Sve mi boje lepo stoje AR

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Sve mi boje lepo stoje AR

Ned Maj 05, 2019 11:01 pm

Nisam bio siguran gde da udenem ovu temu i ako sam pogresio nek me admini prebace gde treba. Misljenja sam da boja spada u stile pa je zato odluka pala na ovaj odeljak sajta.

Stvar je u tome da me strasno nervira kada gledam kolorit automobila koj je na nasim ulicama a bogami i na oglasima. Crna bela i 100 nijansi sive u koju ubrajam i srebrnu. Mozda je to samo kod nas zbog cinjenice da se 80% kupuju polovni automobili i da kupac nema bas neku mogucnost da bira a prodavac ide na sigurno tj uzima boje koje moze da progura uvek a mozda i ljudi stvarnovise vole crno-sivo-beli svet.

Koliko je vama bitno koje boje vam je auto? (bez obzira da li ste u mogucnosti da birate ili ne)

Znam da su ukusi razliciti i da ce dolaziti do razilazenja misljenja, ali napomenuo bih da ovde ne treba da ubedjujemo jedni druge koja je boja lepsa vec da iznesemo svoje.

Evo ja cu za pocetak da kazem da je meni inace omiljena crvena boja i imao sam ludu srecu da posle skoro 25 god provozam svoj prvi crveni auto. Kao sto svi znamo, Alfa je "rodjena" da bude crvena ali nije to jedina boja koja joj lepo stoji. Jedina zamerka je sto se kod nje stapaju stop svetla. Ima odlicnih plavih nijansi i zao mi je sto ih nema vise na nasim ulicama. Visconti Green na najnovijem modelu Giuliette na slikama lici odlicno i verujem da na suncu izgleda jos bolje. Siguran sam da ce imati i dobru prodaju sa njom. Imam ja jos favorita ali da vidim sta vi imate da kazete na ovu temu....?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Ned Maj 05, 2019 11:32 pm

Zavisi i od auta do auta, ne stoji ista boja svakom autu. Na primer Giulietta u beloj boji mi je sasvim ok i mislim da joj lepo stoji, dok mi je 159 bela odvratna i ne bih je kupio u zivotu. Za crvenu isto vazi od auta. Boja mi je bitna i svakako ulazi u obzir pri odabiru automobila, pored opreme i motorizacije.
Slika
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 12:28 am

Samo imam da kažem da su mi oba auta crna a to je boja koju generalno ne volim na autu....Jbg, kad nije moglo da se bira.
Inace:
156- ona kameleon sivo zelenkasta
159- crvena I plava ona ko sto je bila Boxina I sadašnja od mog kuma, ne znam kod tačno, retka je bas
Giulietta- bela npr
Giulia- ona lepa metalik crvena mada I obična pastelna mi se svidja bas
Mito- crveni I beli, mada I žuti izgleda interesantno


Generalno, crvena Alfama bas pristaje, za razliku od drugih brendova...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 8:08 am

Ja uvek gledam da bude crvena, ako ikako može :) Voleo bih nekad da imam Mito, on mi je na primer najlepši u žutoj boji :)
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 10:28 am

Vidim da nisam jedini ljubitelj zute boje. Ja se odusevim kad vidim lepu zutu mada ste potpuno u pravu za Mito. Ona lepo stoji uglavnom manjim automobilima. Odlicna je na fiesti i fiat 500. Ovde ipak pricamo o Alfama tako da ostaje da je Mito jako lep u zutoj.

Giulietta me je prilicno iznenadila belom bojom iako nisam bas ljubitelj. Bas joj lepo stoji.

Giulia je odlicna u bordo boji, jedna test se vozala oko mog posla.

Stelvio definitivno u Misano plavoj. Moram jos da napomenem da ova plava lezi svim pomenutim automobilima.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 10:56 am

147 nisam video nikad uzivo u zutoj :|
Msm da bi joj lepo cucnula neka lepa metalik.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 11:02 am

Ne postoji, kao ni na 159...Žuta od novijih Alfi mislim da ima samo na Mitu I 4c
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 4:51 pm

Za polovan auto se svašta može progledati kroz prste. Meni je najlakše boju da prebolim, ali kad biram stavio bih belu na prvo mesto. Meni je i 159 bela lepa, tj lepa je u svim bojama, neponovljiv auto.

