Repubblica Italiana

marin krk
Garaža: 147 jtd
147 ducati corse
Lokacija: KRK i ITALIJA
Postovi: 278
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 4:25 pm

Re: Repubblica Italiana

Pon Okt 18, 2010 9:44 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Sre Okt 20, 2010 9:51 am

marin slike su prelepe :wave:

imam jos jedno pitanje, nasao sam neke jeftine avionske karte za rim za prolece..
u pitanju je aerodrom fiumicino.. da li je neko bio na tom aerodromu? koliko je udaljeno od centra rima? i kako se dolazi u rim, vozom? autobusom? i koliko kosta taj prevoz?
marin krk
Garaža: 147 jtd
147 ducati corse
Lokacija: KRK i ITALIJA
Postovi: 278
Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 4:25 pm

Re: Repubblica Italiana

Pet Okt 22, 2010 6:03 pm

http://www.adr.it/portal/portal/adr/Fiu ... w?action=2
tu imas sve :djparty
SHQ
Postovi: 224
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 3:36 am

Re: Repubblica Italiana

Uto Okt 26, 2010 1:53 pm

Darko_NS napisao:marin slike su prelepe :wave:

imam jos jedno pitanje, nasao sam neke jeftine avionske karte za rim za prolece..
u pitanju je aerodrom fiumicino.. da li je neko bio na tom aerodromu? koliko je udaljeno od centra rima? i kako se dolazi u rim, vozom? autobusom? i koliko kosta taj prevoz?
Da znas samo da ako ne znas sta je haos, onda ces znati kad budes bio na Fiumicinu :) ogroman je aerodrom, 4 terminala (trojka je za low cost kompanije, ali i za JAT i Alitaliu), organizacija tipicna za italijane :)

Aerodrom je udaljen od centra Rima oko 30 km. Imas 5 mogucnosti za transfer: autobus, voz Leonardo express (na svakih 15 minuta), taxi (racunaj 100 eur do zone Termini stanice), limo service (Mercedesi E i S klase, 100 eur transfer) i zadnja opcija rent-a-car.

Do centra Rima vodi autoput, koji je odlicnog kvaliteta sa 6 traka (3+3+zaustavne) i racunaj da si za 20-tak minuta u centru, ali blizu centra je obicno malo veca guzva.

Kako ides do Rima? WizzAir-om?

Inace ako te interesuje preporuka za hotel u Rimu:
http://www.aranhotels.com/AranMantegna/en_index.html
nalazi se u cetvrti EUR, juzni deo Rima, imas konekciju metroom, linija 2 do Koloseuma...

Zelim ti ep provod!
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Uto Okt 26, 2010 7:52 pm

hvala na informacijama ;)

da planirao sam da letim sa wizairom.. karte su stvarno bagatela.. nadam se
da nije neki suvise socijalan prevoz, tipa: stari, nekvalitetni avioni ili tako nesto

nasao sam neki hostel, kod stanice termini, sto bi trebalo da mi u principu odgovara jer
je pored stanice, a koliko sam shvatio termini nije daleko od glavnih mesta u rimu

u pitanju je ovaj

http://www.rome-hotel-carlitosway.com/
SHQ
Postovi: 224
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 3:36 am

Re: Repubblica Italiana

Uto Okt 26, 2010 9:02 pm

Pazi sto se tice WizzAir-a, ali i bilo koje druge jace low cost kompanije, znaj da su to avioni daleko moderniji nego sto su u JAT-u. Dok u JAT-u za Rim putujes u B737 iz 1988 godine, sa Wizz-om ces leteti u Airbus A320 starom najviše 3-4 godine. Znaci oko toga nemoj da razmisljas ni malo...

E sad o cemu se radi. Gotovo sigurno ces imati let rano ujutru, jer low cost avio kompanije koriste te jeftinije termine na aerodromu (sto nije uvek pravilo, ali je uglavnom).

Drugo obrati paznju na prtljag. Kad budes bukirao kartu na Wizzair-ovom sajtu procitaj koliko je kg prtljaga ukljuceno u cenu i da li je uopste prtljag ukljucen u cenu. To ume da poskupi avio kartu (koja ce i tada ipak biti znatno povoljnija nego sto bi bila kad bi leteo JAT-om ili Alitaliom)

Trece, u avionu ne ocekuj nikakvo posluzenje. Sve se placa. Znaci ono standardno sendvic i sok, to kad letis sa low cost kompanijama nema, osim ako ne platis :) medjutim da se izdrzati sat i 15 minuta leta do Rima i bez sendvica :)

