Letovanje Grcka

Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Letovanje Grcka

Uto Apr 18, 2017 12:37 pm

Ja sam rad da napravimo kakav konvoj, samo što još ne znam kad ću ići (a ni gdje) :/
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Pon Maj 29, 2017 10:17 pm

mozda ce nekom koristiti info
Dva obaveštenja za vozače koji u Grčku putuju svojim automobilom i one koji planiraju da iznajme rent a car!
1.) Juče nas je Aleksandra Stojković koja se trenutno nalazi u Sartiju obavestila da je u jednoj od rent a car agencija (Master Car) pokušala da iznajmi automobil i da to nije uspela da uradi, jer su joj uz novu vozačku tražili da obavezno priloži i međunarodnu vozačku dozvolu.
Tim povodom smo kontaktirali nekoliko različitih rent a car agencija na više destinacija u Grčkoj i saznali sledeće: u nekim od agencija moći ćete bez problema da iznajmite auto isključivo sa novom biometrijskom vozačkom dok je u nekim pored nje obavezna i međunarodna dozvola. To ne zavisi od destinacije već isključivo od toga sa kojom osiguravajućom kućom agencija ima ugovor.
Ukoliko osiguravajuća kuća pri naplati štete traži rent a car agenciji da priloži i MVD vozača koji je učestvovao u udesu, agencija će je pri najmu vozila obavezno tražiti i vozaču. U suprotnom neće biti u mogućnosti da naplati štetu.
2.) Potpuno ista stvar se odnosi i na naplatu štete u slučaju udesa ukoliko imate sopstveni automobil. Ukoliko je drugi vozač kriv za udes i ima osiguranje kod osiguravajuće kuće koja traži MVD, vi nećete moći da naplatite štetu na automobilu. Ukoliko drugi vozač ima osiguranje kod kuće koja ne traži MVD, štetu ćete naplatiti bez problema.
Ovo u suštini nije nova vest, ali je sada sasvim razjašnjena, jer se dosta polemisalo oko toga na koji način će se sada, kada MVD više nije obavezan dokument za vožnju u Grčkoj, naplaćivati osiguranje u slučaju saobraćajne nezgode.
DA NE BUDE ZABUNE - PROČITAJTE PAŽLJIVO ŠTA SMO NAPISALI PRE NEGO ŠTO KOMENTARIŠETE: ovo obaveštenje se ne odnosi na OBAVEZU posedovanja MVD. Obaveza više NE POSTOJI i policija vam je neće tražiti (mada su je i do sada retko tražili). Objava se odnosi ISKLJUČIVO na naplatu štete i najam rent a car vozila.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Pon Maj 29, 2017 10:25 pm

tnx

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Pon Maj 29, 2017 11:24 pm

I posle neko kaze da osiguravajuca drustva nisu lopurde... Samo nek mi objasne koju ulogu ima MVD, sta predstavlja? Jel to polisa? Nije...jel se njom sticu neka nova prava? Ne... Neka nova znanja? Ne... Nego eto cisto da bi imali na nesto da se vade a to nesto je sporedna stvar... Kao kad bi rekli nece nadoknaditi stetu ukoliko vozilu nije uradjen mali servis pre 5.000km i nema servisnu knjizicu. Bukvalno isto
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 6:15 am

U prevodu znaci, MVD potrebnija nego ikada.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 7:33 am

Lud zbunjenog :angry:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 8:28 am

pa ako ides svojim autom sta ce ti MVD sem ako ne planiras da ostavis auto a akas iznajmljeno vozilo za obilaske mada sto bi pravio dodatni trosak u vidu rente i goriva kad vec imas auto :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 9:02 am

Pa jesi procitao drugi clan.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 9:29 am

očigledno nije :)
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 12:18 pm

:-D mislio sam da kupujem keder i lepim ponovo soferku ali posle ovoga cu osigurati istu, ionako je moja zagrebana malo :)
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 12:29 pm

Posle ovog obaveštenja živ nisam. Da rezimiramo:MVD u džep, Alvirkovu sliku na šoferku i usput ću da pevam Te-eN-Ge... :mrgreen:

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 12:36 pm

Većini vozača bi bio dovoljan deo "vi nećete moći da naplatite štetu na automobilu"...Em ćeš u slučaju štete upropastiti/onemogućiti nastavak letovanja em nećeš moći da ostvariš prava i naplatiš štetu. Dovoljno.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 12:54 pm

to sto pise u clanu 2 je vazilo od uvek, i do sad si mogao bez MVD na sopstvenu odgovornost, niko te nije pitao na granici dal je imas, kao sto mnogi i radili i nije se narod mnogo tripovao zbog toga pa vadio MVD nego su kruzile price da ako te zaustavi policija moras da imas MVD ali to uopste nije bilo tacno jer su policajci, doduse u retkim slucajevima kad zaustave turiste, uvek trazili "originalnu" vozacku, bas sam citao negde kad su lika zaustavili i on imao i MVd policajac mu rekao po fazonu meni to ne znaci nista daj original.
jbg ako kreces sa pretpostavkom da ces imati mozda neko cukanje onda nemoj ni da kreces ili se obezbedi sa svih strana, mvd, kasko, amss kartica, cuda muda :) oni su samo dali mogucnost izbora
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 1:09 pm

Ok, ovo smo razjasnili zbog foruma i opšteg infa jer se za MVD obično vodila prepirka oko pandura i cimanja. Manje se obraćala pažnja na nemogućnost naplate štete ako nemaš dozvolu a osiguravajuća kuća nekog tamo Bugarina skim si se čuknuo traži...