Zanimljivost je da nekad ni za nov auto izbor nije veliki. Moj trenutni auto se nudio samo u 4 boje. Jedina bez doplate je bila crvena.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 5:52 pm

Drago mi je što je ova tema otvorena :)
Ne bih puno dužio jer sam se već prilično raspisao u svojoj temi. Ponoviću samo da boja i estetika generalno JESU bitne kod izbora automobila. Ne u smislu koliko su možda bitne neke konkretne stvari, ali boja baš igra ulogu prilikom prodaje što je dokazano i kroz razne ankete, ali i kroz trud prodavaca da na taj način dodatno privuku sebi kupce.

Za Alfu se zna, primarna opcija mora biti crvena, a ostalo kako zapadne i prilično zavisi od modela. Ne stoji svakom modelu svaka boja. Smatram da bi bilo pomalo neukusno učiti Italijane kako se radi na estetici jer boljih od njih nema, pa tako verujem da oni znaju najbolje i da su za svaki model dobro premerili. Ono što su ponudili za konkretne modele verovatno i jesu najbolje opcije pa bih se toga držao i ne bih izmišljao toplu vodu. Mislim da postoji razlog zbog čega na primer postoji žuti MiTo, ali ne i Giulietta. Nauka je to za sebe bez sumnje.

Što se tiče svih novijih i aktuelnih modela Alfa Romea, od Giuliette pa nadalje, Misano plava mi je hit i prvi izbor. Zbog boje sam bio spreman na dodatno čekanje i doplate da je trebalo. Zanimljivo je da su tu opciju pred kraj ponudili čak i za 4C i super mu stoji :)

Slika Slika

Konačno, svako od nas zna najbolje i svako je skroz u pravu tako da je ovo jedna baš lepa i krajnje demokratska tema u kojoj se može opušteno ćaskati :gr8:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 6:33 pm

Videh skoro Đuliju u BG u neverovatno ružnoj boji. Neumem ni da opišem šta je to, ali prva asocijacija je desktop windows-a 95.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 6:44 pm

Lepota je u očima posmatrača, ne treba suditi :rules:
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 8:19 pm

Čemu ova tema onda? Ili je u redu suditi samo kad je sud pozitivan?
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pon Maj 06, 2019 8:53 pm

Uh, da. Zaboravio sam na taj deo teksta iz prvog posta. Sorry :blush:

Generalno, teget boja je dosta voljena medju italijanima (sto sam uspeo zakljuciti tokom kraceg boravka u Milanu)

Po meni, ima šmek na autu koji je sredjen sa ukusom.

Meni omiljena boja je crna nemetalik (video sam je na par 147) ispoirana do ogledalo efekta. Takodje je i najnezahvalnija boja jer se vidi zrno prasine od 0.02mm na njoj. Trazi jako pazljivo pranje tj najbolje je ne prljati je :lol:
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 8:07 am

Mišljenja sam, kao i većina, da Alfi najlepše stoji crvena. Ne mogu da se setim ni jednog modela da joj ne stoji. Nakon toga, na moje iznenadjenje, bela boja. Pa i na 159. Pogotovo što nove bele boje nisu čisto bele (Ariel bele :) ), nego imaju i zanimljiv pigmente.

Belu sam uzeo jer nisam imao izbora prilikom traženja polovnog auta, kao što ni nema većina nas. Čak, dok sam tražio na stranim sajtovima, u opcijama pretrage sam obeležavao da ne prikazuje bele Giuliette.
Korisnikov avatar
freedom
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm2 140KS
ex Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 511
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 10:21 am

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 11:00 am

Kad bih našao isti auto u istom stanju i sa istom opremom onda bih birao crvenu, misano blue, crnu, belu...
A vozio bih i šućmurastu ako je u ful opremi u odličnom stanju. :)
ПОТПИС?! Ма не потписујем ништа!
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 11:59 am

crvena, uvek :D
i, bas mi se i dopada samo taj diskretni prelaz u svetlosne grupe...
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 10:06 pm

Slika

@macola
Jel ovo ta windows 95?
Meni se takodje ne svidja ali ne mogu bas da kazem da je najgora.



