Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 6:35 pm

Evo savršene teme za Nostri Viaggi -1700km/4dana :grin: :grin:

Za vikend 17-18.09.2011. organizovan je skup alfista u Sloveniji. :clapping:
2 dana, 12 alfi, 29 alfista i 500km savršenog puta stvorili su uspomenu za čitav život.. :love:

Put prema Sloveniji smo započeli, Jaca i ja, u petak rano ujutro.. Išli smo prema Postojni preko Zagreba i Ljubljane, celom dužinom smo bili na autoputu i za nekih 6 sati stigli do odredišta. Sa minimalnim zadržavanjem na granici i jednom pauzom za kafu i lepljenje vinjete put je prošao vrlo lepo, jedina gužva na koju smo naišli bila je na obilaznici oko Ljubljane gde se vozilo nešto sporije...

Nakon što smo se u petak upoznali s Postojnom i obližnjom tvrđavom (Predjamski Grad), natočili smo gorivo (i plin) i spremili se za ekskurziju po zapadnoj Sloveniji. Evo i rute:

Slika

Sa ekipom smo se našli ispred parkinga Postojnske Jame, gde smo svi zajedno krenuli u obilazak iste. Doživljaj je fantastičan, prvo vas otvorenim vozićem voze 10ak minuta odakle krećemo u obilazak pećine. Jama je prepuna stalagnitima i stalaktitima prečnika od nekoliko cm do čitavog metra... Evo i nekoliko fotki:


Slika Slika Slika

Nakon Postojnske Jame, i upoznavanja sa ekipom put smo nastavili prema reci Soči na kojoj smo napravili prvu pauzuz za kafu. Na ovom delu puta iznenadio sam se brojem motoraša koji se u punoj opremi iz čistog zadovoljstva izašli na put...


Slika Slika Slika Slika

Put dalje nastavljamo, uz kraće zadržavanje na parkingu obližnje žičare, prema Bohinjskom jezeru i ski centru Vogel. Jezero, savršeno prozirne boje, prepuno je turista i ljubitelja sportova na vodi (jedriličari, veslači i sl. ). Do ski staza stiže se zatvorenom žičarom (gondolom) koja važi za jednu od najstrmijih u regionu, penjemo se na 1535m odakle imamo savršen pogled na jezero i obližnje planine (nije preporučljivo za osobe koje se plaše visine :D ). Okvirno sat vremena smo proveli šetajući se po ski centru, diveći se prirodom i ljudima koji se usuđuju spuštati tamošnjim ski-stazama.. Skijašima će značiti ako kažem da su sve staze crne i crvene :)

Slika Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika

Nakon što smo završili obilazak Vogela, sedamo u kola i nastavljamo put prema Bledu gde nas čeka obilazak crkve Marije Magdalene koja se nalazi na ostrvu na Bledu, večera i prenoćište. Prethodni vikend tamo je održano svetsko prvenstvo u veslanju, tako da je jezero još uvek bilo preplavljeno veslačima. Voda, isto kao i na Bohinjskom jezeru, savršeno je čista i prozirna... Čamcima prelazimo do ostrva na kome se ne zadržavamo preterano dugo. Odlazimo na večeru u restoran koji se nalazi uz jezero i okupiramo tamošnji parking. :grin: Slede klopa, cuga, zezanje i tako do mraka... :drink


Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Drugi dan smo krenuli u nove avanture, prva stanica- najveća ski skakaonica na svetu Planica :grin: Put u ovom delu postaje zanimljiviji jer izlazimo iz doline i krećemo u osvajanje serpentina obližnjih planina :D Na prvoj pauzi, zveramo u vrh litice odakle skijaši kreću u zalet za skok. Nismo imali ni vremena ni snage da se popnemo do gore, ali siguran sam da bi se smrzao od straha kada bi trebalo da se pustim na skijama sa te visine... :blush: Ako pažljivo pogledate, na fotografiji skakaonice, nekoliko crvenih piksela koji se naziru su ljudi.. mislim da ćete tek tada razumeti o kojim dimenzijama skakaonice se radi :) Odatle put nastavljamo prema Nacionalnom parku Triglav i planini Mangart. Kako bi smo došli do tamo tranzitiramo kroz Kranjsku Goru, prelazimo u Italiju i zatim vraćamo u Sloveniju nešto južnije.. Penjanje na Mangart jedna je od najuzbudljivijih vožnji koju ću pamtiti čitav život. Kiša se taman spustila kako smo prišli planini, voda je na put nanela dosta kamenja i otpalog lišća, a mi smo krenuli u osvajanje bezbroj serpentina... ;) Negde na pola puta ušli smo u oblake i gustu maglu, a na par stotina metara mogli smo da vidimo munje na svakih minut-dva... Najzad, osvajanje vrha (najviše tačke puta- ne Triglava ;) ) probudilo je fantastičan osećaj u svima nama, kiša je i dalje padala sa pljuskovima u naletima, ali to nas nije sprečilo da izađemo iz kola i da se slikamo i snimamo... U svakom slučaju slike govore više od reči pa zato uživajte :) ;)


Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Nakon svega 10ak minuta provedenih na vrhu (2050m) vraćamo se u dolinu i nastavljamo put kroz Goriška brda koja su pokrivena vinogradima. Usput nailazimo na utvrđenje iz srednjeg veka kod kog pravimo kratku pauzu. Stajemo na Petrol pumpu po gorivo (v6ice su presušile ;) ) Dalje nas put vodi ka impresivnom zamku iz 16og veka Dobrovo. Obilazimo muzejsku postavu u zamku punu starih komada nameštaja, slika iz različitih doba i kolekciju novčića, kao i vinski podrum Dobrova.

