Mala skola stajlinga (mogla je biti)

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Kako unakaziti remek delo!!!

Sub Mar 15, 2008 12:46 am

Slike govore vise od reci...

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika
Slika
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 1:43 am

hahaha ovo je lik iz KG i sa ovom alfom je bio u pozarevcu na T/S-u. Njega treba da vidite, auto je jos i ok... hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 2:02 am

:| Ima toga jos...nazalost...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

A zbog ovoga sam zamalo zaplakao :? :|
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 3:47 pm

Sto se tice ove KG alfe,znaci zamislite je celu crnu bez ovih air brusheva,bez ovih sjajnih lajsnica na branicima i normalnim prednjim farovima i maskom i bez ove mrezice na braniku i bez ovoga na poklopcu rezervoara i meni je skroz ok!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 6:27 pm

sto ljudi sto ukusa,nekom se ovo svidja,nekm ne...o tome je suvisno raspravljati.
da ti sto su to uradili sa autom,ne misle da je to lepo ,ne bi ni radili isto...njima je lepo i to su njihovi auti i onda je to OK.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 7:06 pm

Ne misle oni da je to lijepo....njih to i ne zanima...Vazno je da je to sad vrh u gradu...sto bOmbAsTicnije...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 7:10 pm

Ovo vozi neki dizelas. Nije Alfa za svakoga...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 7:10 pm

Sta neko radi u svom dvoristu i svojoj garazi potpuno je njegova stvar i nimalo me ne interesuje. Ukoliko to sto je on radio dodje do mojih ociju, ili usiju imam potpuno pravo da se po tome po$erem, ili izbalavim i te prazne price o ukusima tu ne vrede koliko i zednome kanister benzina.

Ovo je opste prihvaceno kao lose i tu nema rasprave. A sto se tice toga da malo zamislimo kako bi ovo izgledalo bez lajsnica, fovih farova, tribala i air brus-a, pa ne moram da zamisljam, smo pogledam bilo koju stock 156.

Ovo treba ispljuvati najstrasnije i tu nema mesta .svi zadovoljni. stavu. Lose je lose, a dobro je uvek dobro.
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Sub Mar 15, 2008 7:19 pm

:podrzava
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 8:21 pm

Ovo sam već jednom rekao,a izgleda moram opet :

O UKUSIMA NIKAD NE TREBA RASPRAVLJATI

Nikad nisam obraćao pažnju,niti sam pridavao važnost tome da li će se neki moj projekat nekome dopasti.
Na primer,sve što radim (pa i kada je u pitanju styling auta) radim iskljucivo s ciljem da se sve to meni dopadne.
To što će komšija ispod čijeg sam prozora parkirao auto reći da mu moja rugoba od automobila kvari oči svaki put kad se pojavi na istom ... E tome ne pridajem ama baš nikakvu važnost.

Realno,ovaj styling mi se nikako ne dopada,ali to što se meni ne dopada,ne znači da navedeni primerak trebam da pljujem gde god stignem i da razmišljam kojoj sekti pripada vozač navedenog automobila.

Generalno,meni se preko 30% serijskih automobila ne dopada,a ljudi ih ipak masovno voze.Sve to dovodi do poruke koju sam istakao na početku posta ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 9:05 pm

O UKUSIMA NIKAD NE TREBA RASPRAVLJATI
To je cisto izbjegavanje istine....Mislim zasto nekome ne reci da ti se ne svidja njegovo, eto neka bude, auto..to je oblik laganja...

Citava ljudska svakodnevna konverzacija se zasniva na razlicitostima (ukusima)....Ako o bi se pridrzavali tvog pravila (ne samo kad nam se nesto ne svidja nego i kad nam se svidja) bojim se da bi nam bilo dosadno...

