Plac za izbegavanje

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Nov 29, 2015 3:53 pm

Samo polako,sad kad razmislim najbolje sam prosao kad sam kupovao od privatnog lica.I kad sam i ja poceo da poprc... za moje pare kao sto su i mene kad sam prodavao.Znaci bez milosti nazalost,majstor pa proba itd itd.Jbg mora covek da ceni i sebe i svoj novac.
Show Must Go On
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Re: Plac za izbegavanje

Ned Nov 29, 2015 7:47 pm

Ako si mislio na crvenu Mito, 1.4 tbi, u Novom Sadu, to je moj bivši auto. Odličan primerak.
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Nov 29, 2015 9:57 pm

Na taj sam misliLA :'( ;) kao lutka... I prodat za dva dana, naravno...
Slika
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 7:54 am

OMP napisao: Ko je bre lud da kupi auto a da ga ne proba??? :|
...80% Petrovićevih kupaca. :yes: Burazer i ja takođe, kad smo otišli da gledamo za njega 159ku kod Saleta.Prva vožnja/proba je bila kad smo stavili tablice i krenuli kući. hahaha
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 8:07 am

Hrabro nema sta ;)
Slika
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Pon Nov 30, 2015 9:51 am

Ja sam jedan auto kupio "u žici" što bi rekli, na carinskom skladištu. Ne da ne možeš da ga voziš nego ni da ga pomeriš. 4 automobila su pomerili da bih ga isterao. Pustio ga do radne temperature da dođe, ne dimi ne cvili, probao kvačilo, klimu, sve dugmiće, dogovorio cenu i teraj...
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 10:35 am

Ja u svom zivotu na placevima nikad nisam video da se neko potrudio oko musterije, a kamoli nesto vise, sve sami dokoni preprodavci.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 10:51 am

Ne bih ja pipnuo auto bez da ga probam ili ja ili moj majstor.
mimmy
Garaža: Ex Alfa 33 Boxer
Ex Alfa 156 1.8 TS
Ex Fiat Coupe 2.0 20V Turbo
Alfa 147 1.6TS
Lokacija: U garazi
Lokacija: 70.blok
Postovi: 318
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 12:29 pm

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 2:29 pm

Bg_Silver napisao:Ja u svom zivotu na placevima nikad nisam video da se neko potrudio oko musterije, a kamoli nesto vise, sve sami dokoni preprodavci.
Pa šta te to čudi, i bitanga je kompliment za takve.Imaju južnjaci sjajan izraz "matrapaz", e taman odgovara!
75...quando Alfa era Alfa!
Vitezovi lože kardanskog vratila
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 7:25 pm

@coo - mogao si bar toliko. Ja ni kljuc videla nisam.
Slika
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Pon Nov 30, 2015 7:51 pm

Kako kažu-trgovina je pošten posao, pa ko koga prevari :)
Realno me baš briga kakav je prodavac ako on ima šta meni treba. Videću ga maks dva puta u životu i to je to. Neću njega da vozim kući. Tu bar nemam emocija. Svakako puno sreće ti želim u kupovini MiTa.
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Plac za izbegavanje

Pon Nov 30, 2015 10:27 pm

Ni mene nije briga do trenutka kad pocne da onemogucava ispunjenje mog plana...
Hvala puno :D
Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Plac za izbegavanje

Sub Dec 05, 2015 6:27 pm

Ja kada sam kupovao bivsi PUG 407,kupio sam ga kod Kragujevca na jednom placu.
Lik sa svojim bratom uvozi vozila iz Francuske i ne da je bio spreman na probnu voznju,nego je rekao da slobodno mogu da ga teram ako hocu i za Beograd na pregled u svoj servis i ako je sve u redu da mu tek onda dam novac.
Kupio me je sa svojim stavom u roku od odmah...naravno otisli smo do Kragujevca u ovlasceni PUG servis,gde se pokazalo da je auto bez ijedne greske.
Cak i tada je rekao,vozi ga za BG,a kada podignes pare u ponedeljak,dogovoricemo se oko primopredaje.