Verovatno si se i sam raspitao sta treba posetiti u Rimu, pa necu da te davim sa tim, ne znam na koliko dana ides, ali ako imas vremena skokni do Napoli, to je nekih sat i po do 2 voznje vozom...
Raspitaj se na stanici Termini koliko je karta, a mozes da vidis i na http://www.trenitalia.it , steta je ne videti i taj grad, kad si vec relativno blizu. I sto se tice vozova u Italiji. Koliko god karta bila povoljna, osim u koliko bas imas visak vremena, ne idi vozovima koji su oznaceni kao interregionale (IR) i regionale (R), jer oni staju u svakom selu, vec biraj inter city (IC) ili jos bolje Eurostar (ES*). Inace i tu imas neke "omladinske popuste" ako imas do 25 godina i tako to...sve u svemu zeleznicka mreza u Italiji je veoma razvijena i veoma popularna za razliku od stanja kod nas i dosta toga mozes obici vozom... Eurostar i Intercity vozovi su odlicni i odrzavani, mada i regionalni su uglavnom ok, ali ima i starih i novih kompozicija...

A sto se tice Napoli, imaj u vidu da je dzeparosa koliko hoces (i u Rimu ih ima koliko hoces), tako da novac, pasos, fotoaparat, to uvek drzi uz sebe i obrati paznju kad si u guzvi...

Inace lokacija hostela ti je ok, od Termini stanice si metroom par stanica do Koloseuma i Spanskih stepenica, inace Termini metrostanica je stanica gde se ukrstaju linije A i B rimskog metroa, koji te vizuelno sigurno nece oduseviti, jer stanice i kompozicije izgledaju jezivo ako ih poredis sa Pariskim, Madridskim ili Londonskim metroom :)

Ako imas neka pitanja, slobodno pisi, jer sam u Rimu bio nekoliko puta u proteklih 10 godina...
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Uto Okt 26, 2010 11:30 pm

raspitao sam se za prtljag, besplatno je torbica od 10kg u kabini, sve ostalo se placa, s obzirom da idem na 4 dana, bice mi i to u kabini dovoljno, ako mi nesto zafali kupicu tamo..
hrana u avionu takodje nije toliko bitna, moze se izdrzati 2 sata do tamo.. sve je to prihvatljivo za te novce
istina je da su rano letovi.. krece se u 9:50, vraca u 7:45, zbog toga mi je bili bitno da saznao da li postoje rano polasci iz rima (recimo 5 ujutru) prema aerodromu kako bi mogao uhvatiti let, ali sam cuo da ima i nocu i rano ujutru..
nadam se da je dovoljno pola sata da se nadje odgovarajuci terminal i let..

sto se tice smestaja, cuo sam da je super blizu terminija, jer tu staje voz i autobus sa aerodroma, a i blizu je sve ostalo.. kao i da u terminiju ima neki dobar expres restroran, ona kao varijanta sa mnogo vrsta gotove kuvane hrane..
SHQ
Postovi: 224
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 3:36 am

Re: Repubblica Italiana

Sre Okt 27, 2010 9:42 am

odlicna ti je varijanta i lokacija, to nema da brines, imas blizu terminija i fast food-ove, secam se McDonaldsa, mozda imas jos neki, eto ti znas za taj restoran sa kuvanom hranom...

Ma treba iskoristiti sve mogucnosti za uzivanje... eto Beograd je postao hub za WizzAir i sad ima jako dobre konekcije, mene recimo zanima Stokholm, jer tamo nikad nisam bio i to ona varijanta leti kad su polarni dani (kad sunce zalazi u ponoc)
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Pet Jun 10, 2011 11:14 am

bio sam u martu u rimu 4 dana, ukoliko neko planira slican put, slobodno nek postavi pitanje :wave:
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Čet Feb 02, 2012 9:05 am

jedno pitanjce, da li neko zna za neki parking na kopnenom delu venecije, odnosno pre nasipa prema starom gradu... gde bi moglo da se parkira za male pare ili besplatno pa odatle vozom ili autobusom dalje... onaj parking u samom gradu je skup 24-30e za jedan dan
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Repubblica Italiana

Čet Feb 02, 2012 9:57 am

Nisu oba, levi je 24€ dnevno, desni (gde je mnogo veća gužva) je 2€/h. Ima i veliki parking neposredno pre uključenja na Via del'Liberta, samo ne znam kako je povezan i koja je cena.