Eo upravo veceras upadoh u neku svadju na hrvatskom C.I.C.E forumu....lik je bukvalno urnisao 156-cu... :? Ja rekao sta mislim, i nasli se neki likovi da kenjaju kako mu treba dici spomenik jer je potrosio gomilu novca itd... :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Mar 15, 2008 9:43 pm

ALFA LEOPARD napisao: O UKUSIMA NIKAD NE TREBA RASPRAVLJATI
A da ti malo shvatis da se ovde ne radi o okusima?! Pronadji mi JEDNOG coveka na planeti koji ce reci da mu se ne svidja izgled 159 i sve ce ovo tvoje stajati.
U suprotnom nemoj mesati nesto kao sto su ukusi i realnost. Nesto je dobro, a nesto lose! Kad je nesto dobro, svi se moraju sloziti da je tako! Kad je nesto lose, to brane samo oni subjektivni i boodale!

Ovo je LOSE i tu nema rasprave! I ja bih zamolio sve koji imaju taj .da se niko ne ljuti. stav da ne podmecu tu ljigavstinu od recenice .O ukusima se ne raspravlja., jer joj ovde nikako nije mesto!
bojann
Postovi: 48
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 10:58 am

ljudi

Ned Mar 16, 2008 1:31 pm

nije pljuvanje,, ako je nesto kic onda je kic, i to se vidi iz aviona,fabrika je ulozila milione da bi napravila remek delo od alfe 156 ,, i sad dodje neki seljak iz kragyjevca i stavi mu krila i sad je to kao nekome lepo,,,
na autu se dodaju samo felne i dobre gume i tu je kraj ostalu lepotu prepustimo dizajn italijanskim vrshunskim dozajnerima koji su se skolovali za to ,,,
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

...

Ned Mar 16, 2008 7:18 pm

Koja ciganija... Uzas...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 9:28 pm

A da ti malo shvatis da se ovde ne radi o okusima?! Pronadji mi JEDNOG coveka na planeti koji ce reci da mu se ne svidja izgled 159 i sve ce ovo tvoje stajati.
Kao i svuda,i ovde se i te kako radi o ukusima.Ukus vlasnika je isključivo zaslužan za izgled ovog automobila.
To što ti smatraš da je loše,nekome je očigledno dobro i lepo i iz tog razloga ovo auto izgleda kako izgleda.
Kad je nesto dobro, svi se moraju sloziti da je tako! Kad je nesto lose, to brane samo oni subjektivni i boodale!
Trebao si malo da razmisliš pre nego što si ovo napisao,jer to ne samo što je netačno,već je veoma smešno.Odgovor i na tu tezu dovodi do mog prvog odgovora u postu.

Nazvati nekoga seljakom i govoreći za njegov trud da je čista ciganija govori o tome kako znamo da poštujemo samo sopstveni rad.

Meni se,na primer nikako ne dopadaju 145 i 147-ica,pa ipak ti automobili nisu ciganija i loši automobili.Isto tako,te automobile ne voze seljaci,već normalni ljudi.

Pustite ljude da svoje automobile dovode u red po sopstvenoj želji.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 9:43 pm

ovaj lik definitivno nema ukusa ni sto se sredjivanja auta tice, ni sto se garderobe tice ni sto se izbora zena tice. to je skorojevic koji kapira da je to sada HIT i zbog toga to tako radi. tu o stylingu nema ni govora a kamo li o ukusu nekom. tako da, ova fraza .o ukusima se ne raspravlja. stoji ali u ovom slucaju ne pije vodu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 10:25 pm

Za crvenu se ne bih bunio. Meni je ok.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 16, 2008 11:08 pm

ova sa dva cunka... pa nako ... meni je ova crveno-bela marsiglio vrh
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 12:01 am

Igrom slucaja je u pitanju Alfa, isto bih rekao i da je bilo koji drugi automobil, komad namestaja, gradjevina, ili odevni predmet.

@Leopard mesas babe i zabe. Ukusi se zavrsavaju tamo gde se govori o hrizantemama i filadendronima, crvena ili plava, pa cak GT ili SUV, i sve dok je u tim okvirima ja imam potpuno postovanje prema tome, jednostavno to su one razlike koje nas sve cine jedinstvenim jedinkama i u isto vreme posebnim na neki nacin!
Ali...
Jedno veliko ALI, jer ovo gore prevazilazi te granice i ne spada u okvire ukusa, daleko je ozbiljnije od toga!
Da se ne bi prepirali, jer mi to nije namera, viteski cu te izazvati na mali dvoboj ;) saljive prirode sledecim spiskom:

Freddy Mercury
Lamborghini
Roger Federer
Mozzart
Luciano Pavarotti
BMW
...

