Bezbednost u saobracaju

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Vežite pojas, kontrole su pojačane

Sre Mar 13, 2013 7:08 pm

Ko se ne vezuje, ne mora. Darvin šljaka i u urbanim sredinama, ne samo po savanama i džunglama. :-) Ima odličnih reklama na tu temu, za sve ljude koji su u svađi sa zakonima fizike.

Tapatalk HD
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Vežite pojas, kontrole su pojačane

Sre Mar 13, 2013 7:09 pm

G0XY napisao:Tema je interesantna i podržavam sve što se tiče veće bezbednosti u saobraćaju.
Oket, onda menjamo naziv teme sa 'Vežite pojas, kontrole su pojačane' na 'Bezbednost u saobracaju', sto je i dobro jer mislim da nemamo takvu aktivnu temu. :)
sibin napisao:sigurno da se treba vezivati, ali to za 30kmh nije bas uvak tacno. ja sam imao priliku da isprobam sa oko 60kmh bez kocenja i bez pojasa. rezultat je bio otekle sake i ugruvanost gornjeg dela tela.
Nesto ti tu nisi dobro sabrao Supermene! :D
Recimo da imas 100kg, pri sudaru od 60km/h telo bi ti tezilo preko 2,8 TONA! Ako to mozes da zadrzis, onda da te prijavimo za sou Superhumans. :lol:
Salu na stranu, cifre ne lazu:
[youtube]x8q3w-TB_is[/youtube]
For instance: Say it takes the car 2 seconds to come to a stop after hitting the wall. The car has slowed down from 30km/hr to zero velocity in a time of 2 seconds. What is the acceleration?
30km/hr = 8.333m/s

Use the equation:
V = u + at
0 = 8.333 + a*2
2a = -8.333
a = - 4.167m/s²
Notice that the acceleration calculates as negative, which confirms that the car is slowing down.

Now calculate the force, from equation:
F = mass * acceleration
Force = 500*-4.167
Force = -2083.33N

The force is 2083.33N in the opposite direction to which the car is travelling.

Alternatively, if you have the distance in which the car stopped:
Say it stops in 0.25m
Calculate acceleration from equation:
V² = U² + 2*a*s
0 =69.44 + 2* a * 0.25
0.5a = -69.44
a = -138.88m/s²
Force = mass *accelertaion
force = 500* -138.88
Force = -69,438.9N
The force was 69,438.9N in the opposite direction to which the car is travelling.
Note that the results ae not the same, because we are dealing with two different examples.

Note that the gravitation force acting on the car is

F = m g

= 2000 (kg) 9.81 (m/s2)

= 19.6 (kN)
Dakle, gravitaciona sila koja deluje na tvoje telo od npr 100kg je 981N.
Ako se udari u zid pri 30km/h i auto se sabije 0.5m, sila koja deluje na to isto telo je 6.944N tj. tada zaustavljas telo koje je tesko preko 700kg, a za 60km/h je 27.889N sto bi iznosilo preko 2.8 TONA za zaustaviti rukama. :blackeye:

Iz svega se izvlaci zakljucak da nisi udario u zid i da se vozilo nije prilicno dugo zaustavilo -> cista sreca, pa to ne bih uzimao kao primer da neupuceni ne pomisle da je to moguce. ;)

Evo i jedan od linkova sa malo fizike: LINK
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Mar 13, 2013 7:31 pm

zen napisao:Meni je pojas spasio glavu...
I meni je...

(Ali takodje znam i situacije gde je mogao da spase zivote da je bio koriscen)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Mar 13, 2013 8:10 pm

ko je rekao da sam udario zid. sreo sam se sa pakistancem pod 90stepeni u sred raskrsnice bez kocenja. zaustavio sam se nekih 15m dalje.