Mapa
Korisnikov avatar
Darko_NS
Garaža: Skoda Superb 1.4
Lancia Lybra 1.8
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 349
Pridružio se: Ned Mar 29, 2009 5:49 pm

Re: Repubblica Italiana

Čet Feb 02, 2012 10:33 am

hvala, ako jos neko ima neku ideju, ili jos bolje adresu nekog povoljnog parkinga, nek napise :wave:
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Repubblica Italiana

Uto Jun 30, 2015 11:22 pm

Stara tema, ali evo da je obnovim malo. Ja i drugar planiramo u septembru da idemo u IT alfom. Put bi bio iz HN, Rijeka, pa Milano. Naravno cekali smo informaciju da se ponovo otvori Alfin muzej i to nam je primarni cilj. Sad, mene interesuje da li je bolje ici auto putem kroz HR ili Jadranskom magistralom, zbog odnosa cijena(putarina) i predjena kilometraza(duze je 200km magistralom). Druga stvar, jel ima neko iskustva sa smjestajem u It, konkretno Milano, moze i informacija?? Cijene i kvalitet benzina u IT?
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Repubblica Italiana

Ned Jul 12, 2015 11:54 am

Preporuka je magistralom ici,jer tad imas priliku da vidis mnogo vise nego voznjom auto putem.
Ja recimo kad idem dO IT idem BG-Rijeka,preko Opatije na slovenacku magistrlu i ulazim u Trst.
Opet se spustam na magistralu i vozim prema Veneciji skoro uz samu obalu i mala mesta,nekako mi je mnogo lepse tako nego po auto putu.
Slika
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Repubblica Italiana

Ned Jul 12, 2015 12:15 pm

To sam htio da znam. :)
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
Saverina156
Garaža: Alfa Romeo 156 - 2.0 TS
Lokacija: Podgorica
Lokacija: Podgorica
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Sep 14, 2015 9:38 pm

Re: Repubblica Italiana

Ned Feb 28, 2016 8:34 am

Trst - Monfalcone - Venezia - Verona - Brescia - Milano...
Znam da je tema malo stara, ali nikada nije na odmet.
U rasponu od 2010 do 2014 sam sluzbeno imao priliku ici u IT nekoliko puta godisnje, i sve sto je vec pomenuto je istina, ako ne i deminutiv od onoga sto oni zapravo jesu.
Sve bih ja to sveo na TOTALNI HEDONIZAM... Takvi su, samo je do uzivanja, sve ostalo ce doci.. Hrana, pice, roba, automobili, zena... sve u pravcu uzivanja, za ostalo ce biti vremena.
E sad, sto se tice generalno puta, ja sam iz CG isao kroz HR auto putem do Zadra (tu svratim da vidim tazbinu), i odatle palim niz obalu do destinacija sirom IT.
U IT ne preporucujem autostradu, jer se nista ne vidi, mada i ona ima svoj uzitak kada se vozite u koloni fanatika za volanom, kada Vas i na 180 neko pretice, ili jednostavno proleti pored neki Ferari ili Maserati, Lamborgini... Tako da, valja poci i putem i van puta.

Sto ce tice cijena, sada vec vjerovatno znas (Ognjen), ali generalno je najbolja kombinacija naci preko TripAdvisor-a, neki lokalni B&B (koji ima tonu), i budu jako jako gotivna mjesta sa nikakvim cijenama. U Veroni provodim najcesce vrijeme, i tamo imam jednog domacina kome je oko 20-ak eura po osobi, a imamo uzivanje i sva tri obroka, plus je gazda skroz gotivan lik koji cesto dodje pijan i dovodi neke piplice (ali o tome u nekoj drugoj temi)... :arflag

Jos jedna preporuka jeste Autostrada di Sole, odnosno stari auto put, koji u 90% ide uz novi auto put, potpuno je besplatan i besprekoran. Na njemu ce vas najcesce preteci motorciklisti koji pokusavaju da zaobidju radare i ludilo auto puta.

Par fotografija iz moje posjete muzeju Mille Migla muzeja. (obavezno posjetiti ako odete u taj dio Italije) - Brescia.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Ima tu jos more fotografija, ali eto, makar djelic onoga sto je zaista pravi uzitak za "petrolheads -e"...
Ovo poslednje smo moj burazer i ja na trkalici od 500 kubika... boze sta su sve ti ljudi vozili, za to je trebalo biti i lud i hrabar!