Btw, naravno da sam obezbeđen i amss i kaskom. O preptostavkama je glupo pričati kada je osiguranje reč, amss imam oduvek a eto nikad ga nisam koristio u inostranstvu (jednom jesam da ne propadne kad sam ostao u kvaru u bloku i isplatilo se za sve pare).
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 1:45 pm

konkretno amss kartica mom drugaru pre 2 godine nije mnogo pomogla u grckoj, dobra je kartica svud po srbiji ali ako te u grckoj ostavi auto nas amss te prepusta njihovom i vise ih nista ne zanima, grke boli uvo, kazu ti nadji majstora i mi cemo ti odslepati auto do tamo, cak su hteli i da mu naplate slepovanje iako je besplatna usluga, umalo se nije pobio sa slepadzijom, pisao sam u nekoj temi o tome pa da ne duzm pricu i ovde sta je sve i kako bilo ali drugar se bas napatio 2-3 dana, procitah na nekom forumu jos jedno tako lose iskustvo sa ali dobro njih je tako zadesilo ne znaci da je uvek tako
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 1:53 pm

da, ima različitih iskustava. Traže ti 50e za šlep do serisa ti kao ajd platiš nije mnogo a oni te odvuku bukvalno jednu ulicu niže i ostave u servis :) Da si znao da je tu dogurao bi ga.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 2:03 pm

ma bezobrazni umeju da budu, ja ih gotivim ovako kao ugostitelje i domacine i generalno kao narod ali u ovoj varijanti su ocigledno prevaranti koji gledaju da ućare kad je neko u nevolji pa treba biti obazriv
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 2:27 pm

Ja sam platio 120e za nekih 25 kilometara. Šlep su mi našli neki Grci koji su stali nakon što se desila havarija. Došao je lik, Ukrajinac, a kad smo mu rekli da nas vozi do nekog plaćenog parkinga, rekao je da zna gde može da se parkira besplatno.
AMSS-u ne bih dao dinar, makar gurnuo auto pored puta i vratio se stopom.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 3:08 pm

Zar nije fora sa AMSS, da sve što ti se desi u inostranstvu, sa dokazom tj. računom ti refundiraju ovde kad dodjes iako platiš tamo sve? Znam da je tako valjda za neki hotel/motel do 3 dana, i busem ako hoćeš da se vratiš kući ne daj Bože, i tako ti fazoni, nisam baš lepo upućen al' znam da ima tako neka fora.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 3:51 pm

Tako nesto, ja imam tu karticu ali oni pokrivaju samo kontinentalni deo evrope, za ostrva kako su mi rekli nemaju pokrivenost. Imaju jos neke agencije koje se bave pomoci na putevima i koje naravno "pljuju" AMSS ali cenim da je sve to isto i kako se kome zalomi. Drugar mi radi u AMSS i ide cesto tako za Grcku da slepa i po inostranstvu, naravno ide kamionom ili dzipom nekim koji ne mogu preci 80km/h a ako mogu nije humano pa se dosta dugo ceka taj slep. Zato pored te AMSS kartice treba se prekrstiti :-D
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 4:41 pm

ovaj moj drugar nije uspeo nista da naplati u srbiji posle, zaboravih detalje sta i kako ali bilo je nekih peripetija i ispalili ga na kraju a njemu bilo svega preko glave pa nije hteo puno ni da se cima vise
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Maj 30, 2017 6:13 pm

Ljudi, meni se desila havarija u Grckoj, imao AMSS karticu, njihov auto moto savez me odslepovao do svoje baze jer je bio neki veliki praznik i niko od majstora nije radio. Rekli mi da dodjem sutradan ujutro kod njih i odslepovace ga do Alfinog servisa. Sutradan je tako i bilo, niko mi nikakve pare nije trazio. Sve ukupno slepovali su nekih 20-tak km.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 02, 2017 1:04 pm

da se nadovezem za medjunarodnu dozvolu, ne znam da li je neko pre pominjao.
Malopre sam bio u amss, pitao sta treba za grcku. kaze zena sa saltera ako imas novu vozacku, ne treba medjunarodna, stara vozacka svakako prestaje da vazi ja msm sad 10.06. i za makedoniju treba zeleni karton, za grcku ne.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 02, 2017 7:09 pm

Sa zvaničnog sajta MSP-a http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konz ... u?lang=lat
Grčka – priznaje se vozačka dozvola R.Srbije na novom obrascu. U slučaju dužeg boravka u Grčkoj neophodno je dozvolu zameniti za grčku, što podrazumeva i polaganje vozačkog ispita;
Tako da nema potrebe davati pare lopovima iz AMSS.
Slika
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 02, 2017 9:39 pm

Ljudi ne radi se da li Grcka priznaje ili ne vec sta ce traziti osiguravajuca kuca u slucaju nezgode, kao sto zimi moras imati zimske gume i slicno..

Povratak na “Nostri Viaggi”