Ovo sto ti pricas je apsolutno bezobrazluk i ne daj boze posle da imas neku reklamaciju sa takvim prodavcem :banghead:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Caca
Drug Član
Drug Član
Garaža: GT 2.0 JTS
GTV 2.0 V6 TB
ex GTV 2.0 16v
ex 147 1.9jtd
ex 145 1.6box
ex 33 1.7
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2896
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:46 pm

Re: Plac za izbegavanje

Sub Dec 05, 2015 8:09 pm

To me najvise i brine. Verovatno bi bilo "upropastila" si auto, "zensko za volanom" i sl...
Razumem problem nisje registrovan ali bar malo dobre volje da je pokazao. Najmanji problem je bio da platim probne tablice...
Slika
Korisnikov avatar
vladag
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 5v 2004, Fiat Punto 1.3 Mjt 3v 2004, Ex. Fiat Stilo 1.9 MJT, 2006, Ex. Citroen Picasso 2.0 HDI, 2003, Ex. Mitsubishi Galant 1.8 i.t.d.
Lokacija: Lazarevac
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 30
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 9:48 pm

Re: Plac za izbegavanje

Sub Dec 05, 2015 11:41 pm

Hajde da i ja kažem nešto o ovoj problematici, nekada sam radio sa autima (ne mnogo). Auto nikada nisam uzimao sa placeva. Auto uvek treba kupiti od ljudi koji su prva ruka i baš ih briga da sređuju auto za dalju prodaju. Takvi ljudi se bave samo dovozom auta i od njih najčešće kupuju preprodavci i placevi koji nemaju svoj dovoz. Oni obično rade za čistu zaradu od 100 - 200 eura po autu prosečne vrednosti od 1000 - 1200 eura u inostranstvu. Obično idu svake nedelje u turu ali to može biti i češće i ređe u zavisnosti šta pronađu u inostranstvu. I nemojte misliti da i tamo nije jagma za dobrim polovnjacima.
Auto isključivo kupujem iz carinskog skladišta uz proveru ulaza (da ga nisu vozali pre carinjenja po nekim garažama i popravljali). Auto je u tom slučaju najčešće štrokav i prljav iznutra i spolja tako da žensko nemojte voditi sa sobom da gleda takav auto. Tek posle dubinskog pranja i poliranja nećete verovati da je to isto vozilo. Na ovaj način kupovine uštedi se i po 30 - 40 % cene takvog auta na oglasima i placevima.
Ja lično ne volim da kupujem auto koji je prethodno sređivan. Više volim da ga kupim za manji novac, onakvog kakav je uvezen i da sve na njemu uradim ja lično ili majstori koje ja odaberem, sa delovima za koje sam siguran da su odgovarajućeg kvaliteta.
Druga opcija je da kupite auto koji je blago havarisan. Takva auta su obično manje prešla u inostranstvu, redovno su održavana i nisu zapuštana pred prodaju. Tačnije, nije ni planirana njihova prodaja da prethodni vlasnik nije imao peh. U inostranstvu je vrlo skup popravak takvih oštećenja, tako da za nešto što kod nas košta 300 - 400 eura kod njih treba platiti oko 2500. Zbog toga im se ne isplati ulagati toliki novac u auto koji vredi 1000 - 1500 eura pa ga prodaju. Takav auto je obično još registrovan i osiguran u državi porekla.
I obavezno, povedite nekoga ko vozi takav auto za koji se vi interesujete. Naravno majstor bi bio najbolji, ali iz mog iskustva, svi majstori koji su dobri sa mojom malenkosti, su bežali od mene. Kada sam im pomenuo pomoć pri kupovini auta, bežali su od preuzimanja odgovornosti, ukoliko nešto loše procene. Nekako mi je prijatelj, koji vozi takav auto već par godina, najbolja opcija.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 12:11 am

Ili na lizing koji je oduzet. Tj kupovina od Banke koja je oduzela Automobile koji nisu placeni. Ti automobili su kupljeni novi i odrzavani kod ovlascenog.
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 12:55 pm

Ovo ispade da se na placeve dovoze teški krševi a da ekipe limara, farbara, mehaničara, električara, perača i bog te pita koga još, osposobljabaju te krševe po principu "drži vodu dok majstori odu". Da li je to moguće?
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Ned Dec 06, 2015 1:09 pm

Tako je na vecini placeva i sasvim je moguce. Tako je godinama...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 1:43 pm

Najčudnija mi je velika očuvanost enterijera za vozila koja su prešla 300 i više hiljda kilometara sa 10+ godina starosti. Kao da niko nikad nije seo u auto. Da li to neko radi samo sa sedištima i ostatkom enterijera ili ih snabdevaju otpadi kod nas ili u inostranstvu. To je izgleda čitava organizacija za stvaranje iluzija kod kupaca.
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Ned Dec 06, 2015 2:41 pm

