Bezbednost u saobracaju

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 9:49 pm

Dokazao sam da telefon u saobracaju moze da se koristi sasvim bezbedno.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 9:52 pm

Ja koliko dugo vozim, postoji i mobilni telefon i koristim ga, ali mi iskren uopste to nije prijatno, i izbegavam to.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 9:58 pm

Jerotije, kako si tačno dokazao? Empirijski na uzorku od jedan? Poznajem ljude koji se ne libe da sednu pijani za volan i još uvek nisu imali saobraćajnu nesreću. Da li to znači da su oni dokazali da je bezbedno piti i voziti?
:drink
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 10:03 pm

Drug i ja igramo igru, on vozi i zvera gde stigne a ja mu na kraju voznje govorim da li je skupio dovoljno bodova za oduzimanje dozvole. :D
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 10:27 pm

BobanR napisao:Jerotije, kako si tačno dokazao? Empirijski na uzorku od jedan? Poznajem ljude koji se ne libe da sednu pijani za volan i još uvek nisu imali saobraćajnu nesreću. Da li to znači da su oni dokazali da je bezbedno piti i voziti?
:drink
Ponavljam, dokazao sam da telefon u saobracaju MOZE da se koristi sasvim bezbedno, a ne da je sasvim bezbedno koristiti telefon za vreme voznje. Opet ne obracas paznju na sustinu. :drink

Alkohol je sasvim druga tema.

Taksistima je dozvoljeno da koriste radio stanice. Policija sme da koristi telefone bez slusalica za vreme voznje. Jasno je kao dan da je zakon napravljen da bi se punio budzet.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Okt 22, 2017 10:38 pm

Suština je da je izgeda tebi dosadno, pa okačiš nešto ovde i oponiraš svima.
Što se mene tiče, uveo bih pravilo da se na licu mesta oduzimaju mobilni telefoni do završetka suđenja, a u slučaju dokazivanja krivice i trajno. Nije alkohol drugo, pogledaj malo statistiku.
To što si ti ubeđen da si pronašao način da bezbedno koristiš mobilni telefon tokom vožnje, zaista ništa ne dokazuje. Najiskrenije ti želim da zauvek ostaneš ubeđen u to i da nikad ne doživiš ni najmanju nezgodu, ali ti isto želim da te kazne svaki put kad budeš koristio telefon u vožnji :wave:
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Okt 23, 2017 12:04 am

Pa izvini sto nemam isto misljenje kao vecina, a tebi ako nije toliko dosadno kao meni, onda nemoj ni da se ukljucujes.
Ja telefon u voznji koristim na savim legalan nacin koji je u skladu sa zakonom i nema tu nikakvog pronalaska. A zakon je takav kakav je, ja ga nisam pisao, samo sam ga citao, za razliku od mnogih.
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Okt 23, 2017 12:39 am

jerotije napisao:
Taksistima je dozvoljeno da koriste radio stanice. Policija sme da koristi telefone bez slusalica za vreme voznje. Jasno je kao dan da je zakon napravljen da bi se punio budzet.
Taksisti i bilo ko drugi ko ima radio-stanicu može da je koristi iz razloga što mikrofon/zvučnik ne drži na uhu, što mikrofon/zvučnik ima samo jedan taster i što se radio stanica koristi za vrlo kratku i brzu komunikaciju. Zato zakonodavstva ne zabranjuju upotrebu radio-stanica tokom vožnje. Telefon je tehnološki sasvim drugačija naprava od radio-stanice i jeste potencijalna opasnost u saobraćaju. Zato je zabranjeno telefoniranje bez upotrebe hands-free uređaja. Zbog SMS-a i ostalih aplikacija koje mogu imati mobilni telefoni je zabranjeno držanje telefona u ruci.
Obzirom na broj telefonskih poziva koje obaviš dnevno pretpostavljam da ti je u toku radnog vremena mobilni telefon alat za rad. Vidim na snimku da koristiš BT slušalicu i to podržavam. Zašto jednostavno ne kupiš nosač za mobilni i ne držiš telefon na njemu? To je apsolutno legalno. U toj varijanti možeš da tipkaš po telefonu koliko hoćeš i ne može ti niko ništa jer se takav način telefoniranja tretira kao rukovanje bilo kojim drugim uređajem u kabini.