Slika
Slika
Slika

da se razumemo ja se uvek vezujem, ali se na taksiju nisam vezivao jer mi zakon to dozvoljava tamo. mislim da je zakon oko toga bezveze jer drzavi definitivno nije bitna nasa sigurnost, nego cisto punjenje budzeta i dzepova korumpiranih plavaca. isto je po pitanju motocikala i kaciga, kad sednem na motor uvek stavim kacigu (ili u kolima pojas) zbog sebe. ali nije u redu da neko primorava ucesnike u saobracaju na isto pod parolom bezbednosti a to im nije namera.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Mar 14, 2013 9:11 am

Naravno da je u normalnom zakonodavstvu i u ozbiljnim državama zakon takav,da dozvoljava taksistima i sličnim profesionalnim zanimanjima da ne budu vezani.Uđe ti recimo narkoman u krizi sa nožem da te opljačka (što je veća verovatnoća,nego da ćeš imati udes),dok ti otkopčaš pojas da zbrišeš - ode glava.U urbanim sredinama gde je prosečna brzina 21 - 26 km/h u proseku,a gde je sa druge strane procenat izvršenja krivičnih dela daleko veći od procenta saobraćajki - skroz je pogrešno zakonski pod pretnjom sankcija,prisiljavati vozača da bude vezan.U jednoj demokratski uređenom i odgovornom društvu,bilo bi potpuno normalno pojedincu prepustiti da proceni odakle mu preti opasnost,kako bi mogao da preduzme adekvatne mere zaštite.Iz prethodnih postova,glavno razmimoilaženje je u tome, što svako iz sopstvenog ličnog iskustva ,ima različitu percepciju ugrožavanja sopstvene bezbednosti.Zakon ne bi smeo da se automatski prepisuje od nekog drugog,bez aktiviranja sopstvenog intelekta,već bi kvalifikovana lica trebala da sagledaju sve aspekte bezbednosti i da zakon prilagode svim građanima.
A Man's Got to Know His Limitations...
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Mar 14, 2013 2:35 pm

thinkof: :lol:

Ovo je Srbija, u kojoj je zlatno pravilo 'harac, harac rajo treba'. Zato razgovor na bilo koju temu u kojoj se pominje novac ce se zavrsiti na gornjem pravilu... :angry:

Sa druge strane, troskovi lecenja posle povreda izazvanih ne vezivanjem kostaju mnogo, tako da rezona za takav zakon postoji.
Ono sto bi moglo da se primeni jeste da u slucaju ne vezivanja pojasa, ni jedno osiguranje ne vazi (ni zdravstveno, ni vozila) pa se time teraju putnici da se vezivaju.
Licno, instruktor voznje me je terao da se vezujem jos dok niko o vezivanju nije ni pricao, i time mi stvorio naviku za tim. Mada, moram priznati da se ne vezujem kada sedim pozadi, ali se to toliko retko desava da spada u statisticku gresku (sto opet nije nikakvo opravdanje).
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Mar 14, 2013 2:46 pm

Ja kad se vozim pozadi (isto veoma retko) vezem se sa zadovoljstvom, bolje nego da letim po krivinama levo-desno :D
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Apr 14, 2013 12:23 pm

http://www.telegraf.rs/vesti/647428-kaz ... nja-vozila

Od sutra do 21. na auto-putu strogo pazite na brzinu. Moguce je da nece tolerisati ni prekoracenja od 10 ili 20 kmh preko.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Jul 17, 2013 4:00 pm

Dobro da sam video, popio bh kaznu 100%.