@PetarP

Slika

Mozda bi ovo moglo da bude blizu te "ogledalo" crne? Ova mi je vrh iako nije na Giulietti.
I svakako je problematicna za odrzavanje. Vidi se i zrno prazine i dlaka i kap i ne daj boze ogrebotina.

Drago mi je da ima i pozitivnih i negativnih komentara. Svi su dobrodosli. Jos je bolje kada opisete sta vam se konkretno ne svidja ili svidja kod odredjene boje i modela.

Moja najneomiljenija boja je

Slika

Mozda ima veze i sa tim sto sam je vozio proslih 10 godina, ali mislim da stopi ceo automobil, koj god da je model. Tu se ne vidi ni gde je lajsna ni gde je stub ni retrovizor, samo kontura. Ako uzmemo u obzir da stoji na sivom asfaltu, nema ni konturu. Jos ako ima sive ili crne felne...

Komsija iz zgrade je imao Stelvia u toj boji i koliko god puta sam mu rekao da me usreci kada god prodje ili parkira u kraju, toliko puta sam mu i rekao da mu ne valja samo boja. Ali ni on nije mogao da bira...Firmin auto.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 10:31 pm

Ta boja Đulije nije tako strašna. Ovo je bilo više nešto mrtvo i neodređeno, recimo kao ovo:

Slika

Teško mi je sad da pogodim nijansu, a male razlike u nijansi prave veliku razliku u estetskom doživljaju. Dve veoma slične boje mogu odavati jako različit utisak.

Što se tiče boje asfalta potpuno se slažem. Neomiljena mi je iz više razloga: teže je uočljiv auto na putu, dosadna je boja - utapa se u more sličnih sivih automobila danas.

Tako to valjda ide sa modom, odnosno nesvesnim uniformisanjem. Skoro sam bio na jednom ozbiljnom skupu gde je od 100 ljudi 98 imalo sako u nekoj od nijansi plave.

Evo nekih koje mi odgovaraju:

Slika

Slika
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 10:56 pm

boki76 napisao:Slika

@macola
Jel ovo ta windows 95?
Meni se takodje ne svidja ali ne mogu bas da kazem da je najgora.
Ovo je samo "pregorela" fotografija Misano plave. Giulia je ponuđena u 12 osnovnih (3 pastelne i 9 metalik), kao i dve najskuplje troslojne farbe kao dostupne opcije. Od plavih su tu jedino Misano i ona tamnija Montecarlo nijansa. Zato mi i nije jasno koja bi to bila varijanta koju je kolega Macola opisao kao Windows :|

Slika

Šta mi se sviđa, a šta ne? Jednostavno volim boje na automobilu, a belo, crno i posebno sivo doživljavam kao odsustvo boje. Daleko od toga da je loše, ali mom oku više prija nešto crveno, plavo, zeleno, žuto, pa čak i drečavo "voćno", mada ne na automobilu definitivno :)

Da je polovina imala finalnu reč Julka bi izgledala baš kao ta sa slike, mada je po njoj mogla biti bilo koja varijanta sive (Magnesio, Lipari, Opaco). Ipak, oko nekih stvari se mogao praviti kompromis, ali ovde nije bilo ni promil šansi da bude po njenom :) Stelvio joj je takođe najpoželjniji u toj nekoj ozbiljno-poslovnoj silver varijanti, imali smo prilike da ga vidimo uživo i meni je neopisivo koliko automobil izgubi na atraktivnosti ukoliko boja nije "odgovarajuća", posebno ako je luksuzan. Sto ljudi, sto ćudi ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Uto Maj 07, 2019 11:20 pm

Verovatno se radi o "Imola titanijum". Uneo sam pometnju sa Win95 :). Ja sam držao Desert temu pa mi je to ostalo u sećanju.