U situaciji u kojoj si se zatekao i koju potvrđuje snimak, a to je da te je saobraćajac zaustavio zbog nepropuštanja pešaka pa tek onda uočio da u ruci držiš telefon - nemaš šanse na sudu. Zakon je tu jasan i nedvosmislen.

U službenim vozilima imamo BT. U privatnom autu imam nosač za telefon i pričam na spikerfon kad baš moram da se javim. Ne volim da me zovu dok vozim jer mi to smeta. Zovem nekoga u toku vožnje samo kad baš moram i kad nema druge opcije jer mi i to smeta dok vozim, pogotovo biranje broja ili skrolovanje kroz imenik. O sms-ovanju, fejsbučenju, vajberisanju i ostalim radnjama tokom vožnje ne bih trošio reči jer je to za posmatranje i lečenje. Prof. Vujanić je svojevremeno predlagao da se novim zobs-om potpuno zabrani telefoniranje u toku vožnje. Lično mislim da je to nepotrebno i preterano. Zabrana držanja telefona u rukama je potrebna i dovoljna.

Što se tiče one tvoje situacije sa pešakom - mislim da nisi ugrozio pešaka niti je pešak ugrozio tebe jer ste bili dovoljno daleko jedan od drugog. Problem je ZOBS i deo "Posebne obaveze vozača prema pešacima" kao i gore citirane odredbe. Imam ponekad osećaj da pešaci zloupotrebljavaju svoje pravo prvenstva na pešačkim prelazima, ne razmišljajući da je 1,2t gvožđa koje ne može baš uvek da se zaustavi mnogo velika sila u odnosu na ljudsko telo koje ima pravo prvenstva. I mislim da je ogromna razlika u ponašanju u saobraćaju pešaka koji su vozači u odnosu na one koji nisu vozači.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Okt 23, 2017 8:02 am

Za mobilni neću ništa da pričam i imam jasno izgrađen stav o tome da je generalno opasno koristi ti ga tokom vožnje, a nije baš ni toliko urgentno jer smo nekada sasvim lepo živeli i bez njih.

Što se pešaka tiče, bez obzira što ovde isti nije ugrožen i što većina uradi isto u sličnoj situaciji, zakon je jasan i tu teško da će išta moći biti osporeno. Jednostavno je tako u celom svetu, pešak ima prednost i kazne su svuda rigorozne, a ono koliko sam ja boravio u nekim uređenijim zemljama dok bih pomislio da pređem put i prišao pešačkom automobili su se zaustavljali bez izuzetka i ikakve drame.

E sad, druga je stvar što je ovde divljina, što svi (pa i pešaci) rade šta hoće i što mi se mnogo puta desilo da uredno prikočim pred pešačkim, a onaj za koga sam verovao da ima nameru da pređe put okrene guzicu i počne da telefonira dok bukvalno stoji ispred prelaza. Fali nam saobraćajne kulture debelo i to je tužna činjenica, ali pred zakonom ovo je klasično nepropuštanje pešaka za koju teško da se može proći bez sankcija...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Okt 23, 2017 1:50 pm

Jerotije, izvini ali da li imaš djecu? Ako imaš reci mi da li bi ti volio da ih vozači ne poštuju na pjesačkom prelazu? Da li uopšte ideš kao pješak bilo gdje? Ja se zgrozim kad trebam preći ulicu i vidim koliko ljudi veze nemaju. Posebno apostrofiram na kojekakve dama koje nisu u stanju da shvate da imaju 2 ili 3 papuičice od kojih je ona lijeva ili srednja kočnica. Dakle, u stanju je da te pregazi ko fap žabu i da ti j...be majku jer kud pobogu žuriš a pješak si. Ne žurba jer trčim na pješačkom nego ne čekam do podne da svi prođu. aj uzdravlje ali veze nemaš sa vožnjom!
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 1:22 pm