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/77 ... reko-ade-2
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Jul 17, 2013 5:23 pm

Gde su pozicionirane te kamere za merenje brzine na mostu??? :scratch:
I sa kojih sve kamera uopste i moze da se meri brzina? Koliko ja znam, to su kamere koje izgledaju ovako:
Slika
i ona sto stoji pored puta na rasksnici Cvijiceve i Starine Novaka.
Cak znam da one kamere na Gazeli ne mogu da snimaju brzinu (info od pocetka godine).
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Jul 17, 2013 5:40 pm

Nemam pojma, nedavno sam prolazzci mostom bas zagledao i nisam video kamere, pogotovo ne ovakve sa slike. Doduse, nisam prelazio nekoliko dana.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pet Avg 09, 2013 5:25 pm

Naleteh na ovo, pa reokoh da podelim sa kolegama Alfistima :) .
http://www.polovniautomobili.com/docs/K ... 0kazni.pdf

p.s. Inače i meni je pojas spasao glavu :wave:
Un amore, una vita - Alfa Romeo
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pet Avg 09, 2013 5:28 pm

Pojas koliko moze da pomogne, toliko moze i da odmogne...
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Pet Avg 09, 2013 8:28 pm

Da, ali će odmoći u 1 posto slučajeva, a pomoći u 99 posto slučajeva (brojeve sam izmislio, ali bilo je istraživanja na tu temu, i svakako da u velikoj većini slučajeva pomaže).

Ja se vezujem obavezno već nekih 10 godina od kada sam bio u rizičnoj situaciji i kada sam shvatio da kod nas ima takvih budala da te nikakva sposobnost u vožnji ne može spasiti: uostalom, u sličnoj situaciji iz januara ove godine nisam uspeo da izbegnem sudar sa pijanom budalom kod Ušća, al' u svakom slučaju mi ništa nije bilo (više zahvaljujući pojasevima nego vazdušnim jastucima koje sam jedva dotakao). Ja gnjavim i ćaleta da se vezuje koji se žali kako mu je „neudoban pojas“.

Tako da se apsolutno zalažem za bezbednost u vožnji.

Preko ograničenja vozim samo onoliko koliko je zakonodavac predvideo da nije preterano opasno i gde je to apsolutno bezbedno (odlična preglednost), što znači da vozim do na mandatne kazne — odmah sam izučio šta i kako kad je izašao novi zakon — http://danilo.segan.org/blog/kola/zakon-o-saobracaju: tablica prekoračenja ;) Ali ipak, i dalje bezbednost na prvom mestu — ako ne znam neke gradske ulice, ograničenja retko prelazim osim ako je preglednost odlična, a tamo gde znam da su nonšalantni pešaci (npr. kod hotela Jugoslavija), usporavam i kad je meni zeleno. Isto tako, ako nešto tražim i vozim sporo za moje standarde, trudim se da ostavim prostor drugima da me lako i bezbedno preteknu, pošto tada ljudi umeju veoma često da budu nestrpljivi pa i tako mogu da nastradaju.

Svoju potrebu za brzinom u gradu zadovoljavam brzim startovanjem do 60km/h, a onda podesim tempomat da ne bih došao u iskušenje (ili prosto da ne primetim da vozim prebrzo, pošto se u 159-ci to ne oseti do jedno 120 km/h).

Podsetio bih, sa kamerama koje su sada aktivne na većem broju pravaca, u gradu ako prekoračite brzinu za 21 i više km/h, ostajete bez dozvole na bar 30 dana. Ako vam već 6-20k dinara nije skupo.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sub Avg 10, 2013 5:16 pm

Slažem se Danilo i pozdravljam post, previše je nervoze na i oko puteva, čini mi se kao nigde i prava je sreća što crni bilteni nisu još izraženiji. Većina nas poseduje automobil dobrih performansi, ne sumnjam da nas desna noga često zasvrbi, ali u celoj priči treba zaista ostati pametan, voditi računa o sebi i drugima i uvek imati na umu da oko nas stvarno ima slučajeva koji nisu za volan i saobraćaj.
Namesti se situacija i vreme da ponekad damo sebi oduška, ali barem ako se ja pitam to nikada nije grad, odnosno naselje...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Avg 11, 2013 10:28 pm

:podrzava
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Avg 12, 2013 12:57 pm

