BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Sre Okt 07, 2015 11:50 pm

To ti je vec postalo standarno sto se tice kuriskih sluzbi, pogotovo ako zivis u manjem mestu :) Sa postom je najmanje nervoze, jedino sto moras da im odneses da bi poslao
Slika
Korisnikov avatar
Pepe012
Garaža: Alfa Romeo 156 3.0 V6
BMW E63 645Ci
Fiat Punto II 1.9 8v Multijet
Hyundai Santa Fe 4WD 2.4 GLS

ex: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6
ex: Alfa Romeo 156 1.9 16v Facelift
Lokacija: Veliko Gradiste
Postovi: 806
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 11:10 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Okt 08, 2015 3:51 am

Ma posta je najbolja odneses im ali zato mozes da biras kako ti stize novac post netom ili ti postar donese i nema cimanja kao sa ostalim sluzbama kod kojih moras da juris kurire da ti donesu pare..
Korisnikov avatar
Eibach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 v6 ex
Alfa Romeo 164 2.0 v6 TB
Lokacija: Beograd
Lokacija: St. Banovci
Postovi: 215
Pridružio se: Čet Feb 05, 2015 11:21 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Uto Nov 03, 2015 1:40 pm

Evo i ja da dodam koju...neki dan su mi stigle felne i verovali ili ne postarina je bila 3600 dinara...pena mi je na usta izasla koliko sam lajao i na vozaca i na telefon za reklamacije...naravno nista nisam postigao sto je i ocekivano bilo
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Uto Nov 24, 2015 12:12 am

ja imao losa iskustva sa aks-om i dailyexpres i vise sa njima nista ne saljem osim na odgovornost kupaca ako to zele.
Korisnikov avatar
kovalski
Garaža: ex 156 1.9 JTD 16V giugiaro
remap;
ex 166 2.0 TS
ex 156 SW 2.0 SP3
ex159 SW
ex GTV CUP limitata No_076 2.0 TS
Vectra C CDTI 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 698
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Nov 26, 2015 8:04 am

Eibach napisao:Evo i ja da dodam koju...neki dan su mi stigle felne i verovali ili ne postarina je bila 3600 dinara...pena mi je na usta izasla koliko sam lajao i na vozaca i na telefon za reklamacije...naravno nista nisam postigao sto je i ocekivano bilo
Isto iskustvo, prošle nedelje stigle felne 17 sa gumama i naplaćena poštarina 3500 :blink: , malo je reći da sam bio užasnut, zvao sam odmah centralu bex-a i rekoše mi da je n/k (naknadno korigovano) zbog težine paketa, popizdeo sam, al takođe nisam ništa uradio..

Što je mnogo mnogo je..I da (kao što je neko već napisao) rekoše mi da su svaki točak računali posebno, a ne kao ceo paket i da čovek od koga sam uzeo nema ugovor, pa stoga i ta cena.
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Nov 26, 2015 12:08 pm

Meni su stigle 16' bez guma,postarina je bila oko 1000din. Aks je u pitanu.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Čet Nov 26, 2015 1:42 pm

Slanje specijalnih posiljki je dosta skupo. A tockovi se vode tako, fiksna cena i svaki posebno + kilaza, ja sam slao kao obican predmet pa je upola jeftinije ali je zeznuto zapakovati. BEX je nedavno poskupeo i poceo je da meri pakete (nisam siguran da li je svaki ali ako ima sumnje u masu, sigurno) a verujem i da ce AKS uskoro isto to poceti jer nasi ljudi su najcesce vrlo bezobrazni, jedno je prijaviti 10.5kg paket kao paket do 10kg, a drugo je sto su recimo meni trazili da paket od 50kg prijavim kao paket od 5kg :banghead: Isto mi tako pre par nedelja neko poslao paket od 45kg prijavljen kao 10kg, paket glomazan da dvojica moraju nositi :rolleyes: Plus se placa provizija ukoliko ima otkupa. Tako da nije nikakva prevara kod BEX-a ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Čet Nov 26, 2015 10:19 pm

U magacinu imaju 2 coveka koji kao kontrolisu tezinu paketa, uglavnom biraju nasumicno i uglavnom traze 'teze' pakete. Ako paket prodje pored njih, onda ne koriguju nista, ali ako ga dohvate, ide na vagu itd.