Mnogo ste udarili po coveku koji je heo da podeli snimak sa nama, svojim kolegama iz kluba...
Koliko god je on pogresio sto nije stao na pesackom prelazu toliko je pogresio i pesak koji izlazi na pesacki prelaz tik pred auto koji se krece prema njemu. Znam mnoge pesake koji su debelo povredjeni jer su mislili da ih i Bog cuva i da su oni ti koji diktiraju cirkulisanje saobracaja. Ima bahatih i beozobraznih pesaka sigurno u istoj meri koliko i bahatih vozaca. U to ne mora niko da me ubedjuje.
Ovaj predstavnik saobracajne policije ( ne mogu da kazem saobracajac jer bih onda ponizio ostale kulturne i skolovane saobracajce) za pocetak treba da nauci kako se obraca vozacu, pa onda sve ostale clanove zakona koje ocigledno ne zna. To sto je Jerotija nazvao "pametnjakovicem" moze da bude dovoljno da protiv njega pokrene privatnu tuzbu, jer nije on taj koji sme kafanskim zargonom da se obraca nekome koga prvi put vidi i ne sme da daje bilo kakve kvalifikacije da li je neko pametnjakovic ili ne.
Nisam siguran kako je mogao da ti vidi telefon u ruci, ali ti verovatno bolje znas. Handsfree uredjaj je dozvoljen u automobilu, a sa njim je moguce i pozivanje i primanje poziva koliko znam i to na bezbedan nacin.
@Yugisa - nisi ni ti hteo da priznas, koliko se secam, da je opasno nekome voziti "na branik", smatrao si da je to sasvim bezbedno pa je malo glupo da nekome drzis pridiku oko telefoniranja u toku voznje, Bez ljutnje i nista licno, samo zapazam...
Moje licno misljenje oko svega ovoga je da ces kaznu popiti sigurno jer je kod nas po zakonu ostavljeno veoma malo prostora za odbranu i iznosenje dokaza, ne bi bilo lose da angazujes advokata
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 1:57 pm

BobanR napisao:Suština je da je izgeda tebi dosadno, pa okačiš nešto ovde i oponiraš svima.
Što se mene tiče, uveo bih pravilo da se na licu mesta oduzimaju mobilni telefoni do završetka suđenja, a u slučaju dokazivanja krivice i trajno. Nije alkohol drugo, pogledaj malo statistiku.
To što si ti ubeđen da si pronašao način da bezbedno koristiš mobilni telefon tokom vožnje, zaista ništa ne dokazuje. Najiskrenije ti želim da zauvek ostaneš ubeđen u to i da nikad ne doživiš ni najmanju nezgodu, ali ti isto želim da te kazne svaki put kad budeš koristio telefon u vožnji :wave:
Šta ti sve napišeš i ostaneš živ... Vozio sam na Floridi, pričao mobilnim onoliko. Možda im je Jerotije bio taj jedan uzorak da omoguće zakonski da se priča mobilnim? Suština je da je tebi dosadno rekao bih. Get a life...

http://www.dmvflorida.org/cell-phone-distractions.shtml

Traffic Tickets and Cell Phones

Driving and talking on a cell phone is perfectly legal in Florida. But should you do it? We've all seen drivers with cell phones glued to their ears changing lanes too close to you, rolling through stop signs, or just not driving well at all. One of the biggest causes of accidents in Florida is distracted drivers.
___
Inače, nisam gledao klip Jerotijev, ali pešake redovno propuštam. Mada mi se par puta desilo da jedva preteknu jer me neko pretiče na pešačkom, a ja puštam pešaka da prođe.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 2:06 pm

Bravo za tebe, vozio si na Floridi. Ključna reč Florida...Na primer, u baš toj američkoj državi, ukoliko slona ostaviš na parking mestu, parking mora da se plati kao i za vozilo.
a za to "get a life"...zamolio bih te da to sačuvaš za svoje drugare.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 2:09 pm

