaj u livadu na pisanje kakav si maler naletices na minu :)))

Nakon prelaska do izlaska iz Korenice vozi kultrno,kad prodjes Bjelopolje nakon Korenice peglaj ko na auto putu nikad policije nema.Najgori deo pita ce ti biti od Krupe do Bihaca,s jedne strane litica s druge pruga i Una iskrpljen i mestimicno uzak put i susreti sa kretenima i autobusima,citava ta deonica je opasna.Od Banja Luke do Prijedora ce biti saobracaja ovo posle slabo.Imaces par finih mesta za pauzu Makaba restoran kod Bos.Otoke i Hotel restoran Kostjelski buk u Kostjeli,taj deo puta ce te vuci da peglas al ipak pripazi i cim prodjes Pokoj po ogranicenju jer t na ulazu u Bihac cesto ceka policija.

Ako te ne daj Boze zadesi kakva nevolja oko Bihaca i Plitvica,Korenice javi ovde za pola sata imas pit stop i prenociste organizovacu ti.
Na ovo sam potpuno zaboravio.Nekoliko puta prelazis prugu i kao u nekom kanjonu si,pa slabo sunce grije,moze biti suvo,a iza krivine mokro.
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF

Povratak na “Nostri Viaggi”