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Nov 27, 2015 7:20 am

Za sad sam najzadovoljniji sa AKS-om, dok recimo BEX kad god mi je doneo nešto bilo je to da se iznenadim, uvek viša cena nego što sam očekivao, pa i nek' je manja stvar u pitanju.Nekako imam utisak kao da se skoro svaki put posvete tome da te oderu. :glare:

I PostExpress nije loš, takođe imaju jake cene ali mislim i da su pouzdani.
Korisnikov avatar
BanE147
Garaža: AR 147 jtd 8v
Lokacija: Sid
Lokacija: Šid
Postovi: 167
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 5:56 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Nov 27, 2015 2:46 pm

Meni je AKS pre tri dana naplatio postarinu 670 din. za telefon,paket max pola kg i to jos isporuka kasnila 3 dana! Za povrat otkupnine (49,000din.) sam ih cekao 13 dana iako im je navodno potrebno 3-5 radnih dana.
Sve u svemu mene vise videti nece,mislim da kad bih video vozaca Aks-a da mi ulazi u dvoriste da bi motka radila!
Sa Bex-om nikakvih problema nisam imao kao ni sa City expresom.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Nov 27, 2015 4:10 pm

Kako se meni cini Aks sto je juznije u Srbiji to je kvalitetnija usluga dok je sa Bex-om suprotno, sto je si severnije, to je bolja usluga. :D Mene su cak zvali iz centrale Bex-a da me pitaju kako sam zadovoljan sa njihovom uslugom :D
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Ned Okt 23, 2016 10:25 pm

Ajd i ja da napisem svoja iskustva, nema veze sto je tema bajata. Postexpress, malo mesto, da ti neko nesto ukrade, brzo bi se proculo i pukla bi bruka, tako da je do sada bilo sve posteno. Postarina onoliko koliko je tezak predmet, postar obicno donese do kuce, jedino kad je nesto glomaznije, mada ne tako retko potera sluzbeni auto, pa donese, i ako mu to nije u opisu posla, odnosno, zvanicno postexpress u mojoj opstini ne postoji, odnosno ne vrsi uslugu dostavljanja i preuzimanja posiljki.

AKS je bio korektan, kurir retko posten i dobar covek, naplati u dinar onako kako jeste, donese do kuce ili se vec dogovorimo kako nam odgovara, verovatno nasao bolji posao, ovaj sto ga menja, novi, govedo. Zovem ga da posaljem dve gume, kaze zovi call centar pa zakazi slanje. Nekako ga navatam, pa direktno preko njega posaljem, postarina, negde oko 800 dinara, pa da je po masi, ne bi bilo toliko. Dve gume zapakovane kao jedan paket.

Novac se ceka nekoliko dana.

Inace, AKS-om mozes da posaljes i deset ovojenih pakovanja, ako ih prima isti primalac, jedna je otkupnina, oni to racunaju kao jednu posiljku! Bex ima drugaciju politiku po tom pitanju, za njih su to posebne posiljke, lopovi!

Daily, dva kurira vrse dostavu, jedan malo zaokruzuje iznos, ali nista preterano, u sustini ako je npr. 1885 dinara, on zaokruzi na 2000, ajd, nije bas posteno i ovako i onako bih ga castio, ali to je podkradanje. Mriz ga da doveze na adresu, stane na pljuvomet od kuce i onda me zove, dok ja dodjem, on bi vec bio kod mene. Drugi kurir, slican kao i stari kurir iz AKS-a, nemam zamerki.

Novac donose vec sledeceg dana.