alfa&omega napisao: @Yugisa - nisi ni ti hteo da priznas, koliko se secam, da je opasno nekome voziti "na branik", smatrao si da je to sasvim bezbedno pa je malo glupo da nekome drzis pridiku oko telefoniranja u toku voznje, Bez ljutnje i nista licno, samo zapazam...
Ja sam rekao da je bezbedno voziti nekom na branik? Molio bih te da postavis citat takve moje izjave, jer ja sam upravo glavni protivnik toga da se vozi na branik bas zato sto znam koliko je vreme reakcije prosecnog vozaca, koji je predjen put pri kojoj brzini i bas iz tih razloga sam protiv koriscenja telefona. Ne secam sem se sta sam pisao tu konretno u kontekstu kolicine iznosenja mog misljenja (iako to sto "tvrdis" nisam sigurno jer je protivno mom misljenju), ali na Fiatovom forumu imas brdo mojih poruka upucenih protiv toga kao i rasprave sa drugim clanovima koji spore tako nesto jer je to "nemoguce" ostvariti posto neki ljudi nas saobracaj dozivljavaju kao spic u centru Beograda iako je Srbija mnogo veca od toga.

Pogotovo je smesno tvrditi tako nesto osobi koja je dozivela da ga pokupi neko ko ne drzi rastojanje i da izbegne nekoliko takvih situacija do sada i da mi je to jedna od najvecih stvari koje me nerviraju u saobracaju. Konkretno, vise i od telefona.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 2:24 pm

BobanR napisao:Bravo za tebe, vozio si na Floridi. Ključna reč Florida...Na primer, u baš toj američkoj državi, ukoliko slona ostaviš na parking mestu, parking mora da se plati kao i za vozilo.
a za to "get a life"...zamolio bih te da to sačuvaš za svoje drugare.
Za tebe i "tvoje drugare" slona i ako parkiraš na Floridi mora da mu se vidi zadnjica pošto prednja tablica nije obavezna. Nema potrebe za spinovanjem sa slonovima, parkingom i ostalim. Poenta je da je negde na planeti, u uređenoj državi, zakonski dozvoljeno da se koristi mobilni za razgovor u toku vožnje. U Srbiji nije, jer je zakon takav. Tako da jerotije stavi pola ljuske jajeta na glavu:nepravda pa to ti je :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 2:36 pm

Mislim da si zaboravio šta si hteo da pomisliš...rečnik ti je na nivou Marjana Rističevića.
To što je "negde na planeti" nešto dozvoljeno, ne znači da je ispravno, što se može videti iz primera gorepomenutog slona na parking mestu.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 2:42 pm

Nije ispravno ni da sudiš o ljudima, preko tastature, koje nisi ni upoznao - pa to radiš. Želim vam svima prijatan dan.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 3:06 pm

Šta ti čoveče pišeš, u Americi dozvoljen telefon u toku vožnje? Pa u Americi je dozvoljeno da kupiš automatsku pušku na ličnu kartu i šta sad, to je ispravno i treba se ugledati na njih? Bože svašta..
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 4:19 pm

Spominjete floridu, gde ne postoji ni tehnicki pregled da bi registrovao auto. Mozes da vozis i na 3 tocka. Zasto onda u drugim americkim drzavama nije dozvoljeno da se koristi telefon tokom voznje?
Slika
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 4:22 pm

I zasto najvise Srba ima u Cikagu, a ne u Majamiju kad je tamo bolje :D U Subotici ima nekoliko vozila registrovanih na tablice Floride :D Naravno nije ni jedna Zastava Florida :D
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4592
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 4:50 pm

Ima ih po celoj srbiji, samo produzi regisraciju preko neta i miran je
Slika
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 5:12 pm

Ili preko PhotoShopa :D
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 5:32 pm

[video][/video]

Nije mi jasna veza Floride i Srbije ?
Ali kako god, namera pešaka da pređe kolovoz se videla tako da Jerotije je trebao da zaustavi vozilo ispred pešačkog. Jedino ako su baš toliko loše kočnice.
Član 28
Vozač ne sme da koristi telefon, odnosno druge uređaje za komunikaciju ukoliko nema, odnosno ne koristi, opremu koja
omogućava telefoniranje bez angažovanja ruku za vreme vožnje.


U Engleskoj dovoljno je da imaš telefon u ruci i kazna je neminovna.
Slika
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 5:46 pm

Pa kad bi hteli isto bezakonje kao sto je tamo ;) To je veza.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Okt 24, 2017 6:07 pm

Inače, Englezi planiraju uvođenje doživotnog zatvora ako neko ubije nekog u saobraćaju svojom krivicom.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.

Povratak na “Cafeteria da Romeo”