Ja više ne znam gde je granica srpske bahatosti i bezobrazluka u saobraćaju. U poslednje vreme slabo imam i para za gorivo pa ne vozim toliko ali evo juče sam išao do Krušedola, podno Fruške gore i za tih 80-ak km sam se nagledao svega. Prvo mi baja u Ustaničkoj namerno ne dozvoljava da se prestrojim ispred njega iako sam na vreme dao žmigavac jer je 100-inak metara ispred bio parkiran kombi u mojoj traci. Ja sve reko videće čovek da sam dao žmigavac pa će malo da uspori, ali NE! Sve vreme dodaje gas kako bi me blokirao. A iza njega kolona, da sam stao nebi mogao da prođem 10 minuta. I onda ja poludim i namerno mu se ubacim ispred a on neka gleda šta će i kako će. "Auto put" od Batajnice do Stare Pazove blago rečeno užasan! Neravno do zla boga, auto skakuće ko zec, vozim 110 da nebi poleteli. Pored mene proleću sa ko zna kojim brzinama kao da voze po Autobahnu, niko je **be ni ograničenje ni stanje puta. Posle toga na starom putu od Inđije ka Petrovaradinu ograničenje ako sam dobro video 60, ja vozim 80 i pretiče me ko stigne. Kao da vozim 30. Samo se jedan lik sa Polom zaleteo pa se nabio na 2 metra od mene, sve u nadi da me pretekne, ali je verovatno procenio da bi mu trebalo mnogo vremena da toliko ubrza. Na kraju je odustao ali je kilometrima vozio na 2 metra od mene i stvarao mi nervozu.
Kad sam za to malo km juče video šta se sve izdešavalo kažem sebi i bolje da nemam pare za gorivo, manje rizikujem da negde zaginem. Nije ni čudo što nam ovoliko deca ginu po putevima.
Pamet u glavu i mnogo sreće na "putevima" po "državi" Srbiji.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Avg 12, 2013 8:31 pm

Stanje - katastrofa! I tu nema leka osim da se nešto promeni u glavama ljudi, a to ne samo što je bolno težak i spor proces, nego kod nas nije ni u povoju već je stanje opšte degradacije, erozije i entropije. Kad sam se npr. prvi put našao u Grčkoj ostao sam šokiran nakon što sam se naslušao priča kako Grci voze kao ludi. Tačno je da dodaju gas kada god im se ukaže šansa, verovatno u Atini nije idealno (tamo nisam bio i ne znam), ali ja u Grčkoj bukvalno nikada nisam čuo da neko luduje, stiska sirenu i nabija se u branik. Uopšte nema nervoze, kada vide turistu ljudi znaju da se zbog visokih kazni uglavnom držimo svih ograničenja i propisa, ponekad ih u toj situaciji usporavamo i blokiramo, ali se ni na sekund nisam osetio nepoželjnim, da mi neko iza leđa skida sve svece s neba i nabija nervozu. Sa druge strane u BG više ne vozim! Toliko sam se odvikao od tog ludila da kao došljak iz obližnje varošice ne znam kako bih to podneo.
Uzgred Sergio, ta deonica od Inđije do "planine" je sveže urađena i u ovom momentu u samom vrhu kvaliteta kada znamo kako i po čemu se vozimo, tako da nije čudo što mnogi dodaju gas u ravnici. I ja kao "domaći" u tom kraju ponekad malo stisnem kad se stvore uslovi i taj put je sada svakako bezbedniji od najvećeg dela našeg "autoputa", a uzgred i sačekuše su zaista retke. Neka ograničenja su suluda i zaostala su od vremena radova (60 na potpuno ravnoj i kvalitetnoj deonici van naselja je totalno sumanuto!), ali svakako valja biti oprezan i misliti na sebe i druge učesnike u saobraćaju...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Avg 12, 2013 9:24 pm

