Alfom od Beograda do Wasenberga

Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Alfom od Beograda do Wasenberga

Ned Sep 29, 2013 10:38 am

Kao sto naslov kaze sredinom nedelje putujem za Wasenberg, Nemacka nekih 1600km u jednom pravcu.Planiram put breko Madjarske,Austrije zbog dosta jeftinijih putarina nego preko Hrvatske.
Kroz Madjarsku se ne bih zadrzavao nego bih prvo tocenje goriva obavio u Becu.
Posto mi treba plin, vidim da adapter za punjenje nije isti u Nemackoj pa se na pumpama kupuje isti.
E sad vidim da nema nesto mnogo pumpi za plin usput sve su vecinom negde van pa mora da se iskljucuje sa auto puta.
Dajte neki savet neku informaciju ko je putovao po Evropi na plin, vasa iskustva sve sto mi moze biti od pomoci. :wave:
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Ned Sep 29, 2013 9:55 pm

Druze, ne znam sta tacno da ti kazem, isao sam prosle godine do nemacke ali nisam obracao paznju na plin, obzirom da sam tad vozio dizela, ali ti je moj savet da sto se plina tice ne ostajes nikad previse do kraja, vac da cim naidjes na neku pumpu sipas, na oko pola rezervoara i tako to i da uvek imas nesto benzina u rezervoaru, i da je gorivo na pumpa znacajnije skuplje nego na autoputu nego u naseljenim mestima, oko 10% po litru u proseku :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Ned Sep 29, 2013 10:01 pm

Ja bi radije leteo do Amsterdama pa onda rent-a-car do tamo - laganica ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Ned Sep 29, 2013 10:04 pm

A, neko voli i da protegne noge svojoj alfici :gr8:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Ned Sep 29, 2013 10:58 pm

Posto nas ide troje varijanta avionom bi bila mnogo skuplja, a ovako imamo mogucnost da jos nesto obidjemo.
Volim da putujem kolima tako da bih mogao na put oko sveta.:D
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 6:39 am

To je onda druga stvar... Sto se tice goriva - eto ti prilike da potrosis malo boljeg benzina :D
Sto se Madjarske tice nisam nikada imao problema ali nisam nikada ni sipao plin nigde u Evropi tako da tu ne mogu da te posavetujem.

Srecan put kako god ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 8:00 am

Evo na fiatovom forumu nadjoh nesto sto bi ti koristilo!
Jesenas sam isao do Venecije preko Hrvatske i Slovenie pa naravno u Italiu. Svuda ima plina stim sto sam samo u Sloveniji sipao dva puta po 60 l i uvek sipas sam tako sto sve vreme drzis stisnuto zeleno ogromno dugme. Prikljucak je kao kod nas i sve pasuje kako treba a kvalitet LPG-a je kud i kamo bolji...oseti se!

Il Nuovo
Members


Gender:Male
Location:Kragujevac
Garage:Stilo 1.6 16V TNG & K&N ;)

Pozdrav svima,
Evo da prenesem neko moje iskustvo sa putovanja na TNG.

Krenuo sam preko Madjarske za Francusku preko Kelebije i pre izlaska sam natankao TNG i benzin. Usput, dok se ne izadje na autoput u madjarskoj ima pumpi sa LPG ali rade samo preko dana. Posle budimpeste postoji jedna pumpa sa LPG gde sam sipao gas i slogirao sam se. Gas izadje 1,5€ po litru. Prvo nisam imao pojma odnos forinti i evra tako da su me ukokali. Naime cena gasa je oko 1€~290 forinti ali verovatno da pri konverziji euro-forinte-evro oni lepo zarade. Tako da sam 20l gasa platio okruglo 30€.

Postoji jedna stvat koja me takodje nervira u Madjarskoj su znaci za LPG. Posto su im francuzi radili autoput, koristili su njihove znake za pumpe, pa npr u Francuskoj pumpa koja ima GPL na znaku ima nacrtanu crnu pumpu i u pozadini zelenu. U Madjarskoj na autoputu sve pumpe imaju taj znak ali ni jedna nema gas :) Tako da vam to jede vreme. Svracate na svaku dok ne ubodete pravu :)

Austrija katastrofa....Nema 10 stanica sa LPG u celoj zemlji. Vodali su me po nekim selima, ne razlikuju LPG od CNG i napokon nadjem jednu stanicu u nekoj zabiti, kad ono covek uzeo godisnji odmor...ne radi :| Nervozan, gas patos i pravac Neemacka. Ziveo benzin.