Slažem se oko "ne-boja" crna, bela, siva. Tehnički, crna i bela nisu boje. Crna je odsustvo boje jer površina ne reflektuje ni jedan deo vidljivog spektra, a bela su sve boje zajedno, odnosno, ceo vidljivi spektar.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Sre Maj 08, 2019 1:11 pm

lomim se...

[video][/video]
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Sre Maj 08, 2019 9:18 pm

@DejanCA

Ja se ne bih lomio uopste, koju god da mi daju, uzeo bih hahaha

@Macola

Kompletno objasnjenje crne i bele, moj bivsi razredni, likovmjak, nas je to prvo naucio.
Nijanse stvarno cine razliku. Ne bih se previse bunio da sam kupio crnu ili beli Giuliettu jer mi lepo izgledaju ali sam bukvalno skakao od srece kada sam pazario crvenokosu.

@Alfanatic

Mozda nije pregorela misano. Iskopao sam neku fotku gde je pisalo test color 18. Moguce da je radjena samo za neke salone ili sta god. Ali definitivno jeste malo pregorela fotka.
Imam tu srecu ili mozda i nesrecu da mi se lepsa polovina ne mesa u kola uopste. Niti vozi, niti bira ista, cak se nekad i smori kada je pitam za neke odluke oko tih stvari. Jedna od onih sto ne moze da razume sto se toliko lozimo na te "kotrljajuce limenke". Njoj je samo bitno da nas ne ostavi negde. Moram ipak da napomenem da je relkada je bas lepa kada sam je dovezao kuci...

I ne mogu bas da kazem da su mi lose ove malo svetlije sive ali uglacane i na nekom ultra suncu... Ma siguran sam da bi me smorile za mesec dana. I ono sto me iznenadjuje je da su mi totalno neprivlacne alfe u teget boji koja mi je inace super na drugim stvarima. Kada bih imao mogucnost da bram, bilo koj aktuelni model alfe sigurno bi bila ili bilo koja od ponudjenih crvenih ili misano.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Sre Maj 08, 2019 11:40 pm

Mislim da sam naleteo baš na fotku te Giulie kad sam googlao Misano, a i boja je takva da se dosta menja u odnosu na osvetljenje i kada se još neko malo zaigra u Photoshopu može da ispadne baš takva nijansa. Ali u suštini nije ni bitno, Alfa je ponudila onaj spektar boja kao na slici koju sam okačio i za sada je to to.

Lepo je kad su odnosi u familiji bazirani na demokratskim principima, ali i gde se zna šta je kome važnije u životu :) U suštini ona više zainteresovana i zaluđena strana može da istera sve po svome, ali mislim da je u životu bolji način dogovaranje i gledanje zajedničkog interesa gde na kraju sve ispadne baš onako kako treba ;)

Samo još da se dopunim u odnosu na prošli post i kažem kako je zaista svaki model priča za sebe i solo razmatranje, a i klase imaju svoje specifičnosti. Recimo nije mi baš logično da velike poslovne limuzine idu u neke upadljive boje, baš kao što obični civilni automobili ne treba da bojom ubadaju druge u oči. Ali zato kad smo kod kategorije sportskih i superautomobila i ono nezamislivo postaje normalno, gde mislim na moju naklonost "voćnim" drečavim bojama. Recimo super mi izgleda neki Lambo u otrovno drečavoj zelenoj ili neki McLaren u narandžastoj. Žuta je baš uobičajena skoro kod svih, a znamo i da recimo Volvo, Ford i Opel biraju upadljivo plave nijajnse za svoje sportske modele tradicionalno. Za crvenu da ne trošim reči... Kod takvih automobila baš i priliči da ih upadljiva boja dodatno naglasi. Zato i kažem - svaki model ponaosob mora da se razmatra, a to ozbiljni proizvođači svakako i rade.