Da se vratimo na BEX, tu se kuriri neprestano menjaju, neki su ok, neki nisu. Jedan me cak nije ni pozvao, vec napisao da se ne javljam ili tako nesto. Uglavnom, posiljka je vracena, bez veze. Drugi mi doneo kuhinjske aparate u vrednosti od preko hiljadu evra, zajendo smo otvorili pakovanja, da vidimo da nesto nije osteceno u transportu, bio skroz korektan, castio sam ga :)

Dalje, narucim neki set alata, posiljalac napise manju tezinu oni premere i normalno naplate vecu postarinu. To ne bi bio nikakav problem, vec sasvim normalno, medjutim, naplatili su postarinu kao da je to tesko preko 10 kilograma, a i prema mom merenju i podacima proizvodjaca, tezi ispod 8kg! BEX, kao firma, prevaranti i lopovi, pored ovoga, dodajte i ono sto sam napisao iznad, da svaki paket naplacuju posebno i ako je to jedna posiljka.

CIty Express, kurir krajnje mutan lik, svaki put pokusao da me izradi.

Neka nova kurirska sluzba, Team Express, dva puta primao posiljku, skroz korektni, nemam zamerki, osim sto sam prvi put cekao posiljku nekoliko dana, al opet kapiram da su novi, da im se ne isplati da za jednu posiljku potezu 100km u jednom pravcu, vec da su cekali da se skupi. Drugi put, dobio odmah narednog dana.

U sustini, dosta zavisi od kurira. Recimo da je AKS u Boru bio krajnje neprofesionalan, da su mi posiljku ostavili u magacinu, da nisu spakovali u dostavno vozilo, pa sam morao da idem do magacina da bih preuzeo. Umesto da se izvine i potrude da mi dostave posiljku, bilo je cekaj sutra ili dodji do nas. Pri tom sam cekao dok se istelefoniraju, privanti razgovori, pa da preuzmem posiljku.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pon Okt 24, 2016 11:23 pm

ja sam skoro AKS-om slao stare viljuske coveku koji mi je poslao reparirane, i stignu mu samo dve od cetiri iako su sve zajedno bile spakovane i umotane trakom, kako su uspeli da ih raspare ne znem, posle par dana i nekoliko mojih zvanja njihovog kol centra nadjene su u nekom od magacina nemam pojma gde, da ih nisam zvao ne bi ni trazili a coveku uredno naplatili postarinu cele posiljke iako je ovaj odmah prijavio da fali deo, cinjenica je da su se svi iskvarili, jedino jos posta kao radi tj hvale je neki iz mog okruzenja koji vrlo cesto primaju i salju posiljke a vidim da i na limundu i kupindu najvise preferiraju postexpres
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pon Okt 24, 2016 11:46 pm

Izgubljen paket kod BEX-a već drugu nedelju zaredom. Nisam bio da preuzmem za isporuku i moj redovni kurir preda paket nekom drugom, koji ga je ležerno izgubio u skladištu. U kol centru naravno lažu i kažu da "što se njih tiče, još ne smatraju izgubljenim", dok mi je ovaj moj kurir lepo rekao da je kolega izgubio paket u skladištu.

Ne znam samo ko će se od njih usrećiti sa polovnim hladnjakom tečnosti za servo i štop lampom od 166-ice...

Nikad više BEX u životu
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Uto Okt 25, 2016 8:34 am

Je li bre, kad vam neko tako "izgubi" pošiljku, da li imate pravo na nadoknadu štete u vrijednosti pošiljke?
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Uto Okt 25, 2016 9:49 am

Pošiljalac bi trebalo da ima pravo na nadoknadu, mada još nisam čuo da je neko to pravo iskoristio
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Sre Okt 26, 2016 6:56 pm

ako oces da se cimas mozes sve to da izguras pa makar i sudski i treba se cimati naravno posebno ako je veca vrednost paketa
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: BEX kurirska sluzba - lopovluk!

Pet Nov 18, 2016 3:26 am

Bex - Felne pobacali po licu, pola se felna izgrebalo, iako je ovaj slepac sto mi je slao felne zamotao ih u kese za djubre. Kakav slepac. Mrzelo ga da stavi parce kartona i da uvije u foliju makar. Naplaceno kao 4 paketa, i svaki kostao oko 650din po FELNI! Dok Aks, covek mi je poslao gume, one se zagubile u skladistu, kasnile 1 dan, i covek mi racunao 1kg po gumi fazon, kostalo me 400din.

Povratak na “Cafeteria da Romeo”