Nadam se da je makar malo doprinijelo topicu.
Slika

Slika

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Repubblica Italiana

Ned Jul 10, 2016 8:23 am

Elas,hvala sto si me uputio na pravo mesto.Rekao bih da si i na FLCS.
Evo o cemu se radi,imam ambiciju da se" provozam"do IT,krajnje odrediste je selendra ,u blizini San rema 60 km na kopnu.Tamo mi je oceva familija sa kojom niko nije komunicirao 60g.
Pa se sad ja pravim pametan i hocu da malo vise saznam,sta?ko?zasto?itd...Da ne davim,ako je neko rad da mi pomogne "upustvom",koje puteve,autovia,prenocista i sl.Mozda i da me uputi na nekog za prenociste,i pomoc u prevodu. Svaka pomoc je dobro dosla....
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Repubblica Italiana

Sre Jul 13, 2016 6:56 pm

Ja sam taj put prosao pre jedno 4-5 godina.Isao sam do San tropea...Korisitio sam auto put i nisam spavao nigde.Mislim da bi u cugu mogao da dodjes od Srbije do Sanrema.
Ruta je bila Trst,Venecija,Padova,Verona,pre grada Brese ides prema Cremoni,Piacenci,Tortona i Genova..
onda vozis uz azurnu obalu...pravac Sanremo.
Sad putarina nije bas jeftina ali je zanimljivo da uzimas karticu posle Trsta i placas tek na poslednjoj stanici gde se skidas sa auto puta...izmedju nema zadrzavanja kao kod nas npr.
Slika
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Repubblica Italiana

Pet Jul 22, 2016 4:23 pm

Ja sam isto isao dva puta pored San Rema pa dalje za Fr. Prvi put Trst - Brescia - Cremona - Piacenca - Genova pa dalje prema Monaku. Auto put je besprekoran ali je guzva kao na NS bulevarima preko dana pogotovo deo pre i posle Brescie. Drugi put sam od Venecije isao malo juzno preko Bologne do Sienne. Preko Pise sutradan opet na sever prema Genovi. Tu sam imao situaciju (posto sam nocu vozio kad sam preko Firence stizao u Siennu) da se sleperi bukvalno trkaju na auto putu i to cak i u tunelima, znaci stalno preticu jedan drugog i silje k, totalni idioti, uopste mi nije bilo svejedno :). Put nije lak upravo zbog te guzve, jednom su me pre Brescie sacekali radovi na auto putu i 2h skoro cimanja u koloni jer je put suzen na dve trake, muka ziva. Medjutim kad dodjes u brda pre Djenove guzva se drasticno smanjuje i po meni tu tek krece pravo uzivanje u voznji jer su smerovi auto puta uglavnom razdvojeni, vozi se po brdima i u principu ti je zao sto nemas bar 300ks ispod haube :)

Sto se tice prenocista nemam neki savet jer smo prvi put spavali u Bresci kod prijateljice a drugi put sam vozio od NS do Sienne 1100km 16h bez prestanka i rekao sam nikad vise toliko u cugu :)
Korisnikov avatar
ceftriaxone
Garaža: 2.0 159 SW
Lokacija: Reggio Emilia
Lokacija: Troppo lontano
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Jul 02, 2016 7:24 pm

Re: Repubblica Italiana

Pet Jul 22, 2016 9:23 pm

Koме треба преноћиште, само се јавите. Ја сам у Ређо Емилији. За наше људе сам увек ту.
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Repubblica Italiana

Pet Avg 12, 2016 12:39 pm

Pa ako nekog zanima evo neka rec o mom putu.Bgd,Genova San remo,Nica,Venecija Mestre,Trst,Bgd. 2977 km za 7 dana. Mozak ma boli ali nije bilo lose,sve u svemu.Zbog nedostatka vremena i onog drugog nisam obisao Vareze i Modenu.Dogodine verovatno i to.
Putarine u oba pravca 135e,gorivo 220e i ostalo mi je nesto preko pola u bgd-u.Po bordu prosecna potrosnja 6,3l,voznja na tempomat 150 -160,naravno da sam bio najbrzi,svi voze kao tetke.Hmhm a mozda je to zbog radara,ja sam rizikiovao(heheh).pa sam malo i stisnuo preko210verovali ili ne.
Opsti zakljucak,nije to Italija kakvu ja pamtim od pre 20+ g.Crnaca i kineza i indusa onoliko,pa cak i kineske radnje u san remu,kao nas 70 blok.Samo po selima iznad San rema ima jos one italije,verovatno i po drugim malim mestima.Na taksiju u genovi najvise voze dacije,kao u temisvaru,a i inace sam video previse dacija,kao da su dz.
Restorani 20% skuplji od nas,mada zavisi i od mesta pa budu i mnogo skuplji.A prodavnice u proseku kao kod nas, manje vise.
Kad stignem bice i nekih slicica

Povratak na “Nostri Viaggi”