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Nastavljamo put dalje, kroz Italiju, preko Nove Gorice i Sežane prema Lipici- najstarijoj ergeli konja u svetu koja još uvek radi. Nažalost ovde se naš izlet sa alfistima završava, pozdravljamo se i nastavljamo svojim putem. Jaca i ja smo ostali da obiđemo ergelu a ostali su otišli na večeru gde su se i razišli. Lipica je zaista sjajna, i vredelo je što smo se odlučili za obilazak. Uz pratnju vodiča obišli smo imanje koje je prepuno istorije. Videli smo neke od najboljih pastuva Lipicanera na svetu, mazili kobile i ždrebad i upoznali se sa malim delom istorije 430. godina stare ergele. Odatle, Jaca i ja smo se uputili ka Trstu koji je udaljen svega 10ak kilometara. :D Tamo nas je zatekla oluja, ali nas nije sprečila da uživamo u gradu. Prošetali smo se gradskim kejom, i otišli na pice na večeru... ;) Izbor pice je bio gotovo nemoguć jer je u ponudi bilo neverovatno mnogo kombinacija :scratch: Uglavnom tu se naša priča završava, nakon večere vraćamo se u Postojnu gde smo prenoćili i sutradan se uputili kući za Novi Sad... :drink


Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Eto, to je naša priča... Dobro isplanirana ruta, dosta dobrih automobila i još boljeg društva recept je za savršen AR skup. Na kraju želeo bih da se zahvalim Klaudiju na odličnoj organizaciji kao i da pozdravim celu ekipu koja je bila sa nama na izletu, siguran sam da ćemo se svi mi opet družiti na nekom sledećem skupu Alfista u regionu... Evo još par slika ekipe i naših ljubimaca... :wave: :wave: :wave:


Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika
:arflag :arflag :arflag :arflag :arflag :arflag :arflag
Living for the open roads.
Korisnikov avatar
klaudijo
Garaža: Alfa 156 2,4 JTD Mjet 200 PS
Autodelta WTCC by Marinero
Lokacija: Ilirska Bistrica, Slovenija
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:18 pm

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 6:51 pm

Odličan potopis, Marko Slika i lijepe slike Slika

Još jednom bi se zahvalio Jaci i tebi za ugodno društvo ova dva dana koja smo proveli zajedno.


Nadam se da se ubrzo ponovo vidimo Slika


PS: kasnije ču i ja staviti koju sliku...
Alfacity Komarom 2009 beauty contest winner - Bella Macchina
Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 6:55 pm

Hvala, hvala.. Malo kasnim sa objavljivanjem, ali bolje ikad nego nikad ;) Par slika sam skinuo sa HR foruma, nadam se da mi neće niko zameriti :blush:
:wave: :wave: :wave:
Living for the open roads.
Korisnikov avatar
klaudijo
Garaža: Alfa 156 2,4 JTD Mjet 200 PS
Autodelta WTCC by Marinero
Lokacija: Ilirska Bistrica, Slovenija
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:18 pm

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 6:58 pm

Ovo je snimala Nadija mobitelom...


Vožnja na Mangart
[youtube]MFePfO7yirw[/youtube]

Na vrhu
[youtube]Do9er5Ctbnc[/youtube]

Žičarom na Vogel
[youtube]TtVbw1dPsWc[/youtube]
Alfacity Komarom 2009 beauty contest winner - Bella Macchina
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 7:33 pm

Slovenija :love: :love: :love: :love: :love:

Markoni, extra putopis :good:
Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 7:43 pm

Hvala Gile, sledeći put možemo zajedno :) :wave: :wave:
Living for the open roads.
marin krk
Garaža: 147 jtd
147 ducati corse
Lokacija: KRK i ITALIJA
Postovi: 278
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 4:25 pm

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 8:10 pm

:wave: :arflag :drink
marko drago mi je da si dosao i da ti se svidjelo.
i sljedece godine da dodes i obavezno da nades jos alfista za izlet voznju.
dogodine bit ce i dio italije ukjlucen u izlet.
drugi puta se neces izvuci da ne dodes u predsjednicki apartman na :drink :hbg :djparty hahaha :yahoo:
zao mi je sta je na mangartu bilo lose vrijeme jer je pogled predivan. jedna zanimljivost. dio na mangartu sa kojeg ste slikali alfe je italia :medal:
pokazao bi vam i granicni kamen koji se nalazio na 50 met od nas , nazalost kisa nas je :banghead:
marin krk
Garaža: 147 jtd
147 ducati corse
Lokacija: KRK i ITALIJA
Postovi: 278
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 4:25 pm

Re: Alfa Romeo izlet- Slovenija '11

Pet Sep 23, 2011 8:21 pm

Slika

Slika

Slika

Povratak na “Nostri Viaggi”