Ovo leto je potpuni haos sto se tice ponasanja u saobracaju u Bg-u.Posto mi je posao vezan za voznju,svaki dan prelazim izmedju 100-300km po Bg-u i okolini,i tvrdim da se nagledam minimum 100 idiota koji ocigledno da imaju samo 2 gr mozga vise od kokoske da ne s..u po dvoristu i voze kao da su drogirani.Ocigledno je da su pesaci postali kao glineni golubovi.Jedna situacija prosle nedelje je posebno ostavila utisak na mene i posle toga sam ozbiljno razmisljao da za neke samo metak moze da bude lek.Vozim se prema Adi,na semaforu kod nadvoznjaka za Banovo brdo se pali crveno svetlo,u 2 leve trake staju automobili na crveno(ja sam drugi po redu u krajnjoj levoj),treca slobodna.Crveno je vec par sekundi i gomila pesaka ceka da predje preko ulice.U tom momentu se pojavljuje bilmez sa nekim Seatom i prolazi debelo crveno pun gas-minimum 80km/h,ljudi gledaju i neveruju kao ni ja(odmah mi u glavi prizor devojcice koja je udarena u Ustanickoj).Ja sam totalno popizdeo,cekam da se otvori semafor i zveram napred da vidim gde je onaj idiot sada.On na sledecem semaforu pokusava da PRESKOCI ostale automobile,meni pukao film skroz i krenem za njim sa pik-apom,stignem ga pre semafora kod Omv-a i krenem da mu pokazujem da je lud i psujem mu sve zivo i klipan krene da psuje i meni i da mi pokazuje srednji prst.Nema druge nego da namotam na budalu i izguram ga sa puta,popeo sam mu auto na neki bedem,preko trotoara.Svega mi,da sam bio sa kombijem,presao bih preko njegovog auta.Ne opravdavam sebe,jako glupo sam odreagovao,ali jednostavno nisam mogao da ne odreagujem jer sam i sam ponekad pesak iako maksimalno pazim,zbog ovakvih dileja koji mogu da ti oduzmu zivot ja sam ogorcen i na drustvo i na policiju i na ovu drzavu koji ne mogu da preduzmu neke akcije kako bi se ovakve stvari sprecile.
Korisnikov avatar
jetti
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 ts i ascona 1.8 85 kw, ranije AR 155 V6 2.5
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 11, 2013 6:57 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Avg 13, 2013 12:47 am

Nikada nisam svoju Alfu vozio sa gasom do patosa, ne zbog toga sto nisam smeo nego zbog toga sto kao fizicar znam da auto koje moze da ide 220 km/ h mozete sigurno da vozite oko 200, auto koje moze da ide 180 ja ne bih vozio preko 140, postujte propise kad god mozete nisu oni za badava, uzivajte u svojim automobilima koji imaju rezervu snage i karakteristika da vas izvuku iz rizicnih situacija. Jedan moj prijatelj bravar ima izreku: ja limu nikad ne verujem. Dakle, molim vas ne lecite svoje komplekse, habanjem guma, maltretiranjem motora i unistavanjem trapova, svaka alfa "lako" ide, prosto mami da pritisnete gas, ja vam to ne savetujem ako nemate predjenih najmanje 200-300.000 km.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Vežite pojas, kontrole su pojačane

Uto Avg 20, 2013 10:46 am

Kaligula napisao:vaspitačica kao da je iz Hustlera izašla
Je li, ovaj, jel' to neko obdanište u Pančevu ili...? Msm, da ne lutam džaba :D