Na ulasku u Nemacku, posle Salzburga ima Shell-ova pumpa sa LPG. Ja iskreno nikad nisam u Srbiji sam sipao gas, tako da sam bio malo zatecen. Zakacim pistolj, stisnem zeleno dugme i nista. Udjem na pumpu, mislio sam da moramda platim pre tocenja, ali ne. Pitam da mi obijasni i covek mi kaze na engl da je to self service i sve ostalo prica na nemackom. Ja zapenio..... Pridje mi mladji nemac koji radi na pumpi i kaze mi na engl da nema pojma oko LPG ali da je voljan da pomogne za razliku od kolege. Stiskasmo dugme i uspeli smo da sipamo za 70 centi i blokirali. Ali smo ukapirali da mora da se drzi dugme sve vreme dok se toci. Platim 70 centi, vratim se da docim i USPEM :) Veselo...

Znaci u Nemackoj drzite dugme dok tocite LPG i obavezno kupite adapter ACME- M10. Kod njih je drugaciji standard za prikljucak. kod njih se pistolj navije na prikljucak. Obicno mozete da dobijete na kasi set sa svim mogucim adapterima, ukoliko je na kasi muskarac. Zene ne znaju o cemu se radi... Isto vazi i za Belgiju.

U Nemackoj relativno cesto ima stanica sa LPG i na tablama uvek stoji pored znaka za pumpu +LPG tako da nema zime. Cena je od 0.84 do 0.99€

U Francuskoj skoro svaka pumpa ima GPL i cena je od 0.9- 0.99€. Prikljucak je kao nas.

U Belgiji je raj za LPG. Cena na autoputu 0.745€..milina.

Ko je u blizini Beca u Austriji, isplati se da predje u Slovacku da sipa LPG. Cena je 0,75€ i prikljucak kao nas.

To je neko moje iskustvo. Na zalost u moju bocu staje 34l gasa pa sam cesto morao da trazim gas. Ja sam odustao od izlazenja sa autoputa zbog sipanja, tako da sam na 6000km potrosio rezervoar benzina. Taman da procistim dizne ;)

Srecno ;)
Poslednja izmena od alfamen u Pon Sep 30, 2013 8:08 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 8:04 am

Ne kači te Belgija a vidim da je ovo što je Alfamen koprao da je cena na autoputu u Belgiji 0.745e... u maju je bila manje, oko 0.62 e na autoputu a okolo oko 0.55e ... jeftinije nego kod nas :)
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 8:08 am

Hvala Erdeljane.
Cuo sam da prilicno zakidaju u Madjarskoj zbog kursa kad se placa u eurima.
U svakom slucaju putopis je zagarantovan kad se vratim.
Moram Alficu pocastiti sa malo tog nemackog benzina. :D

Hvala Alfamene ovo su korisne informacije :wave:
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 8:11 am

Ovo je objavljeno u Januaru ove godine i sigurno su cene drugacije....
pre mesec dana sam bio u Oslu - Norveska i zaprepastio se da se cene menjaju svako jutro a raspon je znacajan od pumpe do pumpe!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Sep 30, 2013 8:28 am

Nema na čemu... Što se cena tiče kod mene se menjaju svaki dan i to variraju 10% gore i dole u toku meseca... Sve zavisi kako te zakači kada dodje vreme da sipaš. Poštuj ograničenja i eto manje potrošnje tako da se ta razlika i ne oseća nešto previše ;-)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Okt 21, 2013 5:29 pm