Kada je enterijer u pitanju meni je jedna prica od strane rodjaka jako interesantna. Inace datira iz vremena kada je krenuo da radi sa automobilima.
Bili u Holandiji drugar i on, rodjak se zagleda u jednog mercedesa, super ocuvan i spolja i iznutra. Kaze on to drugaru koji je zatim i seo u auto, ubrzo izadje u pita ga: jesi video koliko je presao? :D Odgovor negativan, sedne on ponovo i ugleda na satu 680kkm... :D

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Ned Dec 06, 2015 2:44 pm

Kupci vole iluziju, a pride da ne košta puno.
Može pošten auto da se kupi, ali mora pošteno i da se plati.
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 4:34 pm

Fittipaldi napisao:Ovo ispade da se na placeve dovoze teški krševi a da ekipe limara, farbara, mehaničara, električara, perača i bog te pita koga još, osposobljabaju te krševe po principu "drži vodu dok majstori odu". Da li je to moguće?
kad bi znao sta se sve i kako radi vrv nikad ne bi ni posao na plac da kupis auto :) znam coveka koji je radio za jedan plac limariju i sl., bukvalno od dva auta sastavljaju jedan, pricao mi da to spolja oni fino odrade, upasuju i zamaskiraju ali kaze nedaj boze da novi vlasnik nekad skida tapacire, nebo ili tako neke delove sve bi video jer naravno to iznutra se ne trude da sakriju niti das nesto lepo izgledaju spojevi, varovi, punktovi sta god. plus sto je sve razlicite boje :)
ja kad sam isao svojevremeno da gledam neka kola po placevima i zabasam na jedan plac kod Kraljeva pa dok smo gledali neke automobile vidim stize kurirski kombi i ulazi u rekverc ka garazi, ne budem lenj pa se malo prosetam za njim, šatro da pogledam jos neki zabaceniji auto na placu, onda vidim kako covek vadi haube, krila, vrata, krovove i sl. iz kombija i nosi u garazu u kojoj stoje 3 auta, sto na dizalici sto pored, koje ne mozes da provalis koji su modeli posto su im prednji delovi rastureni komplet a jedan prilicno razbijen napred izgleda taze stigao i krenuli da ga rasturaju, onda vidis u cemu je fora ;) naravno ne vazi to za sve automobile na placu i uglavnom se to radi sa ovim skupljim i novijim modelima tipa od 4-5k eura pa na gore jer im je znatno jeftinije da pakuju slupane i da imaju dobar profit kod prodaje nego da se tako zezaju sa ovim jeftinim automobilima gde je veliko cimanje a mala zarada.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 5:59 pm

Na placevima su uglavnom farbani svi u krug.Od sajtni do pocetka stakala...kazem uglavnom jer i tamo se desavaju ogrebotine na parkinzima kao kod nas.Ko se zagleda i rukom predje preko ivica ili nekih linija moze da primeti novi sloj farbe,zato i izgledaju kao novi na placu.
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 6:39 pm

meni licno ne smeta farban ili zafarbavan auto ako je uradjen kako treba, nisam od onih sto odmah beze kad vide da je nesto radjeno jer 90% auta na placevima i u prodaji uopste je takvo.
ne volim kad vidim da je omasena nijansa nekog elementa, kad vidim da je curela farba-lak, ima prasine, riseva od smirgle itd. jer to itekako provaljujem sto mozda neko i ne vidi ali to mi deluje kao aljkav i na brzinu uradjen posao, ali kad je sve kako treba odradjeno nemam protiv nista da kupim takav auto a niko od nas ne moze da zna kakav je u stvari bio i sta mu je falilo sem da krenes da rasturas sve zivo sto nije realno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Plac za izbegavanje

Ned Dec 06, 2015 6:56 pm

:podrzava bas tako,kao sto je gore i receno pa i kod njih ima ostecenja na parkingu i u krug i po branicima koji i sluze izmedju ostalog za to da se naslonis negde a ne zeznes npr hladnjak.U Spaniji niko ne vuce rucnu nego se opusteno naslone branikom i malo poguraju auto na parkingu,tamo su i policiji izgrebani branici.
Show Must Go On

Povratak na “Cafeteria da Romeo”