Nego da li si razmatrao da ovu temu malo proširiš i na enterijer, koje su tu omiljene kombinacije i kako najbolje kombinovati unutrašnjost sa bojom karoserije? Da li tu postoje malo kruća pravila koja treba slediti nezavisno od samih modela i kategorija?
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Čet Maj 09, 2019 6:12 pm

Pa dobro jeste moja tema ali svako moze da je prosiruje i dopunjava. A mislim da ti dobro znas kako se to radi s obzirom na 5000+ postova i u svakom po isto toliko redova hahaha

Evo prosirujemo i zvanicno a verovatno je trebalo i odmah da se poveze na pocetku.

Omiljene i neomiljene boje enterijera, kao i kombinacije sa eksterijerom....

I da pocnem opet ja:
Jako mi se dopada svetli skoro beli enterijer. Malo je nezgodan za odrzavannje ali ne mnogo vise nego skroz crni. Nisam nigde video ali bi mi bilo super da na moju boju imam beli enterijer pa mogu kolima na tribine! :arflag

Salim se, ali jesu mi super kombinacije tamnih spoljasnjosti i svetlih unutrasnjosti. mada i ova kombinacija bi mi bila odlicna:

Slika

uparen sa:

Slika

Opet, svi tamniji enterijeri prosiveni crvenim koncem (ili sa crvenim detaljima) kao Q2 147 su bruka.

Slika

Mislim da ovakva unutrasnjost ide na bilo koju boju, ali ja bih je najradije upario sa crvenom ili crnom. Recimo ova...

Slika

Ili je dovoljno samo pogledati ovu lepotu:

Slika

Sad da cujem vas...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve mi boje lepo stoje AR

Pet Maj 10, 2019 7:45 am

boki76 napisao:Pa dobro jeste moja tema ali svako moze da je prosiruje i dopunjava. A mislim da ti dobro znas kako se to radi s obzirom na 5000+ postova i u svakom po isto toliko redova hahaha
Nemoj tako, ima i malo kraćih postova :lol:

Elem, sviđa mi se kako razmišljaš po tom pitanju :gr8: Generalno govoreći mislim da crna unutrašnjost ide praktično svuda i uz sve, a ako je zastupljena alcantara onda je to dobitna kombinacija i nema dalje. Voleo bih da su moja sedišta presvučena alcantarom. Što se ostalog tiče mislim da je tobacco koža unutra jedna vrlo prefinjena i elegantna priča, samo to valja dobro kombinovati sa bojom limarije.

Što se mene tiče, uz Misano plavu bi ubedljivo najlepše legla neka bordo koža i mislim da bi to uz onakav eksterijer bila fenomenalna priča. Problem je što to nisam mogao da ispratim prilikom konfigurisanja, a teško da bih jer mi inače kožni enterijer ne odgovara u praktičnom smislu. Da ga samo gledam onda se ne bih dvoumio nipošto :) Rekao bih da je to pun pogodak, a još pre nego što sam mogao pretpostaviti koliko ću postati zaljubljen u plavu videh svojevremeno jednu Breru na oglasima u plavoj boji, baš onakvoj kao 159-ka koju si zakačio u postu gore. Imala je fenomenalan enterijer i totalno sam zabalavio na tu kombinaciju:

Slika Slika

Po meni teško da može bolje od toga. Ako kao reper uzmemo npr. Giuliu QV ili Veloce kao neku najveću želju trenutno, evo kako bih kombinovao podrazumevajući Misano eksterijer i QV felne kao obavezne:

- crvena klešta i bordo kožni enterijer,
- žuta klešta i neki krem kožni enterijer,
- žuta klešta, unutra sve crno uz sedišta od alcantare, a lomio bih se da li uz sve to da idem sa silver felnama i poklopcima retrovizora ili bih možda išao na gun metal felne, zatamnjena stakla i carbon paket. Spolja je ovo perfekcija:

Slika Slika

Eh, slatkih muka :D
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Alfa Stile”