Pojasnicu... Koliko god da nisi pristalica bilo cega od ovoga gore navedenog, moras priznati da je to VRH ponude! Uzecu sebe kao primer da bih bio sto objektivniji:
BMW mi je ruzan do zla boga i sama marka i ono sto sa sobom nosi mi je antipaticno do zla Boga, ali... Moram da priznam da je kao sprava VRH!
Dobro je dobro, a lose je uvek lose i nsita drugo!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 12:28 am

Za crvenu se ne bih bunio. Meni je ok.
?? Koja crvena ?

Samo mi jedno ne ide nikako u glavu...Kako neko Alfi moze da promjeni farove i srce (grill) ?? To ne kapiram...Odjeca se boljim dizajnerom od jednog de'Silve, Giugiara, Bertonea, Zagata, Pininfarine.....???
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Pon Mar 17, 2008 12:56 am

Jbg ljudi shvatite da nisu svi zaludjenici i sektashi za alfe kao vi neki ovde na forumu, nekome je alfa auto ko svaki drugi auto i tezi ka tome da bude drugaciji od drugih, i tu je jedino resenje styling.

E sad to sto je ovaj lik seljacina to jeste za smejanje, ali kao sto rekoh verovatno alfu ne gleda ko nesto posebno vec samo kao auto.

Sto se mene tice, jedino od cega mi se povraca su ove lajsnice koje su jako retardirano postavljene ono tipa kao aj da potrosim sve kad sam vec dao pare. Mada i to nekako razumem jer sam i samo pre 4 god stavljao na vectru ali sam pola skunuo vec posle 2 dana a ostalo ostavio zbog zazora izmedju lima i branika. Al ovo je cigancenje...

Jedno je sigurno, ovaj auto ako bude prodavao nece ga prodati preko ovog foruma :D
Korisnikov avatar
TOXON
Garaža: Bmw E30 318is
Lokacija: Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:06 pm

Pon Mar 17, 2008 12:57 am

@Bojane......, pa gde si bre??? :lool:

Samo pljujes i raspravljas, mislim da te mnogo pogadjaju te gluposti, opusti se malo ...,a drugi put kad govoris za Bmw da je ruzan budi precizniji o kom modelu govoris jel necemo da se lazemo vise! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 1:02 am

bez da se bilo ko uvredi ali doticni mi je sa sve .mesom. na suvozacevom sedistu licio na tipicnog kako bi neki ovde rekli wannabe talijan . kao kad sam bio klinac pa kad vidim na ulici gancija u 164-ci sa zlatnom cukom i prstenom na svakom prstu i zlatnim zubom u vilici... :lool:
Korisnikov avatar
TOXON
Garaža: Bmw E30 318is
Lokacija: Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:06 pm

Pon Mar 17, 2008 1:19 am

Sedi dole.., jedinica!! :twisted:

A ja mislio... alfe voze sve sami smekeri tipa Eros Ramazzoti i drustvance tih zabara hahaha!

Ovde se za Sabane kotiraju - najvise : Bmw-isti,Audijasi se koliko toliko i ne spominju ali VW Gnojficari su konstantno na zutim stranama o gastrabajterima u Mecama da i ne govorimo. . . hahahaha


Predrasude su cudo, toliko od bmwalfiste buaaa :twisted: :twisted:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 17, 2008 1:33 am

spanjeli napisao:Sto se tice ove KG alfe,znaci zamislite je celu crnu bez ovih air brusheva,bez ovih sjajnih lajsnica na branicima i normalnim prednjim farovima i maskom i bez ove mrezice na braniku i bez ovoga na poklopcu rezervoara i meni je skroz ok!
Takva je bila dok nije doshla do ovog .umetnika.. Bila je chesto parkirana na Novom Beogradu i prosto je ujedala asfalt koliko je bila zakucana za isti.

:( Jbga

Povratak na “Alfa Stile”