Ja nikako da se javim a davno sam se vratio sa puta.Provod je bio fenomenalan.
Za sest dana presli 3700km.Putovali smo 20 sati do tamo sa kracim pauzama i jednim satom spavanja.U povratku je islo malo teze, stigao me je i umor pa je povratak trajao 24 sata sa kracim spavanjem.Potrosnja plina je bila 9 litara,pri brzini do 130km/h.Putevi odlicni,plin odlican benzin jos bolji.Posto u Austriji ima slabije plina jedan mali deo sam isao na benzin koji sam tamo sipao.Pumpe koje su na auto putu imaju dosta skuplje gorivo od onih malo zavucenih,tako da sam benzin placao 1,32 evra dok je na auto putu 1,5 evra.Plin je 0,82 evra.Prikljucak za plin je isti kao kod nas.Inace vinjete su za Madjarsku 12 evra a za Austriju 8 evra.
U nemackoj nema putarina,auto put bez komentara.Plin je 0,67 evra a benzin i dizel 1,4 i 1,5 evra za litar.Na pumpama trazite prikljucak za plin(negde vam traze kauciju negde ne) i svuda sipate sami gorivo.Plina na skoro svakoj pumpi u Nemackoj.
Najvise me je odusevila Holandija,izgledom i plinom od 0,62 evra hahaha.
Toliko za sad bice i neka slicica :)
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Okt 21, 2013 5:44 pm

terao si 155 po evropi? ti si jako hrabar! :D šalu na stranu, svaka čast, verujem da je sa 155 bilo pravo uživanje voziti se po kvalitetnom asfaltu. još kad bi bila neka sličica...
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Pon Okt 21, 2013 9:28 pm

Birgelen Nemacka
SlikaSlika
Neki cudan auto
SlikaSlikaSlika
Jedna iz Holandije
SlikaI opet NemackaSlika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Uto Okt 22, 2013 9:00 am

svaka, svaka cast!!! :)

dugo vremena planiram putesestvije do Berlina preko Beca i jos poneki grad usput, ali nikako da se svi uskladimo sa raspustom/odmorom/slobodnim danima... za troje je lepa avantura a verujem da je gorivo mnogo bolje jer nigde nije ovako lose kao kod nas.

pojasni mi tocenje u nemackoj i kako funkcionise to sa adapterom, jel neki problem s tim ili ne?
vinjete, koliko traju te koje si uzeo?

zivele 155! :arflag
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Uto Okt 22, 2013 3:21 pm

Hvala Deki :)
Kroz Madjarsku vinjeta je za sedam dana i kosta 12 evra, a kroz Austriju je za deset dana i kosta 8,30 evra.
Sto se tice plina na pumpi trazis adapter za plin(posto se ne razumemo ponude vise komada pa vidis koji ti odgovara).Skines cep i u leziste gde se on srafi zasrafis adapter to jest pecurku.Adapteri se razlikuju po tom navoju.Pecurka ima spoljni navoj na koji zasrafis pistolj(ne stezes preterano),stisnes pistolj i zakacis kocnicu,i onda stisnes taster za punjenje na aparatu i ne pustas dok se ne napuni boca.U slucaju da pustis taster moras da odes unutra da platis to sto si sipao, da oni poniste pa ponovo.
Uglavnom na svim pumpama je samousluga, tako da napolju i nema radnika sem na kasi.Gorivo neuporedivo bolje nego kod nas.Namerno sam posao sa upaljenom rezervom iz Beograda da bih sipao preko.
Ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno! Pozdrav!
Kad budes hteo u Berlin, javi da idemo sa dve 155! :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Uto Okt 22, 2013 5:16 pm

Super turneja, veruj mi da mi baš nedostaje Holandija :gr8: Siguran sam da si se sjajno proveo sve sa Alfom u paketu.
A onaj "čudni auto" je Renaultov električni Twizy, simpatično vozilo za probijanje po zakrčenim gradskim saobraćajnicama.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Uto Okt 22, 2013 6:02 pm

Lep putopis. Ne znam kakvi su prikljuci za gas u Austriji i Nemackoj, ali u Sloveniji mi je bio dovoljan ovaj moj adapter koji se srafi na mali otvor pored cepa za benzin. Tako da bih rekao da su pistolji isti. Ali ta fora je svuda da sam tocis.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Alfom od Beograda do Wasenberga

Sub Jun 03, 2017 8:59 am

Vreme je da se ponovi putovanje od pre par godina. :) Krajem juna krećemo za Wasenberg i ostaćemo tamo nekih sedam dana. Putovacemo istom marsutom kao i prvi put peko Madjarske, Austrije i Nemačke do same granice sa Holandijom. U planu nam je da obidjemo Amsterdan i jos dosta gradova.
Do Beča smo išli pre par meseci ali od Beča dalje ne od tada. Ako je neko isao u tom pravcu neka svoja iskustva i sta je se promenilo od 2013 neka pise. :)

Povratak na “Nostri Viaggi”