djolers4 napisao:Ovo leto je potpuni haos sto se tice ponasanja u saobracaju u Bg-u.Posto mi je posao vezan za voznju,svaki dan prelazim izmedju 100-300km po Bg-u i okolini,i tvrdim da se nagledam minimum 100 idiota koji ocigledno da imaju samo 2 gr mozga vise od kokoske da ne s..u po dvoristu i voze kao da su drogirani.Ocigledno je da su pesaci postali kao glineni golubovi.Jedna situacija prosle nedelje je posebno ostavila utisak na mene i posle toga sam ozbiljno razmisljao da za neke samo metak moze da bude lek.Vozim se prema Adi,na semaforu kod nadvoznjaka za Banovo brdo se pali crveno svetlo,u 2 leve trake staju automobili na crveno(ja sam drugi po redu u krajnjoj levoj),treca slobodna.Crveno je vec par sekundi i gomila pesaka ceka da predje preko ulice.U tom momentu se pojavljuje bilmez sa nekim Seatom i prolazi debelo crveno pun gas-minimum 80km/h,ljudi gledaju i neveruju kao ni ja(odmah mi u glavi prizor devojcice koja je udarena u Ustanickoj).Ja sam totalno popizdeo,cekam da se otvori semafor i zveram napred da vidim gde je onaj idiot sada.On na sledecem semaforu pokusava da PRESKOCI ostale automobile,meni pukao film skroz i krenem za njim sa pik-apom,stignem ga pre semafora kod Omv-a i krenem da mu pokazujem da je lud i psujem mu sve zivo i klipan krene da psuje i meni i da mi pokazuje srednji prst.Nema druge nego da namotam na budalu i izguram ga sa puta,popeo sam mu auto na neki bedem,preko trotoara.Svega mi,da sam bio sa kombijem,presao bih preko njegovog auta.Ne opravdavam sebe,jako glupo sam odreagovao,ali jednostavno nisam mogao da ne odreagujem jer sam i sam ponekad pesak iako maksimalno pazim,zbog ovakvih dileja koji mogu da ti oduzmu zivot ja sam ogorcen i na drustvo i na policiju i na ovu drzavu koji ne mogu da preduzmu neke akcije kako bi se ovakve stvari sprecile.
Vjerujem da bih i ja isto odreagovao. Nisam neko ko traži frku, nikada, ali me bezobrazluk i drskost taaako "izuju iz cipela" da ne znam čime prvo da ga bijem! Priznajem da ponekad poželim da vozim tako neku kršinu od automobila, pa da elegantno sastružem komplet stranu majmunima sa džipovima i sl. koji parkiraju npr. preko 2 parking mjesta, na mjestima za invalide, ili nasred ceste, iako imaju slobodno proširenje sa strane.
Kad domaćin tako nekad parkira automobil da ne mogu slobodno da prođem trotoarom, nekad se desi da samo elegantno pređem preko haube.
Korisnikov avatar
jetti
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 ts i ascona 1.8 85 kw, ranije AR 155 V6 2.5
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 11, 2013 6:57 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Avg 22, 2013 11:37 pm

Tu pomoci nema, mama i tata im kupe kiosk od 200-300 konja, ili izdiluju par tura pa po sistemu ima se moze se kupe nekog monstruma (po izgledu a ne po voznim karakteristikama) i onda pre sedanja u auto naduvaju se lepka, nasmrcu, nagutaju ili se na neki drugi nacin urade, pa kad sednu u auto nista im drugo ne preostaje nego da divljanjem probaju da "zadive" fizicki zrele curkice jer im se ona stvar ne dize ni uz pomoc hemije. Lecenje kompleksa je strasna stvar, a kod nas i pomalo opasna za ostatak kolko tolko normalne populacije.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pet Avg 23, 2013 8:31 am

Za sve one koji bi da se fizički obračunavaju, bio sam prisutan kad je neki nisan isekao lagunu i ovaj mu svirne. Nisan staje, ja sam iza lagune i gledam u krov nisana koji se odjednom podiže 15-ak cm. Mislim se šta ovde nije uredu jbt, a onda vidim dva lika koji u zbiru imaju preko 250kg... Palo je malo objašnjavanja ali bez frke, lik u laguni se zaključao i valjda nisu hteli da ga cimaju previše kad su vudeli da je premro.

Od tad ne sviram kad me iseku. :D
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sub Avg 24, 2013 7:04 pm

Sreca moja da kako kupim kola sirena odmah crkne,mrzi me da popravljam,tako da tih problema nemam
Slika
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Ned Avg 25, 2013 6:57 pm

[youtube]SCdE8t8EeW4[/youtube]
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”